PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów w kształcie litery L

Projekty domów w kształcie litery L są ciekawą propozycją dla osób dbających o kontakt z przyrodą i ceniących nieoczywiste rozwiązania. Dzięki utworzeniu zacisznego miejsca na taras pomiędzy dwoma skrzydłami domu można cieszyć się prywatnością i dodatkowo naturalnie powiększyć przestrzeń wypoczynkową. W odwrotnym układzie gdzie wysunięty do przodu jest garaż, tworzy się praktyczne osłonięcie strefy wejściowej. Układ domu w kształcie L pozwala wygodnie podzielić dom funkcjonalnie, dzięki czemu łatwiej jest zaaranżować strefę prywatną i gościnną. Kształt L jest też ciekawszym wizualnie rozwiązaniem niż tradycyjny prostokąt, dzięki czemu dom w kształcie litery L jest bardziej oryginalny, a przestrzeń wokół niego daje więcej możliwości aranżacyjnych. Jeśli spodobał Ci się któryś z naszych projektów, ale wymaga on pewnych zmian, możemy wprowadzić je dla Ciebie.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
27
Gotowy projekt domu Norwich II

Nowość

Projekt
Energo
Oszczędny

Norwich II

LMBL41A106,90m2

Cena projektu:6290 zł

Domy w kształcie litery L

Oferujemy różne projekty domów jednorodzinnych w kształcie litery L. To rozwiązanie pozwalające na zapewnienie dużej powierzchni użytkowej budynku, a jednocześnie stworzenie idealnego miejsca na taras. Takie budynki przyjmują różne formy. Niekiedy dobudówka wystaje jedynie na kilka metrów poza główny budynek, a kiedy indziej jest znacznie dłuższa.

Domy w kształcie litery L to konstrukcje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. W wielu z nich zastosowano duże przeszklenia, które pozwalają na optyczne powiększenie wnętrza. To doskonały wybór zwłaszcza w sytuacji, gdy dom znajduje się na dużej, zielonej działce, a budynki należące do sąsiadów znajdują się w dużej odległości. Projekty domów z dużymi przeszkleniami bez wątpienia trafią w gusta miłośników natury i nowoczesnych rozwiązań.

Wśród naszych projektów można znaleźć te stworzone z myślą o niewielkich działkach. Oferujemy także plany większych budowli, o metrażu wynoszącym około 180 m2. Dzięki temu każdy klient może wybrać projekt pasujący zarówno do własnych preferencji, jak i posiadanego terenu. Poszczególne warianty różnią się od siebie przede wszystkim liczbą pomieszczeń, obecnością ewentualnego garażu czy kominka. Wśród naszych projektów pojawiają się również te uwzględniające tarasy – zarówno na dachu, jak i na ziemi, bezpośrednio przy budynku.

Nowoczesne domy w kształcie litery L

Wśród oferowanych przez nas projektów królują te zgodne z aktualnymi trendami. Obecnie coraz częściej stawia się na minimalistyczne formy uzupełnione subtelnymi ozdobami. Domy w kształcie litery L utrzymane w stylu nowoczesnym zazwyczaj mają proste dachy. W niektórych przypadkach pojawiają się na nich tarasy. To doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni – zwłaszcza na dość małych działkach.

Domy z płaskim dachem to jednak tylko jedna z wielu propozycji dostępnych w naszej ofercie. Popularnością cieszą się też klasyczne dachy ze spadami i ozdobnikami. Wciąż są one dość proste, dzięki czemu wpisują się w trend polegający na zachowaniu jak największego minimalizmu, jednak przypominają standardowe, prostsze w formie konstrukcje.

Istnieje również opcja połączenia bryły ze spadzistym i prostym dachem. To świetne rozwiązanie dla osób stawiających na nietypowe, przyciągające wzrok projekty. Wówczas w dobudówce najczęściej znajduje się garaż, a w głównej bryle część mieszkalna. Istnieje także opcja zagospodarowania poddasza.

Klasyczne domy w kształcie litery L

Klasyczne domy to przede wszystkim takie, które wyposażono w symetryczne, ukośne dachy pokryte dachówką. W skład ich konstrukcji wchodzą również kolumny, a także specjalne daszki nad głównym wejściem. Wiele osób decyduje się na umieszczenie w tym miejscu okna i zaaranżowanie poddasza, tak by powstał na nim dodatkowy pokój. Projekty tego typu obejmują ozdobne belki, schodki prowadzące do głównego wejścia, a także kominy. Ten ostatni element pozwala na stworzenie we wnętrzu kominka, co przyda się w trakcie chłodniejszych miesięcy.

Domy w stylu nowoczesna stodoła w kształcie litery L

Wśród budynków w kształcie litery L można wyróżnić m.in. domy-stodoły. Zazwyczaj są to prostopadłościenne konstrukcje, jednak w nowoczesnych obiektach tego typu coraz częściej dodaje się dobudówki służące jako garaż. Wówczas pomiędzy obydwoma częściami budynku powstaje kąt prosty. W tym miejscu warto stworzyć taras, osłonięty z obu stron przed wiatrem. To świetny wybór także w sytuacji, gdy działka jest dość niewielka, a wokół znajdują się domy sąsiadów. Wówczas dom w kształcie litery L pozwala na zachowanie większej prywatności.

