PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z piwnicą

Projekty domów z piwnicą są najlepszym rozwiązaniem, gdy brakuje miejsca na działce i jest ograniczenie wysokości budynku. Piwnica daje możliwość zagospodarowania dodatkowej przestrzeni i w łatwy sposób można oddzielić w domu część gospodarczą. Częstym zabiegiem jest lokalizowanie w piwnicy kotłowni i garażu, ale można też przeznaczyć ją na pomieszczenia rekreacyjne dobrze oddzielone akustycznie od reszty domu. Piwnica sprawdzi się również na działkach z dużym spadkiem, gdzie wykorzystanie przestrzeni zamiast wyrównywania terenu jest bardziej opłacalne. Projekty domów z piwnicą możemy też modyfikować dostosowując je do Twoich potrzeb.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
1

Domy z piwnicą

Piwnica jest bardzo ważnym elementem wielu budynków mieszkalnych. Pozwala na przechowywanie ogromnej liczby rzeczy, które nie mieszczą się w domu. To doskonałe miejsce m.in. na umieszczenie rowerów, aktualnie nieużywanych mebli czy przetworów. Wiele osób decyduje się również na stworzenie w piwnicy dodatkowych pomieszczeń o konkretnych funkcjach. Czasem w takich miejscach znajduje się np. pralka i suszarka, domowy warsztat, strefa rekreacyjna lub kotłownia. To bardzo funkcjonalna przestrzeń, jednak trzeba pamiętać, że mamy do niej dostęp jedynie w wybranych budynkach.

Bardzo istotnym czynnikiem decydującym o możliwości realizacji domu z piwnicą są warunki gruntowe na naszej działce. W przypadku, kiedy wody gruntowe są wysoko, inwestycja w dom z piwnicą może przerosnąć korzyści z jej zastosowania. Wymagany jest wówczas solidny drenaż i odpowiednie rozwiązania izolujące dom przed naporem wody. Wówczas warto zastanowić się nad dodatkowymi pomieszczeniami na kondygnacjach nadziemnych zamiast budowania piwnicy.

Dlaczego warto postawić na dom z piwnicą?

Dom z piwnicą stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Nawet jeśli podczas wznoszenia budynku nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni pod ziemią, z czasem może okazać się, że będzie ona niezbędna. Przestrzeń piwniczną można bowiem zagospodarować w taki sposób, aby spełniała funkcję pomieszczenia, które nie zmieściło się w głównym budynku. Mowa tu o pokojach gospodarczych, a nie mieszkalnych. Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez piwnicy ze względu na fakt, że można w niej przechowywać domowe przetwory. W pomieszczeniach pod ziemią temperatura jest zwykle niższa, a brak dostępu światła słonecznego przedłuża trwałość jedzenia.

Z pewnością warto rozważyć dom z piwnicą jeśli na naszej działce jest duży spadek terenu. Sposobem na wykorzystanie takiego układy jest budowa domu z częściowym podpiwniczeniem. Dzięki temu unikniemy kosztownego wyrównywania terenu, a otrzymamy dodatkowa przestrzeń użytkową, która możemy przeznaczyć np. na garaż, jeśli spadek jest w stronę drogi lub na pomieszczenia rekreacyjne czy letnią kuchnię, jeśli spadek jest w głąb działki.

Dom z podpiwniczeniem jest znacznie droższy w budowie niż budynek bez tego elementu, jednak zdecydowanie warto zainwestować w tego typu udogodnienie. W ten sposób można zwiększyć metraż obiektu, nawet w sytuacji, gdy powstaje on na działce o ograniczonej powierzchni. To popularne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku domów parterowych. Takie budynki mają zwykle mniejszą powierzchnię mieszkalną niż dwukondygnacyjne, dlatego warto zapewnić sobie dodatkowe miejsce np. do przechowywania pod ziemią.

Projekty domów podpiwniczonych

Oferujemy różne projekty domów podpiwniczonych. To budynki, które trafią w gusta zarówno miłośników nowoczesnych trendów, jak i klasycznych rozwiązań. Wśród nich znajdują się m.in. bardzo duże domy. Największe z nich przekraczają 200 m2 powierzchni użytkowej. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla większych rodzin, a także właścicieli dość dużych działek.

