ULUBIONE

Domy z dachem wielospadowym, gotowe projekty

Projekty z dachem wielospadowym to różnorodne stylistycznie bryły zarówno bardzo nowoczesnych jak i tradycyjnych, a nawet dworkowych domów. Są tu propozycje parterowe, a także piętrowe i z poddaszem użytkowym. W projektach tych nie ma konieczności stawiania ścian szczytowych, a woda opadowa jest sprawnie i równomiernie odprowadzana na różne strony. Dachy te dają dużą swobodę projektowania bryły i estetyki domu. Poprzez dostępność różnorodnych materiałów pokrycia w bogatej gamie kolorystycznej dom może nabrać indywidualnego charakteru. Każdy z projektów możemy dostosować wprowadzając zmiany. A dla Inwestora z własną wizją domu możemy opracować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
116

Lipińscy Domy, projekty domów z dachem wielospadowym

 

PRAKTYCZNE I TANIE PROJEKTY DOMÓW Z DACHEM DWUSPADOWYM

Dachy dwuspadowe są proste w realizacji i zazwyczaj tańsze od skomplikowanych dachów wielospadowych. Wynika to z faktu, że prosta konstrukcja jest mniej problematyczna w realizacji i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Wpływa to bezpośrednio na tańsze koszty robocizny. Drugim aspektem wpływającym na niższe koszty jest bark ozdobników i mniejsza ilość droższych elementów wykończeniowych takich jak: gąsiory, obróbki blacharskie, orynnowanie. Koszty generuje więc nie tylko powierzchnia przekrycia, ale też dodatkowe elementy jak lukarny, daszki, okna połaciowe, kominki wentylacyjne, obróbki kominów. Najtańszym dachem jest więc oczywiście dach dwuspadowy bez elementów dodatkowych.
Konstrukcje proponowane w naszych projektach to tradycyjna więźba ciesielska lub prefabrykowana więźba z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi, która najkorzystniej wypada w projektach domów parterowych, ponieważ daje największe możliwości funkcjonalne oraz eliminuje konieczność wykonywania ciężkiego stropu.
Praktyczną zaletą budynków krytych dwuspadowo jest fakt, że takie domy jednorodzinne łatwo zestawiać w budynki w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej.

WIZUALNE ASPEKTY DOMÓW Z DACHEM DWUSPADOWYM

Dachy dwuspadowe są najbardziej uniwersalne w zastosowaniu, ponieważ pasują do domów w każdej stylistyce. W tradycyjnych rozwiązaniach dworkowo-rustykalnych stosuje się często duże okapy, zadaszenia podparte na słupach, lukarny doświetlające kondygnację pod połacią dachową. Najczęściej wówczas stosowane są dachówki ceramiczne np. karpiówka, ale też dachówki ceramiczne i cementowe w większych formatach. Takie dachy mają najczęściej spadki od 35-45 stopni. Dach dwuspadowy sprawdza się jednak również świetnie w domach w stylu bardzo nowoczesnym - np. z dużymi przeszkleniami, z attykowymi ścianami szczytowymi, z dachami bez okapów oraz z pokryciem z blachy na rąbek.

DACH DWUSPADOWY A FUNKCJONALNOŚĆ

W domach z poddaszem użytkowym dach dwuspadowy daje większą powierzchnię użytkową i umożliwia doświetlenie pomieszczeń oknami w ścianach szczytowych. W połączeniu z wyższą ścianką kolankową pozwala użytkować całą dostępną przestrzeń. Natomiast w domach parterowych zastosowanie dwuspadowego dachu daje bezcenną przestrzeń strychu, którą można wykorzystać do celów rekreacyjnych lub/i magazynowych.

DWUSPADOWY DACH SPEŁNIA WIĘKSZOŚĆ WARUNKÓW ZABUDOWY

Warunki zabudowy dla wielu działek w Polsce narzucają często konkretną geometrię dachów nowopowstających domów. W wielu przypadkach są to dachy spadziste, a nierzadko jest wręcz ograniczenie do dwóch spadów. W naszej ofercie mamy ponad 400 projektów z dwuspadowymi dachami o różnym kącie nachylenia połaci dachowych. Zróżnicowane jest też usytuowanie kalenicy - może być ona prostopadła lub równoległa do drogi.

DWUSPADOWY TEŻ MOŻE BYĆ UROZMAICONY

Bryłę tego typu można urozmaicić obniżając dach nad częścią budynku np. nad garażem lub projektując dwie prostopadłe kalenice albo dodatkowe lukarny z oknami doświetlającymi poddasze. W bardziej tradycyjnych rozwiązaniach kalenicę można urozmaicić zastosowaniem naczółków.

WYKOŃCZENIE DACHÓW DWUSPADOWYCH

Wszystkie dachy w projektach naszego Biura mogą być pokryte zarówno ciężkim pokryciem jak dachówki ceramiczne, cementowe, ale też lekką blachodachówką, gontem bitumicznym, czy popularną zwłaszcza przy nowoczesnych rozwiązaniach blachą na rąbek. Można również bez problemu zastosować na nich panele fotowoltaiczne, czy kolektory słoneczne.

ZMIANY W PROJEKTACH Z DACHEM DWUSPADOWYM

Każdy dach możemy dostosować do potrzeb Inwestora. Najczęstszą zmianą w projektach, jaką wykonujemy dla naszych inwestorów jest dostosowanie kąta nachylenia dachu. Często Inwestorzy chcą zmienić lub zaprojektować zadaszenie nad tarasem lub ze względów finansowych rezygnują z niego. Zasady wprowadzania zmian do projektu w naszym biurze znajdziesz tutaj >>>