PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty warsztatów samochodowych

Gotowe projekty warsztatów samochodowych to propozycja skierowana do przedsiębiorców posiadających wyspecjalizowaną działalność i dbających o doskonały wizerunek firmy. Każdy mechanik samochodowy będzie zadowolony z zaprojektowanych przez nas rozwiązań - mamy projekty dla biznesów o różnej skali. Będą one przydatne również dla przedsiębiorstw posiadających sporą flotę samochodową: logistycznych, transportowych, przewozowych, korporacji taksówkarskich. Są również projekty skierowane do tych Inwestorów, którzy potrzebują warsztatu samochodowego do własnych potrzeb – pasjonatów samochodów i motocykli, majsterkowania, kolekcjonerów wyjątkowych aut. Możemy każdy z budynków dostosować do potrzeb Inwestora lub opracować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
6

Lipińscy Domy, projekty warsztatów samochodowych

Dla kogo projektowane są warsztaty samochodowe?

Gotowe projekty warsztatów samochodowych to propozycja skierowana do przedsiębiorców posiadających wyspecjalizowaną działalność i dbających o doskonały wizerunek firmy. Każdy mechanik samochodowy będzie zadowolony z zaprojektowanych przez nas rozwiązań, mamy projekty dla firm różnej wielkości. Będą one przydatne również dla przedsiębiorstw mających sporą flotę samochodową: logistycznych, transportowych, przewozowych oraz korporacji taksówkarskich. Są również projekty skierowane do tych inwestorów, którzy potrzebują warsztatu samochodowego na własne potrzeby – pasjonatów samochodów i motocykli, majsterkowania, kolekcjonerów wyjątkowych aut i wszystkich panów oraz pań, którzy kochają swoje pojazdy i uwielbiają spędzać czas na ich naprawianiu, udoskonalaniu i pielęgnacji.

Różne projekty dla biznesu motoryzacyjnego

Wśród naszych propozycji są więc projekty przestronnych warsztatów samochodowych ciężarowych i osobowych, ze stacją kontroli pojazdów, kanałem i podnośnikiem samochodowym, z salonem sprzedaży posiadającym przeszkloną salę ekspozycyjną oraz biurem obsługi klientów i pełnym zapleczem sanitarnym. Taki warsztat samochodowy to specjalistyczne wyposażenie, na które musi być przewidziane odpowiednie miejsce zarówno pod względem metrażu, jak i lokalizacji oraz umiejscowienia w budynku. Można w tych lokalach przeprowadzać kontrole pojazdów, naprawy, wulkanizacje, a nawet tuningować auta.

W prezentowanej kolekcji są też propozycje projektów garaży, które mogą być warsztatami samochodowymi. Te budynki zostały zaprojektowane z myślą o inwestorach chcących połączyć różne funkcje warsztatu w jedno. By osiągnąć ten cel zaprojektowaliśmy je z dodatkowym mieszkaniem w bryle bądź z poddaszem użytkowym, które może służyć jako biuro firmy, pracownia, miejsce spotkań z klientami lub stać się apartamentem dla gości w przypadku budowy obiektu np. w pobliżu domu. Posiadamy też projekt warsztatu samochodowego na dwa stanowiska z niewielkim zapleczem gospodarczym.

Budowa warsztatu samochodowego – o czym należy pamiętać?

Planując budowę warsztatu samochodowego, mamy zazwyczaj swoją koncepcję. Wiemy, czego będziemy potrzebować i oczekujemy, że projekt spełni wszystkie nasze oczekiwania. Może się jednak zdarzyć, że pominiemy pewne aspekty, które uznajemy wstępnie za mało istotne, a jednak z czasem wywrą duży negatywny wpływ na komfort i opłacalność prowadzenia działalności. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o wyborze odpowiedniego miejsca na nasz lokal usługowy. Dobrze usytuowana działka to połowa sukcesu, jednakże ważny jest także jej metraż. Same projekty warsztatu mogą być atrakcyjne wizualnie i przestrzennie, ale jeśli nie będą dostosowane do wielkości posiadanej działki może się okazać, że nie wystarczy miejsca na inne ważne elementy, np. plac parkingowy. Atrakcyjny wygląd to również istotny element reklamy. Nowoczesna bryła, czyste i przestronne wnętrze, zadbany plac z odpowiednio dobranymi elementami zieleni. Wszystko to ma wpływ na pierwsze wrażenie robione na klientach. Z drugiej strony równie istotnym czynnikiem w planowaniu biznesu jest zapewnienie pracownikom wygodnych warunków do pracy, czyli zaplecza sanitarnego, na które należy przewidzieć odpowiednio dużo miejsca.

