PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów w zabudowie szeregowej

Sprawdzone projekty domów w zabudowie szeregowej przeznaczone dla Inwestorów szukających tanich, ekonomicznych rozwiązań i planujących inwestycje na sprzedaż. Nasze projekty wyróżnia starannie i szczegółowo opracowana dokumentacja, z wieloma rozrysowanymi detalami, co pozwala na szybką i bezproblemową realizację. Atutem jest przemyślana funkcja, co gwarantuje mieszkańcom wygodę i maksymalne wykorzystanie miejsca oraz to, że segmenty można ułożyć w dowolnej konfiguracji, co daje dużą swobodę aranżacyjną w kształtowaniu przestrzeni. W każdym projekcie możemy wprowadzić zmiany, dostosować do działki optymalizując wykorzystanie powierzchni zgodnie z warunkami zabudowy. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
16

Sprawdzone projekty domów w zabudowie szeregowej są często wybierane przez inwestorów szukających tanich i ekonomicznych rozwiązań. Domy w zabudowie szeregowej to doskonała propozycja dla deweloperów planujących inwestycje na sprzedaż. Lipińscy Domy wyróżnia starannie i szczegółowo opracowana dokumentacja z wieloma odpowiednio rozrysowanymi detalami, co pozwala na szybką i bezproblemową realizację. Atutem jest przemyślany układ wnętrza, co gwarantuje mieszkańcom wygodę i maksymalne wykorzystanie miejsca oraz możliwość ułożenia segmentów w dowolnej konfiguracji, co daje dużą swobodę aranżacyjną podczas tworzenia przestrzeni. Ponadto każdy z naszych katalogowych projektów można szybko dostosować do konkretnych warunków zabudowy, co znacznie skraca czas inwestycji. Na naszej stronie lipinscy.pl znajdują się gotowe propozycje rozwiązań, z których możemy przygotować dedykowaną ofertę dla konkretnego osiedla czy inwestycji.

Projekty domów w zabudowie szeregowej

Projekty z tej grupy cieszą się zainteresowaniem zarówno deweloperów, jak i inwestorów prywatnych. W kolekcji prezentujemy budynki w różnym stylu z wieloma typami rozwiązań funkcjonalnych, które pomagają w optymalny sposób zorganizować przestrzeń wewnętrzną, zapewniając mieszkańcom komfortowe warunki. Duża kolekcja projektów domów szeregowych daje możliwość optymalnego dopasowania ich do danej szerokości działki.

Projekty domów do intensywnej zabudowy jednorodzinnej

W tej kolekcji znajdują się projekty domów dwulokalowych do zabudowy szeregowej, które można zrealizować na terenach przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. To doskonały sposób na zintensyfikowanie zabudowy na terenach z dopuszczoną zabudową jednorodzinną oraz atrakcyjne rozwiązanie dla deweloperów dające możliwość efektywnego zagospodarowania powierzchni działki. Różnorodność naszej oferty stwarza duże możliwości dopasowania projektu do kształtu i wielkości posiadanej działki.

Domki szeregowe i ich największe zalety

Domy w zabudowie szeregowej to świetna inwestycja zarówno dla deweloperów, jak i indywidualnych inwestorów. Dzięki ścisłemu przyleganiu wszystkich autonomicznych budynków do siebie możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, a więc wykorzystanie nawet niewielkich metrażowo działek. Można więc te budynki wpasować nawet w niewielkie przestrzenie w coraz bardziej zatłoczonych miastach. Stosunkowo nieduże są także koszty budowy, dzięki czemu zwrot z inwestycji może być spory i dość szybki. Jeśli chodzi o osoby, które planują budowę domów szeregowych na własny użytek, dużym plusem jest samodzielność poszczególnych segmentów, które pomimo bliskości, dają poczucie autonomii i bezpieczeństwa. Projekty domów szeregowych dla rodzin pozwalają stworzyć stabilną wspólnotę na pokolenia. Co więcej, wspomniana ścisła zabudowa pozwala na obniżenie niektórych rachunków, np. za ogrzewanie. W przypadku zwolnienia któregoś z segmentów można również bez problemu go sprzedać lub przeznaczyć na wynajem, z czego uzyskać można dodatkowy zysk na emeryturze.

