PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy

Projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy na zgłoszenie, które można realizować we własnym zakresie, bez formalności. Inwestor może zdecydować, czy zatrudnić kierownika , czy samodzielnie przejąć taką odpowiedzialność. Projekty do 70m są propozycją dla indywidualnych inwestorów, którzy chcą wybudować dom na własne potrzeby mieszkaniowe. Projekty domów parterowych, z poddaszem i piętrowych do 70 m2 powierzchni zabudowy mają prostą konstrukcję, aby łatwo i tanio można było je wybudować. Małe domy z dachem dwuspadowym mają często możliwość zagospodarowania poddasza lub też są to domy z zagospodarowanym poddaszem użytkowym. Największa powierzchnię użytkową można uzyskać przy zastosowaniu dwóch pełnych kondygnacji.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
19
Gotowy projekt domu Jesenik

Niewielki, uroczy dom weekendowy, który doskonale wkomponuje się w każdą działkę.

- 400 zł

Jesenik

LMW1740,11m2

Cena projektu:2690 zł3090 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 090 zł

Gotowy projekt domu Lanzarote II

Weekendowy dom z dużym tarasem i dwiema sypialniami

- 400 zł

Lanzarote II

LMW16a39,90m2

Cena projektu:2690 zł3090 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 090 zł

Gotowy projekt domu Oslo

Mały dom z poddaszem użytkowym, tani w budowie, z trzema sypialniami

- 400 zł

Oslo

LMP2671m2

Cena projektu:3190 zł3590 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 590 zł

Gotowy projekt domu Martin

Mały dom letniskowy z poddaszem użytkowym o bardzie prostej bryle, tani w budowie, z dwiema sypialniami na poddaszu

- 400 zł

Martin

LMW1854,10m2

Cena projektu:2890 zł3290 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 290 zł

Gotowy projekt domu Gilbert

Domek rekreacyjny z dwoma sypialniami, kominkiem

- 400 zł

Gilbert

LMW0942,47m2

Cena projektu:3090 zł3490 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 490 zł

Gotowy projekt domu Ibiza

Niewielki dom weekendowy, doskonały do rekreacyjnego spędzania czasu: dwa pokoje, kuchnia, łazienka, zadaszony taras.

- 400 zł

Ibiza

LMW1536,01m2

Cena projektu:2890 zł3290 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 290 zł

Gotowy projekt domu Topeka

Mały domek weekendowy, z kominkiem, antresolą

- 400 zł

Topeka

LMW0734,55m2

Cena projektu:3090 zł3490 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 490 zł

Gotowy projekt domu Kłajpeda

Mały dom tani w budowie, z poddaszem użytkowym, zadaszonym tarasem, kominkiem zewnętrznym

- 400 zł

Kłajpeda

LMP12571m2

Cena projektu:3490 zł3890 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 890 zł

Gotowy projekt domu Aurora

Dom letniskowy z zadaszonym tarasem, kominkiem zewnętrznym, antresolą

- 400 zł

Aurora

LMW0350,67m2

Cena projektu:2890 zł3290 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 290 zł

Gotowy projekt domu Irving

Mały domek rekreacyjny z dachem dwuspadowym, jedną sypialnią, kominkiem, werandą

- 400 zł

Irving

LMW0232,95m2

Cena projektu:3090 zł3490 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 490 zł

Gotowy projekt domu Lanzarote

Letniskowy domek z zadaszonym tarasem i dwuspadowym dachem, trzy pokoje, łazienka, kuchnia.

- 400 zł

Lanzarote

LMW1639,94m2

Cena projektu:2690 zł3090 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 090 zł

Projekty domów do 70m²

Projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy na zgłoszenie to doskonałe rozwiązanie dla każdego kto chce szybko i niedrogo zamieszkać we własnym domu. Można je realizować we własnym zakresie, bez formalności i większych trudności, które mogą przysparzać skomplikowane przepisy prawa budowalnego. Inwestor może zdecydować, czy zatrudnić kierownika, czy samodzielnie pełnić tę rolę i przejąć jego odpowiedzialność i zadania.

