ULUBIONE

Domy tradycyjne, gotowe projekty

Od wielu lat nieprzerwanie najpopularniejsze są domy tradycyjne. Pod tą nazwą w naszej kolekcji znalazły się projekty domów, które charakteryzuje spadzisty dach z okapem oraz takie elementy elewacyjne jak okiennice, klinkier, szprosy okienne, ceglane cokoły, lukarny, wykusze. Niewątpliwą zaletą wszystkich projektów z tej grupy jest ich uniwersalność. Większość z nich spełnia warunki zabudowy, które obowiązują na działkach budowlanych w naszym kraju. Jednocześnie wyraźnie podkreślamy, że w tej grupie określenie "tradycyjne” dotyczy tylko wyglądu budynku. Są to domy w wielu przypadkach energooszczędne, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań takich jak rekuperacja czy pompy ciepła, płyta fundamentowa. Każdy projekt możemy dostosować wprowadzając zmiany. Projektujemy też domy indywidualne.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
167

Lipińscy Domy, projekty domów tradycyjnych

Projektujemy coraz więcej nowoczesnych i nietypowych domów. Wśród Inwestorów wzrasta zainteresowanie płaskimi dachami, domami całkowicie bez okapów lub z wysuniętymi ponad połacie dachu attykami ścian szczytowych, elewacjami z blachy na rąbek, która pokrywa zarówno dach jak i ściany, przeszklonymi ścianami.

Jednak pomimo tego trendu architektonicznego, od wielu lat nieprzerwanie najczęściej kupowane i budowane są domy tradycyjne. Pod tą nazwą w naszej kolekcji znalazły się projekty domów, które charakteryzuje spadzisty dach z okapem oraz takie elementy elewacyjne jak okiennice, klinkier, szprosy okienne czy ceglane cokoły. Częstym elementem są też lukarny, wykusze, łukowe okna i podcienie oraz kolumny podtrzymujące zadaszenia.

TRADYCYJNE NIE ZNACZY NUDNE

Przedstawiamy tradycyjne projekty domów dla tych, którzy cenią sobie klasyczne piękno i ponadczasową elegancję. Projekty te, to zarówno domy piętrowe, z użytkowym poddaszem, jak i parterówki, a wśród nich domy małe i ekonomiczne, ale też duże projekty rezydencji. Nie ograniczyliśmy tej kolekcji tylko do domów rustykalnych w dworkowym stylu, który był tak popularny jeszcze kilka lat temu. Znajdują się tu także domy bardzo proste i oszczędne w swojej architekturze jak Ostenda LMB141. Wybrane projekty są wzbogacone o pergole zadaszające wejścia i tarasy, mamy tutaj również dekoracyjne balkony czy werandy i różnorodne aranżacje kolorystyczne.

ZALETY KLASYCZNYCH DOMÓW

Niewątpliwą zaletą wszystkich projektów z tej grupy jest ich uniwersalność. Większość z nich spełnia warunki zabudowy, które obowiązują na większości działek w naszym kraju ograniczające geometrię dachu, kąt nachylenia połaci czy wysokości. Dzięki temu projekt nie wymaga zmian i dodatkowego nakładu pracy w trakcie adaptacji.
Budynki te są też proste w budowie i nie generują ryzyka błędów wykonawczych. Standardowe rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne pozwalają na szybkie i sprawne wybudowanie domu. Praktycznie każda fachowa ekipa budowlana znajdzie w naszych projektach wszystko czego potrzebuje, a niejeden Inwestor będzie w stanie sam wykonać część prac.
Opracowane rozwiązania przekładają się również na niskie koszty budowy - zastosowane w tych projektach okna nie są dużymi przeszkleniami, które zdecydowanie podrażają realizację.

Często domy tradycyjne bywają utożsamiane z archaicznymi rozwiązaniami technologicznymi. Jest to błędne założenie i wyraźnie podkreślamy, że w tej grupie określenie "tradycyjne” dotyczy tylko wyglądu budynku. Są to domy w wielu przypadkach energooszczędne, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań takich jak rekuperacja czy pompy ciepła, płyta fundamentowa. Koszty ogrzewania są obniżone również poprzez zastosowanie odpowiedniej izolacji termicznej.

DOSTOSOWANIE PROJEKTU

Jeśli trafiliście Państwo do tej grupy projektów, ale nie jesteście jeszcze pewni czy zdecydować się na typowy dom tradycyjny i rozważacie również domy o bardziej nowoczesnym rysie mamy rozwiązanie. Wystarczy znaleźć dom, który spełnia wymagania pod względem funkcjonalnym, a nasze biuro lub wybrany architekt adaptujący zmieni ten projekt na bardziej nowoczesny np. poprzez zmianę okien, kolumn czy lukarn. Działa to oczywiście również w drugą stronę. Jeśli jakiś projekt jest zbyt nowoczesny i ekstrawagancki możemy zmienić jego wygląd na bardziej tradycyjny. Zawsze jest też możliwość zmiany kolorystyki dachu i elewacji według indywidualnego pomysłu. W tych projektach, dzięki spadzistym dachom istnieje możliwość zastosowania paneli fotowoltaicznych.

Do wybranych projektów z tej grupy prezentujemy też wizualizacje wnętrz, które ułatwiają aranżacje salonu, kuchni czy jadalni i dają wyobrażenie o możliwościach wykończenia i umeblowania tych przestrzeni.