PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów średnich od 100 m2 do 150 m2

Projekty domów średnich od 100 m2 do 150 m2 są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, również wielopokoleniowych. Na przestrzeni ponad stu metrów domu zmieszczą się trzy, a nawet cztery sypialnie i wygodna część dzienna salonu, kuchni i jadalni. Na powierzchni do 150 m2 można zaplanować oprócz podstawowych pomieszczeń, dodatkowy pokój na gabinet lub jako gościnny, drugą łazienkę lub wc, spiżarnię przy kuchni, wydzieloną pralnię, czy praktyczne pomieszczenie gospodarcze z piecem lub pompą ciepła. Energooszczędne rozwiązania są w średnich domach jak najbardziej wskazane, bo dzięki nim można zapewnić sobie niskie koszty ogrzewania i komfortowy klimat we wnętrzach. Sprawdzą się takie rozwiązania jak duże przeszklenia, rekuperacja, czy odnawialne źródła ciepła. Projekty średnich domów występują we wszystkich rodzajach zabudowy zarówno jako domy parterowe, z poddaszem użytkowym i piętrowe, z dachami płaskimi i spadzistymi. Dodatkowo domy z możliwością adaptacji poddasza, mogą być realizowane etapami. Nasze biuro projektowe pomaga dostosować projekty średnich domów do własnych potrzeb i wprowadza wymagane zmiany.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
200

Projekty domów jednorodzinnych dla wymagających

Domy jednorodzinne to doskonała alternatywa dla mieszkań w blokach czy kamienicach. Decyzję o przeprowadzce wiele osób podejmuje w momencie, gdy dotychczasowy lokal okazuje się zbyt mały i przestaje spełniać wymagania domowników. Innym powodem może być pragnienie większej swobody lub chęć stworzenia bezpiecznej przydomowej przestrzeni do zabawy dla dzieci i czworonogów. Przy domu jednorodzinnym można założyć ogródek, w którym mieszkańcy z przyjemnością będą spędzać wolny czas. To doskonała opcja dla osób, którym nie wystarcza nieduże mieszkanie w bloku. W domu jednorodzinnym znacznie łatwiej jest również zachować intymność.

Oferujemy projekty domów o powierzchni od 100 do 150 m2. Zachwycą one nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkie projekty domów do 150 m2 zostały wykonane przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Przedstawiają przestronne, eleganckie budynki tworzone zgodnie z bieżącymi trendami. Nasze projekty zawierają też ciekawe rozwiązania, takie jak narożne okna czy zadaszenia pozwalające przyjemnie spędzić czas na tarasie nawet w trakcie deszczu.

Domy parterowe 150 m2

Wiele osób decyduje się na postawienie domu parterowego. To dobry wybór zwłaszcza jeśli wśród członków rodziny znajdują się osoby starsze czy niepełnosprawne. Domy parterowe są także bardzo wygodnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy w domu mieszkają małe dzieci czy zwierzęta.

Odpowiednio zaprojektowany budynek jest bardzo funkcjonalny i przestronny – nawet pomimo braku dodatkowego piętra. Oferujemy projekty domów parterowych zgodne z aktualnymi trendami. Zostały one stworzone w taki sposób, by zapewniać domownikom pełen komfort.

Domy parterowe o powierzchni 150 m2 muszą być zaprojektowane tak, by nawet duże rodziny mogły mieszkać w nich komfortowo. Znaczenie ma odpowiednie rozmieszczenie okien, drzwi czy wyjść na taras. W środku powinno znaleźć się wystarczająco dużo pomieszczeń, by każdy domownik miał zapewnioną prywatną przestrzeń. Nasze projekty zostały stworzone z myślą o wymagających klientach, którzy pragną zamieszkać w funkcjonalnych i przestronnych domach jednorodzinnych pozbawionych dodatkowych kondygnacji.

Projekty domów jednorodzinnych bez garażu

Garaż jest ważnym elementem wielu budynków, jednak nie wszyscy potrzebują przestrzeni, w której można przechowywać samochód. Wielu użytkowników decyduje się na maksymalne wykorzystanie metrażu obiektu w celach mieszkalnych lub po prostu dysponuje niewielkimi działkami budowlanymi. Z myślą o nich powstały atrakcyjne projekty domów jednorodzinnych bez garażu. To szereg różnorodnych propozycji, wśród których każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

Projekty domów w stylowym wydaniu

Decydując się na budowę lub zakup domu, wiele osób zwraca szczególną uwagę na jego estetykę i to, jak bardzo wpisuje się ona w aktualne trendy architektoniczne. Z tego powodu nasze budynki są nie tylko bardzo funkcjonalne, lecz także stylowe. Królują w nich uniwersalne barwy, jednak każdy klient może zmienić je zgodnie z własnymi preferencjami. Ponadto nasze projekty wyróżniają się ciekawymi, subtelnymi dekoracjami. Wśród nich wyróżnić można np. piękne kolumny w okolicach tarasu czy głównego wejścia, estetyczne i praktyczne zadaszenia oraz nietypowe konstrukcje dachu.

