PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów bez garażu

Projekty domów bez garażu przeznaczone są dla inwestorów, którzy planują wybudowanie osobnego garażu, np. ze względów na ograniczenia na działce, lub w przypadku, kiedy budowa garażu jest przewidziana w późniejszym etapie. Są też inwestorzy, którzy nie chcą łączyć domu z garażem ze względów estetycznych lub planują wybudowanie jedynie wiaty samochodowej. Domy bez garażu znajdziemy w każdej grupie projektów. Bez garażu mamy małe domy parterowe, domy z płaskim dachem i z dachem spadzistym, domy piętrowe bez garażu, a także całą grupę domów bez garażu z poddaszem użytkowym. Garażu nie posiadają również domy weekendowe, przewidziane na okresowy pobyt. Do wszystkich projektów domów bez garażu możemy zaoferować garaże wolnostojące, które zebrane są w osobnej kategorii Garaże.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
170

Większość projektów budynków jednorodzinnych przewiduje miejsce na garaż, jednak bez trudu można znaleźć też takie, w których to pomieszczenie nie zostało uwzględnione. Czy warto wybrać takie rozwiązanie? W niektórych przypadkach będzie ono korzystne. Kiedy zatem lepiej zrezygnować z garażu wpisanego w bryłę budynku i na jaki projekt domu z garażem się zdecydować?

Domy jednorodzinne bez garażu – dla kogo?

Choć garaż połączony z częścią mieszkalną może być wygodnym rozwiązaniem, w niektórych sytuacjach lepiej z niego zrezygnować. Mowa m.in. o działkach, które są niewielkie lub mają nietypowy kształt. W takim przypadku miejsce na dodatkowe pomieszczenie mogłoby utrudnić zachowanie wymaganego przepisami odstępu od granic posesji lub sprawiłoby, że użytkowanie terenu wokół domu byłoby uciążliwe.
Dlatego, jeśli szukasz projektu domu jednorodzinnego na trudnej działce, raczej nie szukaj go w kategorii domów parterowych. Tego typu obiekty mają zwykle sporą powierzchnię całkowitą, dlatego nie sprawdzą się na wąskich, nieustawnych działkach. Masz jednak do wyboru inne rozwiązania, m.in.:
    • domy piętrowe bez garażu;
    • domy z poddaszem użytkowym bez garażu.

Dla inwestorów, którzy planują budowę  na wąskich działkach, przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę domów bez garażu. Dzięki pomysłowemu rozplanowaniu pomieszczeń i odpowiedniemu kształtowi bryły budynków można postawić w pełni funkcjonalny i wygodny dom nawet w niesprzyjającej przestrzeni, w której tradycyjne projekty mogłyby się nie sprawdzić.

Dom jednorodzinny bez garażu to także niższe koszty budowy. Decydując się na ażurową wiatę zamiast murowanego pomieszczenia, można zaoszczędzić na materiałach budowlanych i kosztach pracy wykonawców. Domy z poddaszem użytkowym bez garażu to także rozwiązanie dla osób, które:
    • nie używają i nie planują używać samochodu;
    • wybierają garaż wolnostojący;
    • chcą uzyskać określony wygląd bryły budynku;
    • wolą zagospodarować dostępne miejsce w inny sposób (np.  jako taras, werandę czy kotłownię).

W naszej ofercie znajdziesz wiele projektów domów bez garażu. Są to zarówno domy piętrowe, jak i parterowe lub z poddaszem użytkowym. Możesz zatem wybierać spośród budynków o różnym metrażu, układzie pomieszczeń i wyglądzie. Bardzo często takie projekty zawierają ciekawe rozwiązania, na które pozwala większa dostępność przestrzeni wokół budynku, np. spore tarasy czy werandy.

Projekty domów jednorodzinnych bez garażu – dla oszczędnych

Projekty domów z poddaszem bez garażu cieszą się popularnością wśród inwestorów poszukujących ekonomicznych rozwiązań. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy duży wybór domów małych, tanich w budowie. Znajdziesz wśród nich także takie, które nie przewidują garażu w bryle budynku. Przeważnie są to domy z poddaszem użytkowym, które pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Projekt domu bez garażu pozwala zmniejszyć kubaturę obiektu jedynie do przestrzeni użytkowej, czyli pokoi, kuchni, łazienek i korytarzy. Dzięki temu koszty budowy maleją. Jeśli zatem miejsce do parkowania w zamykanym pomieszczeniu nie jest dla Ciebie najważniejszą wartością, natomiast zależy Ci na oszczędnościach, to właśnie dom z poddaszem użytkowym bez garażu będzie optymalnym wyborem. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujesz:

Nie oznacza to oczywiście, że musisz całkowicie pozbawić się możliwości bezpiecznego parkowania samochodu. Możesz wybrać projekt domu z ażurową wiatą zamiast murowanego garażu lub postawić wiatę wolnostojącą.

