PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z poddaszem

Projekty domów z poddaszem użytkowym to kolekcja charakteryzująca się największą różnorodnością. Są to projekty najbardziej popularne i lubiane przez Inwestorów. Pozwalają na komfortowy podział na strefę dzienną na parterze i nocną na poddaszu. W dziale tym znajdują się domy o bardzo zróżnicowanej wielkości, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne. Mamy projekty z dużymi przeszkleniami, dachami bez okapów i nietypowo rozwiązanymi układami funkcjonalnymi. W miejscach gdzie warunki zabudowy wymagają spadzistych dachów, to właśnie brak okapu i duże przeszklenia tworzą charakter architektury najnowszej generacji. W każdym domu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
154

Domy z poddaszem, gotowe projekty Lipińscy Domy

Projekty domów z poddaszem użytkowym to kolekcja, która charakteryzuje się największą różnorodnością. Są to projekty najbardziej popularne i lubiane przez Inwestorów. Pozwalają na komfortowy podział domu na strefę dzienną na parterze i nocną na poddaszu. Nasza kolekcja projektów budynków mieszkalnych z poddaszem obejmuje wiele różnych stylów i rozmiarów projektów domów. Przedstawiamy szczegółowe plany pięter, które pozwalają nabywcy na wizualizację wyglądu całego budynku. Dzięki dużej różnorodności planów jesteśmy pewni, że każdy znajdzie u nas idealny projekt domu z użytkowym poddaszem, który dopasuje do jego stylu życia.

W dziale projekty domów jednorodzinnych z poddaszem znajdują się domy o różnym metrażu zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. Mamy projekty z dużymi przeszkleniami, dachami bez okapów i nietypowymi i układami funkcjonalnymi. W miejscach, gdzie warunki zabudowy wymagają spadzistych dachów to brak okapu i domy z dużymi przeszkleniami mają charakter architektury najnowszej generacji. W każdym domu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Dla kogo dom z poddaszem

Spośród domów małych i tanich w budowie wybrać swój dom może zarówno mała rodzina z częścią sypialną na poddaszu, jak i seniorzy na jesień życia – gdzie pokoje na poddaszu pełnią zazwyczaj funkcję gościnną. Takie modele są też chętnie wybierane przez pary i singli, którzy szukają własnej przestrzeni z ogrodem i tarasem. Za cenę małego mieszkania w bloku w stanie deweloperskim można wybudować mały dom. Najpopularniejsze są jednak domy o powierzchni 100-150 m2, które chętnie wybierają rodziny 2+2 lub 2+3 z powodu najkorzystniejszego stosunku kosztów budowy do wielkości. Projekty domów z poddaszem z tej grupy mają przeważnie wbudowany garaż jedno lub dwustanowiskowy, często z wygodnym przejściem do domu.

Z zasady im większe metraże, tym więcej pojawia się pomieszczeń dodatkowych, które wpływają na komfort użytkowania domu. Chodzi o takie miejsca jak spiżarnia, garderoby, pralnia czy pomieszczenia techniczne. Domy z poddaszem powyżej 200 m2 oraz rezydencje przeznaczone są dla osób dysponujących większymi środkami, które wybiorą komfort, kosztem wyższej ceny. W tych projektach często zastosowane są ponadstandardowe rozwiązania typu antresola, podwyższony sufit, dwukondygnacyjne przeszklenia, czy większe zróżnicowanie bryły i jednocześnie kształtu dachu.

Projekty domów z poddaszem – największy wybór dla małej i dużej rodziny

Projekty domów z poddaszem użytkowym to kolekcja charakteryzująca się największą różnorodnością. Są to projekty najbardziej popularne i lubiane przez inwestorów. W dziale tym znajdują się domy jednorodzinne i wielorodzinne o bardzo zróżnicowanej wielkości. Projekty domów z poddaszem użytkowym z pracowni Lipińscy Domy obejmują ulokowanie sypialni na górnej kondygnacji lub zagospodarowanie przestrzeni na poddaszu w inny sposób. Ta część, zwłaszcza gdy chodzi o dom parterowy z poddaszem użytkowym, często komponuje się dobrze z otwartą przestrzenią dolnej kondygnacji.

Główna różnica między dodatkowym piętrem a poddaszem polega na tym, że poddasze nie oferuje takiej przestrzeni jak dodatkowe piętro budynku (ze względu na skosy dachu). Na poddaszu lokuje się zazwyczaj kilka pokoi sypialnych, garderoby, rodzinną łazienkę, kącik zabaw dla dzieci, czy inne dodatkowe pomieszczenia jak siłownia, sauna, kino domowe. Poddasza są przestrzenią, która zwiększa przestrzeń użytkową lub powierzchnię magazynową do projektu domu dla małej lub dużej rodziny.