Projekty małych domów parterowych oraz piętrowych – dla kogo?

Projekty do 70 m² są propozycją dla indywidualnych inwestorów, którzy chcą wybudować dom na własne potrzeby mieszkaniowe i stworzyć przestrzeń do życia dla siebie i swojej rodziny. Projekty domów parterowych, z poddaszem i piętrowych do 70 m² powierzchni zabudowy mają prostą konstrukcję, wszystko po to, aby łatwo i tanio można było je wybudować. Małe domy z dachem dwuspadowym mają często możliwość zagospodarowania poddasza lub też są to domy z zagospodarowanym poddaszem użytkowym. Największa powierzchnię użytkową można uzyskać przy zastosowaniu dwóch pełnych kondygnacji.

Nowość w polskim budownictwie – małe domy do 70 m² bez pozwolenia

Projekty domów do 70 m² zyskały ostatnio dużą popularność. Wszystko za sprawą zmian w przepisach, które przyniósł Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy opracowany przez partię rządzącą. Zgodnie z nowymi zapisami w prawie budowlanym, małe domy do 70 m² powierzchni zabudowy można budować łatwiej i szybciej. Co dokładnie się zmieniło i jak można na tym zyskać?

Domy 70m² bez pozwolenia – już dostępne

Zainteresowanie gotowymi projektami domów do 70 m² jest związane z Polskim Ładem zaproponowanym przez koalicję rządzącą. Projekt budzi spore emocje i już od dłuższego czasu jest szeroko omawiany w mediach. Jednym z założeń jest uproszczenie formalności w ramach programu Ułatwienia w budowie domów do 70 m², tak aby obywatele mogli łatwiej i szybciej stworzyć swoje własne, często pierwsze, miejsce zamieszkania. Obowiązujące od 2-go stycznia 2022 r. zmiany przyniosły też znaczne ograniczenie czasu, w którym Inwestor może zacząć budować dom, a po zakończeniu budowy w nim zamieszkać.

Projekt małego domu – co musisz wiedzieć?

Budowę domku 70 m² powierzchni zabudowy można prowadzić na takich samych zasadach, jakie obowiązywały małe, tanie w budowie domy do 35 m², czyli inwestor planujący budowę budynku o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 70 m² nie musi:

Takie zmiany wyglądają korzystnie, ponieważ o ile obiekt do 35 m² bez pozwolenia może pełnić funkcje rekreacyjne czy letniskowe, o tyle dom do 70 m² powierzchni zabudowy zaspokoi potrzeby niewielkiej rodziny jako funkcjonalny budynek całoroczny, a domek z piętrem może już oferować powierzchnię użytkową nawet do 100 m². Inwestorzy mają więc do wyboru wiele interesujących projektów, wśród których znajdą zarówno domy z płaskim dachem, jak i te, z poddaszem użytkowym.
Trzeba jednak pamiętać, że skorzystanie z uproszczonych procedur nie jest obowiązkowym postępowaniem i Inwestor chcący budować mały dom, do 70 m² może wybrać tradycyjny sposób prowadzenia formalności, czyli ze "starym dobrym" pozwoleniem na budowę. 
Jak dokładnie ma wyglądać budowa domu bez pozwolenia 70 m²?

Dom do 70m², a polski ład – co warto wiedzieć?

Polski Ład uprościł procedury związane z budową małych domów do 70 m². powierzchni zabudowy. Nie oznacza to jednak, że każdy, kto posiada projekt małego domu i chce postawić taki obiekt, będzie mógł to zrobić bez żadnych procedur. Inwestor przede wszystkim musi spełnić następujące wymagania:

Oznacza to, że w takim wypadku idealnym rozwiązaniem stają się domy parterowe oraz parterowe z poddaszem użytkowym. Gotowe projekty domów do 70 m² można dopasować do swoich potrzeb, ponieważ inwestorzy mają do wyboru obiekty różnego typu. W związku ze zmianami, chcąc wyjść na przeciw potrzebom naszych potencjalnych Klientów, wytypowaliśmy propozycje budynków, które wpisują się w zasady programu Ułatwienia w budowie domów do 70 m². 
Warto przyjrzeć się, jakie wymagania prawne stoją przed osobami planującymi skorzystać z uproszczonej procedury i jak przygotować się do wykorzystania zmian, które weszły w życie.

