PROMOCJA
ULUBIONE

Lipińscy domy

Spełniamy marzenia o domu, który zapewnia absolutny komfort i szczęście, w którym co rano wstaniecie pełnym energii i pasji, do którego będziecie wracać z wielkim uśmiechem. Zamieniamy nasze zaangażowanie i dbałość o każdy szczegół w wyjątkowy projekt, który stanie się źródłem miłości, motywacji i spokoju.

Grupowe zdjęcie zespołu 07.2019

Jesteśmy rodzinną pracownią tworzącą pierwszorzędne projekty, a spełnianie marzeń o idealnym i ukochanym domu jest najważniejszym z nich. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, oferując fachową pomoc przy wyborze projektu jaki i projektowaniu od podstaw, swojego nowego domu. Każdy dom projektujemy z zaangażowaniem i dbałością o każdy szczegół, tak, abyście znaleźli nim miłość, spokój i źródło motywacji.

Pracownie Lipińscy Domy założyli w 1992 roku Ludwika Juchniewicz-Lipińska i Miłosz Lipiński. Lata owocnej pracy uczyniły nas ekspertami w projektowaniu ekonomicznych i energooszczędnych domów jednorodzinnych. Jednak cały czas rozszerzamy naszą działalność. Zyskaliśmy już doświadczenie w projektowaniu zespołów mieszkaniowych, budynków wielorodzinnych, lokali użyteczności publicznej, budynków agroturystycznych oraz obiektów sportowych.

BIURO PROJEKTOWE LIPIŃSCY DOMY

Naszą Pracownię Projektową Lipińscy Domy tworzy zespół specjalistów z wielu branż. Nasi architekci dbają o spójną koncepcję projektów, w której bryła zewnętrzna tworzy proporcjonalne obramowanie dla funkcjonalnego układu wnętrz, tak aby dom sprostał najwyższym wymaganiom jego przyszłych mieszkańców. Ścisła współpraca między architektami, a konstruktorami i instalatorami pozwala na zaproponowanie dokumentacji projektowych na najwyższym poziomie, budynków o ponadczasowej architekturze i komfortowym wnętrzu. Mamy własnych ekspertów od rozwiązań energooszczędnych, co pozwala nam oferować autorskie rozwiązania niedostępne w innych biurach.

Podążając za naszym zamiłowaniem do energooszczędności zrealizowaliśmy pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej dom pasywny, który w 2007 roku otrzymał certyfikat pasywności z Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt.

Nasz zapał zaowocował licznymi wyróżnieniami architektonicznymi, takimi jak nagroda w konkursie DOM DOSTĘPNY na rok 2021, oraz prezentacjami na konferencjach i wystawach. Unikatowy model naszej firmy i pionierstwo w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań wyróżniły kręgi naukowe i biznesowe, przyznając nam Polską Nagrodę Innowacyjności 2015.

Mamy prawie trzydziestoletni staż, oraz liczne zasługi w poszerzaniu horyzontów Polskiego budownictwa:

  • Jako pierwsi wprowadziliśmy na polski rynek gotowe projekty domów energooszczędnych.
  • Prowadzimy konferencje, warsztaty i seminaria na najlepszych uczelniach w Polsce.
  • Organizujemy Akademie Energooszczędności, podczas których promujemy budownictwo energooszczędne, uczymy architektów, firmy wykonawcze, inwestorów indywidualnych, a także zbieramy w jednym miejscu specjalistów z dziedziny.
  • Domy energooszczędne realizowane według naszych projektów wpływają na zmniejszenie emisji CO2 i mają znacznie większą wartość na rynku nieruchomości.
  • Nasze projekty domów są bardzo chwalone za rzetelne przygotowanie dokumentacji i ponad standardowy zakres, zarówno przez architektów adaptujących, jak i firmy wykonawcze.
  • Dbamy o to, aby nasze projekty posiadały aktualne statystyki energetyczne. Po realizacji, ułatwiamy proces sporządzania certyfikatu, udostępniając projekty wraz z potrzebnymi obliczeniami.
  • Nasze projekty od wielu lat uzyskują nagrody i wyróżnienia m.in. w konkursach na dom dostępny wydawnictwa Murator. Nasi partnerzy i klienci często pytają nas, jaki mamy sekret tego, że tak niewielka firma potrafi zrobić tak wiele? Odpowiedź jest prosta – pracujemy z pasją i w przyjemnej atmosferze, klientów traktujemy tak, jak sami chcielibyśmy być obsłużeni, a projekty dopracowujemy tak, jakbyśmy sami mieli w nich zamieszkać.
Zapraszamy do współpracy!

Sprawdź nas! Zapoznaj się z ofertą i promocjami.

Projekty domów

Projekty indywidualne

Oferta dla dewelopera

dr. inż. arch Miłosz Lipiński

Miłosz Lipiński

W 1992 r. wraz z żoną Ludwiką Juchniewicz-Lipińską założył własną praktykę architektoniczną, w której przez 25 lat był motorem napędowym i inicjatorem wszelkich działań. Swoją firmę budował w oparciu o fundamenty z wiedzy, wzajemnego szacunku, zaufania, odpowiedzialności, przyjaźni i rzetelnego podejścia do pracy.

W trakcie swojej kariery zawsze był blisko ludzi i ich potrzeb. Był wybitnym architektem, realizatorem niezliczonej ilości ludzkich marzeń o funkcjonalnych energooszczędnych i pięknych domach. Współtworzył autorską kolekcję projektów domów jednorodzinnych i zespołów mieszkaniowych, realizowanych na terenie całęj Polski i w Europie. Był tytanem pracy oraz wielkim popularyzatorem architektury energooszczędnej i pasywnej.

Nasz zespół