PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z kominkiem

Projekty domów z kominkiem to propozycje domów w różnym stylu i zróżnicowanej wielkości. Kominek jest symbolem domowego ciepła, przytulności i dobrej energii, nie dziwi więc fakt, że wielu inwestorów chce mieć to rozwiązanie w swoim nowym domu. Kominek pozwala też na dogrzanie domu w okresach przejściowych, kiedy wyłączone jest centralne ogrzewanie. Decydując się na projekt domu z kominkiem należy skonsultować z architektem adaptującym projekt, uwzględniając lokalne ograniczenia wynikające z uchwał antysmogowych. Jeśli projekt, który wybrałeś wymaga zmian, możemy wprowadzić je od razu w naszym biurze.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
309

Projekty domów z kominkiem

Kominek może stanowić bardzo ważny element budynku – szczególnie dla miłośników spędzania długich, zimowych wieczorów w domowym zaciszu. Rozpalony ogień daje uczucie przytulności, a jednocześnie skutecznie ogrzewa pomieszczenie. Jest to rozwiązanie cenione zwłaszcza w budynkach, które są stawiane w zielonych, wiejskich okolicach. Kominek w salonie jest swego rodzaju atrakcją, którą docenią osoby w każdym wieku.

Nie w każdym budynku da się zamontować kominek. Znaczenie ma zaprojektowanie takiej konstrukcji komina, by przewidywał możliwość odprowadzania spalin i podłączenia kominka. Z tego powodu nasze projekty domów z kominkiem powstały z myślą o zastosowaniu takiego elementu we wnętrzu budynku. Nie oznacza to jednak, że każdy właściciel powstającego obiektu musi zdecydować się na stworzenie kominka od razu. Nowoczesne wolnostojące piece nie wymagają nawet zastosowania fundamentu, a odprowadzenie spalin odbywa się poprzez rurę, która można wyprowadzić przez ścianę, niekoniecznie w dachu.

Większość naszych projektów przewiduje kominy systemowe, które są dedykowane do kominków, można jednak wykonać je także w formie murowanej z odpowiednim wkładem.

Istotnym elementem, który dobrze jest przewidzieć już w projekcie to doprowadzenie powietrza do kominka aby dobrze funkcjonował. Jeśli podczas palenia w kominku powietrze nie będzie na bieżąco uzupełniane, dym z kominka zacznie się wydobywać do pomieszczenia, pojawią się problemy z rozpaleniem, a następnie utrzymaniem ognia, a także z wentylacją w domu.

Planując dom z kominkiem warto też upewnić się, czy w naszej lokalizacji nie ma ograniczeń wynikających z uchwał antysmogowych, ponieważ może to spowodować cofnięcie projektu z urzędu i brak pozwolenia na budowę.

Domy z kominkiem w nowoczesnym wydaniu

Kominek kojarzy się głównie z klasycznymi budynkami, jednak wciąż istnieje wielu miłośników takiego rozwiązania, którzy podążają za aktualnymi trendami. To właśnie dlatego przygotowaliśmy projekty nowoczesnych domów, wpisujących się doskonale w miejskie otoczenie. Z zewnątrz są to konstrukcje bardzo minimalistyczne i stylowe. Wiele z nich to budynki z dużymi przeszkleniami, zapewniające dopływ światła słonecznego do wnętrza. Bazują one na prostych bryłach i uniwersalnych kolorach, które wpisują się idealnie w aktualne trendy. W takich budynkach najlepiej sprawdzają się kominki- piecyki wolnostojące z panoramicznymi szybami, dwustronne lub coraz częściej stosowane w nowoczesnych wnętrzach kominki gazowe z wydłużonym, efektownym paleniskiem.

Domy parterowe i piętrowe z kominkiem

Dom z kominkiem może przyjmować formę konstrukcji parterowej lub piętrowej. Obecnie, o ile pozwala na to wielkość działki, wiele osób stara się rezygnować ze schodów w swoim domu, co ma znaczenie zwłaszcza dla ludzi starszych, niepełnosprawnych i małych dzieci. Istnieją rozwiązania projektowe, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni – nawet w budynkach parterowych. To kompaktowe, a zarazem bardzo funkcjonalne domy. Wśród naszych projektów pojawiają się propozycje o powierzchni użytkowej około 120 m2, oraz te znacznie większe, osiągające prawie 200 m2. Jeśli jednak jesteś posiadaczem mniejszej parceli i nie zależy Ci na stworzeniu bardzo dużego obiektu, oferujemy również dom z kominkiem zewnętrznym o metrażu zaledwie 68 m2. Małe domy również mogą być funkcjonalne – znaczenie ma odpowiednie wydzielenie pomieszczeń.

Na niewielkich działkach często nie da się postawić wystarczająco dużego budynku. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na dom piętrowy, który pozwala na zwiększenie metrażu – bez konieczności wykorzystywania większej powierzchni parceli. Wielu użytkowników takich obiektów stawia również na domy z piwnicą, o jeszcze większej ilości miejsca do przechowywania.

Jakie są największe zalety domu z kominkiem?

Dom z kominkiem jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla miłośników ciepła. Wiele osób kocha spędzanie zimowych wieczorów właśnie przed naturalnym ogniem. Palenisko daje możliwość ogrzania się i stworzenia niepowtarzalnego klimatu.

Kominki są ważnym się elementem wyposażenia wnętrz. Ciekawie zaaranżowany kominek np. wolnostojący na środku salonu może być nietuzinkowym akcentem w nowoczesnym wnętrzu. Obecnie na rynku znaleźć można produkty różnego typu, które prezentują się niezwykle efektownie.

Kominek można dobrać do każdego stylu, tak więc jeśli myślisz o zastosowaniu kominka w swoim nowym domu, masz do dyspozycji różnego rodzaju rozwiązania: od wkładów kominkowych do zabudowy, nowoczesnych piecyków wolnostojących z pięknymi przeszkleniami czy w formie „kozy”, kominków imitujących piece kaflowe, zintegrowanych z kominem nowoczesnych kominków nie zabierających dodatkowego miejsca w pomieszczeniu, czy też kominków gazowych w różnych kształtach.

Kominek może być elementem jednoczącym mieszkańców. Stanowi doskonały akcent na spotkania towarzyskie i rodzinne zimowe posiłki.

Kominek można również uwzględnić w bilansie energetycznym budynku. Doskonale dopełni on rozwiązania np. z dużą kotłownią. W porach przejściowych kominek może stanowić doskonałe źródło ciepła do ogrzania nawet całego domu. Uzyskanie klimatycznego nastroju idzie więc w parze z wymiernymi korzyściami, a więc mniejszymi wydatkami za ogrzewanie.