PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów parterowych

Domy parterowe przewidują rozplanowanie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji naziemnej. Rozmieszczenie pomieszczeń na jednym poziomie ma bardzo istotne znaczenie dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych lub niesprawnych ruchowo. Jednak wygodę tego typu rozwiązań docenią wszyscy, gdyż dostępność pomieszczeń z jednego poziomu jest bardzo praktyczna, a przy tym gwarantuje bezpieczeństwo mieszkańcom. Pozwala również otworzyć wnętrza na ogród dzięki tarasom i dużym przeszkleniom. Budowa nie wymaga inwestowania w schody oraz strop żelbetowy. W każdym domu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
185

Domy parterowe nowoczesne z dachem płaskim, dwu- i wielospadowym

Nieprzypadkowo to właśnie parterowe projekty domów stanowią znaczną część oferowanych przez naszą pracownię architektoniczną koncepcji budowlanych. Tego rodzaju obiekty od lat cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów, ceniących sobie pełną integrację domu z naturą oraz komfort, jaki zapewnia rozlokowanie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji. Dostępne w tej kategorii projekty domów nowoczesnych parterowych to zarówno niewielkie i ekonomiczne domki jednorodzinne, jak i budynki średniej wielkości, a także rodzinne wille. Inwestorom, którzy pragną obniżyć koszty budowy i przyspieszyć realizację inwestycji, w szczególności polecamy funkcjonalny i nowoczesny projekt domu parterowego z płaskim dachem.

Domy parterowe projekty – mieszkanie bliżej natury

Niewątpliwą zaletą budowy domu jednorodzinnego parterowego jest możliwość bezpośredniego połączenia go z ogrodem, np. poprzez zintegrowany z budynkiem taras. Ta propozycja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy pragną mieszkać bliżej natury, nie rezygnując z udogodnień, które zapewnia współczesne budownictwo. Projektując nasze domy parterowe nowoczesne, zadbaliśmy również o to, by mogły one wykorzystywać  proekologiczne rozwiązania, takie jak instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła czy systemy rekuperacji.

Projekty domów parterowe – nie tylko na komfortową jesień życia

Wiele osób ceni projekty domu parterowego ze względu na ich bogatą funkcjonalność. Brak konieczności wchodzenia po schodach docenią zarówno osoby starsze, jak i mieszkańcy z ograniczeniami ruchowymi, ale także rodzice z małymi dziećmi, którzy nie będą musieli znosić po schodach wózka dziecięcego. Wszystko to sprawia, że nasze projekty domów parterowych tanich w budowie to rozwiązanie, które perfekcyjnie odpowiada na potrzeby użytkowników w każdym wieku i o zróżnicowanych potrzebach.

Prosta konstrukcja, szybsza budowa – projekty małych domów parterowych

Dla wielu inwestorów równie istotny co koszt budowy jest czas potrzebny na wykonanie i wykończenie budynku. Pod tym względem projekty domów parterowych nowoczesnych nie mają sobie równych, stanowiąc synonim szybkiej realizacji, również z uwagi na zastosowanie standardowych rozwiązań konstrukcyjnych. Warto przy tym podkreślić, że projektując dom parterowy z garażem, tarasem lub zabudową gospodarczą, opieramy się wyłącznie na sprawdzonych technologiach, które gwarantują profesjonalne wykonanie oraz wysoki komfort użytkowy przez całe dziesięciolecia.

Projekty domów nowoczesnych parterowych z potencjałem

Najistotniejszym atutem, który oferują nawet projekty małych domów parterowych, jest fakt, że na jednej kondygnacji mogą one organizować życie całej rodziny, odpowiadając na potrzeby wszystkich domowników. Umożliwia to przemyślany rozkład pomieszczeń, zakładający m.in. wyraźny podział na strefę dzienną oraz wypoczynkową. Obie te strefy mogą zostać oddzielone korytarzem lub pomieszczeniami użytkowymi, co znacznie zwiększa komfort użytkowania domu i zapewnia mieszkańcom maksimum prywatności.

Projekty domów parterowych tanie w budowie

Jednym z kluczowych powodów, dla których tak wielu inwestorów dysponujących odpowiednio dużą działką wybiera nowoczesne projekty domów parterowych, jest szybszy czas budowy. Budowa jednej kondygnacji pozwala ograniczyć nakłady na inwestycję, co z doceniają w szczególności osoby, pragnące sfinansować inwestycję kredytem hipotecznym.

Projekty małych domów parterowych na wąską działkę

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich Klientów, proponujemy inwestorom pragnącym realizować domy parterowe projekty idealne także na działkę o małej powierzchni. Coraz częściej zamiast rozbudowanych domów o metrażu przekraczającym 150 m² wybierane są projekty domów parterowych bez garażu oraz domki jednorodzinne o powierzchni 100-120 m². Osoby chcące obniżyć koszty całego przedsięwzięcia, wybierają tego typu koncepcje, doceniając ich funkcjonalność, niskie koszty utrzymania oraz możliwość komfortowego zlokalizowania budynku na niewielkim gruncie.