Klasyczne projekty domu 150 m2

Niektóre osoby stawiają na sprawdzone rozwiązania, dlatego oferujemy m.in. projekt domu 150 m2 o prostej, uniwersalnej konstrukcji. To prostopadłościenny budynek z symetrycznym dachem oraz niewielkimi schodkami prowadzącymi do głównego wejścia. Tworzymy także projekty domów o standardowych kształtach z ciekawymi dekoracjami – na rogu budynku może np. znaleźć się specjalne przeszklenie. W naszych projektach mogą pojawić się zarówno standardowe, jak i nieco bardziej nietypowe okna – np. bardzo wąskie czy nisko osadzone.

Projekt małego domu z ciekawymi udogodnieniami

Projekt małego domu może zawierać również ciekawe udogodnienia, które umilają spędzanie czasu w budynku lub jego bliskiej okolicy. Zadbaliśmy o to, by tworzone przez nas koncepcje trafiały w gusta miłośników wypoczynku we własnym ogrodzie, a także w domowym zaciszu. Wśród wykorzystanych przez nas w tym celu rozwiązań można wyróżnić m.in.:

Dla osób, które dobrze czują się w przestronnych pomieszczeniach, trafnym wyborem będą domy z wysokimi wnętrzami. W ich przypadku przestrzeń użytkowa pozostaje taka sama, jednak w środku można zamontować dekoracyjne lampy czy nawet stworzyć antresolę. Takie budynki są wyższe niż standardowe domy, jednak zapewniają wysoki komfort życia. W ich przypadku często konieczne jest zastosowanie specjalnych modeli okien, a także kolumn lub innych dekoracji odpowiadających za efektowny wygląd całego budynku.

Projekt domu 150 m2 na małą działkę

Powierzchnia użytkowa domu wynosząca 150 m2 wcale nie oznacza, że taka jest wielkość całej działki. Wręcz przeciwnie – w naszej ofercie znajdziesz wiele domów jednorodzinnych o takim metrażu, jednak składających się z parteru i piętra. W ten sposób można zmniejszyć wymaganą powierzchnię działki o połowę. Można również zdecydować się na wybudowanie garażu i zaaranżowanie na jego dachu tarasu. Projekt domu 150 m2 może obejmować zarówno parter i piętro, jak i dodatkową przestrzeń na strychu, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie metrażu budynku. Jest to praktyczne rozwiązania zwłaszcza dla większych rodzin.

Działki mogą mieć różne wymiary. Nasi klienci często są więc właścicielami wąskich parceli. Z tego powodu oferujemy wiele ciekawych projektów domów, które zmieszczą się nawet na działce o ograniczonym metrażu lub nietypowym kształcie. Dzięki temu nie trzeba decydować się na mniejszą powierzchnię użytkową budynku, by móc cieszyć się funkcjonalnym i pięknym domem.

Nowoczesne domy jednorodzinne bez garażu

W ostatnich latach popularnością cieszą się nowoczesne domy jednorodzinne bez garażu. Ich styl zakłada wykorzystanie bardzo prostych form. Zazwyczaj są to prostopadłościany połączone ze sobą w fantazyjny sposób. Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych nie uwzględniają żadnych ozdobników. Obejmują one klasyczne kwadratowe lub prostokątne okna, barierki na tarasie w formie półścianek, a także proste kolumny w kształcie podłużnych prostopadłościanów. W nowoczesnych domach królują także przeszklenia – dlatego zwykle są to budynki jasne i przestronne. To ciekawa alternatywa dla klasycznych projektów, w których pojawiają się m.in. ozdobne schody, okna na poddaszu czy standardowe dachówki. Domy jednorodzinne bez garażu zazwyczaj mają płaski dach, co odpowiada założeniu o zachowaniu jak największego minimalizmu konstrukcji.

Domy z płaskim dachem pozwalają również na zagospodarowanie przestrzeni na samej górze – np. poprzez stworzenie tarasu. To doskonałe rozwiązanie m.in. dla właścicieli małych działek. W ich przypadku każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, a możliwość spędzania czasu na tarasie na dachu pozwala na zrezygnowanie z tworzenia dodatkowej przestrzeni rekreacyjnej bezpośrednio na ziemi. To rozwiązanie wpisujące się w aktualne trendy, trafiające w gusta osób praktycznych i miłośników minimalizmu.

Koszt wybudowania domu 150 m2

Koszt wybudowania domu o powierzchni 150 m2 zależy od wielu czynników. Trzeba bowiem pamiętać, że do dyspozycji jest co najmniej kilka rodzajów materiałów wykorzystywanych do wzniesienia bryły. Poza tym w ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się inteligentne rozwiązania, stosowane już na etapie projektowania budynku. Wielu osobom zależy również na tym, by na samym początku wydać większą kwotę, a w późniejszym czasie móc cieszyć się znacznymi oszczędnościami. Z tego powodu stawiają na skomplikowane systemy, odpowiadające m.in. za odzyskiwanie ciepła z powietrza czy ogrzewanie budynku z użyciem mniejszej ilości prądu. Na naszej stronie każdy projekt ma podany szacunkowy koszt realizacji w stanie surowym zamkniętym oraz w stanie deweloperskim w cenach uśrednonych wg wydawnictwa Sekocenbud.

