PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty garaży i budynków gospodarczych

Projekty garaży to kolekcja przeznaczona dla osób, które planują postawić na działce garaż jako budynek wolnostojący. Może on być zrealizowany z przeznaczeniem na postój samochodów, ale też może być wykorzystywany jako budynek gospodarczy np. jako przydomowy warsztat, pracownię, lub zaplecze rekreacyjne. Do niektórych z nich proponujemy dodatkowe niewielkie pomieszczenie bardzo przydatne np. na składowanie opon na zmianę, postawienie szafki narzędziowej, czy przechowywanie np. rowerów, czy innego sprzętu sportowego. Mamy też propozycje poszerzone o wiatę oraz projekty z zewnętrznym kominkiem na grill. W każdym garażu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
15

Lipińscy Domy, projekty garaży

Projekty garaży pracowni projektowej Lipińscy Domy to kolekcja przeznaczona dla osób, które planują postawić na działce garaż jako budynek wolnostojący. Może on być zrealizowany z przeznaczeniem na postój samochodów, ale też może być wykorzystywany jako budynek gospodarczy np. na działkach zabudowy zagrodowej lub też jako przydomowy warsztat, pracownię, lub zaplecze rekreacyjne.

RODZAJE PROJEKTÓW GARAŻY I BUDYNKÓW GOSPODARCZYCH

Projekty w kolekcji garaży można podzielić na dwa rodzaje. Te które jako podstawową funkcję przewidują garażowanie samochodów oraz projektowane są z myślą o dodatkowych funkcjach uzupełniających.
 

MAMY W NASZEJ KOLEKCJI MAŁE GARAŻE JEDNOSTANOWISKOWE O PROSTEJ BRYLE, KTÓRE PRZEZNACZONE SĄ GŁÓWNIE NA MAŁE DZIAŁKI

Do niektórych z nich proponujemy dodatkowe niewielkie pomieszczenie bardzo przydatne np. na składowanie opon na zmianę, postawienie szafki narzędziowej, czy przechowywanie np. rowerów, czy innego sprzętu sportowego. Mamy też propozycje poszerzone o wiatę, z zewnętrznym kominkiem na grill, a także projekty z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym lub zespołem pomieszczeń z salonem, kuchnią i łazienką, które powiększone o taras z powodzeniem można wykorzystywać jako letnie miejsce do urządzania spotkań ze sporą grupą znajomych. Najbardziej popularny przedstawiciel jednostanowiskowych garaży to klasyczny projekt garażu G02, który można dopasować do sporej grupy projektów domów.

SPORĄ GRUPĘ GARAŻY STANOWIĄ BUDYNKI MIESZCZĄCE DWA STANOWISKA GARAŻOWE

Obecnie jest to najbardziej popularny typ garaży, ze względu na trend, a w wielu przypadkach konieczność, posiadania w rodzinie dwóch samochodów osobowych. Można znaleźć u nas projekty z dwoma osobnymi wjazdami oraz z jedną bramą garażową.
Bardzo często projekty z tej właśnie grupy są uzupełnione funkcjonalnie o dodatkowe pomieszczenia. Mamy więc niewielkie pomieszczenia gospodarcze, które można przeznaczyć na składzik lub np. magazyn opału, ale też większe wnętrza bardziej nadające się na prywatny warsztat lub pracownię. Część projektów wyposażona jest w wiatę i grill, wiec z powodzeniem uzupełnią funkcję rekreacyjną ogrodu o zacienione miejsce do wypoczynku.

NASZĄ KOLEKCJĘ UZUPEŁNIAJĄ GARAŻE NA TRZY STANOWISKA

Budynki te szczególnie przydadzą się dla rodzin wielopokoleniowych lub jako uzupełnienie do zabudowy wielorodzinnej.

DODATKOWE PRZEZNACZENIE GARAŻY

Często w projektach z większą ilością miejsc garażowych lub powiększonych o dodatkowe pomieszczenia, jest możliwość wykorzystania przestrzeni strychu, zwłaszcza pod dwuspadowym dachem. Część z tych propozycji ma zaprojektowane pomieszczenia kuchni, salonu i sypialni, które z powodzeniem można wykorzystać na przenocowanie gości lub na terenach letniskowych do przyjmowania letników. Przykładem takiego projektu jest garaż GC50a, który jest dodatkowo wyposażony w sporą wiatę tarasową i wolnostojącego grilla, co dodatkowo podnosi jego atrakcyjność i predysponuje do wykorzystania do celów biznesowych, tym bardziej, że obiekt nie musi być realizowany jako budynek mieszkalny.
Projekty garaży i budynków gospodarczych są też atrakcyjną propozycją na tereny do zabudowy zagrodowej, gdzie wymagane jest postawienie dodatkowego budynku do obsługi gospodarstwa rolniczego. Można to zrealizować stawiając garaż lub wybrać dopasowany funkcjonalnie budynek, który pomieści np. ciągnik i maszyny rolnicze, czy będzie mógł spełniac rolę magazynu na płody rolne.

