PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów energooszczędnych EUco do 40

Przedstawiamy energooszczędne propozycje domów przygotowane specjalnie na polskie warunki klimatyczne, które do ogrzewania i wentylacji zużywają mniej niż 40 kWh/mkw/rok. Nasza największa w Polsce kolekcja projektów domów niskoenergetycznych to propozycje projektowane z myślą o wyważeniu kosztów inwestycji oraz kosztów eksploatacji. Kompromis jaki udało nam się osiągnąć, pozwala na przynajmniej 3 krotne zyski w stosunku do standardowo projektowanych domów, jeśli idzie o koszt ogrzewania, przy jedynie 3-4% większym nakładzie finansowym na budowę. Wprowadzamy również zmiany do naszych projektów i opracowujemy domy indywidualne.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
249

Lipińscy Domy, projekty domów energooszczędnych EUco do 40, standard NF40

Kategoria projektów domów energooszczędnych EUco 40 powstała na bazie kolekcji tworzonej prze Biuro Lipińscy Domu od 2007 roku, zawierającej energooszczędne propozycje domów przygotowane specjalnie na polskie warunki klimatyczne, których inspiracją były wytyczne Instytutu budynków Pasywnych w Darmstadt. Na ich podstawie nasza pracownia przygotowała rozwiązanie pozwalające projektować budynki niskoenergetyczne, które do ogrzewania i wentylacji zużywają mniej niż 40 kWh/mkw/rok.

Co oznacza NF40?

Wartość ta jest o tyle istotna, że przyjęta została również jako wytyczna przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy określaniu kategorii domów, które mogły ubiegać się o dofinansowanie na budowę domów energooszczędnych w programie dotacji dostępnych w Polsce w latach 2013-2016. Wytyczne NFOŚ określiły ten standard jako NF40.

Projekty energooszczędne Biura Lipińscy Domy - podstawowe cechy

Nasza największa w Polsce kolekcja projektów domów niskoenergetycznych to propozycje projektowane z myślą o wyważeniu kosztów inwestycji oraz kosztów eksploatacji. Kompromis jaki udało nam się osiągnąć, pozwala na przynajmniej 3 krotne zyski w stosunku do standardowo projektowanych domów, jeśli idzie o koszt ogrzewania, przy jedynie 3-4% większym nakładzie finansowym na budowę.
Osiągnęliśmy to dzięki właściwym proporcjom projektowanych przez nasze biuro domów, autorskim rozwiązaniom architektoniczno-konstrukcyjnym, dobraniu optymalnej grubości izolacji, przewidzeniu konkretnego poziomu szczelności, należytemu doborowi parametrów stolarki otworowej oraz zastosowaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Wentylacja taka, nazywana rekuperacją, pozwala na oszczędności na poziomie przynajmniej 20% w skali roku. Dzięki jej zastosowaniu następuje ciągła wymiana powietrza w domu niemal bez straty na temperaturze wewnątrz pomieszczeń. Dzięki niej zwiększa się komfort mieszkania, ponieważ wciąż jest dostarczane świeże powietrze, brak jest przeciągów, a dodatkowo można stosować filtry dla alergików, które zwiększają jakość powietrza eliminując drobne pyłki i jonizując powietrze w całym domu. W tym celu prosimy o kontakt z naszym biurem >>>.

Cechą charakterystyczną kolekcji są duże przeszklenia elewacji nasłonecznionych, głównie południowych, ale też wschodnich i zachodnich. Dzięki nim wnętrza są doskonale doświetlone, co wpływa korzystnie na samopoczucie mieszkańców, a w zimie pasywne zyski cieplne pozwalają oszczędzać na ogrzewaniu.
Projekty domów niskoenergetycznych mogą być budowane w każdym otoczeniu i na wszystkich typach działek, a w naszej kolekcji Inwestorzy znajdą rozmaite rozwiązania. Nasze projekty są zróżnicowane pod względem stylistycznym, także mamy w ofercie zarówno domy tradycyjne dla miłośników klasycznych rozwiązań, ale też domy ultranowoczesne z płaskimi dachami. Wiele propozycji znajdą też zwolennicy nowoczesnego stylu, którzy mają działki na terenach, gdzie wymagane są dachy spadziste. Tutaj znajduje się cała kolekcja projektów domów nowoczesnych.

Projekty domów WT2021

Domy o tak niskim zapotrzebowaniu na energię użytkową EUco poniżej 40 kWh/mkw/rok spełniają bez problemu warunki techniczne ochrony cieplnej budynków na 2021 rok lub w prosty sposób mogą być do nich dostosowane, choćby poprzez dodanie instalacji korzystającej z odnawialnych źródeł energii np. paneli fotowoltaicznych.

Domy energooszczędne EUco 40 to krok w kierunku zrównoważonego budownictwa i nasz wkład w ochronę środowiska, ponieważ zapewniając sobie i swojej rodzinie wysoki komfort życia, mamy jednocześnie wpływ na poprawę jakości środowiska w naszym najbliższym otoczeniu, a tym samym przyczyniamy się do jego polepszenia globalnie.

Wybierz swój projekt domu energooszczędnego od specjalistów

Domy energooszczędne cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na rosnącą świadomość w temacie negatywnych skutków strat ciepła. Oszczędniejsze dysponowanie zasobami potrzebnymi na ogrzanie domu jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i ze względów finansowych. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór projektów, które spełniają standard NF40. Oznacza to, że korzystają z wielu nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym straty cieplne zostają znacząco zredukowane. Zalicza się do nich przede wszystkim wzmocnioną izolację termiczną, a także montaż rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z funkcją odzyskiwania ciepła. Każdy nasz projekt domu energooszczędnego łączy doskonałe parametry cieplne z wysoką estetyką.

Dom energooszczędny: projekt dla myślących o przyszłości

Dla kogo przeznaczony jest taki projekt? Dom energooszczędny to wybór dla każdego inwestora, który myśli o długotrwałych oszczędnościach i nie jest mu obojętne dobro środowiska. Różnorodność dostępnych w naszym katalogu projektów sprawia, że niezależnie od tego, czy interesuje Cię projekt domu energooszczędnego dla wielopokoleniowej rodziny, czy dla mniejszej ilości domowników, z pewnością znajdziesz ten idealny dla siebie wśród naszych projektów. Oferta obejmuje domki parterowe i piętrowe, z garażem w głównej bryle lub wolnostojącym, a także wiele innych wariantów. Decydując się na dom energooszczędny projekt i sama budowa to inwestycje w przyszłość własną oraz kolejnych pokoleń.