PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty restauracji, domów weselnych

Katalogowe projekty budynków usługowych, weselnych i restauracji cieszą się coraz większym powodzeniem wśród inwestorów planujących prowadzenie własnego biznesu, którzy szukają optymalnie zaprojektowanego budynku, możliwego do budowy w rozsądnym budżecie. Opracowane przez nas tego typu projekty są przemyślane pod kątem funkcjonalności, wygody, zaplanowane z dbałością o szczegóły, zgodne z obowiązującymi normami i przepisami, a przy tym – dzięki szczegółowej dokumentacji – nie nastręczają problemów przy adaptacji i realizacji. Jako autor możemy prowadzać zmiany lub opracować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
3

Lipińscy Domy, projekty restauracji domów weselnych

Katalogowe projekty budynków usługowych, weselnych i restauracji cieszą się coraz większym powodzeniem wśród inwestorów planujących prowadzenie własnego biznesu, którzy szukają optymalnie zaprojektowanego budynku, możliwego do budowy w rozsądnym budżecie. Opracowane przez nas tego typu projekty są przemyślane pod kątem funkcjonalności, wygody, zaplanowane z dbałością o szczegóły, zgodne z obowiązującymi normami i przepisami, a przy tym – dzięki szczegółowej dokumentacji – nie nastręczają problemów przy adaptacji i realizacji. Na początku przygody z otwarciem tego typu działalności dobrze jest oszacować koszty inwestycji, w czym pomoże dokładnie opracowana, szczegółowa, z wieloma rozrysowanymi elementami i detalami dokumentacja projektowa oraz szczegółowy kosztorys inwestorski, który można zamówić do każdego naszego projektu.

DOMY WESELNE I RESTAURACJE - DLA KOGO?

Projekty budynków usługowych typu dom weselny czy restauracja wymagają dużego doświadczenia i wiedzy nie tylko w zakresie samego procesu projektowania, ale znajomości wielu dodatkowych aspektów, przepisów pożarniczych, przepisów narzuconych przez instytucje kontrolujące i pozwalające na użytkowanie tego typu obiektów. Restauracje i domy weselne różnią się wielkością, ilością osób, które będą korzystać z obiektu, sposobem zaplanowania funkcji, standardem, stylem. Część inwestorów szuka budynków w tradycyjnym stylu, nieco rustykalnym, z elementami drewnianymi, z imitacją muru pruskiego, drewnianymi podporami- idealnie komponującymi się z sielskim otoczeniem, doskonałymi do budowy na działkach o dużych walorach krajobrazowych. Inni zaś zwrócą uwagę na projekty o nowoczesnym rysie, prostej bryle, z dużymi przeszkleniami, metalowymi elementami elewacji, które dobrze sprawdzą się jako budynki usytuowane na niewielkich działkach miejskich lub mocno zabudowanym obszarze. Każdy z tych projektów dopasować można do działki, w taki sposób, by razem tworzyły harmonijną całość, maksymalnie wykorzystując zarówno atuty samego projektu, jak i otoczenia.