Jak wybrać projekt garażu?

Garaż to inwestycja na lata. Jeśli nie chcesz w przyszłości stawiać kolejnego budynku albo rozbudowywać obecnego, wybierz nowoczesny, funkcjonalny projekt garażu, który spełni nie tylko obecne, ale i przyszłe wymagania. Na przykład, jeśli obecnie posiadasz jedno auto, ale jednocześnie planujesz zakup drugiego samochodu bądź motocykla, zdecyduj się na garaż dwustanowiskowy, który pozwoli na wygodne zaparkowanie dwóch pojazdów.
Określ potrzeby Twojej rodziny. Jeśli należycie do osób aktywnych, to z pewnością w Waszym domu nie brakuje sprzętu sportowego. Przechowywanie rowerów, hulajnóg czy nart bywa problematyczne. Pojemny garaż poradzi sobie jednak z tym kłopotem. Prywatna siłownia, pomieszczenie gospodarcze, a nawet mała spiżarnia – odpowiedni projekt budynku gospodarczego i garażu pozwoli Ci w pełni dopasować obiekt do Waszego stylu życia i potrzeb.

Projekty budynków gospodarczych – jak dopasować je do stylu domu?

Nie tylko funkcjonalność, ale i dobra prezencja – to najważniejsze cechy, jakimi powinien charakteryzować się budynek gospodarczy. Projekt obiektu musi zatem uwzględniać już istniejący dom i jego otoczenie. Nie znaczy to, że projekt budynku gospodarczego i garażu musi być miniaturką Twojego domu, ale dobrze, aby miał z nim część cech wspólnych.
Jeśli chcesz dopasować garaż z budynkiem gospodarczym do wyglądu domu, postaw przede wszystkim na podobne materiały. Gdy dom został wykonany z pustaków albo drewna, garaż warto stworzyć z tego samego budulca. Zwróć też uwagę na styl domu – czy jest to nowoczesny, minimalistyczny obiekt, okazała willa, a może tradycyjny dworek. Bez względu na rodzaj konkretnej stylistyki, powinien on zawsze pasować do nowego budynku.

Dlaczego warto zdecydować się na projekt budynku gospodarczego w pracowni Lipińscy?

Gotowe projekty budynków gospodarczych z garażem to ekonomiczny i wygodny sposób na zakup idealnego projektu, a tym samym szybkie rozpoczęcie budowy. Bogata gama projektów pozwoli Ci na wybór budynku najlepiej odpowiadającego konkretnym wymaganiom. Ich zaletą jest również funkcjonalność. Projektowane przez nas obiekty mogą pełnić nie tylko funkcję garażu, ale również magazynu czy schowka na narzędzia, a w niektórych przypadkach nawet niewielkiego warsztatu.
 

RÓŻNORODNA STYLISTKA PROJEKTÓW GARAŻY W KOLEKCJI LIPIŃSCY DOMY POZWALA NA DOBRANIE GARAŻU DO WIĘKSZOŚCI NASZYCH PROJEKTÓW DOMÓW.

Garaże i budynki gospodarcze zaprojektowaliśmy tak, aby można je było z powodzeniem realizować jako uzupełnienie do budynków mieszkalnych oraz aby samodzielnie stanowiły atrakcyjną formę architektoniczną.
Są to więc obiekty o zróżnicowanej geometrii dachu i różnych spadkach, w tym z dachami płaskimi, dwuspadowymi i czterospadowymi. Większość posiada prostą bryłę na planie prostokąta, natomiast bardzo różnią się pod względem wielkości - od 19 do 162m ².

Każdy projekt można dopasować pod względem architektury i stylistyki, często za pomocą bardzo prostych zabiegów jak zmiana kolorystyki dachu i elewacji, czy zastosowaniu okładzin elewacyjnych. Można też zmieniać rodzaje dachu z płaskich na spadziste i odwrotnie.
Jako autorzy projektów możemy zaproponować naszą pomoc w dopasowaniu projektów do konkretnych naszych projektów domów, wprowadzając zmiany w dokumentacji od razu w naszym biurze. Zobacz naszą propozycję wprowadzenia zmian do projektów>>>.
Zapraszamy do obejrzenia naszej kolekcji garaży i budynków gospodarczych, gdzie można wybierać między projektami o różnym przeznaczeniu i różnych dodatkowych funkcjach.