Projekty domów szeregowych a inne rodzaje budynków

Porównując projekty szeregowców z innymi rodzajami budynków, możemy przyjąć jedną z dwóch perspektyw – deweloperską lub indywidualną. W pierwszym przypadku najbliższymi kuzynami szeregówek są domy w zabudowie bliźniaczej oraz budynki wielorodzinne. Porównanie domów szeregowych z bliźniakami uwypukli wiele podobieństw. Oba projekty stanowią konglomerat dwóch lub więcej całkowicie autonomicznych budynków, które mają wspólną co najmniej jedną ścianę. Można wręcz stwierdzić, że szeregowe domy są pewną wariacją na temat „bliźniaków”. Różnice zostają wyeksponowane w przypadku ich wielkości. Zazwyczaj domy szeregowe mają ograniczony metraż zarówno samego budynku, jak i części ogrodowej. W przypadku jego segmentu wewnętrznego, który ma dwie ściany wspólne, otwory okienne znajdować się mogą wyłącznie od frontu oraz z tyłu budynku. W przypadku zabudowy bliźniaczej ilość miejsca zarówno w domu, jak i w ogrodzie jest zazwyczaj dużo większa. Tak samo tylko jedna ze ścian przylega do innego budynku. Bliźniaki są jednak z oczywistych względów droższe w budowie i potrzebują zazwyczaj większej działki. Jeśli chodzi o domy wielorodzinne, to mogą one przyjmować formę zbliżoną do zabudowy szeregowej, jednakże częściej przypominają kamienice. Z tego względu jest w nich z zasady mniej miejsca. Lokatorzy muszą się także borykać z większą liczbą sąsiadów (od czego może próbowali uciec, przeprowadzając się). Można więc zaryzykować stwierdzenie, że dom szeregowy stanowi najatrakcyjniejszą możliwość spośród przedstawionych, a więc ułatwia znalezienie lokatorów lub kupców. Szczególnie wśród młodych rodzin.

Projekty szeregówek i ich alternatyw dla inwestorów indywidualnych

W przypadku osób prywatnych, podobieństw projektów należy szukać przede wszystkim w celach budowy. Zazwyczaj wynikać on może z chęci znalezienia spokojnego miejsca do spędzenia jesieni życia lub wychowania dzieci. W przypadku zabudowy szeregowej dochodzi do tego dodatkowo możliwość zapewnienia oddzielnego, choć bliskiego miejsca zamieszkania dla usamodzielniających się dzieci lub starzejących się rodziców, którzy wymagają opieki. Do innych motywów należeć może również możliwość sprzedaży lub wynajmu niektórych segmentów. Podobne funkcje może pełnić kilka projektów, przede wszystkim domów parterowych, z poddaszem oraz piętrowych.

W pierwszym przypadku, do budowy konieczna jest zazwyczaj znacznie większa działka. Co istotne, trudnym, lub wręcz niemożliwym byłoby wydzielenie z bryły oddzielnego mieszkania dla rodziców lub dzieci. Nie jest to co prawda konieczne, jednakże automatycznie dyskwalifikuje domy parterowe jako budynki wielopokoleniowe. Najlepsze, co można wtedy zaoferować to własny pokój oraz współdzielenie wielu przestrzeni – kuchni, łazienki, pokoju dziennego.

W przypadku domów z poddaszem górną kondygnację zaadaptować można jako oddzielne mieszkanie. Możliwe jest nawet zainstalowanie autonomicznego wejścia, co pozwoli nie tylko na zamieszkiwanie w nim innych członków rodziny pragnących większej prywatności, ale także lokatorów, od których można pobierać czynsz w przypadku, jeśli poddasze nie jest przez nas używane. Minusem mogą być trudności w całkowitym „zautonomizowaniu” obu kondygnacji. Przykładem może być, chociażby ogrzewanie, którego rozdzielenie może być kłopotliwe. Podobne problemy może sprawiać próba usamodzielnienia kondygnacji w budynku piętrowym. Mimo wszystko nie można zapominać, że omawiane projekty domów od początku były planowane jako zabudowa jednorodzinna i każda próba ich dostosowania do innych warunków może wiązać się z problemami oraz dodatkowymi kosztami.

Projekty domów w zabudowie szeregowej dla przedsiębiorców i nie tylko

Z założenia, głównymi odbiorcami, którzy zdecydują się na projekt domów szeregowych, są deweloperzy. Ścisła, a więc opłacalna z punktu widzenia finansowego zabudowa pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni działki. Jest to szczególnie cenne w przypadku parceli w pobliżu centrów miast, gdzie ceny ziemi idą wciąż w górę, a możliwość zabudowy jest ograniczona przez już intensywne wykorzystanie przestrzeni. W takich warunkach można zaoferować dogodne rozwiązane - własny segment domku z niewielkim ogródkiem. Z wynajęciem lub sprzedażą takich budynków nie powinno być problemów. Dlatego też projekt zabudowy szeregowej może zainteresować również osoby prywatne.

Składający się zazwyczaj z co najmniej trzech segmentów dom szeregowy to świetne rozwiązanie dla dużej rodziny, która pomimo prowadzenia całkowicie osobnych gospodarstw domowych, nadal chce przebywać w bliskim kontakcie. Ze względu na niższe koszty budowy, jest to również dobry sposób na wyprowadzkę z ciasnego mieszkania. W końcu projekt domu szeregowego nie narzuca konieczności sąsiadowania z obcymi ludźmi lub najbliższą rodziną. Sąsiedztwo przyjaciół może stanowić kompromis między tymi dwiema możliwościami.

