PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów w stylu nowoczesna stodoła

Grupa projektów w stylu nowoczesnej stodoły charakteryzuje się pewnymi wspólnymi cechami. Przede wszystkim są to domy na prostym planie, które posiadają dach dwuspadowy, najczęściej bez okapu. Wyróżniają je również duże przeszklenia oraz otwarte lub nietypowe plany wnętrz. Często domy w stylu stodoły posiadają antresolę lub otwarty sufit nad częścią dzienną albo tylko nad salonem czy jadalnią. Do wykończenia elewacji stosuje się naturalne materiały, a surowy wygląd ma podkreślać nowoczesny charakter domu. Projekty w grupie nowoczesna stodoła są przeznaczone dla inwestorów ceniących dzisiejszy design i prostotę, ale czerpiących inspiracje z tradycyjnych rozwiązań architektury wiejskiej.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
71

Domy-stodoły

Domy-stodoły są w ostatnich latach niezwykle popularne. Łączą w sobie proste formy z nowoczesnymi rozwiązaniami. To budynki, które pozwalają na stworzenie dużej przestrzeni użytkowej i w których można komfortowo mieszkać przez długie lata. Oferujemy różne projekty takich domów, dzięki czemu każdy klient może znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie. Są to zarówno bardzo standardowe propozycje, jak i koncepcje łączące wiele nowoczesnych elementów.

Wśród naszych projektów znajdują się zarówno te stworzone z myślą o dużych działkach, jak i znacznie mniejszych. Małe rodziny z powodzeniem mogą postawić na konstrukcje o powierzchni ok. 50 m2, w których istnieje opcja wydzielenia dużego, przestronnego salonu z aneksem oraz prywatnych, zamkniętych pomieszczeń. Jednak dysponując znacznie bardziej rozległą działką, można zdecydować się na większy dom. Przygotowaliśmy projekty zakładające nawet dwa razy większą powierzchnię budynku. To doskonałe rozwiązanie m.in. w przypadku dużych rodzin czy osób, które chcą stworzyć we wnętrzu obiektu własny gabinet lub pomieszczenia przeznaczone do uprawiania ulubionych hobby. Otoczony pięknym ogrodem dom-stodoła bez wątpienia będzie prezentował się bardzo efektownie.

Projekty domów – nowoczesna stodoła

Oferujemy różne projekty domów. Nowoczesna stodoła to ciekawy wybór dla miłośników trendów obowiązujących w ostatnich latach. W przypadku takich konstrukcji niezwykle istotny jest ich prosty kształt. Nie bez znaczenia jest też kolorystyka – nowoczesna stodoła powinna być utrzymana w uniwersalnych, neutralnych barwach. Zazwyczaj stawia się na biel oraz odcienie szarości i drewna.

Projekty domów-stodół w nowoczesnym wydaniu bardzo często obejmują również duże przeszklenia. W ten sposób można sprawić, że wnętrza będą jaśniejsze, a także powiększą się optycznie, co wpływa bezpośrednio na komfort korzystania z obiektu. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy budynek stoi na dużej działce. Wówczas przez duże okna widać ogród, a także okoliczne zielone tereny. To świetna opcja dla osób, które kochają bliskość natury oraz jasne, słoneczne wnętrza.

Szeroki wybór projektów domów typu nowoczesna stodoła

Oferujemy różne projekty domów typu stodoła. Dzięki temu każda osoba może dobrać odpowiednie rozwiązanie zarówno do swoich potrzeb, jak i wielkości działki. Wśród naszych projektów pojawiają się budynki o metrażu wynoszącym nawet 180 m2. Jeśli jednak dysponujesz znacznie mniejszym terenem, z powodzeniem możesz postawić na niewielki obiekt o powierzchni ok. 80 m2. Trzeba pamiętać, że domy typu stodoła są zwykle dość wysokie. Z tego powodu istnieje opcja zaaranżowania przestrzeni na poddaszu, co jest bardzo praktyczne zwłaszcza w przypadku małych działek.

Domy-stodoły mogą być utrzymane zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Obecnie coraz częściej stawia się na projekty obejmujące ciekawe ozdobniki. Dzięki nim można lepiej wpasować się w aktualne trendy, a jednocześnie zachować prostotę budynku. Oferujemy różne projekty – w tym rozwiązania idealne dla miłośników minimalizmu, a także nowoczesnych, niebanalnych form.

Dom-stodoła z antresolą

Domy typu stodoła są bardzo wysokie, a jednocześnie mają charakterystyczne, symetryczne dachy. Z tego powodu na poddaszu można zaaranżować przestrzeń mieszkalną. Popularnym wyborem jest dom-stodoła z antresolą. To doskonały sposób na zachowanie optycznej przestronności budynku i jednoczesne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Antresola jest przy tym niezwykle eleganckim rozwiązaniem, sprawdzającym się świetnie w nowoczesnych domach. Istnieje możliwość zabudowania konkretnej powierzchni i przygotowanie kolejnego pomieszczenia mieszkalnego lub specjalnego kącika przeznaczonego do odpoczynku. W mniejszych domach z antresolą na specjalnym podwyższeniu na poddaszu często tworzy się np. sypialnię.

