PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z Master Bedroom

Zaprezentowana grupa projektów jest idealna dla Inwestorów ceniących sobie przede wszystkim własną prywatność i komfort. „Master Bedroom” to coraz popularniejsze rozwiązanie, które stanowi wydzielony zespół pomieszczeń – przede wszystkim wygodną przestronną sypialnię dla pary oraz połączoną z nią niezależną łazienkę i własną garderobę. Układy tych trzech pomieszczeń mogą być różne. Strefa ta zapewnia ciszę i spokój Gospodarzom, zawsze kiedy tego potrzebują. Sypialnia jest na tyle duża, że swobodnie mieści się w niej dwuosobowe łóżko. Szafy mogą zostać zredukowane do minimum, ponieważ zastępuje je garderoba. Każdy dom możemy dostosować wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości możemy przygotować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
78

Lipińscy Domy, projekty domów z Master Bedroom

 

CO TO JEST MASTER BEDROOM I DLA KOGO JEST PRZEZNACZONE?

Zaprezentowana grupa projektów jest idealna dla Inwestorów ceniących sobie przede wszystkim własną prywatność i komfort. „Master Bedroom” to coraz popularniejsze rozwiązanie, które dotarło do nas z USA, gdzie w ten sposób w branży nieruchomości określa się wydzielony zespół pomieszczeń – przede wszystkim wygodną przestronną sypialnię dla pary oraz połączoną z nią niezależną łazienkę i własną garderobę.

Układy tych trzech pomieszczeń mogą być różne: bezpośrednio z sypialni można przechodzić do garderoby, a z niej dopiero do łazienki lub odwrotnie, można też zaprojektować drzwi do obu niezależnych od siebie pomieszczeń z sypialni. Inną opcją jest sypialnia i garderoba oddzielająca Master Bedroom od reszty domu. Każda możliwość ma swoje wady i zalety, a wybór najlepiej należy uzależnić od indywidualnego stylu życia mieszkańców. Cały opisany kompleks jest to przestrzeń zazwyczaj dostępna tylko dla Gospodarzy. Pozostali domownicy mają osobną łazienkę, toaletę i garderobę. Wbrew pozorom takie rozwiązanie posiadają nie tylko wielkie rezydencje i domy dla dużych rodzin, ale również domy małe i tanie w budowie przeznaczone m.in. dla małżeństw z jednym lub dwojgiem dzieci. Może to być dom z poddaszem użytkowym czy dom piętrowy, ale oczywiście mamy również tego typu „apartamenty” w projektach domów parterowych.
Nie ma tutaj znaczenia stylistyka – zarówno domy tradycyjne jak i domy nowoczesne mogą posiadać taki komfortowy kompleks pomieszczeń. Ważny jest odpowiedni układ funkcjonalny i podjęcie decyzji już na etapie wyboru projektu wymarzonego domu.

JAKIE SĄ ZALETY MASTER BEDROOM?

Strefa ta zapewnia ciszę i spokój Gospodarzom, zawsze kiedy tego potrzebują. Sypialnia jest na tyle duża, że swobodnie mieści się w niej dwuosobowe łóżko. Szafy mogą zostać zredukowane do minimum, ponieważ zastępuje je garderoba. Dzięki temu można pozwolić sobie na zaplanowanie w sypialni toaletki czy fotela do czytania lub innych miejsc tylko dla siebie. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się bezpieczeństwem rzeczy prywatnych takich jak kosmetyki, ubrania czy przedmioty osobiste. Łatwiej zorganizować poranki, gdy wszyscy się spieszą, ponieważ nie trzeba martwić się kolejką do wspólnej łazienki. Jest to prywatna oaza, gdzie ani dzieci ani Goście nie mają dostępu – można poczuć się tam całkowicie swobodnie. Jest to rozwiązanie idealne dla Inwestorów, którzy prowadzą bogate życie towarzyskie, często zapraszają do swojego domu przyjaciół, znajomych czy Rodzinę, ale jednocześnie chcą czuć się komfortowo w swojej części domu, do której nikt nie zagląda. Prywatna łazienka z dużym prysznicem lub wygodną wanną może stać się luksusowym miejscem relaksu.
Jeśli jest taka możliwość warto zaplanować również np. saunę lub wannę z hydromasażem i cieszyć się prywatną strefą spa. Całość można dodatkowo wzbogacić niezależnym wyjściem na zewnątrz: na parterze na ogród, a na piętrze na niedostępny dla innych taras.

JAKIE SĄ KOSZTY TAKIEGO ROZWIĄZANIA?

Budowa domu z Master Bedroom wcale nie musi być droższa od innych. Zwłaszcza jeśli sypialni jest więcej, ponieważ wówczas standardowo planuje się więcej niż jedną łazienkę. Jeśli Master Bedroom znajduje się na parterze wówczas wystarczy tam zazwyczaj wspólna toaleta, a pozostałe sypialnie i łazienka zlokalizowane są na drugiej kondygnacji. Natomiast planując dom z garderobą/garderobami nie musimy płacić za drogie szafy wnękowe i mamy wszystkie ubrania, buty i dodatki na widoku, co jest bardzo wygodne.