Projekt domu bez pozwolenia – wymagania formalne

Inwestorzy, którzy chcą skorzystać z uproszczonej i przyśpieszonej procedury zgłoszenia domku do 70 m² muszą jednak zdawać sobie sprawę z kilku kwestii. Wymagania formalne obowiązują projekty domów małych i ich powierzchni, czyli że muszą uwzględniać ograniczoną powierzchnię zabudowy do 70 m². Nie mogą one także przekraczać określonej w zasadach liczby kondygnacji, a także muszą uwzględniać lokalizację i jej uwarunkowania.
Mimo braku konieczności uzyskania pozwolenia na budowę inwestor musi zgłosić chęć budowy w odpowiednim urzędzie lokalnym, czyli przejść procedurę tzw. zgłoszenia projektu budowlanego. W ustawie przewiduje się, że budowane domy do 70 m² mają być budynkami wolnostojącymi, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane. Inwestor musi być także właścicielem działki, na której ma powstać mały dom do 70 m² powierzchni zabudowy.

Zmiany obejmujące zarówno projekty domów małych mieszkalnych i rekreacyjnych

Wprowadzono też zmianę dotyczącą dopuszczalnej powierzchni zabudowy wolnostojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku z obecnych 35 m² do 70 m². Liczba tych budynków na działce nie może być większa niż jeden na każde 500 m² powierzchni działki. Mając na uwadze względy bezpieczeństwa, ustalono ograniczenia:

Ponadto planowana inwestycja musi spełniać, jak wszystkie inne, wymagania techniczno-budowlane określone w przepisach rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Chodzi przede wszystkim o:

Niezbędne dokumenty do realizacji projektu

Choć procedura z pewnością jest o wiele mniej skomplikowana niż w przypadku standardowej, dotyczącej domu z pozwoleniem budowlanym, to nie oznacza, że pozbawiona jest formalności. Ograniczone one są do minimum, jednak przyszli Inwestorzy muszą zdawać sobie sprawę, jakie dokumenty będą potrzebne do zgłoszenia budowy domu.
Do zgłoszenia budowy domu trzeba dołączyć:

Jak widać, mimo znacznego uproszczenia wymogów formalnych, budowa domu 70 m² bez pozwolenia nie oznacza całkowitej swobody w prowadzeniu prac budowlanych. Nie warto się jednak tym zrażać, ponieważ dla osób planujących postawienie małego domku 70 m² przepisy te są korzystne, a przede wszystkim pozwalają znacząco skrócić czas oczekiwania na wprowadzenie się do własnego lokum. 

Uproszczenia dla domów do 70 metrów kwadratowych powierzchni zabudowy

Jednym z uproszczeń wprowadzonych w procedurze zgłoszenia budowy domu do 70 m² jest zablokowanie możliwości zgłoszenia przez organ administracji architektoniczno-budowlanej sprzeciwu do dokonanego przez inwestora zgłoszenia takiej budowy. To niezwykle istotna zmiana, bo oznacza to, że do budowy będzie można przystąpić od razu po doręczeniu organowi administracji architektoniczno-budowlanej niezbędnych do podjęcia budowy dokumentów.
Drugim bardzo istotnym z punktu widzenia inwestorów indywidualnych uproszczeniem jest nowy termin na wydanie decyzji o warunkach zabudowy, w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania. Dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m² został on bowiem skrócony do 21 dni, ze względu na prostsze rozwiązania w projektach.

Czy domy do 70 m² można sprzedać lub wynająć?

