PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów nowoczesnych

Domy nowoczesne posiadają zazwyczaj oszczędny detal na rzecz wysokiej jakości materiałów lub oryginalnego ich zastosowania np. betonowych sufitów, żywicznych podłóg, czy metalowych elewacji. Specyficzną cechą wyróżniającą dom nowoczesny spośród innych budynków są duże przeszklenia i otwarte przestrzenie łączące często kilka funkcjonalności np. całą strefę dzienną z salonem, kuchnią, jadalnią, komunikacją i częścią wejściową. Domy nowoczesne to także nowoczesne podejście do oszczędzania energii. Przeważnie projektuje się je w standardzie niskoenergetycznym, ze współczynnikiem EUco - energią użytkową - poniżej 40 kWh/m2/rok. Każdy nowoczesny dom możemy dostosować do potrzeb Inwestora. Projektujemy również domy na indywidualne zamówienia.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
189

Lipińscy Domy, projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych Lipińscy to idealne połączenie funkcjonalności i wyjątkowego wyglądu. W kolekcji lipinscy.pl/projekty-domow nowoczesnych znajdują się zarówno domy piętrowe jak i domy parterowe. Nie zabrakło też najbardziej popularnych projektów domów z poddaszem użytkowym, które wbrew pozorom również wpisują się w ten niezwykle popularny obecnie trend, choćby pod postacią, zdobywającej coraz większe grono zwolenników, „nowoczesnej stodoły”.

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNE

Domy nowoczesne posiadają zazwyczaj oszczędny detal na rzecz wysokiej jakości materiałów lub oryginalnego ich zastosowania np. betonowych sufitów, żywicznych podłóg, czy metalowych elewacji. Specyficzną cechą wyróżniającą dom nowoczesny spośród innych budynków są duże przeszklenia i otwarte przestrzenie łączące często kilka funkcjonalności np. całą strefę dzienną z salonem, kuchnią, jadalnią, komunikacją i częścią wejściową. Całość często powiększona jest o duże szklone drzwi prowadzące na zadaszony taras lub antresolę, która otwiera pomieszczenia na wysokość dwóch kondygnacji. Stolarkę okienną i drzwiową także projektuje się indywidualnie, dostosowując wielkość i kształt do wymagań funkcji każdego pomieszczenia, tak więc można się spotkać z całymi przeszklonymi elewacjami, oknami narożnymi, czy też otworami o nietypowych kształtach np. trójkątnych lub bardzo wysokich i podłużnych. Zarówno otwarta przestrzeń jak i dużo światła dziennego wpływają niezwykle pozytywnie na komfort mieszkania i samopoczucie mieszkańców.

ARANŻACJE WNĘTRZ W NOWOCZESNYM STYLU

Takie rozwiązania dają spore możliwości aranżacyjne, dlatego też domy nowoczesne to zazwyczaj popis umiejętności wnętrzarskich i oryginalnych pomysłów na wykończenie wnętrz w różnym stylu. Najczęściej kojarzony z nowoczesnym rozwiązaniem jest styl loftowy łączący elementy przemysłowe z designerskimi, ale coraz częściej jest to mieszanka stylów umiejętnie połączona i dająca zaskakujące efekty. Odchodzi się już od chłodnych oszczędnych wnętrz, które nie dają wrażenia przytulności i nie mają własnego charakteru, a przede wszystkim nie są funkcjonalne.

ZMIANA PODEJŚCIA DO STREFY PRYWATNEJ

Z tego samego względu coraz większą wagę przykłada się też do nowoczesnego podejścia przy tworzeniu strefy prywatnej, którą doposaża się w dodatkowe pomieszczenia takie jak: garderoby, dodatkowe prywatne łazienki, pomieszczenia rekreacyjne jak sauna i siłownia, pokój hobby. Pokoje prywatne również otrzymują duże okna, na piętrze często w postaci portfenetrów (do samej ziemi z barierką zewnętrzną). Podobna zasada panuje dla części gospodarczej, która oprócz tradycyjnej kotłowni powiększa się o kolejne pomieszczenia pomocnicze jak spiżarnia, pralnia i suszarnia, garderoba przy wejściu.

OGRÓD ISTOTNYM ELEMENTEM WSPÓŁCZESNEGO DOMU JEDNORODZINNEGO

Bardzo ważne dla współczesnego podejścia do projektowania domów jest powiązanie ich z otaczającą przestrzenią wokół domu, która ma stanowić naturalne przedłużenie wnętrza, jego uzupełnienie. Ma być zielonym pokojem relaksacyjnym, często z funkcją placu zabaw dla dzieci, ma mieć część gospodarczą, czasem również część uprawną aby mieszkańcy mogli cieszyć się własnoręcznie uprawianymi eko-warzywami i eko-owocami.

DOM NOWOCZESNY CZYLI OSZCZĘDZAJĄCY ENERGIĘ

Domy nowoczesne to także nowoczesne podejście do oszczędzania energii. Przeważnie projektuje się je w standardzie niskoenergetycznym, ze współczynnikiem EUco - energią użytkową - poniżej 40 kWh/m2/rok. Najnowszej generacji projekty domów uwzględniają stosowanie rozwiązań instalacyjnych oszczędzających energię w tym rekuperacji, pomp ciepła, fotowoltaiki, inteligentnej automatyki. Wszystko to przekłada się nie tylko na wysoki komfort użytkowania i możliwość dostosowania wielu elementów pod tryb życia, jaki się prowadzi, ale również wpływa to na niskie rachunki za ogrzewanie, dzięki czemu można mieć dom nie tylko piękny i wygodny, ale też tani w eksploatacji.

KOSZTY BUDOWY A DOM NOWOCZESNY

Dom nowoczesny może kojarzyć się z wysokimi kosztami budowy ze względu na zastosowanie różnych nietypowych rozwiązań. Można jednak równie dobrze zbudować dom nowoczesny za niewielkie pieniądze, oszczędnie stosując poszczególne rozwiązania tak, aby zminimalizować koszt budowy. Postawić można na przykład prostą bryłę, przeszklenie w postaci połączonych typowych rozmiarów okien albo jedno większe, oszczędny wystrój z jednym elementem WOW. Nie potrzeba fajerwerków aby dom był nowoczesny i funkcjonalny, ma on przede wszystkim spełniać potrzeby nowoczesnej rodziny.