PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z dachem wielospadowym

Projekty z dachem wielospadowym to różnorodne stylistycznie bryły zarówno bardzo nowoczesnych jak i tradycyjnych, a nawet dworkowych domów. Są tu propozycje parterowe, a także piętrowe i z poddaszem użytkowym. W projektach tych nie ma konieczności stawiania ścian szczytowych, a woda opadowa jest sprawnie i równomiernie odprowadzana na różne strony. Dachy te dają dużą swobodę projektowania bryły i estetyki domu. Poprzez dostępność różnorodnych materiałów pokrycia w bogatej gamie kolorystycznej dom może nabrać indywidualnego charakteru. Każdy z projektów możemy dostosować wprowadzając zmiany. A dla Inwestora z własną wizją domu możemy opracować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
79

Projekty domów z dachem wielospadowym – czym się wyróżniają?

W ofercie naszego biura architektonicznego Lipińscy Domy znajdują się projekty domów z dachem wielospadowym o różnej zabudowie. Największym  powodzeniem cieszą się nasze projekty domów jednorodzinnych wolnostojących, ale mamy też w ofercie bliźniaki z dachami wielospadowymi. Warto w tym momencie wyjaśnić, czym jest dach wielospadowy. To dach, który posiada wiele połaci, którym zawdzięcza swoją efektowną konstrukcję. Można nawet odnieść wrażenie, że to misterne połączenie kilku dachów. Co więcej, w niektórych miejscach może być wyższy, w innych – położony nieco niżej. Nawet laik na podstawie samego wyglądu dachu łatwo odgadnie, że projekty domów z dachem wielospadowym nie są łatwe w konstrukcji. Posiadają wiele załamań i kątów, dlatego ich budowa jest obarczona większym ryzykiem błędów, które wynikają ze sporej ilości elementów konstrukcyjnych i zalezności pomiedzy nimi. Większa ilość używanego materiału jest równoznaczna z większymi kosztami budowy takiego dachu. Jednak jeśli zdecydujemy się na dom z dachem wielospadowym, nie pożałujemy tego wyboru. Bryła pokryta tego typu dachem daje bardzo ciekawy i atrakcyjny wizualnie rezultat, a domy z poddaszem pod dachem wielospadowym cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem.

Domy z dachem wielospadowym – idealny wybór dla dużych obiektów o niestandardowym kształcie

Zastosowanie dachu wielospadowego sprawia, że każda bryła nabiera ciekawszego i bardziej nietypowego charakteru. Nie dziwi więc fakt, że cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów. Ich niekwestionowanym atutem jest łatwość w dopasowaniu do pożądanego stylu, wielkości działki, którą dysponujemy, a co za tym idzie – do metrażu, na który możemy sobie pozwolić czy rodzaju zabudowy, która spełnia nasze oczekiwania. Najczęściej dachy wielospadowe stosuje się w domach o bardzo dużej powierzchni, zaś dla niewielkich domów polecane są dachy kopertowe. Duża powierzchnia działki to większe pole do popisu dla architekta. Jeśli marzymy o niebanalnym projekcie rezydencji, dachy wielospadowe będą idealnym wyborem. Takie wille mogą przybrać różne style architektoniczne, w zależności od upodobań inwestora.

Domy parterowe z dachem kopertowym – czym są i gdzie się sprawdzą?

Jak już wspomnieliśmy, w mniejszych budynkach wykorzystuje się dachy kopertowe. Składają się one z czterech skośnych połaci, o takim samym kącie nachylenia, które stykają się w narożnikach. Stąd często określane są również jako dachy czteropołaciowe. Dwie mniejsze połacie mają kształt trójkąta, natomiast dwie większe – trapezu. Najczęściej wybierane są jako pokrycie domów parterowych, ale w naszej ofercie znajdują się również projekty domów piętrowych z dachem kopertowym. Ze względu na swoją konstrukcję są one uważane za bardzo stabilne i wytrzymałe, odporne na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak silny wiatr, deszcz czy śnieg. Mieszkając na terenach, które nawiedzane są przez różnego rodzaju anomalie pogodowe, warto zatem rozważyć wybór właśnie takiego pokrycia dachowego. Dachy wielospadowe sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie w planach miejscowych wymagane są skośne dachy.

Domy z dachem wielospadowym – przemyślana konstrukcja dla wymagających

Wszystkie projekty domów z dachem wielospadowym, które można znaleźć na naszej stronie internetowej, niezależnie od tego, czy jest to niewielki dom parterowy z dachem wielospadowym, czy willa o fantazyjnym układzie pokojów, cechuje przemyślana konstrukcja i zastosowanie rozwiązań, które są nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne w użytkowaniu. W końcu ustawna przestrzeń to coś, na czym zależy każdemu nowemu właścicielowi, bez względu na to, jakich rozmiarów jest nasz dom. Nawet dom o powierzchni powyżej 200 m2, może być zaprojektowany w mało funkcjonalny sposób i pomimo metrażu nie znajdziemy w nim miejsca ani na garderobę z prawdziwego zdarzenia, ani domową siłownię.

Dom z dachem wielospadowym jest rozwiązaniem dla każdego, kto poszukuje projektu, który wyróżnia się nie tylko kształtem bryły, ale również pokryciem. Często tego typu rozwiązania wybierane są do domów z poddaszem, ale znajdują również zastosowanie jako zakończenie dwukondygnacyjnych domów w formie trzeciej kondygnacji - nieużytkowego poddasza.

Jak widać, projekty domów z dachem wielospadowym mają wiele atutów. Dach ten świetnie sprawdza się w przypadku domów o dużym metrażu i skomplikowanym układzie, jak również w niewielkich domach, które dzięki niemu optycznie wydadzą się bardziej okazałe. Taka konstrukcja dachu przyciąga wzrok i sprawia, że budynek jest ciekawszy wizualnie. To istotne zwłaszcza dla osób, które minimalistycznebryły chcą przełamać formą dachu. Dachy spadziste w tym wielospadowe są dodatkowo wzbogacane o wykusze i lukarny. Tego typu dach stwarza również lepsze możliwości doświetlenia obiektu, dzięki oknom dachowym, czy wspomnianym wyżej lukarnom. Na korzyść projektów z dachem wielospadowym działa również ich duże zróżnicowanie. Jeśli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy nie stoją na przeszkodzie, możemy wybierać spośród projektów domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, rezydencji oraz domów ze strychem do adaptacji.

Domy z dachem wielospadowym – na co zwrócić uwagę?

Osoby, którym projekty domów z dachem wielospadowym przypadły do gustu, powinny upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby taka konstrukcja została postawiona na ich działce, a także przygotować się na to, że to dach bardziej skomplikowany w budowie, wymagający większej precyzji. Decydując się na niego, warto zatem zainwestować w doświadczoną ekipę dekarzy, którzy poradzą sobie z tak niestandardową konstrukcją pokrycia domu. Każda bardziej skomplikowana usługa wymaga większych nakładów finansowych. Nie inaczej jest w przypadku domów z dachem wielospadowym. Jesteśmy jednak pewni, że wyboru tego nie będzie się żałować. Szczególnie w przypadku wyboru jednego z projektów dostępnych na naszej stronie. Przygotowane przez architektów, którzy pasję łączą z doświadczeniem, są nie tylko solidne i estetyczne, ale również funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wybrać projekt, który będzie dopasowany do potrzeb i stylu życia klienta. Z naszej oferty wybrać można gotowy projekt lub zgłosić się do nas w celu stworzenia indywidualnego planu.