Najczęściej wybierany styl domów z poddaszem

W naszej kolekcji projektów domów z poddaszem znajdują się zarówno domy tradycyjne jak i nowoczesne. Klasyczne domy jednorodzinne z poddaszem charakteryzują się uniwersalnością. Większość z nich bez problemu spełnia warunki zabudowy, które obowiązują w Polsce. Tradycję tych projektów cechuje spadzisty dach z okapem oraz dekoracyjne elementy elewacyjne m.in. klinkier, wykusze, ceglane cokoły, okiennice, szprosy w oknach, lukarny oraz ganki. Dom z użytkowym poddaszem stawiany w klasycznej formie może uwzględniać budowę garażu jedno lub dwustanowiskowego.

Chociaż tradycja wciąż jest w modzie, coraz więcej inwestorów, szuka efektownych współczesnych rozwiązań z oszczędną formą. Dla nich mamy nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami, dachami bez okapów i nietypowymi układami funkcjonalnymi. W miejscach, gdzie warunki zabudowy wymagają spadzistych dachów, to brak okapu i duże przeszklenia tworzą architekturę najnowszej generacji. Dla tych, którym podoba się współczesny design, ale nie mogą na swojej działce wybudować domu z płaskim dachem, przygotowaliśmy projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły. Taki nowoczesny dom parterowy z poddaszem użytkowym i bezokapowym dachem dwuspadowym spełni wymagania rodziny i większości warunków zabudowy.

Energooszczędność i ekonomia domów z poddaszem

Nowoczesność jest synonimem energooszczędności. Przy współczesnych problemach w okresach grzewczych dążenie do ograniczenia produkcji dwutlenku węgla staje się już obowiązkiem każdego. Nasze projekty często bazują na systemach, które korzystają z odnawialnych źródeł energii (OZE), takich jak pompy ciepła. Takie rozwiązania znajdą zastosowanie w każdym domu i co ważne pozwalają spełniać wymogi WT2021. Jednocześnie są propozycjami ekologicznymi i wygodnym rozwiązaniem dla mieszkańców nieruchomości.

Energooszczędny dom z poddaszem to nie tylko wkład w ekologię, ale również komfort ciepłego domu i niskich rachunków za ogrzewanie. Dobrze zaizolowany dom jednorodzinny z poddaszem łatwiej i taniej ogrzać. Jest to tym łatwiejsze, jeśli dom, tak jak wszystkie projekty w naszej kolekcji, jest zaprojektowany z uwzględnieniem odpowiednich proporcji przegród budowlanych i ich właściwego uszczelnienia. Niemałą rolę dla poprawy jakości powietrza odgrywa rekuperacja, która wentylując wnętrza jednocześnie zapobiega ucieczce ciepła, co czyni przebywanie w pomieszczeniach wyjątkowo komfortowym - bez zaduchu, ale i bez przeciągów. W przypadku budynków tego typu korzystny jest również stosunek powierzchni dachu (który często ma znaczący udział w kosztach) do powierzchni użytkowej – w odróżnieniu od domów parterowych, tutaj jednym dachem przykrywamy dwie kondygnacje co zmniejsza koszty. Podobnie wygląda kwestia fundamentów, które nie muszą być tak rozległe.

Projekty domów użytkowych z poddaszem dla rodziny 2+2

Każdy inwestor, który marzy o tym, aby wybrać wspaniały projekt domu z poddaszem dla rodziny z dwójką dzieci, chce, aby przestrzeń była nie tylko funkcjonalna, ale i ładna oraz nowoczesna. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy w planie funkcjonalnym domu znalazły się:

Dom dla rodziny z dziećmi musi uwzględniać maksymalnie funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni. Nie może zabraknąć wspólnej powierzchni do spędzania razem czasu oraz miejsca na rodzinne spotkania przy dużym stole. Oprócz tego mieszkańcy dużego domu z poddaszem muszą mieć swój azyl, indywidualne przestrzenie tylko dla siebie. Dlatego osobne pokoje dla dzieci oraz sypialnia dla rodziców to najczęściej polecane rozwiązania przez naszych architektów i wybierane przez klientów.