Projekty domów parterowych w kształcie litery L

Większość naszych projektów przedstawia domy parterowe. To bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy w budynku mieszkają osoby starsze, które nie mogą swobodnie poruszać się po schodach. Na takie konstrukcje decydują się również rodziny z dziećmi, właściciele zwierząt czy osoby myślące perspektywicznie, które nie chcą martwić się, czy w przyszłości poradzą sobie z utrzymaniem piętrowego budynku. Domy parterowe mają zwykle bardziej ograniczony metraż, dlatego są chętnie wybierane zwłaszcza w sytuacji, gdy działka ma dość duże wymiary.

Piętrowe domy w kształcie litery L

Nowoczesny dom nie zawsze jest konstrukcją parterową. Wśród naszych projektów pojawiają się takie, które zakładają stworzenie pierwszego piętra. Na części, w której najczęściej znajduje się garaż, można stworzyć nowoczesny taras na dachu. Wówczas wychodzi się na niego z poziomu pierwszego piętra.

Piętrowe domy w kształcie litery L doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy działka jest dość mała, a jej właścicielowi zależy na stworzeniu jak największej przestrzeni mieszkalnej. Wówczas dzięki dodatkowej kondygnacji można podwoić metraż danego budynku.

Projekty domów bez garażu w kształcie litery L

Oferujemy także projekty domów w kształcie litery L bez garażu. To świetne rozwiązanie, jeżeli planujesz stworzenie dodatkowej przestrzeni na samochód poza budynkiem. Wiele osób decyduje się bowiem na wzniesienie oddzielnej wiaty lub wolnostojącego garażu – zwłaszcza w sytuacji, gdy dana działka jest dość duża. Wówczas cały metraż budynku można przeznaczyć na cele mieszkalne. Niekiedy na terenie działki tworzy się dodatkowy podjazd na świeżym powietrzu, całkowicie wystarczający do bezpiecznego pozostawienia pojazdu. Domy bez garażu są wybierane również przez osoby, które nie posiadają samochodów i nie planują ich zakupu.

Funkcjonalne budynki w kształcie litery L

Kładziemy nacisk na to, by każdy nasz projekt domu w kształcie litery L zapewniał wysoki komfort mieszkania we wzniesionym budynku. Podczas budowy takich obiektów stosuje się rozwiązania pozwalające na zwiększenie ich funkcjonalności. Wśród nich można wyróżnić np. dachy wysunięte poza krawędzie głównej bryły. Dzięki nim nie trzeba przeznaczać dodatkowej przestrzeni na stworzenie tarasu; wystarczy wygospodarować teren pod zadaszeniem. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy Ci na komfortowym spędzaniu czasu na tarasie nawet w deszczowe dni.

W wielu projektach zadaszenia znajdują się także tuż przy wejściu. Przyjmują one formę niewielkiego daszka. To świetne rozwiązanie, pozwalające na spokojne wchodzenie i wychodzenie z domu w trakcie deszczu. Dzięki niemu pod wejściem w trakcie zimy nie gromadzi się śnieg, który mógłby blokować drzwi. W tym miejscu z powodzeniem można umieścić donice z delikatniejszymi kwiatami czy inne ozdoby, ponieważ nie ulegną zniszczeniu przez opady. Takie wejście od razu rzuca się w oczy, dlatego wpływa bezpośrednio na odbiór budynku. W naszych projektach zadbaliśmy o to, by przód budynku był jak najbardziej reprezentatywny.

W wielu budynkach w kształcie litery L pojawiają się również kominki. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników długich, zimowych wieczorów spędzanych przy palenisku. Każdy nasz klient może samodzielnie wybrać, czy zdecyduje się na montaż kominka w swoim budynku. Nasze projekty zostały stworzone w taki sposób, by w razie konieczności istniała opcja ich łatwego zmodyfikowania.

Nowoczesne rozwiązania w naszych projektach

Obecnie coraz więcej osób stawia na projekty, które obejmują nowoczesne, ekologiczne rozwiązania. W ostatnich latach wynaleziono wiele instalacji pozwalających na ograniczenie kosztów związanych z energią elektryczną czy ogrzewaniem. Na budynkach o dużej powierzchni dachu pozbawionej zbędnych załamań z powodzeniem można umieścić panele słoneczne. Pozwalają one na pozyskiwanie energii bezpośrednio ze słońca, dzięki czemu istnieje opcja ograniczenia kosztów związanych z utrzymaniem budynku.

Dom w kształcie litery L może być również wyposażony w systemy odzyskujące ciepło z powietrza czy pozyskujące je bezpośrednio z niego lub ze zbiornika wodnego. Oferujemy m.in. projekty domów z wentylacją mechaniczną. Zakup takiego planu pozwala na bezproblemowy montaż ekologicznych i ekonomicznych instalacji bez konieczności wdrażania dodatkowych modyfikacji. W ten sposób można szybko rozpocząć budowę, a także ograniczyć koszty związane z dostosowywaniem gotowego projektu do potrzeb klienta.