PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z dachem kopertowym

Projekty domów z dachem kopertowym posiadają najprostszą formę dachu wielospadowego. Cztery połacie dachu i zazwyczaj niewielka kalenica tworzą charakterystyczną bryłę domu - kompaktową i elegancką. Do dachu głównego mogą być dostawione zadaszenia tarasu czy wejścia, zadaszenie garażu lub lukarny, jednak to nie wpływa na ogólne wrażenie wyważonych proporcji i harmonii budynku z dachem kopertowym. Dachy kopertowe mogą mieć różny kąt nachylenia od niewielkich 20-stopniowych po 45-stopniowe strome dachy. W razie konieczności wprowadzenia zmian do projektu nasze biuro projektowe służy pomocą i radą w tym zakresie.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
29

Domy z dachem kopertowym

Dach kopertowy pełni nie tylko funkcję zadaszenia budynku, lecz także pięknej dekoracji. Pozwala na zachowanie symetrii, zwłaszcza w przypadku budynków na planie kwadratu. Przy wyższych konstrukcjach pod takim dachem można wygospodarować przestrzeń mieszkalną z najwyższym punktem na samym środku. Oferujemy różnego rodzaju projekty dachów kopertowych zarówno w nowoczesnym, jak i nieco bardziej klasycznym stylu.

Przygotowaliśmy bardzo zróżnicowane projekty dopasowane do konkretnych rozmiarów działek, a także oczekiwań naszych klientów. To dokumentacja całkowicie kompletna, dzięki czemu proces wznoszenia budynku w terenie przebiega szybciej. Przedstawione wizualizacje pozwalają na zapoznanie się z ostatecznym wyglądem domu, a także są inspiracją dla osób, które zastanawiają się nad sposobem jego wykończenia.

Czym cechują się dachy kopertowe?

Dachy kopertowe bazują one na planie kwadratu lub prostokąta, a ich najwyższy punkt znajduje się na samym środku. Nie zawsze są to całkowicie proste konstrukcje – czasem kilka dachów kopertowych łączy się ze sobą, a jeden płynnie przechodzi w drugi - wówczas mówimy o dachu wielospadowym. Taka sytuacja pojawia się zwłaszcza wtedy, kiedy nad wejściem głównym czy wyjściem na taras znajduje się zadaszenie.

Dachy kopertowe są bardzo klasycznym rozwiązaniem od lat pojawiającym się w konstrukcjach budynków. Stanowią ciekawą alternatywę dla domów w typie stodoły.

Nietypowe projekty domów z dachem kopertowym

Domy z dachem kopertowym nie muszą być klasycznym budynkiem na planie kwadratu. Popularnym rozwiązaniem są konstrukcje łączące w sobie co najmniej kilka różnych brył. W przypadku takich projektów często stawia się garaż z płaskim dachem oraz główny budynek mieszkalny, zwieńczony dachem kopertowym. Na garażu istnieje opcja zaaranżowania tarasu, na który wchodzi się z pierwszego piętra wyższej bryły. To ciekawy sposób na zagospodarowanie przestrzeni, zwłaszcza w przypadku małych działek, na których nie ma miejsca na stworzenie tarasu bezpośrednio na ziemi.

W niektórych konstrukcjach domów tego typu uwzględniono również specjalne wiaty na samochody oraz zabudowane tarasy czy wejścia do budynku. Dzięki temu cała budowla zyskuje bardziej nowoczesny charakter, zwłaszcza gdy elementy te utrzymano w geometrycznej formie. Wśród obiektów tego typu można wyróżnić domy z dużymi przeszkleniami. Takie elementy nadają całej konstrukcji jeszcze bardziej współczesnego klimatu, a jednocześnie pozwalają na stworzenie jasnych wnętrz pełnych roślin.

Nowoczesne domy z dachem kopertowym

Dach kopertowy pojawia się przede wszystkim w konstrukcjach klasycznych, czyli budynkach z ozdobnymi schodami, kolumnami czy daszkami nad wejściem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować taki element także w bardziej nowoczesnych konstrukcjach – wówczas najważniejsze jest postawienie na minimalizm. W naszych wizualizacjach uwzględniliśmy m.in. kolory, którymi klient może inspirować się podczas wznoszenia nowego budynku. Co więcej, prostota konstrukcji pozwala na zachowanie zgodności z aktualnymi trendami.

