PROMOCJA
ULUBIONE

Autorskie projekty domów jednorodzinnych

Przedstawiamy autorską kolekcję projektów domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, garaży i budynków usługowych Biura Projektowego Lipińscy Domy. Jako autorzy projektów gwarantujemy wysokiej jakości dokumentacje spełniające wszystkie wymogi prawne, na bazie których możesz bezpiecznie wybudować swój wymarzony dom. Oferujemy pomoc naszych specjalistów w wyborze projektu i jego weryfikacji z warunkami zabudowy na działce. Zapewniamy też możliwość wprowadzania zmian w projektach i dostosowanie ich do Twoich potrzeb. Możesz zlecić wykonanie zmian w naszym biurze lub uzyskać bezpłatnie zgodę na wykonanie ich w ramach adaptacji projektu z lokalnym projektantem. Przygotowujemy też projekty według indywidualnej koncepcji. Zapraszamy do przeglądania naszych gotowych projektów i skorzystania z dostępnego pod lupką wyszukiwania zaawansowanego po parametrach lub kategoriach.

Promocje projektów domów

Wymarzony dom w 4 krokach

1

oraz weryfikacja zgodności z warunkami zabudowy

2

wybranego projektu w Pracowni Lipińscy Domy

3

u lokalnego architekta oraz uzyskanie pozwolenia na budowę

4

ze sprawdzoną firmą wykonawczą

Vitrac II

Oferta dla dewelopera

Opracujemy dla Ciebie rozwiązania architektoniczne w zakresie osiedli domów jednorodzinnych lub budynków wielorodzinnych. Najpierw, dokładnie zrozumiemy założenia Twojej wizji. Później, na podstawie tych wytycznych powstanie unikatowy, funkcjonalny i estetyczny projekt. Na koniec, sporządzimy szczegółowe, wielobranżowe dokumentacje i kosztorysy, tak aby uniknąć zbędnych kłopotów przy budowie.

Lund

Projekty dla biznesu

Przygotujemy idealny projekt dla Twojego biznesu. Nasze rozwiązania architektoniczne, funkcjonalne i estetyczne, doskonale podkreślą wizerunek firmy. Zadbamy o to, dostosowując się zarówno do Twoich potrzeb jak i do najwyższych standardów architektury. Czy będzie to warsztat samochodowy, pensjonat, restauracja, stworzymy unikatowy obiekt, który stanie się filarem do prężnego rozwoju Twojego przedsiębiorstwa. Możesz też wybrać rozwiązanie z naszych gotowych propozycji, a my dopasujemy je do Twojej wizji.

Vitrac II

Projekty indywidualne

Pomożemy Ci stworzyć unikatowy projekt według indywidualnej koncepcji. Dzięki nam, Twoje założenia znajdą odzwierciedlenie w funkcjonalnych rozwiązaniach architektonicznych. Dobierzemy najlepsze na daną sytuację rozwiązania konstrukcyjne, instalacyjne i materiałowe. Zadbamy o optymalizację w kwestii kosztów budowy i instalacji. Zapraszamy do współpracy!

Lund

Zmiany do projektów

Możesz zlecić nam wykonanie modyfikacji w projekcie, dopasowując go do Twoich potrzeb, warunków zabudowy i do działki, na której będziesz realizować inwestycję. Specjalizujemy się w projektowaniu domów energooszczędnych, więc Twój projekt będzie spełniał najwyższe standardy. Pomożemy zoptymalizować projekt Twojego domu zarówno w kwestii kosztów budowy, jak i eksploatacji.

Wsparcie autora projektu

Nasi specjaliści chętnie pomogą nie tylko w wyborze najbardziej optymalnego dla Ciebie projektu domu, zweryfikują go pod kątem zapisów w warunkach zabudowy lub planie zagospodarowania przestrzennego, ale też przeanalizują Twoje potrzeby i oczekiwania, by dom był jak najbardziej dostosowany do nich funkcjonalnie. Wsparcie autora projektu to najlepsza gwarancja rzetelnej i profesjonalnej obsługi, a czytelność dokumentacji projektowej ułatwi zadanie nie tylko architektowi adaptującemu projekt do działki, ale też ekipie wykonawczej. Znamy doskonały i ekonomicznie uzasadniony przepis na projekt domu energooszczędnego oraz niskobudżetowy projekt domu taniego w budowie. Nasze plany domów charakteryzuje szczegółowa dokumentacja projektowa, brak zbędnych udziwnień konstrukcyjnych, przemyślane rozwiązania funkcjonalne, harmonijna architektura zarówno dla domów nowoczesnych jak i tych o bardziej tradycyjnym charakterze. Te wszystkie elementy składają się na projekt domu wygodnego, ciepłego, bezpiecznego i przyjaznego mieszkańcom i środowisku.