Koszty naszych projektów różnią się w zależności od wybranego wariantu, jednak zwykle jest to wartość rzędu kilku tysięcy złotych. Do wydatków związanych ze wzniesieniem domu jednorodzinnego trzeba również doliczyć cenę działki oraz uzyskania niezbędnych pozwoleń. Największą część ponoszonych kosztów stanowi jednak zakup materiałów budowlanych i zatrudnienie profesjonalnej ekipy. Jest on zależny od stopnia skomplikowania projektu. Koszt może być oczywiście znacznie wyższy – szczególnie jeśli przyszłym mieszkańcom zależy na jak najwyższej jakości wybieranych materiałów czy zamontowaniu inteligentnych i energooszczędnych instalacji.

Domy 100 m² – zalety domów rodzinnych

Projekty domów średnich od 100 m² do 150 m² są idealnym rozwiązaniem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i seniorów czy singli. Nieduży metraż, pozwalający na budowę na wąskiej lub nieregularnej działce jest cechą, która charakteryzuje domy 100 m². Jednakże na przestrzeni ponad stu metrów domu zmieszczą się trzy, a nawet cztery sypialnie i wygodna część dzienna składająca się z salonu, kuchni i jadalni. Projekty domów 100 m² zakładają wydzielenie strefy dziennej i nocnej, umożliwiając mieszkańcom swobodne funkcjonowanie i wypoczynek. Natomiast na powierzchni do 150 m² można zaplanować oprócz podstawowych pomieszczeń, dodatkowy pokój na gabinet lub jako gościnny, drugą łazienkę lub WC, spiżarnię przy kuchni, wydzieloną pralnię, czy praktyczne pomieszczenie gospodarcze z piecem lub pompą ciepła. Energooszczędne rozwiązania są w średnich domach jak najbardziej wskazane, bo dzięki nim można zapewnić sobie niskie koszty ogrzewania i komfortowy klimat we wnętrzach. Sprawdzą się takie rozwiązania jak duże przeszklenia, rekuperacja, czy odnawialne źródła ciepła. Projekty średnich domów występują we wszystkich rodzajach zabudowy zarówno jako domy parterowe, z poddaszem użytkowym i piętrowe, z dachami płaskimi i spadzistymi. Dodatkowo domy z możliwością adaptacji poddasza, mogą być realizowane etapami. Nasze biuro projektowe pomaga dostosować projekty średnich domów do własnych potrzeb i wprowadza wymagane zmiany.

Projekty domów 100 m² – ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie 

Planując budowę domu bardzo często decydujemy się na metraż znacznie większy od rzeczywistych potrzeb. Tymczasem nowoczesne domy parterowe do 120 m² są niezwykle praktycznym i oszczędnym rozwiązaniem. Plan domu parterowego nie uwzględnia miejsca na schody, co pozwala wygospodarować większą przestrzeń. Dodatkowo mała kubatura budynku wpływa na zmniejszenie zużycia prądu i ogrzewania. Nowoczesne domy parterowe do 120 m² są idealnym rozwiązaniem zarówno dla rodziny z 3 dzieci, jak i singla – są tańsze w budowie niż kupno mieszkania. Dodatkowo pozwalają na zintegrowanie i scalenie rodziny. Wybierając projekty domów parterowych od 100 m², warto uwzględnić wygląd i kompozycję ogrodu. Umieszczenie większych okien lub drzwi tarasowych nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale pozwoli wpuścić więcej naturalnego światła.

Przestronne i jasne domy do 150 m2

Domy z dużymi przeszkleniami cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które stawiają na przestronność i nowoczesność. Pozwalają one na pozostawanie w bliskim kontakcie z naturą, zwłaszcza gdy za ścianami znajduje się las lub piękny ogród. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim w przypadku dużych działek, gdzie zabudowa nie jest zbyt gęsta. Mały dom z przeszkleniami sprawdzi się m.in. na terenach zielonych, otoczonych lasami, jeziorami czy polami.

Jeśli zależy Ci na stylowym wyglądzie oraz funkcjonalności budynku, wybierz projekt domu 150 m2. Może on być parterowy lub piętrowy – wszystko zależy od preferencji domowników. Staramy się przedstawiać projekty zgodne z aktualnymi trendami, a jednocześnie stworzone w taki sposób, by budynki zapewniały mieszkańcom odpowiednią ilość miejsca do przechowywania czy wypoczynku. Domy te są bardzo funkcjonalne, można wznosić je nawet na niewielkich działkach. Każdy projekt został dokładnie opisany, wraz z wymiarami terenu niezbędnego do legalnego zbudowania obiektu.