Projekty małych domów z poddaszem – rozwiązania tanie w budowie

Nie zawsze możliwości działki, warunków zabudowy lub kwestii finansowych pozwalają na budowę okazałego budynku. Kompromisem między domem parterowym, a piętrowym z pełnowymiarową górną kondygnacją, jest mały dom z poddaszem użytkowym. Nasi specjaliści z pracowni Lipińscy Domy przygotowali także projekty domów małych i tanich w budowie. W zasadzie za niewielkie pieniądze można wybudować dom w cenie mieszkania. Koszt realizacji takiej inwestycji nie przekracza 320 000 zł netto w stanie deweloperskim. Są to plany ekonomiczne, ale wciąż atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie.

Każdy plan możemy dostosować do oczekiwań i potrzeb inwestora, wprowadzając odpowiednie zmiany. Projekty małych domów z poddaszem cieszą się zainteresowaniem nie tylko seniorów, par i singli, ale także rodzin z dziećmi, które szukają alternatywy dla mieszkania w bloku. Dobrze zorganizowany, nieduży dom do 100 m2 daje przyjazną przestrzeń potrzebną wszystkim mieszkańcom, a przy tym zostawia swobodę użytkowania terenu wokół niego nawet na niewielkiej działce.

Domy z poddaszem idealne na inwestycje deweloperskie

Będąc najchętniej wybieranymi spośród wszystkich projektów, domy z poddaszem użytkowym są najlepszym rozwiązaniem dla planujących budowę osiedli mieszkaniowych. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy projektów jednorodzinnych znajdują się również projekty domów do zabudowy szeregowej o różnych szerokościach segmentów i zróżnicowanych programach funkcjonalnych, również dwumieszkaniowych. Dzięki dwóm kondygnacjom na dostępnej pod inwestycję działce można zaprojektować większą powierzchnię użytkową, co wprost proporcjonalnie przekłada się na zysk ze sprzedaży.

Zadbaliśmy także o to, aby w naszej ofercie znalazły się także projekty domów parterowych z poddaszem w zabudowie bliźniaczej. Jest to bardzo dobra i ekonomiczna propozycja na inwestycję zarówno dla niewielkich i początkujących deweloperów, jak i na duże osiedla mieszkaniowe. Co ciekawe, z takiego rozwiązania mogą skorzystać nie tylko deweloperzy, ale także rodziny wielopokoleniowe lub osoby, które chcą zamieszkać blisko swoich przyjaciół. Dzielenie z jednej strony wspólnego budynku, a z drugiej oddzielnej przestrzeni sprzyja budowaniu silnych więzi i daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wybrać projekt domu z kolekcji Lipińscy Domy?

Projekt domu parterowego z poddaszem z kolekcji Lipińscy Domy to najwygodniejsze i najkorzystniejsze rozwiązanie dla każdego, kto myśli o ekonomicznym, praktycznym i ciepłym domu. Dzięki nam za niewielkie pieniądze możesz zbudować swój wymarzony dom. Możesz dostosować dowolny projekt domu do swoich potrzeb. Nasi architekci są po to, aby pomóc spełnić Twoje marzenia i dostosować plan do Twoich preferencji i potrzeb. Zamawiając projekt z pracowni Lipińscy Domy, otrzymujesz kompletną dokumentację, która składa się z:

Przy poszukiwaniu i wyborze projektu informujemy o szczegółach technicznych i aktualnych kosztach inwestycji. Dokładamy wszelkich starań, aby cała dokumentacja projektowa była na jak najwyższym poziomie i uwzględniała nowinki. Takie aspekty usprawniają prace budowlane i od lat są doceniane przez fachowców i samych inwestorów.

Projekt dom z poddaszem, który dopasuje się do potrzeb użytkowników

Tworzymy projekty domów z poddaszem do adaptacji, które zakładają dwa warianty korzystania z budynku. W pierwszym etapie to parterówka z układem funkcjonalnym obejmującym pełen program użytkowy. Wówczas poddasze służy jako strefa gospodarcza (suszarnia, pralnia czy schowek). W drugim etapie, kiedy potrzeby rodziny ulegną zmianie, poddasze można zaadaptować na cele mieszkalne. 

Projekty domów z poddaszem do adaptacji – optymalizacja kosztów

Jeśli chodzi o nasz projekt dom z poddaszem po rozbudowie zapewnia prawie dwa razy większą powierzchnię mieszkalną. Pozwala to na użytkowanie domu z dorastającymi dziećmi czy seniorami. Aby wszystko przebiegło bez najmniejszych kłopotów, dobieramy optymalne rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe oraz instalacyjne. Zawsze wybieramy starannie opracowane rozwiązania funkcjonalne, a nasze projekty wyróżnia precyzja i wysoka czytelność. Wszystko to przyczynia się do niskich kosztów inwestycji przy doskonałych efektach.
 

