ULUBIONE

Domy z poddaszem, gotowe projekty

Projekty domów z poddaszem użytkowym to kolekcja charakteryzująca się największą różnorodnością. Są to projekty najbardziej popularne i lubiane przez Inwestorów. Pozwalają na komfortowy podział na strefę dzienną na parterze i nocną na poddaszu. W dziale tym znajdują się domy o bardzo zróżnicowanej wielkości, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne. Mamy projekty z dużymi przeszkleniami, dachami bez okapów i nietypowo rozwiązanymi układami funkcjonalnymi. W miejscach gdzie warunki zabudowy wymagają spadzistych dachów, to właśnie brak okapu i duże przeszklenia tworzą charakter architektury najnowszej generacji. W każdym domu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
224

Lipińscy Domy, projekty domów z poddaszem

 

PROJEKTY DOMÓW Z PODDASZEM - NAJWIĘKSZY WYBÓR DLA RODZINY

Projekty domów z poddaszem użytkowym to kolekcja charakteryzująca się największą różnorodnością. Są to projekty najbardziej popularne i lubiane przez Inwestorów. W dziale tym znajdują się domy jednorodzinne i wielorodzinne o bardzo zróżnicowanej wielkości.

DLA KOGO DOM Z PODDASZEM

Spośród domów małych i tanich w budowie wybrać swój dom może zarówno mała rodzina, na start - z częścią sypialną na poddaszu, jak i seniorzy na jesień życia - gdzie pokoje na poddaszu pełnią zazwyczaj funkcję gościnną. Najpopularniejsze metraże 120-160 metrowe są wybierane przez rodziny 2+2 lub 2+3 z powodu najkorzystniejszego stosunku kosztów budowy do wielkości. Projekty domów z poddaszem z tej grupy mają przeważnie wbudowany garaż jedno lub dwustanowiskowy, często z wygodnym przejściem do domu. Natomiast im większe metraże tym więcej pojawia się pomieszczeń dodatkowych, które wpływają na komfort użytkowania domu takich jak spiżarnia, garderoby, pralnia czy pomieszczenia techniczne. Domy z poddaszem powyżej 200 m kw. oraz rezydencje przeznaczone są dla osób dysponujących większymi środkami, które wybiorą komfort, kosztem wyższej ceny. W tych projektach często zastosowane są ponadstandardowe rozwiązania typu antresola, podwyższony sufit, dwukondygnacyjne przeszklenia, czy większe zróżnicowanie bryły i jednocześnie kształtu dachu.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY STYL DOMÓW Z PODDASZEM

W naszej kolekcji projektów domów z poddaszem znajdują się zarówno projekty tradycyjne jak i nowoczesne. Widoczny jest nurt inwestorów, którzy szukają efektownych nowoczesnych rozwiązań, ale jednocześnie oszczędnych w formie. Dla nich mamy projekty z dużymi przeszkleniami, dachami bez okapów i nietypowo rozwiązanymi układami funkcjonalnymi. W miejscach gdzie warunki zabudowy wymagają spadzistych dachów, to właśnie brak okapu i duże przeszklenia tworzą charakter architektury najnowszej generacji.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I EKONOMIA DOMÓW Z PODDASZEM

Nowoczesność to w obecnych czasach również synonim energooszczędności. Przy obecnych problemach w okresach grzewczych dążenie do ograniczenia produkcji dwutlenku węgla staje się już obowiązkiem każdego. Energooszczędny dom z poddaszem to nie tylko wkład w ekologię, ale również komfort ciepłego domu i niskich rachunków za ogrzewanie. Dobrze zaizolowany dom z poddaszem łatwiej i taniej ogrzać. Jest to tym łatwiejsze, jeśli dom, tak jak wszystkie projekty w naszej kolekcji, jest zaprojektowany z uwzględnieniem odpowiednich proporcji przegród budowlanych i ich właściwego uszczelnienia. Niemałą rolę dla poprawy jakości powietrza odgrywa rekuperacja, która wentylując wnętrza jednocześnie zapobiega ucieczce ciepła, co czyni przebywanie w pomieszczeniach wyjątkowo komfortowym - bez zaduchu, ale i bez przeciągów. W przypadku budynków tego typu korzystny jest również stosunek powierzchni dachu (który często ma znaczący udział w kosztach) do powierzchni użytkowej – w odróżnieniu od domów parterowych, tutaj jednym dachem przykrywamy dwie kondygnacje co zmniejsza koszty. Podobne wygląda kwestia fundamentów, które nie muszą być tak rozległe.