Konieczność złożenia oświadczenia o budowie dla własnych potrzeb mieszkaniowych wzbudziła wątpliwości związane z możliwością wynajmu czy sprzedaży domu do 70 m² wybudowanego bez pozwolenia na budowę i kierownika budowy. I choć wciąż są wątpliwości formalne, ustawa nie reguluje w żaden szczególny sposób tej kwestii.
Nie ma regulacji Kodeksu cywilnego określających:

W związku z powyższym nie ma formalnie określonych przeciwskazań, aby małe domy do 70 m² były wynajmowane w celach rekreacyjnych lub sprzedawane.

Projekty małych domów do 70 m² – jaki wybrać?

Jeśli planujesz inwestycję w mały dom do 70 m², być może nie jesteś pewien, czy ograniczona powierzchnia użytkowa spełni potrzeby Twojej rodziny. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy, które znajdziesz w naszej ofercie, są różnorodne, dlatego można wybrać taki, który sprawdzi się najlepiej. Wśród naszych propozycji znajdziesz nie tylko domy parterowe, ale także te dwukondygnacyjne, które posiadają poddasze użytkowe lub powierzchnię, którą można w ten sposób zaadaptować.

Nasze projekty – małe domy z dużym potencjałem

W naszej ofercie znajdziesz rozmaite rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Przede wszystkim w grę wchodzą nie tylko projekty małych domów parterowych do 70 m² bez poddasza użytkowego. Możesz zdecydować się także na budynek z poddaszem użytkowym lub takim, które jest przeznaczone do adaptacji, wówczas możesz mieć do dyspozycji nawet 90 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Jest to idealny wybór, jeśli Twoja działka ma niewielką powierzchnię lub jest wąska. Dodatkowa powierzchnia pod dachem pozwala na zmniejszenie obrysu obiektu, co daje większe możliwości pod względem ulokowania go nawet na małej parceli.

Jeśli zatem szukasz gotowego projektu domu do 70 m², zwróć uwagę na takie aspekty, jak:

Pamiętaj także, że budowa domu to inwestycja na co najmniej kilka lat, a być może i na całe życie. Weź zatem pod uwagę, że potrzeby Twojej rodziny mogą się zmieniać, choćby dlatego, że Twoje dzieci dorosną i będą wymagały nieco innej organizacji przestrzeni niż kilkulatki. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając taki projekt domu do 70 m², który umożliwi łatwą zmianę aranżacji pomieszczeń i dostosowanie ich do zmieniających się potrzeb Twojej rodziny.

Gotowe projekty domów do 70 m² – co znajdziesz u Lipińskich?

Przygotowaliśmy duży wybór różnorodnych projektów małych domów parterowych do 70 m², z poddaszem użytkowym i piętrowych. Są to obiekty, które pod względem formalnym wpisują się w wymagania stawiane przez program z 2022 roku Ułatwienia w budowie domów do 70 m². Możesz zdecydować się na dom nowoczesny z płaskim dachem oraz oknami balkonowymi, które wpuszczą do jego wnętrza dużą ilość światła. Z drugiej strony w naszej ofercie znajdziesz także projekty utrzymane w tradycyjnej formie z dwuspadowymi dachami, które przywodzą na myśl klasyczne, rodzinne domki. Bez względu na to, który styl bardziej do Ciebie przemawia, z pewnością wybierzesz projekt dopasowany do Twoich potrzeb. Mimo stosunkowo niewielkiego metrażu małe domy do 70 m² zostały dobrze zaprojektowane, a ich rozkład logicznie rozplanowany, są w pełni funkcjonalne i wygodne. Takie obiekty wpisują się w szczególności w potrzeby niedużych rodzin.

Warto też podkreślić, że budowa małego domu niesie ze sobą liczne korzyści, do których należą przede wszystkim:

Warto zatem wykorzystać możliwości, jakie politycy przygotowali w ramach Polskiego Ładu, w szczególności, jeśli planujesz budowę swojego pierwszego domu lub domu na jesień życia albo też zamierzasz mieszkać samodzielnie. Wybierz projekt, który przemawia do Ciebie i Twoich potrzeb, i stwórz swoje miejsce na ziemi bez zbędnych komplikacji i nadmiaru formalności.

Przeczytaj też jakie ułatwienia w budowie domów i zmiany w prawie budowlanym szykują się w 2023 r.