ULUBIONE

Domy z poddaszem, gotowe projekty

Projekty domów z poddaszem użytkowym to kolekcja charakteryzująca się największą różnorodnością. Są to projekty najbardziej popularne i lubiane przez Inwestorów. Pozwalają na komfortowy podział na strefę dzienną na parterze i nocną na poddaszu. W dziale tym znajdują się domy o bardzo zróżnicowanej wielkości, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne. Mamy projekty z dużymi przeszkleniami, dachami bez okapów i nietypowo rozwiązanymi układami funkcjonalnymi. W miejscach gdzie warunki zabudowy wymagają spadzistych dachów, to właśnie brak okapu i duże przeszklenia tworzą charakter architektury najnowszej generacji. W każdym domu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
267

Lipińscy Domy, projekty domów z poddaszem

 

PROJEKTY DOMÓW Z PODDASZEM - NAJWIĘKSZY WYBÓR DLA RODZINY

Projekty domów z poddaszem użytkowym to kolekcja charakteryzująca się największą różnorodnością. Są to projekty najbardziej popularne i lubiane przez Inwestorów. W dziale tym znajdują się domy jednorodzinne i wielorodzinne o bardzo zróżnicowanej wielkości.

DLA KOGO DOM Z PODDASZEM

Spośród domów małych i tanich w budowie wybrać swój dom może zarówno mała rodzina, na start - z częścią sypialną na poddaszu, jak i seniorzy na jesień życia - gdzie pokoje na poddaszu pełnią zazwyczaj funkcję gościnną. Najpopularniejsze metraże 120-160 metrowe są wybierane przez rodziny 2+2 lub 2+3 z powodu najkorzystniejszego stosunku kosztów budowy do wielkości. Projekty domów z poddaszem z tej grupy mają przeważnie wbudowany garaż jedno lub dwustanowiskowy, często z wygodnym przejściem do domu. Natomiast im większe metraże tym więcej pojawia się pomieszczeń dodatkowych, które wpływają na komfort użytkowania domu takich jak spiżarnia, garderoby, pralnia czy pomieszczenia techniczne. Domy z poddaszem powyżej 200 m kw. oraz rezydencje przeznaczone są dla osób dysponujących większymi środkami, które wybiorą komfort, kosztem wyższej ceny. W tych projektach często zastosowane są ponadstandardowe rozwiązania typu antresola, podwyższony sufit, dwukondygnacyjne przeszklenia, czy większe zróżnicowanie bryły i jednocześnie kształtu dachu.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY STYL DOMÓW Z PODDASZEM

W naszej kolekcji projektów domów z poddaszem znajdują się zarówno projekty tradycyjne jak i nowoczesne. Widoczny jest nurt inwestorów, którzy szukają efektownych nowoczesnych rozwiązań, ale jednocześnie oszczędnych w formie. Dla nich mamy projekty z dużymi przeszkleniami, dachami bez okapów i nietypowo rozwiązanymi układami funkcjonalnymi. W miejscach gdzie warunki zabudowy wymagają spadzistych dachów, to właśnie brak okapu i duże przeszklenia tworzą charakter architektury najnowszej generacji.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I EKONOMIA DOMÓW Z PODDASZEM

Nowoczesność to w obecnych czasach również synonim energooszczędności. Przy obecnych problemach w okresach grzewczych dążenie do ograniczenia produkcji dwutlenku węgla staje się już obowiązkiem każdego. Energooszczędny dom z poddaszem to nie tylko wkład w ekologię, ale również komfort ciepłego domu i niskich rachunków za ogrzewanie. Dobrze zaizolowany dom z poddaszem łatwiej i taniej ogrzać. Jest to tym łatwiejsze, jeśli dom, tak jak wszystkie projekty w naszej kolekcji, jest zaprojektowany z uwzględnieniem odpowiednich proporcji przegród budowlanych i ich właściwego uszczelnienia. Niemałą rolę dla poprawy jakości powietrza odgrywa rekuperacja, która wentylując wnętrza jednocześnie zapobiega ucieczce ciepła, co czyni przebywanie w pomieszczeniach wyjątkowo komfortowym - bez zaduchu, ale i bez przeciągów. W przypadku budynków tego typu korzystny jest również stosunek powierzchni dachu (który często ma znaczący udział w kosztach) do powierzchni użytkowej – w odróżnieniu od domów parterowych, tutaj jednym dachem przykrywamy dwie kondygnacje co zmniejsza koszty. Podobne wygląda kwestia fundamentów, które nie muszą być tak rozległe.

DOMY Z PODDASZEM IDEALNE NA INWESTYCJE DEWELOPERSKIE

Będąc najchętniej wybieranymi spośród wszystkich projektów, domy z poddaszem użytkowym są najlepszym rozwiązaniem dla planujących budowę osiedli mieszkaniowych. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy projektów jednorodzinnych znajdują się również projekty domów do zabudowy szeregowej o różnych szerokościach segmentów i zróżnicowanych programach funkcjonalnych, również dwumieszkaniowych. Dzięki dwóm kondygnacjom na dostępnej pod inwestycję działce można zaprojektować większą powierzchnię użytkową, co wprost proporcjonalnie przekłada się na zysk ze sprzedaży.

PROJEKT DOMU Z PODDASZEM Z NASZEJ KOLEKCJI TO NAJWYGODNIEJSZE ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEGO, KTO MYŚLI O EKONOMICZNYM, PRAKTYCZNYM I CIEPŁYM DOMU.