ULUBIONE

Wszystkie projekty

Projekty domów jednorodzinnych - energooszczędnych i ekonomicznych - to nasza specjalność. Projektujemy domy tak, jakbyśmy sami mieli w nich zamieszkać. Tworząc dla Was specjalistyczne dokumentacje, dzielimy się swoim doświadczeniem, które łączy myśl architektoniczną z optymalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i odpowiednio dobranymi systemami instalacyjnymi. Proponowane przez nas materiały oraz polecane rozwiązania składają na pełnobranżowy projekt, a w efekcie końcowym - nowoczesny dom, w którym zamieszkasz bezpiecznie, ciesząc się przytulną atmosferą, wygodnym rozkładem pomieszczeń i niskimi rachunkami. Znajdź swój dom wśród projektów z kolekcji Lipińścy Domy.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
679

Wsparcie autora projektu

Nasi specjaliści chętnie pomogą nie tylko w wyborze najbardziej optymalnego dla Ciebie projektu domu, zweryfikują go pod kątem zapisów w warunkach zabudowy lub planie zagospodarowania przestrzennego, ale też przeanalizują Twoje potrzeby i oczekiwania, by dom był jak najbardziej dostosowany do nich funkcjonalnie. Wsparcie autora projektu to najlepsza gwarancja rzetelnej i profesjonalnej obsługi, a czytelność dokumentacji projektowej ułatwi zadanie nie tylko architektowi adaptującemu projekt do działki, ale też ekipie wykonawczej. Znamy doskonały i ekonomicznie uzasadniony przepis na projekt domu energooszczędnego oraz niskobudżetowy projekt domu taniego w budowie. Nasze plany domów charakteryzuje szczegółowa dokumentacja projektowa, brak zbędnych udziwnień konstrukcyjnych, przemyślane rozwiązania funkcjonalne, harmonijna architektura zarówno dla domów nowoczesnych jak i tych o bardziej tradycyjnym charakterze. Te wszystkie elementy składają się na projekt domu wygodnego, ciepłego, bezpiecznego i przyjaznego mieszkańcom i środowisku.

Potrzebujesz gotowego projektu domu?

Nasze gotowe projekty domów są podzielone na główne typy: projekty domów parterowych, piętrowych lub projektyz poddaszem. Projekty domów parterowych są poszukiwane głównie jako projekty domów jednorodzinnych dla małych rodzin. . Mamy szeroką gamę domów do 80m2, chętnie wybieranych przez pary i singli oraz domów w przedziale do 120m2, trafiających w potrzeby rozwojowej rodziny z dziećmi. Posiadamy też w naszej kolekcji rozłożyste parterówki dla większej ilości mieszkańcó, budowane na większych działkach, doskonale wykorzystujących potencjał terenu. Domów z poddaszem szukają przede wszystkim osoby posiadające konkretne warunki zabudowy dla swoich działek, które z reguły nie są zbyt szerokie, a poddasze daje doskonałą możliwość wykorzystania przestrzeni. Są to domy o najszerszym zastosowaniu i najchętniej wybierane, również ze względu na łatwość budowy. Coraz częściej zajmujemy się projektowaniem nowoczesnych domów z płaskim dachem, potocznie nazywanych domami-kostkami. Takie budynki są coraz popularniejsze, ponieważ stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne, głównie ze względu na brak skosów na drugiej kondygnacji. Domy z płaskim dachem są bardzo harmonijne, proste w architekturze i konstrukcji, nowoczesne, doskonale wpisujące się w każdy charakter działki. W związku z tym, że nie wszędzie można realizować domy z płaskim dachem, wiele z nich posiada odpowiedniki z dachem spadzistym: dwuspadowym, kopertowym lub wielospadowym.

Pod uwagę bierzemy też nietypowe rozwiązania, oferując np. projekty domów na wąską działkę, na działki z wjazdem od południa, z piwnicą, czy domy wielopokoleniowe. Oprócz kolekcji domów jednorodzinnych oferujemy również projekty budynków usługowych takich jak domy weselne, restauracje, pensjonaty oraz projekty domów szeregowych dla deweloperów, doskonałe do wykorzystania przy budowie kameralnych osiedli domów.

Dom szyty na miarę – zaprojektujemy dla ciebie projekt indywidualny

Coraz więcej osób rozważa wykonanie projektu indywidualnego, dostosowanego do własnych potrzeb, który uwzględni wszystkie wymagania w zakresie rozplanowania wnętrza, użytych rozwiązań materiałowo- technologicznych, wyglądu bryły, standardu wykończenia. Na projekt indywidualny decydują się osoby świadome swoich oczekiwań, szukające niestandardowych rozwiązań, celujący w osiągnięcie wysokiego komfortu mieszkania. Dla nich wykonamy dom niepowtarzalny, odzwierciedlający gust inwestora, z takimi funkcjami dodatkowymi jak własna strefa relaksu, biblioteka, siłownia czy basen. Realizujemy również niestandardowe projekty na indywidualne zamówienie z dedykowanymi rozwiązaniami np. na nietypowe, trudne” działki , z zapleczem usługowym, rozbudowaną częścią gospodarczą lub z uwzględnieniem wyjątkowych uwarunkowań krajobrazowych.
Ty marzysz – my projektujemy!

