ULUBIONE

Domy wielopokoleniowe, gotowe projekty

Współczesne domy wielopokoleniowe muszą spełnić standardy, które dzięki przemyślanym rozwiązaniom architektonicznym pozwalają rodzinom żyć blisko, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii. W naszej kolekcji domów wielopokoleniowych Inwestorzy znajdą różne układy funkcjonalne, pomyślane tak, aby zapewnić maksymalny komfort dla jednej i drugiej rodziny. Z jednej strony można całkowicie rozdzielić mieszkania, z drugiej zaś, jak tylko pasuje to obu rodzinom, można zachować część funkcji wspólnych. Wygodnym rozwiązaniem jest np. wspólna kotłownia lub jedno wejście do budynku i dopiero wewnątrz rozdzielenie lokali. Każdy dom możemy dostosować wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości możemy przygotować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
8

Lipińscy Domy, projekty domów wielopokoleniowych

Dawniej w tradycyjnych domach mieszkały rodziny wielopokoleniowe i było to normą, a wynikało z tradycji i sposobu ówczesnego trybu życia. Współczesne domy wielopokoleniowe muszą spełnić zupełnie inne standardy, które dzięki przemyślanym rozwiązaniom architektonicznym pozwalają rodzinom żyć blisko, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii. Obecnie takie domy są bardzo często wybierane przez rodziny z małymi dziećmi, które mają pod opieką rodziców, czy innych starszych członków rodziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu młodzi mają seniorów blisko siebie, z drugiej strony – ci mogą pomagać wychowywać wnuki. Takie rozwiązanie jest niezwykle trudne przy zamieszkiwaniu w blokach – rzadko kiedy istnieje możliwość kupna mieszkań dla obu rodzin w niedalekiej odległości. Przewożenie dzieci do dziadków, doglądanie seniorów i kontakty z nimi, przy dzisiejszych realiach braku czasu i godzin spędzanych w ulicznych korkach, to argumenty za przemyśleniem takiego rozwiązania – budowy domu wielopokoleniowego. Nie zapominajmy też, że dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest wspólne podwórko, czyli przestrzeń gdzie będzie toczyć się także życie rodzinne – szczególnie przyjemne w okresie letnim.

BUDOWA TAKIEGO BUDYNKU DLA KILKU POKOLEŃ TO TEŻ ROZWIĄZANIE EKONOMICZNE ZARÓWNO NA ETAPIE REALIZACJI INWESTYCJI JAK I PÓŹNIEJSZEJ EKSPLOATACJI

Zdarza się, że domy wielorodzinne są budowane przez Inwestorów także w innym celu, na przykład z myślą o wynajmie jednego lokalu lub przeznaczeniu parteru, czy jednego modułu na cele usługowe. Projekty wielopokoleniowe uwzględniają taką możliwość i dają duże pole do dostosowania funkcji, czy to w ramach adaptacji z projektantem lokalnym, czy też od razu w naszym biurze.

Zobacz zasady wprowadzania zmian do projektów>>>

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ DOMY WIELOPOKOLENIOWE Z BIURA LIPIŃSCY DOMY

W naszej kolekcji domów wielopokoleniowych Inwestorzy znajdą różne układy funkcjonalne, pomyślane tak, aby zapewnić maksymalny komfort dla jednej i drugiej rodziny. Z jednej strony można całkowicie rozdzielić mieszkania, z drugiej zaś, jak tylko pasuje to obu rodzinom, można zachować część funkcji wspólnych. Wygodnym rozwiązaniem jest np. wspólna kotłownia, która prowadzona jest zazwyczaj przez gospodarzy, tak aby pozostała część rodziny nie musiała się dodatkowo zajmować nadzorem nad często skomplikowanymi urządzeniami grzewczymi. Innym stosowanym rozwiązaniem jest wspólne jedno wejście do budynku i dopiero wewnątrz rozdzielenie lokali.

Budynki wielopokoleniowe to najczęściej domy piętrowe lub domy z poddaszem użytkowym, gdzie wydzielono osobne dwa mieszkania. Mieszkania mogą znajdować się na osobnych kondygnacjach, gdzie wszystkie funkcje powtarzają się na obu piętrach lub też drugie, mniejsze mieszkanie dla dziadków lub dla dorastającego dziecka, lub młodego małżeństwa może znajdować w osobnym module dostawionym do głównego budynku. W zależności od liczebności poszczególnych pokoleń rozwiązania mogą być różne. Jednym wystarczy dodatkowo mały apartament, w innym przypadku drugi lokal będzie musiał być zrealizowany w formie osobnego budynku.

Co ciekawe, zgodnie z prawem budowlanym domy dwulokalowe są tym samym, co domy jednorodzinne. Oznacza to więc, że można je stawiać na działce, gdzie plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza wyłącznie zabudowę jednorodzinną.

Decydując się na dom wielopokoleniowy, wybierają Państwo gwarancję wygody, stylu i funkcjonalności. Oczywiście, możecie zamówić wersję projektu w lustrzanym odbiciu lub zupełną modyfikację projektu z kolekcji: zmianę funkcjonalności pomieszczeń, czy inne rozwiązanie dostosowujące projekt do konkretnych potrzeb Waszej rodziny.

DOM WIELOPOKOLENIOWY TO ŚWIETNA INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO DLA SIEBIE I NAJBLIŻSZYCH, POZWALAJĄCA KORZYSTAĆ Z DOMU PRZEZ DŁUGIE LATA

Dla dużych rodzin można wykorzystać również po prostu duże domy jednorodzinne, które mają wspólne wszystkie funkcje i nie dzielą pomieszczeń na dwie rodziny. Publikujemy je w formie osobnej kolekcji Rezydencje tutaj