Domy piętrowe bez garażu – wygodne i przestronne

Projekty domów bez garażu to propozycja nie tylko dla inwestorów, którym zależy na budowie małego taniego domu. Na takie rozwiązanie decydują się też osoby, które planują postawić dom piętrowy. Często taka decyzja jest spowodowana chęcią maksymalnego wykorzystania powierzchni użytkowej. Projekty domów piętrowych bez garażu pozwalają na zagospodarowanie zaoszczędzonego miejsca w inny sposób, np. przez zaplanowanie dużej i przestronnej jadalni lub kuchni.
Domy piętrowe bez garażu to także dobre rozwiązanie na wspomniane już małe działki, gdzie warto skupić się na rozbudowie budynku w pionie, a nie w poziomie. W naszej ofercie znajdziesz domy piętrowe całkowicie pozbawione garażu lub takie, które przewidują miejsce na ażurową wiatę zamiast pomieszczenia stanowiącego integralną część budynku.
Warto też podkreślić, że czasami rezygnacja z garażu wiąże się z kwestiami estetycznymi. Jeśli zależy Ci na domu tradycyjnym, który często nawiązuje do architektury dworkowej czy wiejskiej, dodatkowe pomieszczenie do parkowania auta mogłoby zaburzyć koncepcję stylistyczną. Jeśli to właśnie jest dla Ciebie istotne, możesz wybrać dom z poddaszem bez garażu, a miejsce do przechowywania samochodu zaplanować nieco dalej od budynków, jako wolnostojącą wiatę lub murowany obiekt.

Jeśli nie garaż, to co?

Budowa domu jednorodzinnego bez garażu oznacza możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni, którą można wykorzystać na różne sposoby. Zamiast pomieszczenia do parkowania, można zdecydować się na:

Możliwości jest wiele, a dodatkowe miejsce tuż koło domu pozwala wykorzystać je na różne sposoby. Niektórzy decydują się na zorganizowanie w nim kotłowni, w której stanie kocioł grzewczy, a także będzie przechowywany opał. Takie pomieszczenie zwykle służy też celom gospodarczym, np. do przechowywania narzędzi ogrodniczych, kosiarki czy innych urządzeń.
Nieco podobną funkcję pełni przydomowy warsztat, który z pewnością przyda się osobom zajmującym się hobbystycznie różnego typu pracami manualnymi. W takim miejscu można wygodnie przechowywać wszystkie narzędzia, urządzenia i akcesoria, bez konieczności wnoszenia ich do przestrzeni użytkowej domu. To szczególnie istotne, jeśli zajmujesz się „brudzącymi” pracami, np. malowaniem, stolarstwem czy mechaniką pojazdową.
Dodatkową przestrzeń w domu jednorodzinnym bez garażu można też wykorzystać w celach rekreacyjnych, np. zaaranżować na jednej ze ścian domu przestronny taras, werandę czy oranżerię. Jeśli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów wykończenia takiego miejsca, możesz po prostu postawić na większy ogródek, w którym będziesz hodować kwiaty lub warzywa.
Kolejnymi propozycjami dla domów z poddaszem bez garażu są siłownia lub sauna. Duża dostępność wyposażenia i technologii pozwala na zorganizowanie takich pomieszczeń w niemal każdym domu.

Projekt domu jednorodzinnego bez garażu – jaki wybrać?

Niezależnie od tego, czy szukasz projektu domu jednorodzinnego bez garażu, czy interesuje Cię budynek innego typu, podczas wyboru idealnego wariantu, warto zadać sobie takie same kryteria.
Obecność lub brak pomieszczenia do parkowania jest tylko jednym z czynników, które warto brać pod uwagę. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę także na inne aspekty, czyli przede wszystkim:

Dom przede wszystkim powinien spełniać potrzeby użytkowników, nie tylko aktualne, ale także te, które mogą pojawić się w przyszłości. Warto rozważyć m.in.  to, czy dom z poddaszem użytkowym bez garażu będzie dla Ciebie równie wygodny teraz jak i za kilka lat. Być może zamieszka u Ciebie starszy rodzic, dla którego pokonywanie schodów będzie poważnym utrudnieniem.
Jeśli z kolei masz małe dzieci, weź pod uwagę, że gdy dorosną, będą potrzebować inaczej zorganizowanej przestrzeni, czyli zwykle osobnych pokoi.
Przeglądając  dostępne projekty, warto rozważać wszystkie za i przeciw każdego z nich. Dom to w końcu inwestycja na co najmniej kilka lat, dlatego trzeba ją dobrze zaplanować. Nie wahaj się także korzystać ze wsparcia doradców. To osoby z dużym doświadczeniem, które pomogą Ci wybrać najlepszy projekt domu jednorodzinnego bez garażu i doradzą, na co zwracać szczególną uwagę.

Projekt domu parterowego bez garażu – dostosowany do indywidualnych preferencji

Wybierając projekt domu parterowego bez garażu pochodzący z Biura Projektów Lipińskich, każdy zainteresowany może zapoznać się z wieloma zróżnicowanymi propozycjami hołdującymi najpopularniejszym stylom projektowania budynków mieszkalnych. Wśród nich znajdują się zarówno projekty nawiązujące do stylu nowoczesnego czy skandynawskiego, jak i te odznaczające się bardziej klasycznym podejściem do tego zagadnienia – zarówno domy jednorodzinne, jak i wielorodzinne.

Dom bez garażu przyjazny domownikom

Dom bez garażu, który może zostać wybudowany na podstawie jednego z projektów pracowni Lipińscy, będzie odznaczał się nie tylko wysokim poziomem estetyki, ale też cenną w dzisiejszych czasach energooszczędnością oraz funkcjonalnym układem pomieszczeń. Przedstawione projekty mogą zainteresować zarówno rodziny, jak i deweloperów poszukujących rozwiązań do celów komercyjnych. W przypadku każdego projektu zapewniamy możliwość wprowadzenia w nim zmian dostosowujących go do potrzeb rodziny, określonych uwarunkowań lokalizacyjnych oraz planu zagospodarowania przestrzennego.