DOSKONALE ZAPLANOWANA FUNKCJA TO NAJWAŻNIEJSZA CECHA GOTOWEGO PROJEKTU RESTAURACJI CZY DOMU WESELNEGO

Niezależnie od tego, jaki wybierzemy styl budynku, najbardziej istotna jest jego funkcjonalność. W restauracjach najbardziej reprezentacyjna jest oczywiście sala dla gości, ale bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie pozostałych pomieszczeń typu: kuchnia, pomieszczenia do przechowywania, chłodne, spiżarnie, zaplecze gospodarcze, toalety, szatnia, recepcja, ciągi komunikacyjne, ewakuacyjne itp. W zależności od przewidywanej powierzchni obiektu i liczby gości, pomieszczenia muszą mieć odpowiedni wymiar, ustawienie sprzętów musi być zgodne z wytycznymi, przepisami, zasadą ergonomii – wszystko po to, by korzystanie z nich było wygodne zarówno dla gości, jak i dla obsługi. W obiektach typu dom weselny – coraz chętniej szukanych przez inwestorów zainteresowanych prowadzeniem tego typu działalności, oprócz sal lub sali dla gości, pomieszczeń gospodarczych, zaplecza socjalnego, projektuje się także część hotelową. Musi być ona łatwo dostępna, pokoje posiadać własne łazienki, najlepiej zlokalizowana w taki sposób, by gościom korzystającym z zaplecza hotelowego, jak najmniej dawał się we znaki hałas dotyczący z sali głównej.
O atrakcyjności budynku stanowi nie tylko jego bryła i rozplanowanie pomieszczeń, ale możliwość pięknego wkomponowania go w otoczenie. Dla gości restauracji, czy tym bardziej dla pary młodej niezmiernie ważna jest możliwość korzystania nie tylko z samego obiektu, ale także z tarasu, malowniczego parku , czy ogrodu, w którym często znajdują się drewniane pergole, huśtawki, altanki, oczka wodne.

Inwestycje gastronomiczno-rozrywkowe planowane od podstaw, wymagają szczegółowego przeanalizowania pod kątem funkcjonalności, wyglądu i oczywiście kosztów budowy. Nasze projekty domów weselnych są dopracowane w każdym detalu – przekonaj się o tym!

Projekt domu weselnego wkomponowany w otoczenie

Poprzez odpowiednio dobrany projekt domu weselnego inwestor może uzyskać pożądany efekt wizualny, ale i użytkowy. Podczas projektowania nasi architekci biorą pod uwagę nie tylko wybrany styl budynku – na przykład nowoczesna stodoła czy rustykalny dworek, ale również szereg przepisów i norm budowlanych. Dostosowują oni dom weselny do obowiązujących zasad przeciwpożarowych, umożliwiających ewentualną sprawną ewakuację, ale również uwzględniają takie rozwiązania, które utrudniają rozprzestrzenianie się ognia. Plany architektoniczne biorą pod uwagę planowaną liczbę osób, które obiekt może pomieścić, pomieszczenia noclegowe o odpowiednich parametrach, przestronną, dobrze wentylowaną i klimatyzowaną salę do tańców i jadalnię. Zwracamy baczną uwagę na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz na to, aby jak najlepiej wkomponować obiekt budowlany w otoczenie – sielski krajobraz podmiejski lub zwartą zabudowę miejską.

Nowoczesny projekt restauracji pasujący do jej stylu

Również wybierając gotowy projekt małej restauracji z naszego biura architektonicznego z pewnością warto zwrócić uwagę na jej lokalizację i styl, a następnie wybrać taką opcję, która połączy możliwość wygodnego użytkowania lokalu z łatwą realizacją jej budowy.

Projekt kawiarni dostosowany do potrzeb inwestora

Zlecając nam projekt kawiarni uwzględnij przede wszystkim przepisy przeciwpożarowe czy sanepidowskie, które narzucają na projektanta konieczność wybudowania odpowiedniej ilości pomieszczeń technicznych i kuchennych o specjalnych parametrach, a także dostosowania lokalu pod potrzeby użytkowe. Aby korzystanie z lokalu gastronomicznego było jak najbardziej korzystne pod względem funkcjonalnym oraz ekonomicznym zwróć się do najlepszych architektów z naszego biura. Z pewnością udzielą Ci wszelkich niezbędnych wskazówek oraz doradzą w kwestiach technicznych, jak wybudować lokal, który spełni Twoje oczekiwania i pozwoli na legalne, bezpieczne prowadzenie w nim działalności gospodarczej.

Projektowane przez biuro projektowe Lipińscy Domy obiekty restauracji i domów weselnych można dostosować do potrzeb inwestora zarówno pod kątem funkcjonalności, jak też wyglądu. Zmiany można wprowadzać w naszym biurze, lub na podstawie bezpłatnej zgody u wybranego architekta lokalnego.

Zobacz zasady wprowadzania zmian w projektach katalogowych >>>