PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty pensjonatów, budynków agroturystycznych

W kategorii budynków agroturystycznych i pensjonatów znajdziecie Państwo funkcjonalne, dobrze rozplanowane projekty, które doskonale nadają się na rozpoczęcie własnego biznesu. Nasze projekty można zaadaptować na dowolne warunki terenowe działki: nadmorskie, górskie czy wiejskie. Mogą pełnić funkcję siedliska na cztery pory roku, mogą to być także tylko domy wypoczynku okresowego. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym! Może warto wybudować dom dla swojej rodziny i rozszerzyć inwestycję o wybudowanie kilku lokali na wynajem? Możemy wprowadzić niezbędne zmiany lub opracować indywidualny projekt takiego obiektu.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
6

Lipińscy Domy, projekty pensjonatów agroturystyki

W kategorii domów agroturystycznych i pensjonatów znajdziecie Państwo funkcjonalne, dobrze rozplanowane projekty, które doskonale nadają się na rozpoczęcie własnego biznesu.
Nasze projekty można zaadaptować na dowolne warunki terenowe działki: nadmorskie, górskie czy wiejskie. Mogą pełnić funkcję siedliska na cztery pory roku, mogą to być także tylko domy wypoczynku okresowego.
Warto łączyć przyjemne z pożytecznym! Może warto wybudować dom dla swojej rodziny i rozszerzyć inwestycję o wybudowanie kilku lokali na wynajem?

SPECYFIKA PROJEKTÓW PRZYGOTOWANYCH POD AGROTURYSTYKĘ

Projekty domów przeznaczonych do świadczenia usług wynajmu pokoi, czy to dla turystów, na wypoczynek, czy też jako tymczasowe mieszkanie np. pracownicze, mają bardzo przemyślaną architekturę.
W projektach budynków przeznaczonych do wynajmowania lokali układ funkcjonalno-użytkowy może przewidywać podział na trzy funkcje: część mieszkalną, która zawiera pokoje z łazienkami lub całe apartamenty powiększone o aneks kuchenny, część usługową mieszczącą np. stołówkę, zaplecze kuchenne, pomieszczenia techniczne oraz część rekreacyjną z miejscami do wypoczynku – salon, świetlicę, miejsca zabaw dla dzieci, saunę itp.

RÓŻNORODNOŚĆ ROZWIĄZAŃ STYLISTYCZNYCH I FUNKCJONALNYCH

Potrzeby Inwestorów poszukujących odpowiedniego projektu pensjonatu są zróżnicowane i mogą zależeć np.: od planowanej ilości pokoi i pomieszczeń uzupełniających, ale też od konkretnej lokalizacji, która wymusza styl architektoniczny. Inna oferta skierowana będzie dla Inwestorów planujących pensjonat wysokogórski, inna na agroturystykę na terenach wiejskich, czy leśnych.
Nasze propozycje pensjonatów i budynków agroturystycznych mają od 5 do 18 pokoi i opracowane zostały z myślą o zakwaterowaniu zarówno letniskowym jak i całorocznym. Najczęściej zaprojektowane są one jako domy z poddaszem użytkowym, choć można znaleźć również projekty parterowe. Projekty domów wczasowych i pensjonatów to propozycje bardzo zróżnicowane pod względem wielkości i funkcjonalności. Są to projekty bardzo różnorodne pod względem stylu architektonicznego – pensjonaty nowoczesne, w stylu tradycyjnym, z płaskim dachem, jak i z dachami dwuspadowymi, czterospadowymi. Znajdują się tu zarówno budynki o urozmaiconej bryle, z niewielkimi apartamentami z salonikiem, częścią kuchenną, sypialnią i łazienką, które również idealnie nadają się na całoroczny wynajem np. dla pracowników, a także proste w konstrukcji i wykonaniu pensjonaty z wakacyjnymi pokojami gościnnymi. Każda z propozycji gwarantuje wygodę i wypoczynek gościom. W niektórych projektach przewidziane są dodatkowe pomieszczenia mogące służyć administracji obiektu lub pomieszczenia rekreacyjne mieszczące siłownię, czy saunę, a także wspólna dla całego obiektu strefa dzienna z salonem z kominkiem i jadalnią.
Różnorodność pokoi w domach przeznaczonych na agroturystykę daje możliwość dopasowania oferty do oczekiwań i możliwości finansowych gości.

KOSZTY UTRZYMANIA OBIEKTU

Domy o charakterze hotelarskim mogą być realizowane jako budynki energooszczędne. Projekty można uzupełnić o system rekuperacji, którego rozwiązanie projektowe można zamówić tutaj. Przy niewiele większym nakładzie na inwestycję - około 3-4%, który zwróci się w ciągu kilku lat, gwarantujemy niższe koszty utrzymania, które w w niedługim czasie przyniosą realne korzyści finansowe.
Od wielu lat stosujemy energooszczędne rozwiązania, jako pionierzy przybliżyliśmy w Polsce idę domu pasywnego Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt, twórcy idei pasywności. Wiemy jak najkorzystniej osiągnąć świetne energooszczędne parametry, a nasze wszystkie projekty są zgodne z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony cieplnej budynków, a często zakładają dużo lepsze parametry.

W całej ofercie Biura Lipińscy Domy znajdziecie Państwo ponad 600 projektów. Działamy na rynku od 1995 roku i mamy duże doświadczenie, zarówno w realizacji nietypowych zamówień Inwestorów, jak i dopasowania projektów do indywidualnych wymogów. Wszystkie projekty z kolekcji możemy dostosować do konkretnych wymagań.
Projektujemy również na indywidualne zlecenie obiekty szyte na miarę. Zapoznaj się z zasadami tworzenia projektów indywidualnych.

Nasze projekty agroturystyczne z powodzeniem łączą w sobie kilka funkcji. Dzięki temu w jednym budynku można w przemyślany sposób wydzielić części mieszkalne dla właścicieli obiektu oraz komfortowo urządzone kwatery dla gości.

Atrakcyjny projekt pensjonatu 

Możemy zaproponować klientom projekt agroturystyki o unikatowym designie. Jednocześnie zadbamy o to, aby komponował się z otoczeniem, upiększając je, ale bez dominowania. Dzięki temu powstanie stylowy budynek przykuwający wzrok, lecz bez efektu przesady. Mamy mnóstwo ciekawych pomysłów na wygląd pensjonatu, pozwalających na uzyskanie wrażenia przytulności. Turyści będą widzieć w nim idealne miejsce na dłuższy wypoczynek bądź krótki pobyt.
Polecamy nasz projekt pensjonatu, jeżeli chcą Państwo otworzyć działalność w atrakcyjnej turystycznie miejscowości. Przyłożymy wszelkich starań, aby stał się jednym z najważniejszych elementów krajobrazu okolicy.

Nowoczesny projekt agroturystyki 

Przygotowaliśmy liczne inspiracje dla osób poszukujących projektu pod swoją działalność. Zachęcamy do kontaktu klientów, których interesuje projekt pensjonatu agroturystycznego oraz turystycznego. Możemy też opracować rozwiązanie dla tych, którzy planują prowadzenie restauracji albo domu weselnego z opcją wynajmu pokoi gościnnych.
Nasz katalog obejmuje warianty nowoczesne oraz tradycyjne, utrzymane w różnych stylach. Niezależnie od tego, czy ma być to projekt agroturystyki, czy hotelu w dużym mieście, zamawiający będzie w pełni usatysfakcjonowany z wyboru naszej firmy.