FAQ: Domy z poddaszem
Najczęściej zadawane pytania

Czy warto budować dom z poddaszem użytkowym?

Koszt budowy domu z poddaszem jest porównywalny z kosztem budowy domu parterowego, natomiast ze względów ekonomii użytkowania dom z poddaszem łatwiej ogrzać, więc jest tańszy w eksploatacji. Przewagą poddasza jest możliwość naturalnego wydzielenia strefy nocnej, dzięki czemu nie trzeba stosować długich lub krętych korytarzy aby móc zachować prywatność. Druga kondygnacja daje też możliwość cieszenia się okolicznymi widokami, co może być utrudnione w domu jednokondygnacyjnym ze względu na sąsiedztwo wysokich budynków, czy zadrzewień.

Jaki strop w domu z poddaszem użytkowym?

W naszych projektach stosujemy najczęściej stropy gęstożebrowe ze względu na ich dużą dostępność na terenie całego kraju oraz stosunkowo duże możliwości kształtowania wnętrza. W przypadku dużych rozpiętości, czy otwartych stref dziennych wybieramy stropy żelbetowe, które pozwalają na dużo większą swobodę projektowania.

Jaki kształt dachu najlepiej się sprawdzi w domu z poddaszem?

Najwięcej przestrzeni na poddaszu uzyskamy stosując dach dwuspadowy, który również będzie tańszy w budowie i nie przysporzy problemów wykonawczych. Dach wielospadowy przy niskiej ściance kolankowej spowoduje, że będziemy mieć dużo skosów na poddaszu, a w efekcie również mniej ustawne pomieszczenia. Miłośnicy dachów wielospadowych mogą jednak poprawić tę niedogodność wybierając domy z wysoką ścianką kolankową, która pozwala na powiększenie przestrzeni użytkowej. Decydując się na konkretne rozwiązanie należy pamiętać, że bardzo ważne są proporcje elewacji w stosunku do dachu, ponieważ to one kształtują wizerunek domu i nadają mu konkretny charakter. Musimy więc zastanowić się, czy wolimy domy w stylu stodoły, czy też forma włoskiej willi jest bliższa naszemu gustowi. Najpierw jednak sprawdźmy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, jakie warunki zabudowy obowiązują na naszej działce, bo zazwyczaj są w nim zapisy o dozwolonej wysokości budynku oraz rodzaju i kącie nachylenia dachu.

Czy można dokonać zmian w gotowym projekcie domu z poddaszem?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, umożliwiamy wdrożenie indywidualnych pomysłów do naszych projektów. Zmiany mogą zostać wprowadzane pod warunkiem, że nie naruszają stabilności konstrukcji budynku i innych aspektów, które wpływają na bezpieczeństwo jego użytkowania. Biuro Projektowe Lipińscy Domy do każdego zamówionego projektu dołącza bezpłatną zgodę na zmiany, które może nanieść lokalny architekt w ramach adaptacji. O taką zgodę można ubiegać się bezpłatnie, także już po kupieniu projektu. Ponadto sami oferujemy możliwość dokonywania zmian na prośbę klienta – wystarczy zamówić projekt ze zmianami, a nasi architekci i projektanci zadbają o ich wprowadzenie. Tworzymy również projekty od podstaw na indywidualne zamówienie.

Jak zamówić gotowy projekt domu z poddaszem?

Zamówienia gotowych projektów z naszej pracowni możesz dokonać na kilka sposobów:

  1. Złóż zamówienie bezpośrednio na naszej stronie internetowej, klikając „Zamów projekt” i wypełniając formularz zamówienia.
  2. Zadzwoń do nas: telefon stacjonarny +48.71/354 59 49 lub telefon komórkowy +48 883 909 409 i porozmawiaj z naszymi doradcami.
  3. Wyślij zamówienie e-mailem na adres biuro@lipinscy.pl.
  4. Udaj się do punktu naszych przedstawicielstw na terenie całego kraju.
  5. Odwiedź nas w siedzibie pracowni Biuro Projektowe Lipińscy Domy, ul. Belgijska 69, 54-404 Wrocław od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Gotowy projekt na terenie Polski wysyłamy za darmo kurierem za pobraniem w terminie podanym każdorazowo na karcie projektu. Zamówienie można odebrać również osobiście w naszym biurze.