Zobacz dlaczego projektować dom indywidualny z projektantami z Biura Lipińscy Domy >>>

Projekty domów tanich w budowie i oszczędnych w użytkowaniu

Ważną część naszej kolekcji zajmują projekty małych domów do 100m2, w tym projekty domów parterowych, czyli tanie domy w budowie i oszczędne w użytkowaniu. W przypadku wyboru takiego domu inwestorom zależy szczególnie na tym, by był niedrogi zarówno w budowie, jak i późniejszej eksploatacji, co przekłada się nie tylko na koszty ogrzewania, ale także ewentualnych remontów i modernizacji. Nie znaczy to jednak, że nie są to nowoczesne domy. Są wśród nich domy z płaskim dachem, dużymi przeszkleniami i otwartymi przestrzeniami. Jak spora część naszej kolekcji i te najmniejsze domy bywają wyposażone w instalację rekuperacji lub w łatwy sposób można ją u nas zamówić do każdego projektu. . Bez problemu można zaprojektować, a później doposażyć dom w inteligentne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo (instalacje alarmowe), komfort, bezobsługowe zarządzanie ogrzewaniem, sterowaniem oknami i żaluzjami, światłem wewnętrznym i zewnętrznym, a nawet funkcjami podstawowych sprzętów RTV i AGD.

Nowoczesny znaczy energooszczędny

Znaczna część naszej kolekcji projektów gotowych złożona jest z domów o energooszczędnych rozwiązaniach, gdyż wraz ze zmianą warunków technicznych dla budynków i coraz bardziej rosnącymi wymaganiami cieplnymi zmienia się sposób projektowania. Wszystkie nasze projekty spełniają najbardziej wyśrubowane normy cieplne, cieplne nie tylko na aktualny czas, ale także spora część już na 2021r. Przy każdym projekcie podajemy wartości zapotrzebowania na ciepło i co za tym idzie orientacyjny roczny koszt ogrzewania domu (jako przykładowe podajemy paliwo gazowe). Projekty opisane są pod kątem technologii wykonania i zawartych rozwiązań materiałowych. Opracowane przez nas dokumentacje uzupełniamy nie tylko o szacunkowe koszty budowy, ale także o tabelę kosztów (skrócony kosztorys tabelaryczny z podziałem na poszczególne etapy inwestycji) lub o przedmiar, czyli szczegółowy spis potrzebnych materiałów, sprzętów i usług.

Te wszystkie informację pomagają zorientować się zarówno w kosztach budowy upatrzonego domu, ale też w kosztach jego późniejszego utrzymania, czyli ogrzewania.

Zmiany w projektach

Do naszych projektów można wprowadzać zmiany dopasowujące je do warunków zabudowy i potrzeb inwestorów. Możemy wydać bezpłatnie zgodę na wprowadzenie zmian w ramach adaptacji projektu u lokalnego architekta lub też bezpłatnie wycenić wprowadzenie zmian w naszym biurze. Do wyceny wystarczy przesłać spis planowanych modyfikacji, a nasi specjaliści przygotują ich rzetelną wycenę. Wprowadzenie zmian w projektach dostosuje go do Twoich potrzeb i sprawi, że każdy dom katalogowy może być niepowtarzalny.

Projekty domów z kosztorysem

Do projektów można też zamówić usługę wykonania kosztorysu ślepego (przedmiar bez cen) lub inwestorskiego (uzupełnionego o aktualne ceny szacunkowe ogólnokrajowe), a wiadomo, że projekt domu z kosztorysem łatwiej jest wycenić u lokalnych dostawców materiałów, jak i u firm wykonawczych. Kosztorys pozwoli Ci oszacować budżet, a później realizować budowę zgodnie z założeniami oraz da Ci szansę porównać oferty i wybrać najbardziej optymalną. Jest też opracowaniem często wymaganym przez banki do oceny zdolności kredytowej.

Projekty pod inwestycje - oferta dla Deweloperów, TBS-ów i Gmin

W naszej kolekcji znajduje się wiele projektów domów do zabudowy szeregowej, idealne pod inwestycję. Projekty takie można zestawiać w dowolne kombinacje, maksymalnie wykorzystując metraż działki i jej specyfikę. Opracowujemy także koncepcję zabudowy wielorodzinnej, kompleksowo obsługując inwestycje gminne.

Budowa domu z firmą wykonawczą

Każdy projekt domu ma możliwość bezpłatnej wyceny realizacji domu przez współpracujące z naszym biurem firmy wykonawcze. Dzięki temu możesz rozważyć budowę w różnej technologii.

Zdjęcia z realizacji

Nie każdy z inwestorów może wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał jego wymarzony dom po wybudowaniu. Niezmiernie pomocne są w tym wypadku zdjęcia z realizacji, którymi dzielą się nasi Klienci. Dzięki temu możemy utwierdzić się w przekonaniu, że wybrana przez nas koncepcja domu jest słuszna i z tym większą radością rozpocząć budowę. Zdjęcia z realizacji domów według projektów z kolekcji biura Lipińscy Domy, udostępnione dzięki uprzejmości naszych zadowolonych Klientów, prezentujemy w dziale REALIZACJE.