PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty indywidualne

Zaprojektuj z nami projekt według indywidualnej koncepcji

W naszej pracowni, podejmujemy każde architektoniczne wyzwanie. Od podstaw projektujemy domy jednorodzinne i wielorodzinne, oraz budynki usługowe i osiedla. Jeśli masz wizję na swój własny projekt, pomożemy zamienić ją w rzeczywistość. Na podstawie wytycznych, opracujemy projekt spełniający najwyższe standardy. Przy pracy nad Twoim pomysłem dobierzemy najlepsze na daną sytuację rozwiązania funkcjonalne, instalacyjne i materiałowe. Niestandardowe rozwiązania nie muszą oznaczać wygórowanych kosztów. Przekuwając Twoją koncepcję w kompletny projekt zadbamy o optymalizację w kwestii kosztów zarówno budowy jak i eksploatacji.

art-01a

Wybór projektu indywidualnego to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy wśród projektów katalogowych nie znalazłeś projektu idealnego dla Ciebie i Twojej rodziny. Opracowanie projektu według własnej koncepcji i potrzeb da Ci dom, który będzie się wyróżniał na tle innych inwestycji, odzwierciedlający Twoją osobowość i oczekiwania. Będzie to dom mający w sobie to coś, co sprawia, że jest niepowtarzalny.

Być może masz nietypowe wymagania, dotyczące rozplanowania przestrzeni, marzysz o własnej strefie spa, ogromnej bibliotece albo winiarni w piwnicy? Być może planujesz budowę basenu czy siłowni? A może chcesz mieszkać w domu z drewna? Ekologicznym, przyjaznym Tobie i Twojej rodzinie? Z przyjemnością pomożemy Ci w spełnieniu tych marzeń.

Czekamy aby wysłuchać i przeanalizować wszystkie przedstawione przez Ciebie założenia i wyruszyć z Tobą w podróż, której efektem końcowym będzie Twój wymarzony projekt.

ZASADY WSPÓŁPRACY NAD PROJEKTEM DOMU WEDŁUG INDYWIDUALNEJ KONCPECJI

Etap I - Ustalenia wstępne

Informacje, które będą nam niezbędne do projektowania to:

 • mapa sytuacyjno wysokościową do celów opiniodawczych,
 • wypis z planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzję o warunkach zabudowy,
 • opis funkcji ze spisem pomieszczeń i sugestią metrażu,
 • opis rozwiązań materiałowych i technologicznych, czyli z czego dom będzie budowany i jak ogrzewany - oczywiście służymy pomocą w doborze najkorzystniejszych rozwiazań,
 • przykłady domów, które są w preferowanym stylu.

Na tym etapie przygotowujemy wycenę pracy i przedstawiamy wzór umowy. Do opracowywania koncepcji przystępujemy po wpłaceniu 20% zadatku. Koszt wykonania projektu zależy od wytycznych projektowych, więc oferta cenowa przygotowywana jest indywidualnie.

Etap II - Ustalenia koncepcji

Koncepcja jest opracowaniem wspólnym architektów i inwestorów. Trudno jest podać czas takiego opracowania. Wszystko zależy od wspólnych ustaleń. Najczęściej jednak ten etap projektowania trwa 2 - 3 miesiące. My rysujemy i przedkładamy propozycje, a Inwestor zgłasza uwagi i pomysły. Takich kroków trzeba zrobić kilka, aby rezultat był w pełni zadowalający dla inwestora i projektanta.

Po zaakceptowaniu projektu koncepcyjnego i opłaceniu przez Iinwestora 40% ustalonych kosztów projektu, rozpoczynamy opracowanie techniczne.

Etap III - Opracowanie projektu

Opracowanie dokumentacji trwa około 2 miesięcy.

Zakres i forma projektu są takie same, jak projektów katalogowych. Odrębnym opracowaniem jest projekt zagospodarowania działki. Inwestor może zlecić go dowolnemu projektantowi lokalnemu, który wykona taki projekt i poprowadzi wszystkie formalności do pozwolenia na budowę. Projektantów tych można szukać np. wśród firm przedstawicielskich na naszej stronie internetowej.

CO WCHODZI W SKŁAD PROJEKTU:

 • opis techniczny i zestawienia podstawowych materiałów jak stal i drewno,
 • rysunki architektury, elewacje i rzuty 1:100, przekroje 1:50,
 • więźba dachowa i rzut dachu 1:100, aksonometria więźby dachowej,
 • zestawienia stolarki,
 • rysunki konstrukcji,
 • rzuty fundamentów i stropów 1:100,
 • rysunki wszelkich detali konstrukcyjnych w skali 1:20, 1:50 czasem innej potrzebnej do szczegółowego przedstawienia rozwiązań,
 • rysunek schodów jeśli są żelbetowe,
 • instalacje elektryczne i sanitarne jak woda, kanalizacja, gaz - w zalezności od przyjętych rozwiazań,
 • w domach energooszczędnych wentylacja mechaniczna wraz z rekuperacją,
 • instalacje elektryczne w podstawowym zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę,
 • ślepy kosztorys lub kosztorys inwestorski ze szczegółowym zestawieniem materiałów,
 • charakterystyka energetyczna z analizą alternatywnych źródeł ogrzewania.