W przypadku nowoczesnych domów z dachem kopertowym występuje znacznie mniej ozdobników niż w budynkach klasycznych. To proste konstrukcje wpisujące się doskonale w miejski krajobraz. Minimalistyczny charakter trafia w gusta osób, które kochają prostotę.

Ozdobne wejścia a dach kopertowy

Dom z dachem kopertowym może być również wzbogacony różnego rodzaju ozdobnikami. Popularnym rozwiązaniem jest montowanie małych daszków bezpośrednio nad wejściem. Dzięki temu front obiektu staje się reprezentatywny, a osoby otwierające drzwi nie są narażone na działanie deszczu, śniegu czy gradu. Daszki tego typu wtapiają się w główny dach kopertowy, tworząc liczne załamania. Oprócz tego są one wsparte na kolumnach, które często stanowią piękny dodatek do całej bryły. Do wejścia prowadzą natomiast niskie schodki. Takie ozdobniki sprawiają, że konstrukcja budynku prezentuje się znacznie atrakcyjniej. Umieszczenie dekoracyjnych donic czy pokrycie konkretnych elementów budynku klinkierem lub panelami drewnopodobnymi sprawia, że prosta, konstrukcja może być zgodna z aktualnymi trendami.

Projekty domów z dachem kopertowym na różne działki

Wybierając projekt domu z dachem kopertowym, trzeba skupić się przede wszystkim na wymiarach posiadanej działki. Jeśli jest ona wąska, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na budynek na planie wydłużonego prostokąta. Na większych działkach można pozwolić sobie na konstrukcje kwadratowe, a także te składające się z kilku rożnych brył. W naszych projektach zamieściliśmy najważniejsze informacje na temat wymiarów działki pod daną inwestycję. To budynki o metrażu od kilkudziesięciu metrów kwadratowych aż po prawie 200 m2. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać odpowiednio duży obiekt, zwłaszcza gdy ma w nim zamieszkać cała rodzina.

Przemyślany rozkład pomieszczeń

Pomieszczenia w projektowanych przez nas domach zostały dobrze przemyślane. Mają one zapewnić funkcjonalność i możliwość wstawienia niezbędnego wyposażenia. W większych domach uwzględniliśmy np. dwie łazienki, co sprawdza się doskonale w przypadku rodzin z dziećmi. We wnętrzu niektórych brył istnieje natomiast opcja stworzenia aneksu kuchennego, a w innych – osobnej, zamkniętej kuchni. Poszczególne projekty różnią się od siebie zarówno wyglądem zewnętrznym, jak i rozkładem wewnętrznym. Projektując takie budynki, skupiamy się przede wszystkim na tym, by mieszkanie w danym domu było komfortowe nawet po wielu latach.

Funkcjonalne domy z dachem kopertowym

Przygotowaliśmy projekty domów z dachem kopertowym w taki sposób, by zapewniały mieszkańcom komfort. To konstrukcje zgodne z aktualnymi trendami, a także nowoczesnymi rozwiązaniami. Z tego powodu w skład naszej oferty wchodzą m.in. projekty domów z pompami ciepła. W ten sposób użytkownicy mogą znacznie ograniczyć koszty eksploatacji budynku w kolejnych latach. Gotowe projekty są również sposobem na oszczędność na usługach architekta. Specjalista nie musi zajmować się samodzielnym projektowaniem instalacji, co wiązałoby się z licznymi zmianami w bryle budynku. Gotowy plan z pompą ciepła czy wentylacją mechaniczną pozwala na skrócenie czasu dopełniania niezbędnych formalności i szybsze zrealizowanie inwestycji.

W konstrukcji domów jednorodzinnych można zastosować również wiele rozwiązań pozwalających na ograniczenie kosztów związanych z ich eksploatacją. Warto pomyśleć o nich już na samym początku wznoszenia budynku – wówczas można ograniczyć koszty i uniknąć przebudowy całej konstrukcji. W niektórych projektach uwzględniliśmy zastosowanie takich instalacji, jak:

Użytkownicy mogą samodzielnie modyfikować projekty, konsultując wszelkie zmiany z architektem z odpowiednimi uprawnieniami. Podzieliliśmy bryły takich budynków na pomieszczenia zapewniające komfort, jeśli jednak potrzeby danej osoby są inne, w każdej chwili istnieje opcja zmiany położenia ścianek działowych, powiększając lub pomniejszając dany pokój. Dom jednorodzinny musi być bowiem miejscem w pełni komfortowym, zwłaszcza gdy mieszka w nim większa rodzina.

