ULUBIONE

Domy weekendowe, gotowe projekty

Domy weekendowe czyli rekreacyjne to domy o szczególnym przeznaczeniu. Ich podstawową cechą jest to, że nie muszą być one przystosowane do użytkowania całorocznego. Można je realizować na działkach przeznaczonych pod zabudowę letniskową. Zwykle nie mają też zbyt dużej powierzchni – spędzamy w nich czas głównie latem, gdy warunki pogodowe umożliwiają głównie przebywanie blisko przyrody. Dzięki temu są niedrogie w budowie i mogą stanowić idealną alternatywę dla osób, które nie chcą na stałe wyprowadzać się z miasta. W każdym domu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
17
Gotowy projekt domu Topeka

Mały domek weekendowy, z kominkiem, antresolą

-500 zł

Topeka

LMW0734,55m2

Cena projektu:2290 zł2790 zł

Lipińscy Domy, projekty domów weekendowych, letniskowych

Wśród polskich Inwestorów, nie tylko zamożnych, coraz częstsze jest pragnienie posiadania całorocznego domu poza miastem, idealnego na weekendowe wyjazdy. Można w nich organizować rodzinne przyjęcia, czy popracować w spokoju, z dala od miasta. Popularne na zachodzie tzw. „second homes”, często zlokalizowane są właśnie na wsi. Także w Polsce tzw. domy letniskowe zaczynają cieszyć się coraz większym powodzeniem. Aby cieszyć się życiem bliżej natury nie musimy od razu zamieniać na stałe miasta na wieś.

DOMY DO ODPOCZYNKU

Domy rekreacyjne to domy o szczególnym przeznaczeniu. Ich podstawową cechą jest to, że nie muszą być one przystosowane do użytkowania całorocznego. Można je realizować na działkach przeznaczonych pod zabudowę letniskową. Zwykle nie mają też zbyt dużej powierzchni – spędzamy w nich czas głównie latem, gdy warunki pogodowe umożliwiają głównie przebywanie blisko przyrody.

PROJEKTY DOMKÓW LETNISKOWYCH SĄ TANIE I ŁATWE W BUDOWIE.

Proponowane domy letniskowe autorstwa naszego Biura Lipińscy Domy nadają się na różnorodne działki, ulokowane nad jeziorem, morzem, w górach lub na leśną polanę. Ich źródłem ciepła jest zazwyczaj ogrzewanie kominkowe.
Projekty letniskowe dostępne są jako domy parterowe, z antresolą lub domy z użytkowym poddaszem. Nowoczesne domki letniskowe, można wyposażyć we wszystkie niezbędne instalacje i zaadaptować na projekty domów całorocznych.

NAJPOPULARNIEJSZE DOMKI LETNISKOWE

Znajdą tutaj Państwo najpopularniejsze domki weekendowe.
W naszej ofercie domów rekreacyjnych znajdują się murowane domki letniskowe o powierzchni od niecałych 33 m² do prawie 71 m². W większości przypadków dom rekreacyjny którego szukają Inwestorzy, to mała chatka, dom który dzięki swojej prostocie jest tani i łatwy w realizacji. Musi jednak spełniać konkretne funkcje niezbędne do tego aby móc w nim wypoczywać z rodziną. Minimalny program funkcjonalny takiego domu powinien posiadać pokój z kominkiem, co najmniej aneks kuchenny, sypialnię, przynajmniej jedną łazienkę. Nasi projektanci zadbali o to aby zaproponować różnorodne rozwiązania, trafiające w różne gusta Inwestorów, które dodatkowo można też dostosować do własnych potrzeb.
Dla Inwestorów, którzy planują wynajem domków letniskowych lub też spędzają wolny czas z większą rodziną lub znajomymi, przygotowaliśmy propozycję do zabudowy bliźniaczej, czyli projekt Cardiff LMW06.

DOM LETNISKOWY A PRZEPISY

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby wybudować domek rekreacyjny nie musimy mieć pozwolenia na budowę, jeśli jego powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 m2 oraz liczba tego rodzaju obiektów na działce, nie jest większa niż jeden na każde 500 m² powierzchni działki. Minimalna wysokość pomieszczeń w takich budynkach to 2,2 m.
W naszej ofercie domów weekendowych znajdują się murowane domki letniskowe o powierzchni od niecałych 33 m² do prawie 71 m². W przypadku domków rekreacyjnych powyżej 35 m² warunki zabudowy muszą jednak zawsze uwzględniać możliwość zabudowy letniskowej.
Działka, na której ma być usytuowany dom rekreacyjny nie musi być uzbrojona (chyba, że warunki zabudowy mówią inaczej) i nie musi też posiadać własnego ujęcia wody przeznaczonej do spożycia. Muszą być jednak spełnione przepisy jak dla domów jednorodzinnych, związane z usytuowaniem obiektu na działce określające minimalne odległości od granic działki, czyli w przypadku ściany nie posiadającej otworów okiennych i drzwiowych odległości ta powinna mieć przynajmniej 3m, z otworami - 4m.

Nie musimy od razu zamieniać na stałe miasta na wieś. Zapraszamy do spełniania marzeń razem z naszym biurem!