ULUBIONE

Domy na wąskie działki, gotowe projekty

W kategorii „Domy na wąskie działki” umieściliśmy te domy, dla których według prawa budowlanego i warunków technicznych panujących obecnie w Polsce, maksymalna szerokość działki to 16 m. Standardowo ścianę z oknami można sytuować 4 m od granicy, a ścianę bez okien 3 m od granicy o ile miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy nie stanowią inaczej. Jednak w przypadku działek węższych niż 16 m ściana bez otworów okiennych i drzwiowych może być sytuowana już w odległości 1,5 m od granicy. Znajdziecie tu Państwo zarówno domy szeregowe i bliźniacze jak i wolnostojące, w bardzo zróżnicowanej stylistyce i o rozmaitych gabarytach. Każdy dom możemy dostosować wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości możemy przygotować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
79
Gotowy projekt domu Norwich II

Nowość

-500 zł

Norwich II

LMBL41A106,90m2

Cena projektu:5190 zł5690 zł

Lipińscy Domy, projekty domów na wąskie działki

Często zdarza się, że Inwestor szukający działki pod budowę wymarzonego domu staje przed trudnym wyborem spośród kilku lokalizacji. Każda z nich ma zalety i wady. Jednym z minusów mogą okazać się nietypowe wymiary terenu np. mała szerokość. Jest to sytuacja szczególnie często spotykana np. w przypadku działek w ścisłej miejskiej zabudowie. W takich przypadkach korzystna cena gruntu może przemawiać za wyborem właśnie takiego rozwiązania. W tym miejscu zebraliśmy projekty, które są idealne na wąskie działki.

JAKIE DOMY KWALIFIKUJĄ SIĘ JAKO PROJEKTOWANE NA WĄSKIE DZIAŁKI?

W kategorii „Projekty domów na wąskie działki” umieściliśmy te domy, dla których według prawa budowlanego i warunków technicznych panujących obecnie w Polsce, maksymalna szerokość działki to 16 m. Ścianę z oknami można sytuować 4 m od granicy, a ścianę bez okien 3 m od granicy o ile miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy nie stanowią inaczej.
Oznacza to ze mamy tu projekty o maksymalnej szerokości elewacji frontowej do 10 m.

DUŻY WYBÓR PROJEKTÓW, POMIMO WĄSKIEJ DZIAŁKI

Znajdziecie tu Państwo zarówno domy szeregowe i bliźniacze jak i wolnostojące. Dużą grupę stanowią domki weekendowe oznaczane symbolem LMW. Są one małe (a w związku z tym oczywiście działki mogą być mniejsze) i powstały z myślą o działkach letniskowych. Natomiast domy jednorodzinne całoroczne mamy w bardzo zróżnicowanej stylistyce i o rozmaitych gabarytach. Zarówno bardzo nowoczesne w stylu stodoły czy kostki, jak i klasyczne, a nawet rustykalne. Różnorodność pozwala trafić do dużej grupy Inwestorów idealnie spełniając ich wymagania. Mamy więc tu zarówno duże domy piętrowe i z użytkowym poddaszem jak i projekty parterowe. Dachy są płaskie, wielospadowe oraz dwuspadowe usytuowane kalenicą równolegle lub prostopadle do drogi – tak, aby pasowały na działki o różnych warunkach zabudowy. Funkcjonalnie również proponujemy duży wachlarz możliwości: garaże jedno- i dwustanowiskowe, wjazdy z różnych kierunków, zróżnicowana liczba sypialni i łazienek, szerokie zaplecze techniczne, duże przeszklenia. Zebrane projekty to duże budynki piętrowe nawet do 150 mkw powierzchni użytkowej, ale także małe i tanie w realizacji domy dla niedużej rodziny. Cechą wspólną wszystkich projektów jest to że są zaprojektowane w taki sposób, aby były ekonomiczne w eksploatacji. Wszystkie są funkcjonalnie rozplanowane i wygodne.

MOŻLIWOŚĆ DOSTOSOWANIA PROJEKTU DO TRUDNYCH WARUNKÓW

W przypadku ekstremalnie wąskich działek istnieje możliwość realizacji jednego segmentu wybranego domu w zabudowie szeregowej. Budując taki dom zgodnie z projektem czyli bez okien w bocznych ścianach szczytowych w przypadku takich projektów jak Bendigo LMS11Bellagio LMS07 czy Miltown LMS12 wystarczy nawet działka o szerokości około 9 m.

ZGODNIE Z PRZEPISAMI NA DZIAŁKACH KTÓRE MAJĄ MNIEJ NIŻ 16 METRÓW SZEROKOŚCI JEST MOŻLIWOŚĆ USYTUOWANIA DOMU 1,5 M OD GRANICY W PRZYPADKU ŚCIANY BEZ OTWORÓW OKIENNYCH I DRZWIOWYCH

Nie zostało to uwzględnione na rzutach działek. Oznacza to, że niektóre projekty nie ujęte w tej grupie również można sytuować na wybranych działkach, ale może się to wiązać z koniecznością likwidacji lub przeniesienia okien czy drzwi. Są również sytuacje lokalne, gdzie dom można sytuować bezpośrednio w granicy działki. Warto to uwzględnić przeglądając naszą ofertę. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub w przypadku trudności ze znalezieniem idealnego projektu na wąską działkę zachęcamy do kontaktu mailowego – postaramy się znaleźć projekt, który będzie odpowiedni lub taki, który w prosty sposób uda się dostosować do lokalizacji i warunków.