Potrzebujesz gotowego projektu domu?

Nasze gotowe projekty domów są podzielone na główne typy: projekty domów parterowych, piętrowych lub projektyz poddaszem. Projekty domów parterowych są poszukiwane głównie jako projekty domów jednorodzinnych dla małych rodzin. . Mamy szeroką gamę domów do 80m2, chętnie wybieranych przez pary i singli oraz domów w przedziale do 120m2, trafiających w potrzeby rozwojowej rodziny z dziećmi. Posiadamy też w naszej kolekcji rozłożyste parterówki dla większej ilości mieszkańcó, budowane na większych działkach, doskonale wykorzystujących potencjał terenu. Domów z poddaszem szukają przede wszystkim osoby posiadające konkretne warunki zabudowy dla swoich działek, które z reguły nie są zbyt szerokie, a poddasze daje doskonałą możliwość wykorzystania przestrzeni. Są to domy o najszerszym zastosowaniu i najchętniej wybierane, również ze względu na łatwość budowy. Coraz częściej zajmujemy się projektowaniem nowoczesnych domów z płaskim dachem, potocznie nazywanych domami-kostkami. Takie budynki są coraz popularniejsze, ponieważ stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne, głównie ze względu na brak skosów na drugiej kondygnacji. Domy z płaskim dachem są bardzo harmonijne, proste w architekturze i konstrukcji, nowoczesne, doskonale wpisujące się w każdy charakter działki. W związku z tym, że nie wszędzie można realizować domy z płaskim dachem, wiele z nich posiada odpowiedniki z dachem spadzistym: dwuspadowym, kopertowym lub wielospadowym.

Pod uwagę bierzemy też nietypowe rozwiązania, oferując np. projekty domów na wąską działkę, na działki z wjazdem od południa, z piwnicą, czy domy wielopokoleniowe. Oprócz kolekcji domów jednorodzinnych oferujemy również projekty budynków usługowych takich jak domy weselne, restauracje, pensjonaty oraz projekty domów szeregowych dla deweloperów, doskonałe do wykorzystania przy budowie kameralnych osiedli domów.

Dom szyty na miarę – zaprojektujemy dla ciebie projekt indywidualny

Coraz więcej osób rozważa wykonanie projektu indywidualnego, dostosowanego do własnych potrzeb, który uwzględni wszystkie wymagania w zakresie rozplanowania wnętrza, użytych rozwiązań materiałowo- technologicznych, wyglądu bryły, standardu wykończenia. Na projekt indywidualny decydują się osoby świadome swoich oczekiwań, szukające niestandardowych rozwiązań, celujący w osiągnięcie wysokiego komfortu mieszkania. Dla nich wykonamy dom niepowtarzalny, odzwierciedlający gust inwestora, z takimi funkcjami dodatkowymi jak własna strefa relaksu, biblioteka, siłownia czy basen. Realizujemy również niestandardowe projekty na indywidualne zamówienie z dedykowanymi rozwiązaniami np. na nietypowe, trudne” działki , z zapleczem usługowym, rozbudowaną częścią gospodarczą lub z uwzględnieniem wyjątkowych uwarunkowań krajobrazowych.
Ty marzysz – my projektujemy!

Zobacz dlaczego projektować dom indywidualny z projektantami z Biura Lipińscy Domy >>>

Projekty domów tanich w budowie i oszczędnych w użytkowaniu

Ważną część naszej kolekcji zajmują projekty małych domów do 100m2, w tym projekty domów parterowych, czyli tanie domy w budowie i oszczędne w użytkowaniu. W przypadku wyboru takiego domu inwestorom zależy szczególnie na tym, by był niedrogi zarówno w budowie, jak i późniejszej eksploatacji, co przekłada się nie tylko na koszty ogrzewania, ale także ewentualnych remontów i modernizacji. Nie znaczy to jednak, że nie są to nowoczesne domy. Są wśród nich domy z płaskim dachem, dużymi przeszkleniami i otwartymi przestrzeniami. Jak spora część naszej kolekcji i te najmniejsze domy bywają wyposażone w instalację rekuperacji lub w łatwy sposób można ją u nas zamówić do każdego projektu. . Bez problemu można zaprojektować, a później doposażyć dom w inteligentne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo (instalacje alarmowe), komfort, bezobsługowe zarządzanie ogrzewaniem, sterowaniem oknami i żaluzjami, światłem wewnętrznym i zewnętrznym, a nawet funkcjami podstawowych sprzętów RTV i AGD.

