PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z wiatą

Projekty domów z wiatą to ekonomiczne rozwiązanie dla posiadaczy samochodu. Są to projekty dla tych, którzy nie chcą trzymać auta pod chmurką, ale jednocześnie nie zależy im na garażu. Zastąpienie garażu wiatą daje też wymierne oszczędności na etapie budowy i jest to argument, który może przekonać do wyboru właśnie takiego rozwiązania. Do każdego projektu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje też możliwość doprojektowania wiaty do projektów nie posiadających żadnego stanowiska samochodowego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
8

Projekty domów z wiatą

Obecnie samochód jest bardzo ważnym środkiem transportu. Wiele rodzin posiada nawet kilka własnych aut. Często pojawia się więc problem z ich swobodnym parkowaniem. Jeśli dysponujesz działką, na której chcesz wznieść dom jednorodzinny, doskonałym wyborem będzie postawienie na konstrukcje z wiatą.

Wiata jest specjalną zadaszoną przestrzenią na świeżym powietrzu. Nie chroni ona samochodów przed zmiennymi temperaturami, jednak pozwala na zapobieganie gromadzeniu się liści na szybach aut. Co więcej, samochód pozostaje suchy także w trakcie deszczu. Wiata jest ogromną pomocą również zimą – użytkownik takiej konstrukcji nie musi martwić się koniecznością odśnieżania pojazdu. W naszej ofercie znajdziesz projekty domów średnich, małych i dużych z wiatą.

Wiaty w stylowym wydaniu

Nasze projekty domów z wiatą garażową zostały stworzone z myślą o miłośnikach nowoczesnych rozwiązań. W takich konstrukcjach pojawia się głównie drewno, pasujące doskonale do pozostałych elementów drewnianych wchodzących w skład budynku. Na stelażu z naturalnego surowca z powodzeniem można umieścić pokrycie dachowe, np. w formie blachy czy przeźroczystych płyt poliwęglanowych.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie takiego samego pokrycia na dachu wiaty i domu. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku bardziej klasycznego stylu. Wiata jest wówczas swego rodzaju dobudówką imitującą normalne pomieszczenie, jednak bez ścian.

Nowoczesne projekty domów z wiatą

Nasze projekty domów z wiatą zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą podążać za aktualnymi trendami. To właśnie dlatego w zdecydowanej większości są to konstrukcje proste, bazujące na geometrycznych formach. Górna część takiej wiaty jest wykończona na prosto, dlatego w niektórych przypadkach istnieje możliwość stworzenia na jej powierzchni tarasu, na który wychodzi się bezpośrednio z pierwszego piętra budynku. To doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie metrażu budynku, zwłaszcza na niewielkich działkach. Tarasy na garażach lub wiatach garażowych prezentują się niezwykle efektownie i estetycznie.

W nowoczesnych domach bardzo często stosuje się też duże przeszklenia, które doskonale komponują się z przestronną wiatą. To konstrukcje minimalistyczne i niezwykle estetyczne.

Jakie zalety ma dom z wiatą garażową?

Dom z wiatą garażową to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza gdy posiadasz samochód, ale nie chcesz tworzyć garażu. Umieszczanie go w budynku zabiera znaczną część powierzchni użytkowej, a dobudowane z boku jest znacznie droższe niż stworzenie wiaty. Kryta, otwarta przestrzeń umożliwia łatwy wyjazd i wjazd pojazdem bez konieczności otwierania bramy garażowej.

Wiata garażowa wygląda również bardzo efektownie. Tworzy wrażenie przestronności, dlatego sprawdza się doskonale na małych działkach lub w przypadku kiedy bryła budynku jest duża i dobudowanie do niej garażu, przyniosłoby niekorzystny efekt wizualny. W sytuacji, gdy pod konstrukcją nie stoi pojazd, może być ona zaaranżowana na wiele różnych sposobów. Jest świetnym miejscem na rośliny doniczkowe w trakcie silnych opadów, a także do przechowania mebli tarasowych. Idealnie dopełnia nowoczesny dom.

Domy piętrowe i parterowe z wiatą

Wśród dostępnych projektów znajdziesz m.in. domy parterowe z wiatą garażową. To świetny wybór, gdy nie potrzebujesz zbyt dużej przestrzeni użytkowej w budynku. Domy parterowe są bardzo minimalistyczne, a zastosowanie wiaty pozwala na zapewnienie funkcjonalnego miejsca na samochód, zwłaszcza w trakcie niekorzystnej pogody.

Przygotowaliśmy również projekty domów piętrowych z wiatą garażową. To budynki o znacznie większym metrażu, czasami wynoszącym nawet ponad 150 m2. Sprawdzają się one świetnie w przypadku rodzin z dziećmi, a także na małych działkach, na których nie ma miejsca do stworzenia dużego domu parterowego. Zadbaliśmy o to, by wszystkie projekty, bez względu na typ budynku, zapewniały pełną funkcjonalność gotowego obiektu. Tworzymy m.in. domy na wąskie działki, które również występują w wersji z wiatą.