DOMY Z PODDASZEM IDEALNE NA INWESTYCJE DEWELOPERSKIE

Będąc najchętniej wybieranymi spośród wszystkich projektów, domy z poddaszem użytkowym są najlepszym rozwiązaniem dla planujących budowę osiedli mieszkaniowych. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy projektów jednorodzinnych znajdują się również projekty domów do zabudowy szeregowej o różnych szerokościach segmentów i zróżnicowanych programach funkcjonalnych, również dwumieszkaniowych. Dzięki dwóm kondygnacjom na dostępnej pod inwestycję działce można zaprojektować większą powierzchnię użytkową, co wprost proporcjonalnie przekłada się na zysk ze sprzedaży.

PROJEKT DOMU Z PODDASZEM Z NASZEJ KOLEKCJI TO NAJWYGODNIEJSZE ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEGO, KTO MYŚLI O EKONOMICZNYM, PRAKTYCZNYM I CIEPŁYM DOMU.

 

FAQ: Domy z poddaszem
Najczęściej zadawane pytania

Czy warto budować dom z poddaszem użytkowym?

Koszt budowy domu z poddaszem jest porównywalny z kosztem budowy domu parterowego, natomiast ze względów ekonomii użytkowania dom z poddaszem łatwiej ogrzać, więc jest tańszy w eksploatacji. Przewagą poddasza jest możliwość naturalnego wydzielenia strefy nocnej, dzięki czemu nie trzeba stosować długich lub krętych korytarzy aby móc zachować prywatność. Druga kondygnacja daje też możliwość cieszenia się okolicznymi widokami, co może być utrudnione w domu jednokondygnacyjnym ze względu na sąsiedztwo wysokich budynków, czy zadrzewień.

Jaki strop w domu z poddaszem użytkowym?

W naszych projektach stosujemy najczęściej stropy gęstożebrowe ze względu na ich dużą dostępność na terenie całego kraju oraz stosunkowo duże możliwości kształtowania wnętrza. W przypadku dużych rozpiętości, czy otwartych stref dziennych wybieramy stropy żelbetowe, które pozwalają na dużo większą swobodę projektowania.

Jaki kształt dachu najlepiej się sprawdzi w domu z poddaszem?

Najwięcej przestrzeni na poddaszu uzyskamy stosując dach dwuspadowy, który również będzie tańszy w budowie i nie przysporzy problemów wykonawczych. Dach wielospadowy przy niskiej ściance kolankowej spowoduje, że będziemy mieć dużo skosów na poddaszu, a w efekcie również mniej ustawne pomieszczenia. Miłośnicy dachów wielospadowych mogą jednak poprawić tę niedogodność wybierając domy z wysoką ścianką kolankową, która pozwala na powiększenie przestrzeni użytkowej. Decydując się na konkretne rozwiązanie należy pamiętać, że bardzo ważne są proporcje elewacji w stosunku do dachu, ponieważ to one kształtują wizerunek domu i nadają mu konkretny charakter. Musimy więc zastanowić się, czy wolimy domy w stylu stodoły, czy też forma włoskiej willi jest bliższa naszemu gustowi. Najpierw jednak sprawdźmy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, jakie warunki zabudowy obowiązują na naszej działce, bo zazwyczaj są w nim zapisy o dozwolonej wysokości budynku oraz rodzaju i kącie nachylenia dachu.