Nowoczesny znaczy energooszczędny

Znaczna część naszej kolekcji projektów gotowych złożona jest z domów o energooszczędnych rozwiązaniach, gdyż wraz ze zmianą warunków technicznych dla budynków i coraz bardziej rosnącymi wymaganiami cieplnymi zmienia się sposób projektowania. Wszystkie nasze projekty spełniają najbardziej wyśrubowane normy cieplne, cieplne nie tylko na aktualny czas, ale także spora część już na 2021r. Przy każdym projekcie podajemy wartości zapotrzebowania na ciepło i co za tym idzie orientacyjny roczny koszt ogrzewania domu (jako przykładowe podajemy paliwo gazowe). Projekty opisane są pod kątem technologii wykonania i zawartych rozwiązań materiałowych. Opracowane przez nas dokumentacje uzupełniamy nie tylko o szacunkowe koszty budowy, ale także o tabelę kosztów (skrócony kosztorys tabelaryczny z podziałem na poszczególne etapy inwestycji) lub o przedmiar, czyli szczegółowy spis potrzebnych materiałów, sprzętów i usług.

Te wszystkie informację pomagają zorientować się zarówno w kosztach budowy upatrzonego domu, ale też w kosztach jego późniejszego utrzymania, czyli ogrzewania.

Zmiany w projektach

Do naszych projektów można wprowadzać zmiany dopasowujące je do warunków zabudowy i potrzeb inwestorów. Możemy wydać bezpłatnie zgodę na wprowadzenie zmian w ramach adaptacji projektu u lokalnego architekta lub też bezpłatnie wycenić wprowadzenie zmian w naszym biurze. Do wyceny wystarczy przesłać spis planowanych modyfikacji, a nasi specjaliści przygotują ich rzetelną wycenę. Wprowadzenie zmian w projektach dostosuje go do Twoich potrzeb i sprawi, że każdy dom katalogowy może być niepowtarzalny.

Projekty domów z kosztorysem

Do projektów można też zamówić usługę wykonania kosztorysu ślepego (przedmiar bez cen) lub inwestorskiego (uzupełnionego o aktualne ceny szacunkowe ogólnokrajowe), a wiadomo, że projekt domu z kosztorysem łatwiej jest wycenić u lokalnych dostawców materiałów, jak i u firm wykonawczych. Kosztorys pozwoli Ci oszacować budżet, a później realizować budowę zgodnie z założeniami oraz da Ci szansę porównać oferty i wybrać najbardziej optymalną. Jest też opracowaniem często wymaganym przez banki do oceny zdolności kredytowej.

Projekty pod inwestycje - oferta dla Deweloperów, TBS-ów i Gmin

W naszej kolekcji znajduje się wiele projektów domów do zabudowy szeregowej, idealne pod inwestycję. Projekty takie można zestawiać w dowolne kombinacje, maksymalnie wykorzystując metraż działki i jej specyfikę. Opracowujemy także koncepcję zabudowy wielorodzinnej, kompleksowo obsługując inwestycje gminne.

Budowa domu z firmą wykonawczą

Każdy projekt domu ma możliwość bezpłatnej wyceny realizacji domu przez współpracujące z naszym biurem firmy wykonawcze. Dzięki temu możesz rozważyć budowę w różnej technologii.

Zdjęcia z realizacji

Nie każdy z inwestorów może wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał jego wymarzony dom po wybudowaniu. Niezmiernie pomocne są w tym wypadku zdjęcia z realizacji, którymi dzielą się nasi Klienci. Dzięki temu możemy utwierdzić się w przekonaniu, że wybrana przez nas koncepcja domu jest słuszna i z tym większą radością rozpocząć budowę. Zdjęcia z realizacji domów według projektów z kolekcji biura Lipińscy Domy, udostępnione dzięki uprzejmości naszych zadowolonych Klientów, prezentujemy w dziale REALIZACJE.

FAQ: Projekty domów
Najczęściej zadawane pytania

Czy można wprowadzać zmiany w projektach?

Jest możliwość wprowadzania zmian w projektach autorstwa Biura Projektowego Lipińscy Domy. Pierwszym sposobem jest wprowadzenie zmian u lokalnego projektanta adaptującego projekt na podstawie wydanej przez autora zgody na zmiany. Drugim sposobem jest zlecenie wykonania zmian w pracowni autorskiej, które poprzedzone jest bezpłatną wyceną przeprojektowania domu. Wystarczy wysłać maila na adres biuro@lipisncy.pl i opisać zmiany, które chce się wprowadzić. Można też załączyć rysunki poglądowe, ale nie jest to konieczne.

Czy Biuro Projektowe Lipińscy Domy wykonuje projekty na indywidualne zamówienie?

Projektujemy domy według indywidualnej koncepcji. Zakres projektu oraz zasady współpracy znajdują się TUTAJ

Czy budujecie domy?

Jesteśmy biurem projektowym i nie budujemy domów. Współpracujemy w tym zakresie z firmą budującą w systemie prefabrykowanym. W przypadku zainteresowania wyceną budowy wypełnij FORMULARZ KONTAKTOWY – wyceń bezpłatnie