Oferujemy także projekty dwa razy mniejszych domów podpiwniczonych. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy dysponujesz niewielką działką lub ma ona dość nietypowy kształt. Wiele budynków tego typu to konstrukcje piętrowe, dlatego pozwalają one jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń na parceli. Zadbaliśmy o to, by gotowe budynki pozwalały na komfortowe mieszkanie, a także prezentowały się pięknie wśród innych zabudowań w okolicy.

Projekty domów parterowych z piwnicą

Oferujemy m.in. projekty domów parterowych z piwnicą. Dzięki temu stanowią one doskonałe rozwiązanie nawet dla dużych rodzin na działkach, które mają ograniczenia wysokości budynku. To świetny wybór w sytuacji, gdy mieszkańcy chcą zrezygnować ze schodów i umieścić wszystkie najważniejsze pomieszczenia, w tym sypialnię, na parterze. Dodatkowa piwnica służy wówczas jako miejsce na pokoje gospodarcze czy przedmioty, które nie mieszczą się na poziomie 0. To doskonałe rozwiązanie również w sytuacji, gdy pod ziemią zamierzasz stworzyć dużą kotłownię, pozwalającą na komfortowe ogrzewanie całego budynku.

Estetyczne budynki dla wymagających

Obecnie osoby decydujące się na wzniesienie nowego budynku skupiają się przede wszystkim na tym, by był on estetyczny. Można zaobserwować różne trendy w tym zakresie. Niektórzy preferują klasyczne rozwiązania, pełne ozdobnych schodków, kolumienek czy daszków. Inne osoby lubią minimalizm. Mowa tu o budynkach składających się przede wszystkim z geometrycznych brył – z dużą ilością szkła i metalu.

Stworzyliśmy różne projekty domów z piwnicą, dzięki czemu każdy użytkownik gotowego budynku może wybrać coś dla siebie. Proponujemy zarówno proste konstrukcje, jak i te pełne pięknych ozdobników – z powodzeniem wpiszą się one w przestrzeń dowolnej okolicy. Stanowią one doskonały wybór – zwłaszcza jeśli działki są zlokalizowane na wsi lub w pobliżu terenów zielonych.

Stworzyliśmy również projekty domów z piwnicą i garażem w nowoczesnym wydaniu. Bardzo często obejmują one także taras na dachu. Zazwyczaj znajduje się pod nim garaż, pozwalający na bezpieczne pozostawienie samochodu. Takie minimalistyczne konstrukcje są zgodne z nowoczesnymi trendami. Utrzymanie gotowego budynku w neutralnej kolorystyce nada mu jeszcze bardziej współczesnego charakteru.

Funkcjonalne domy z piwnicą

Nasze domy parterowe z piwnicą oraz ich piętrowe odpowiedniki zostały stworzone w taki sposób, by zapewniać domownikom wygodę. Przy ich budowie zostało uwzględnionych wiele współczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Niektóre z nich obejmują garaże, które mieszczą nawet dwa pojazdy osobowe. Inne zostały wyposażone w taras na dachu, pozwalający na zaoszczędzenie przestrzeni bezpośrednio na ziemi i miłe spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Wśród naszych propozycji znajduje się również projekt domu jednorodzinnego z piwnicą i wiatą. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą przeznaczać dodatkowego pomieszczenia w budynku na przestrzeń garażową. Domy z wiatą stanowią bardzo nowoczesne rozwiązanie. Taka konstrukcja chroni samochody m.in. przed śniegiem, deszczem czy gradem. Pozwalają również na umieszczenie pod daszkiem mebli ogrodowych lub roślin – w trakcie niekorzystnej pogody.

Wiata to tylko jedno z wielu funkcjonalnych rozwiązań, które znajdują zastosowanie w naszych projektach. Zadbaliśmy również o to, by konstrukcje pozwalały na wykorzystanie nowoczesnych instalacji. Z tego powodu oferujemy projekty domów z pompą ciepła czy wentylacją mechaniczną. Takie elementy zwiększają komfort przebywania w budynku, a jednocześnie pozwalają na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem obiektu.