CO MOŻEMY DODATKOWO WYKONAĆ:

Na zamówienie możemy ująć w dokumentacji bardziej złożone rozwiązania wg specjalnych życzeń Inwestora. Inwestor może je zlecić również konkretnym firmom we własnym zakresie, projekty takie są wówczas często w cenie usługi wykonawczej. Możemy również wykonać za dodatkową opłatą wizualizacje zewnętrzne domu wg wytycznych Inwestora.

Zapłata końcowa 40% wynagrodzenia następuje przy odbiorze gotowej dokumentacji.

Zapraszamy do współpracy

Nie musisz decydować już teraz. Zadzwoń pod numer 883 909 409 i umów sie na bezpłatne konsultacje z naszym architektem, który wyjaśni wątplwości i pomoże w podjęciu decyzji.

SKORZYSTAJ Z DOŚWIADCZENIA I WIEDZY NASZYCH ARCHITEKTÓW

zadzwoń do nas: 71 354 59 49

napisz: PROJEKTY@LIPINSCY.PL

lub wypełnij formularz kontaktowy

Wyzwanie projektowe

Opracowanie projektu indywidualnego rozważyć powinni także inwestorzy, będący w posiadaniu „trudnej” działki: wąskiej, nietypowo położonej, zlokalizowanej na stoku, o podmokłym terenie, położonej na szkodach górniczych lub w uciążliwym sąsiedztwie, a także osoby chcące maksymalnie wykorzystać potencjał terenu i zaprojektować dom ze spektakularnym widokiem na jezioro czy góry.

Doświadczenie i jakość

Jesteśmy pełnymi pasji architektami z doświadczeniem. Każdego Klienta traktujemy z zaangażowaniem, starając się jak najpełniej zrozumieć jego oczekiwania i pomysł na wymarzony dom. Potrafimy słuchać, doradzić, a Twoje plany i marzenia zmienimy w wyjątkowy dom dla Ciebie i Twojej rodziny. Spełnimy Twoje wymagania, jednocześnie doradzając najbardziej optymalne rozwiązania materiałowo-technologiczne i funkcjonalne. Niezwykle ważne jest, aby połączyć projekt domu, o którym marzysz z wyważonymi możliwościami architektoniczno-konstrukcyjnymi. Ma to bezpośrednie przełożenie na cenę budowy i użytkowania i pozwali na utrzymanie zgodnej z założeniami realizacji budżetu.

Energooszczędność

Mamy doświadczenie przy projektowaniu i realizacji pierwszego w Polsce i Europie środkowo wschodniej certyfikowanego domu pasywnego. Specjalizujemy się w projektowaniu domów energooszczędnych, więc Twój projekt będzie spełniał najwyższe standardy pod tym względem. Zaprojektujemy dom ciepły, wygodny, bezpieczny, rozsądny cenowo w realizacji i ekonomiczny w późniejszej eksploatacji. Wykorzystamy potencjał Twojej działki, usytuujemy budynek tak, by najbardziej optymalnie wykorzystać światło dzienne, żebyś mógł cieszyć się komfortem i radością mieszkania w wyjątkowym wnętrzu.

dcp370

Projekty

pleszew wielorodzinna

Lokalizacja: ul. Boguszowa, Pleszew

Inwestor: Miasto Pleszew

Powierzchnia: 2929m2

Zakres: Projekty koncepcyjny

Rok: 2019

Projekt budynku wielorodzinnego u zbiegu ul. Bogusza i ul. Poznańskiej w Pleszewie, to próba wprowadzenia nowoczesnej architektury operującej wysokiej jakości detalami i wykończeniem w istniejącą tkankę miejską. Bliskość rynku miejskiego zobowiązuje, dlatego reprezentacyjność formy oraz utrzymanie rytmu ulicy, były najważniejszymi założeniami...

Dom dla młodych

Rok: 2019

Rodzaj: Projekt konkursowy

Główną myślą wiodącą i towarzyszącą nam podczas prac nad projektem, było stworzenie modelu domu na tyle funkcjonalnego, oszczędnego kosztowo, prostego w budowie, a jednocześnie uniwersalnego i atrakcyjnego, aby możliwie szeroka gama inwestorów mogła sobie na to rozwiązanie pozwolić. Jednocześnie zależało nam...

Vitrac II

Oferta dla dewelopera

Opracujemy dla Ciebie rozwiązania architektoniczne w zakresie osiedli domów jednorodzinnych lub budynków wielorodzinnych. Najpierw, dokładnie zrozumiemy założenia Twojej wizji. Później, na podstawie tych wytycznych powstanie unikatowy, funkcjonalny i estetyczny projekt. Na koniec, sporządzimy szczegółowe, wielobranżowe dokumentacje i kosztorysy, tak aby uniknąć zbędnych kłopotów przy budowie.

Lund

Obiekty usługowe

Przygotujemy idealny projekt dla Twojego biznesu. Nasze rozwiązania architektoniczne, funkcjonalne i estetyczne, doskonale podkreślą wizerunek firmy. Zadbamy o to, dostosowując się zarówno do Twoich potrzeb jak i do najwyższych standardów architektury. Czy będzie to warsztat samochodowy, pensjonat, restauracja, stworzymy unikatowy obiekt, który stanie się filarem do prężnego rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.