W przypadku początkujących przedsiębiorców konieczne jest także zwrócenie uwagi na to, czy dany projekt spełnia nasze oczekiwania. Jeśli specjalizujemy się wyłącznie w wąskiej dziedzinie, nie ma sensu, żebyśmy już na początku działalności przeznaczali znaczne przestrzenie lub nakłady finansowe na budowę niepotrzebnych nam elementów, które „potencjalnie” mogą nam się przydać w przyszłości. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, kiedy mamy pewność, że taka inwestycja przyniesie nam w niedalekiej perspektywie odpowiednie zadowalające nas zyski. Wspomnieć należy oczywiście o wymogach bhp obowiązujących zarówno podczas budowy, jak i w czasie działalności zakładu. Należy również pamiętać o dostosowaniu budynku do wymogów, których spełnienie będzie weryfikowane m.in. przez inspekcję budowlaną, państwową straż pożarną czy urząd dozoru technicznego.

Rosnące zainteresowanie projektami warsztatów

Staramy się odpowiadać na bieżące potrzeby zmieniającego się rynku budowlanego zarówno w sferze mieszkaniowej, jak i biznesowej, dlatego coraz więcej projektów z naszego biura to obiekty takie jak pensjonaty, warsztaty, biura, sale weselne oraz restauracje. Kolekcja gotowych projektów warsztatów samochodowych będzie się systematycznie powiększać, gdyż wraz ze wzrostem liczby samochodów w naszym kraju zawód mechanika samochodowego, blacharza, czy lakiernika staje się coraz bardziej intratnym zajęciem i na tego typu projekty jest coraz większe zapotrzebowanie. Projektujemy budynki użytkowe różnego typu, o różnej architekturze, geometrii dachu i powierzchni, aby można było dopasować projekt do konkretnej działki i obowiązujących na niej warunków zabudowy. Wykorzystujemy materiały oraz technologie budowlane stanowiące kompromis między kosztami inwestycyjnymi a trwałością i bezpieczeństwem, które jest najważniejsze, tak aby pomóc przedsiębiorcom w rozkręceniu i rozwijaniu własnego biznesu.

Jak dobrać projekt warsztatu samochodowego do własnych potrzeb?

Jako że nasza oferta skierowana jest głównie do profesjonalistów, nasze projekty spełniają najwyższe standardy jakościowe. Nie zapominamy jednak o osobach, które dopiero rozwijają swój biznes i każda inwestycja jest dla nich ogromnym obciążeniem finansowym. Dlatego staramy się, aby nasze projekty były jak najpraktyczniejsze, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Proponowane projekty są estetyczne i nadają profesjonalizm nawet niewielkim przedsiębiorstwom. Dzięki praktycznemu podejściu do budynków użytkowych udało nam się połączyć wiele funkcji, które niekoniecznie kojarzą się laikom z nowoczesnymi warsztatami samochodowymi. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, część naszych projektów garaży wyposażona jest w funkcjonalne poddasze. W przypadku działek o niewielkim metrażu takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce. Zamiast dobudowywać oddzielny budynek, np. do przechowywania części zamiennych lub narzędzi do tego celu można przeznaczyć właśnie poddasze. Zachowana przestrzeń może posłużyć jako parking dla klientów lub plac gotowy do postawienia innego budynku użytkowego związanego z naszą działalnością. Poddasze można również zaadaptować jako przestrzeń socjalną dla pracownika.

Mały warsztat samochodowy czy garaż? Coś dla pasjonatów

Naprawa lub tuningowanie samochodów nie musi być tylko działalnością zarobkową. Mogą one stanowić z jednej strony pasję, której oddawać się można w czasie wolnym, z drugiej zaś początek nowej drogi zawodowej. W obu tych przypadkach zastanowić się trzeba, jakiego rodzaju budynku potrzebujemy. Niektórym osobom wystarczyć może zwykły garaż wolnostojący lub też wkomponowany w bryłę domu. Czym takie projekty będą się różnić od oddzielnego pełnowymiarowego warsztatu samochodowego? Przede wszystkim garaż samochodowy to standardowo pomieszczenie, w którym przechowywane są pojazdy mechaniczne w celu ich ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Jeśli pozwala na to dostępna przestrzeń, mogą one również pełnić funkcję przechowalni. Tradycyjnie trzymać w nim można narzędzia i to nie tylko te służące do naprawy samochodu. Ze względów praktycznych i z braku dostępnej przestrzeni nie może on pełnić funkcji pełnowymiarowego budynku użytkowego. Brak podstawowych urządzeń, które pozwalają w wygodny i bezpieczny sposób skontrolować podwozie pojazdu. Dodatkowym minusem naprawy samochodów w przydomowych garażach może być hałas. Garaże zazwyczaj znajdują się w sąsiedztwie domów jednorodzinnych, a więc dźwięki wydobywające się z warsztatu mogą irytować rodzinę lub sąsiadów. Adaptacja przydomowych garaży do prowadzenia, nawet niewielkiej działalności gospodarczej może przysporzyć wielu problemów. Szczególnie jeśli w pobliżu znajdują się domy sąsiadów. W przypadku więc gdy prowadzenie działalności przestaje być hobby i w coraz większym stopniu przynosi zyski, najlepiej zastanowić się nad budową oddzielnego lokalu usługowego. Taka decyzja może pociągnąć mniejsze koszty, niż może się wydawać.