Jak wybrać idealny projekt domu parterowego?

Nowoczesne budynki z dachami dwu- i wielospadowymi, podobnie jak projekty domów parterowych z płaskim dachem, to rozwiązania, które idealnie wpisują się w koncepcję współczesnego budownictwa mieszkalnego. Warto jednak dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniej dokumentacji, aby mieć pewność, że wybrany budynek w odpowiedni sposób zrealizuje obecne, jak i przyszłe oczekiwania domowników. Decydując się na wariant z garażem, ważną kwestią będzie wybór pomiędzy rozwiązaniem jedno- a dwustanowiskowym. Projekt powinien również w odpowiedni sposób wpisywać się w okoliczną zabudowę, a także umożliwiać zlokalizowanie na działce pozostałych niezbędnych urządzeń i elementów zagospodarowania terenu.

FAQ: Domy parterowe – najczęściej zadawane pytania

Czy dom parterowy jest tańszy od domu z poddaszem?

Koszt budowy zależy od oczywiście od stopnia skomplikowania budynku. Zakładając porównywalne rozwiązania - prosty dach i nieskomplikowaną bryłę, koszty budowy dla domów parterowych i z poddaszem, są przeważnie porównywalne, ponieważ mimo większej powierzchni dachu i fundamentów w domu parterowym oszczędzamy na koszcie ciężkiego stropu i schodów. Natomiast koszty ogrzewania przynajmniej teoretycznie przechylają szalę na korzyść domów z poddaszem, ze względu na korzystniejszy współczynnik kształtu budynku (stosunek A/V - przegród zewnętrznych do kubatury ogrzewanej).

Jakie zalety ma dom parterowy?

Podstawową zaletą domu parterowego jest wygoda użytkowania domu na jednym poziomie. Brak schodów i dostępność wszystkich pomieszczeń są szczególnie istotne dla osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz dla rodzin z małymi dziećmi. Kolejnym niezaprzeczalnym atutem jest bezpośredni kontakt wszystkich pokoi z ogrodem, często podkreślany przez projektantów dużą ilością drzwi tarasowych tak, aby w każdym momencie można było skorzystać z uroków własnego ogródka.

Jakie wady ma dom parterowy?

Niekorzystnym elementem przy użytkowaniu domu parterowego jest kwestia bezpieczeństwa. Sypialnie na poziomie terenu mogą dla niektórych być niekomfortowe, zwłaszcza jeśli posiadają drzwi tarasowe. Inną kwestią jest konieczność posiadania większej działki dla domu parterowego. Dodatkowo duże znaczenie ma też sąsiedztwo, gdyż wysokie budynki na sąsiadujących działkach mogą przesłaniać światło i widoki, które byłyby dostępne w przypadku posiadania drugiej kondygnacji.

Czy można wprowadzić zmiany w gotowym projekcie?

Wychodzimy naprzeciw pomysłom i potrzebom naszych klientów, dlatego autorzy projektów Lipińscy Domy dopuszczają bardzo duży zakres zmian w tworzonych projektach. Modyfikacje nanosimy sami lub wydajemy bezpłatne zgody w formie pisemnej, aby dokonał ich uprawniony architekt w ramach adaptacji projektu. Oczywiście wprowadzenie zmian nie może zagrażać konstrukcji budynku, ani szkodzić jego architekturze. W przypadku projektów domów parterowych dopuszczamy np. zmiany w liczbie, wielkości i rozmieszczeniu otworów okiennych i drzwiowych, zmiany funkcjonalne, dodanie lub odjęcie garażu, wykonanie projektu podpiwniczenia budynku lub jego likwidacji, czy zmiany nachylenia połaci dachowych zazwyczaj dostosowujące projekt do warunków zabudowy.

Jak zamówić gotowy projekt domu parterowego?

Wybrany projekt z naszej oferty można zamówić w następujący sposób:

Na terenie Polski dostarczamy projekty kurierem. Wówczas wysyłamy je za pobraniem w terminie podanym na karcie projektu. Koszt przesyłki pokrywa nasze biuro.

Jak otrzymać katalog domów parterowych?

Dla wszystkich, którzy cenią tradycyjne albumy projektowe, przygotowaliśmy bezpłatne katalogi projektów Lipińscy Domy. Jest to zbiór wybranych projektów z naszej kolekcji, którego sporą cześć stanowią projekty domów parterowych. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://lipinscy.pl/wydawnictwa/, wypełnisz formularz z zamówieniem bezpłatnego katalogu i wyślesz go, a my za darmo prześlemy Ci nasz bezpłatny katalog na podany adres.