Estetyczne rozwiązania w naszych projektach

Nasze domy prezentują się bardzo efektownie nie tylko z zewnątrz. W ich wnętrzu również postawiliśmy na ciekawe rozwiązania – wpływające na ostateczny efekt aranżacji. Mowa tu m.in. o celowo obniżonym poziomie podłogi w niektórych pomieszczeniach czy zastosowaniu podwyższonego sufitu w strefie dziennej.

Staramy się tworzyć projekty małych domów z piwnicą w taki sposób, by były one maksymalnie funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Podzieliliśmy budynki na pomieszczenia o odpowiednio dużym metrażu. W razie konieczności właściciel budynku może również samodzielnie wprowadzić zmiany, takie jak przesunięcie wybranych ścianek działowych. Staramy się jednak przygotowywać projekty w taki sposób, by nie trzeba było ich modyfikować. To doskonały sposób na zmniejszenie kosztów wznoszenia i wykończenia obiektu. Oferujemy domy z piwnicą tanie w budowie, idealne dla miłośników prostych rozwiązań.

Postawiliśmy również na pomieszczenia o konkretnym przeznaczeniu. Wśród nich znajdują się m.in. garderoby. To wyznaczona przestrzeń np. tuż obok sypialni, w której można przechowywać wszystkie posiadane ubrania. Sprawdzi się ona doskonale w przypadku osób kochających modę, ale także porządek. W wielu projektach zostały również uwzględnione tarasy na drugiej kondygnacji – pozwalające na uatrakcyjnienie bryły budynku oraz umożliwianie spędzania czasu na świeżym powietrzu, niekoniecznie bezpośrednio w ogrodzie.

Projekty domów z piwnicą o różnej powierzchni mieszkalnej

Wiemy, że nie każdy dysponuje dużą działką, pozwalającą na wzniesienie konstrukcji o rozległej przestrzeni użytkowej. Z tego powodu przygotowaliśmy wiele wariantów projektów. Niektóre z nich pozwalają na umieszczenie na parcelach niewielkich budynków. Ze względu na piwnicę ich powierzchnia jest jednak na tyle duża, że pozwala na komfortowe mieszkanie i pomieszczenie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Jeśli szukasz małego budynku, być może zainteresuje Cię projekt domu z piwnicą do 100m2. Zadbaliśmy o to, by takie obiekty, pomimo niewielkiego metrażu, pozwalały na komfortowe zamieszkiwanie – także przez duże rodziny z dziećmi.

Przygotowaliśmy także projekty dużych budynków, w tym również domów wielopokoleniowych. Zwykle są to obiekty piętrowe, obejmujące tarasy i balkony. Dokładna powierzchnia użytkowa, a także metraż piwnicy, zostały umieszczone w opisach naszych projektów. Dzięki temu klienci mogą samodzielnie sprawdzić, czy dana przestrzeń wystarczy do wykorzystania w planowany sposób, a także czy będzie konieczne wdrożenie jakichkolwiek modyfikacji.

O czym pamiętać, wybierając dom z piwnicą?

Gama naszych projektów domów z piwnicą jest bardzo szeroka, dlatego wiele osób może mieć problem z podjęciem decyzji i postawieniem na konkretny wariant. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:


 

Warto pamiętać, że nie w każdym projekcie piwnica znajduje się pod całą powierzchnią budynku. Niekiedy jest ona znacznie mniejsza lub nawet większa. Zdarza się, że przy odpowiednim zmodyfikowaniu całego planu i ukształtowania terenu istnieje możliwość umieszczenia garażu niżej – właśnie w piwnicy. Znaczenie ma też rozmieszczenie ewentualnych okien. W niektórych projektach uwzględniliśmy bowiem niewielkie otwory tego typu, pozwalające na doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym. Ma to znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy w piwnicy ma się znajdować warsztat lub inne pomieszczenie typowo użytkowe.

Przed podjęciem decyzji o wybudowaniu domu z piwnicą, warto się upewnić, że na danej działce będzie to możliwe. Niektóre typy gleb, a także niekorzystne położenie wód gruntowych sprawiają, że taka inwestycja jest bardzo ryzykowna i nieopłacalna. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zatrudnienie specjalistów, którzy ocenią, czy w danym przypadku warto postawić na projekt domu z piwnicą.