Domy parterowe z dachem kopertowym

Dość częstym rozwiazaniem jest projektowanie dachu koperowego w projektach z jedną kondygnacją bez konieczności uzytkjowania poddasza. W takich konstrukcjach nie ma konieczności wznoszenia schodów, dlatego jest to udogodnienie zwłaszcza dla starszych i chorych mieszkańców. Na domy parterowe decydują się m.in. rodziny, w których skład wchodzą osoby niepełnosprawne. Tego typu budynki zaprojektowane w odpowiedni sposób są bardzo funkcjonalne i pozwalają na wygodne pomieszczenie dużej liczby osób. Na większych działkach z powodzeniem zastąpią one budynki piętrowe. Takie domy zapewniają większą prywatność, a ich okna często są niewidoczne zza ogrodzenia i roślinności w ogrodzie. W niektórych domach parterowych istnieje opcja zagospodarowania poddasza. Wówczas nie trzeba tworzyć dodatkowego piętra, by zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania nieużywanych przedmiotów lub nawet by stworzyć kolejne pomieszczenie mieszkalne.

Domy z dachem kopertowym z poddaszem

Domy z dachem kopertowym, w którym przewidziano duży spadek dachu i zmieści się tam poddasze to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać metraż budynku. Wówczas bezpośrednio pod dachem istnieje opcja wydzielenia dodatkowego pomieszczenia mieszkalnego, biura lub przestrzeni, w której będą przechowywane aktualnie nieużywane rzeczy. W dachu o takiej konstrukcji można zlokalizować okna. Dzięki temu na poddaszu wciąż jest dojść jasno, dlatego przestrzeń ta może być wykorzystywana w różnych celach.

Nasze projekty zostały stworzone w taki sposób, by użytkownik mógł samodzielnie zdecydować o ewentualnym zagospodarowaniu poddasza. Popularnym rozwiązaniem jest również tworzenie piwnicy, która pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni nawet w przypadku domów jednopoziomowych. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza na małych działkach.

Domy piętrowe z dachem kopertowym

Jeśli dysponujesz niewielką działką, a potrzebujesz dużej przestrzeni mieszkalnej, bardzo dobrym rozwiązaniem jest postawienie na konstrukcje piętrowe. W ten sposób można pomieścić budynek o znacznym metrażu nawet na parcelach o nieregularnych kształtach. To dobre rozwiązanie także dla osób, które chcą stworzyć wokół budynku duży, zielony ogród. W wielu naszych projektach wykorzystaliśmy zróżnicowanie poziomów konkretnych części bryły. Dzięki temu budynek wygląda bardzo efektownie, a jednocześnie pozwala na pomieszczenie w domu wieloosobowej rodziny.

W przypadku domów piętrowych bardzo popularnym rozwiązaniem jest również tworzenie tarasu dostępnego z piętra, zwłaszcza jeśli poniżej znajduje się wejście główne lub wyjście ogrodowe. To ciekawy ozdobnik, a także dodatkowa przestrzeń użytkowa.

Domy z dachem kopertowym oraz garażem

Wielu osobom planującym postawienie własnego domu zależy na tym, by w skład całej konstrukcji wchodziło również miejsce pozwalające na bezpieczne pozostawienie pojazdu. W garażu nie trzeba martwić się mrozem, deszczem, a także liśćmi czy pyłkami osadzającymi się na samochodzie. Takie pomieszczenie zabiera część przestrzeni z całego budynku, jednak dla wielu osób jest nieocenionym udogodnieniem. W naszych projektach garaże zostały rozlokowane w taki sposób, by pozwalać na zachowanie estetycznego wyglądu całej bryły. Często są one dobudówką, na dachu której znajduje się dodatkowa przestrzeń użytkowa, zazwyczaj wykorzystywana jako taras.

Oferujemy również domy bez garażu, stanowiące doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy właściciel domu nie posiada samochodu lub planuje stworzyć dla niego przestrzeń poza budynkiem. Jeśli dana osoba dysponuje nawet kilkoma pojazdami, wówczas konieczne jest zbudowanie osobnego garażu wolnostojącego. Oferujemy szeroki wybór funkcjonalnych i estetycznych projektów, dlatego każdy użytkownik znajdzie swój wymarzony budynek zarówno jeśli chodzi o dom jednorodzinny, jak i miejsce na samochody.