Różnorodność i elastyczność rozwiązań szeregowych

Przygotowana dla deweloperów oferta projektowa to doskonale opracowane projekty domów szeregowych i budynków wielorodzinnych, które łączą ekonomiczne rozwiązania architektoniczne i elastyczne układy funkcjonalno-przestrzenne. Projekty można realizować w dowolnych typach zabudowy zarówno szeregowej, jak i bliźniaczej, a ich atutem są nowoczesne, piękne aranżacje oraz wielość rozwiązań architektonicznych. Duże przeszklenia nie tylko od strony ogrodowej, ale też od frontu minimalizują brak doświetlenia z bocznych części segmentów. Nasi projektanci starają się maksymalnie doświetlić wnętrza mieszkań, aby zapewnić poczucie komfortu i aby przyszli mieszkańcy chętnie decydowali się na ich zakup od dewelopera.

Część projektów z kolekcji wyposażona jest w garaż, co wymuszają warunki zabudowy, które coraz częściej wymagają dwóch stanowisk parkingowych na jedno mieszkanie. Można wówczas realizować jedno stanowisko w budynku, natomiast drugie na podjeździe w ramach terenu przeznaczonego dla jednego segmentu.

Projekty pod inwestycje ze szczegółowym kosztorysem

Stale współpracujemy z deweloperami podczas realizacji projektów osiedli domów oraz budynków wielorodzinnych, znamy potrzeby klientów, dlatego regularnie poszerzamy i udoskonalamy naszą ofertę, aby w pełni odpowiadała oczekiwaniom współczesnych inwestorów. Pracujemy nad ekonomiczniejszymi rozwiązaniami, chcąc zaoferować inwestorom produkt najwyższej jakości.

Różnorodność oferty sprawia, że nasze projekty doskonale wpisują się zarówno w miejską, jak i podmiejską zabudowę. Projekty budynków jednorodzinnych wielosegmentowych charakteryzują się atrakcyjnym i szybkim zwrotem inwestycji. Do każdego projektu domu oferujemy kosztorys, który można aktualizować oraz dostosowywać do obowiązujących cen, co pozwala sprawnie zorganizować i przeprowadzić każdą inwestycję. Przygotowując kosztorysy korzystamy z publikacji wydawnictwa sekocenbud, które zbiera i publikuje ceny materiałów, usług i kosztów pośrednich z całego kraju. Nasze kosztorysy są opracowane szczegółowo, tak aby były jak najbardziej pomocne w przygotowaniu inwestycji.

Domy szeregowe projekty – czym wyróżniają się nasze propozycje?

Projekty domów szeregowych dwulokalowych są charakterystyczne głównie z uwagi na to, że mają nieco mniej możliwości rozlokowania poszczególnych pomieszczeń. W części frontowej mieści się zazwyczaj garaż i drzwi wejściowe, czasem również kuchnia, zaś w części tylnej – salon i sypialnie. Propozycje naszego biura w tej kategorii wyróżniają się przede wszystkim dużą różnorodnością. Wzięliśmy pod uwagę potrzeby inwestorów, którzy zmuszeni są wybrać projekt z garażem z uwagi na warunki zabudowy, lub bez garażu, aby stworzyć absolutnie minimalistyczne miejsce do zamieszkania w mieście lub blisko miasta, o jak najmniejszej powierzchni zabudowy.


Projekt szeregówki – na co zwrócić uwagę?

Dla osób, które interesują nasze projekty domy szeregowe mają być przede wszystkim dobrą inwestycją. Warto więc zwrócić uwagę na to, jaka jest ich powierzchnia użytkowa oraz łączna powierzchnia zabudowy, ile mają sypialni oraz dodatkowych pomieszczeń, które bywają wyznacznikiem tego, czy znajdą zainteresowanie wśród potencjalnych kupców. W naszej ofercie znajdują się także domy energooszczędne – sprawdź je, ponieważ są one obecnie najchętniej wybierane przez nabywców, którzy poszukują nie tylko taniego i wygodnego domu dla swojej rodziny, ale również budynku, który będzie można tanio i efektywnie ogrzać.


Projekt domu szeregowego – dla kogo będzie najlepszy?


Gdy chodzi o domy szeregowe projekt tego rodzaju zwykle wybierany jest przez deweloperów, którzy planują budowę wielorodzinnych osiedli mieszkaniowych pod miastem. Polecamy je zarówno miłośnikom nieszablonowych brył – na przykład z dachem płaskim lub w formie nowoczesnej stodoły, jak i tym, którzy stawiają na tradycyjną stylistykę budowanych domów połączonych ze sobą bocznymi ścianami. W zależności od koncepcji powstającego osiedla – w biurze Lipińscy z pewnością znajdziesz projekt, który na żywo po realizacji będzie wyglądał jeszcze lepiej niż na wizualizacji!
 

Poznaj pełną ofertę biura projektowego Lipińscy Domy dla deweloperów.