Projekty warsztatów samochodowych a inne budynki usługowe

Wśród oferowanych przez nas projektów znaleźć można nie tylko standardowe warsztaty samochodowe, ale także inne budynki usługowe. Jest to opcja dla przedsiębiorców planujących stabilny rozwój biznesu nawet poza aktualnie świadczony zakres usług. Samo zwiększenie liczby miejsc do naprawy, czy przeprowadzania przeglądów samochodów może być niewystarczające, by zatrzymać coraz bardziej kapryśnego klienta. Niejednokrotnie istotne jest oferowanie dodatkowych usług ponad te, którymi pochwalić się może również konkurencja. Może to być myjnia samochodowa, w której klienci będą mogli umyć swoje pojazdy przed lub po wizycie w warsztacie. Dobrym pomysłem jest również restauracja, w której klienci mogą oczekiwać na naprawę swojego auta przy kawie lub lunchu. Możliwości ograniczone są wyłącznie naszą wyobraźnią i zasobnością portfela. Budynek przystosowany do prowadzenia działalności pobocznej można postawić obok funkcjonującego już budynku lub też wygospodarować z bryły samego warsztatu. Prezentowane obiekty pozwalają na dość swobodne adaptowanie przestrzeni. Może się w końcu okazać, że działalność poboczna będzie bardziej dochodowa niż warsztat.

Indywidualna obsługa przedsiębiorców

Zapraszamy też do kontaktu bezpośrednio z naszym biurem wszystkich przedsiębiorców, którzy mają własny pomysł na warsztat samochodowy i sprecyzowane potrzeby, które możemy uwzględnić w projekcie przygotowanym na zamówienie. Przygotujemy profesjonalną wycenę, omówimy wszystkie aspekty prawno-techniczne i razem stworzymy koncepcję doskonałego miejsca pracy lub połączonego z nim miejsca do życia. Możemy również do każdego projektu usługowego wydać bezpłatną zgodę autora projektu na zmiany dostosowujące projekt do jego potrzeb inwestora. Może to dotyczyć zmian gabarytów budynku, konstrukcji i geometrii dachu lub dostosowania funkcji pomieszczeń zaplecza sanitarnego oraz zmiany nazwy czy funkcji budynku. Zmiany takie wprowadza lokalny architekt adaptujący wybrany przez inwestora projekt.

Zakup odpowiedniego projektu warsztatu samochodowego to oczywiście nie ostatni etap inwestycji, choć posiadanie dobrze wyposażonego miejsca wykonywania zleceń jest ważnym elementem prowadzenia profesjonalnego lokalu usługowego. Dzięki naszym projektom sam możesz przeprowadzić metamorfozę firmy tak jak w popularnym programie tvn turbo „projekt warsztat". Później pozostanie tylko przeprowadzać metamorfozy samochodów!

Warsztat samochodowy projekt

Budynek warsztatu samochodowego musi być bardzo starannie przemyślany. Tego rodzaju obiekt pełni ściśle określoną funkcję, powinien więc być zaprojektowany w sposób, który pozwoli zarówno właścicielom, jak i Klientom korzystać z niego w jak najwygodniejszy sposób.

Jeżeli chodzi o warsztat samochodowy projekt musi przede wszystkim uwzględnić liczbę stanowisk. Projektujemy zarówno małe warsztaty przydomowe z jednym stanowiskiem, jak i większe obiekty na 4 czy 5, a nawet więcej stanowisk przeznaczonych na działalność gospodarczą.

W projekcie należy również uwzględnić inne pomieszczenia, np. pokoje socjalne dla pracowników, toaletę czy biuro. W temacie jakim jest warsztat samochodowy projekt odpowiednio przygotowany stanowi kluczową rolę. Jest to o tyle złożone, że w takim budynku odbywa się zarówno praca biurowa, jak i fizyczna. Należy więc tak projektować obiekt, aby ciągu komunikacyjne były przemyślane i nie powodowały przenoszenia brudu i kurzu z części warsztatowej do biurowej w nadmiernym stopniu. Nasze projekty uwzględniają wszystkie najmniejsze detale.