PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów nowoczesnych

Domy nowoczesne posiadają zazwyczaj oszczędny detal na rzecz wysokiej jakości materiałów lub oryginalnego ich zastosowania np. betonowych sufitów, żywicznych podłóg, czy metalowych elewacji. Specyficzną cechą wyróżniającą dom nowoczesny spośród innych budynków są duże przeszklenia i otwarte przestrzenie łączące często kilka funkcjonalności np. całą strefę dzienną z salonem, kuchnią, jadalnią, komunikacją i częścią wejściową. Domy nowoczesne to także nowoczesne podejście do oszczędzania energii. Przeważnie projektuje się je w standardzie niskoenergetycznym, ze współczynnikiem EUco - energią użytkową - poniżej 40 kWh/m2/rok. Każdy nowoczesny dom możemy dostosować do potrzeb Inwestora. Projektujemy również domy na indywidualne zamówienia.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
215

Domy nowoczesne projekty – co je wyróżnia?

Współcześnie coraz częściej dążymy do tego, by dom stał się nie tylko bezpiecznym azylem, ale także miejscem, które pozwoli na rozwijanie swoich pasji oraz aktywność zawodową i towarzyską. Właśnie dlatego, nowoczesne projekty domów dostępne w naszej ofercie charakteryzują się funkcjonalnymi rozkładami pomieszczeń oraz bogactwem nowoczesnych rozwiązań, jednocześnie spełniając współczesne wymogi pod kątem designu, ekonomii oraz ekologii.

Czym jeszcze charakteryzuje się nowoczesny projekt domu?

Tworząc nasze projekty nowoczesnych domów, szczególny nacisk położyliśmy na kwestie energooszczędności. Zastosowanie prostej bryły, szczególnie popularnej wśród zwolenników nowoczesnego budownictwa pozwala zminimalizować koszty utrzymania budynku oraz ułatwia jego wykonanie, docieplenie i uszczelnienie. Ograniczenie zjawiska mostków termicznych poprzez rezygnację z dodatkowych elementów architektonicznych takich jak: wykusze, attyki czy wielospadowe konstrukcje dachu czyni projektowane przez naszą pracownię nowoczesne domy parterowe, z poddaszem oraz piętrowe, maksymalnie dopasowanymi do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników.

Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych parterowych

Szczególną popularnością wśród inwestorów, chcących wybudować nowoczesny dom, cieszą się już od dłuższego czasu projekty budynków parterowych. Tego rodzaju architektura ma swoje niewątpliwe zalety, takie jak brak schodów, lokalizacja wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie oraz możliwość bezpośredniego połączenia budynku z ogrodem. Nasze projekty domów nowoczesnych parterowych z garażem oraz bez oferują wysoki komfort i ergonomię użytkowania, jednocześnie pozwalając obniżyć koszty budowy i znacznie skrócić czas realizacji inwestycji.

Projekt nowoczesny dom z poddaszem

Alternatywą dla inwestorów, oczekujących nieco więcej przestrzeni użytkowej i mieszkalnej jest projekt domu nowoczesnego z poddaszem lub budynek piętrowy. Tego rodzaju rozwiązania doskonale sprawdzają się w szczególności na niewielkich działkach, gdzie z uwagi na obowiązujące przepisy oraz uwarunkowania terenowe, nie ma możliwości zlokalizowania budynku parterowego o odpowiednio dużej powierzchni zabudowy. Wybierając nowoczesny dom projekt gotowy zawsze można dostosować do indywidualnych potrzeb, co pozwala uzyskać jeszcze lepiej dopasowany układ wnętrz.

Nowoczesne projekty domów – nieszablonowe elewacje

Innym atutem, który charakteryzuje dowolny projekt domów nowoczesnych opracowany przez nasze biuro architektoniczne, są efektowne i nieszablonowe elewacje. Koncepcje, które proponujemy, łączą prostotę i minimalizm charakterystyczne dla domów typu „nowoczesna stodoła” z najnowszymi trendami, zakładającymi wykorzystanie dużych przeszkleń czy ekologicznych materiałów, np. drewna czy naturalnego kamienia.

Na co zwracać uwagę, wybierając projekt domu nowoczesnego?

Przeglądając dostępne w naszym portfolio nowoczesne projekty domów, warto skupić się na aspektach, które sprawią, że wybrana koncepcja będzie tą, która najlepiej odpowie na Państwa oczekiwania. Należy uwzględnić nie tylko kwestie związane z estetyką budynku, ale także jego walory funkcjonalne, m.in.: naturalne doświetlenie wnętrz, dopasowanie do wielkości działki, czy konieczność uzyskania dodatkowej powierzchni użytkowej.

Jak pokazują nasze projekty dom nowoczesny może połączyć efektowną formę z funkcjonalnością, odpowiadając na potrzeby wszystkich mieszkańców. Jeśli priorytetem jest wyraźne oddzielenie strefy dziennej od pomieszczeń przeznaczonych na wypoczynek, warto postawić na budynek z poddaszem lub piętrowy. Jeżeli natomiast celem inwestora jest zapewnienie sobie oraz pozostałym domownikom łatwego dostępu do wszystkich pomieszczeń, lepszym rozwiązaniem może okazać się dom parterowy, np. z dobudowanym lub wpisanym w bryłę budynku garażem.

Dla kogo projekt domu nowoczesnego będzie dobrym wyborem?

Prostota i minimalizm w połączeniu z nowoczesnymi aranżacjami oraz niskim kosztem utrzymania powodują, że dla inwestorów, chcących pozyskać funkcjonalny projekt dom nowoczesny będzie idealnym rozwiązaniem. Oferowane przez nas projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem, podobnie jak budynki wyposażenie w tradycyjną, dwu- lub wielospadową konstrukcję dachową, to propozycja zarówno dla zapracowanych singli, rodziców z dziećmi, jak i rodzin wielopokoleniowych. Szeroki wybór dostępnych koncepcji oraz metraży, w połączeniu z możliwością adaptacji do indywidualnych potrzeb sprawiają, że budowane w oparciu o nasze projekty nowoczesne domy idealnie wpisują się w oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.