Zastosowanie antresoli pozwala również na przeszklenie całej jednej ściany – od podłogi aż po sam dach. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, cenione przez miłośników jasnych wnętrz.

Nowoczesne stodoły w nietypowym wydaniu

Domy-stodoły to zwykle budynki bardzo proste i symetryczne. W ich przypadku dwie równe połacie dachu spotykają się na samym środku. Istnieje jednak opcja urozmaicenia takich konstrukcji. W naszych projektach uwzględniliśmy np. nietypowe kształty okien, zwłaszcza tych wysokich, rozciągających się od podłogi, aż do dachu. Zastosowanie ich tylko na jednej ścianie budynku pozwala na stworzenie asymetrycznego efektu, który jest ceniony w wielu nowoczesnych obiektach.

Oprócz tego niektóre domy-stodoły zostały wyposażone w dach wystający nawet na kilka metrów poza krawędzie ścian. Dzięki temu bezpośrednio przy budynku można stworzyć kryty taras – bez konieczności wznoszenia osobnego zadaszenia. Taka konstrukcja jest wsparta na ozdobnych filarach, które stanowią urozmaicenie bryły budynku. Dzięki temu domy-stodoły zyskują jeszcze bardziej nowoczesny charakter, a jednocześnie stają się przestronne i funkcjonalne.

Domy stodoły z dodatkowymi pomieszczeniami

Jeśli chodzi o budynek, jakim jest dom-stodoła, projekt zazwyczaj obejmuje prostą, samodzielną bryłę bez dodatkowych ozdobników. Istnieje jednak opcja powiększenia przestrzeni użytkowej w konkretnym obiekcie – zwłaszcza gdy klient dysponuje działką o większym metrażu. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebne jest stworzenie dodatkowego pomieszczenia czy garażu. Wówczas dobudówka jest umieszczana prostopadle do bryły domu, tworząc kształt litery L. W miejscu, w którym występuje kąt prosty, z powodzeniem można zaaranżować taras, idealny na kameralne spotkania. To świetny wybór zwłaszcza w sytuacji, gdy z każdej strony budynku znajdują się domy należące do sąsiadów. Zazwyczaj dobudówka pełni funkcję garażu, zwiększając tym samym funkcjonalność całego budynku.

Domy-stodoły urozmaica się również innymi elementami pozwalającymi na przełamanie klasycznej, geometrycznej formy kojarzącej się z budynkiem gospodarczym. W niektórych projektach uwzględniono dodatkowe pomieszczenie, wystające ponad powierzchnię dachu. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy na pierwszym piętrze chce się stworzyć kolejny pokój bez skosów charakterystycznych dla poddasza. Taki budynek wciąż przypomina stodołę, jednak jego kubatura jest większa.

Domy-stodoły z ozdobnym wejściem

Wejście do domu-stodoły może znajdować się zarówno w krótszej, jak i dłuższej jego ścianie. W obu przypadkach istnieje opcja podkreślenia tego punktu budynku, dzięki czemu będzie on natychmiast rzucał się w oczy. Popularnym rozwiązaniem jest montowanie specjalnych, spiczastych zadaszeń bezpośrednio nad wejściem. Są one wsparte na ozdobnych kolumnach, a do głównych drzwi prowadzą niskie schodki. Takie rozwiązanie pozwala na komfortowe wchodzenie i wychodzenie z budynku także w trakcie deszczu. Podczas otwierania drzwi domownik nie moknie, a w dodatku dzięki zadaszeniu bezpośrednio przy drzwiach można postawić rośliny lub inne ozdoby, które upiększą wejście, a nie powinny być narażone na opady deszczu czy gradu.

W niektórych projektach wejście zostało cofnięte do specjalnej wnęki, nad którą znajduje się dach. Takie wgłębienie przebiega przez całą ścianę budynku, tworząc swego rodzaju ganek. To dobre rozwiązanie, jednak najlepiej sprawdza się w przypadku większych domów, ponieważ zabiera ono kilka metrów z ogólnego metrażu obiektu.

Gdzie sprawdzi się domw stylu nowoczesna stodoła?

Dom-stodoła to doskonałe rozwiązanie bez względu na metraż działki. Taki budynek może mieć bowiem dowolne wymiary. Oferujemy projekty obiektów o wielkości od kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów kwadratowych. Stanowią one idealny wybór zwłaszcza w przypadku wąskich działek, na których najlepiej postawić dom o prostokątnych, podłużnych fundamentach. Dom-stodoła doskonale wpisuje się w krajobraz wiejski, ale nie tylko. Coraz więcej osób decyduje się na wznoszenie takich budynków także w modnych, nowoczesnych dzielnicach. Ze względu na prostą konstrukcję oraz brak fikuśnych załamań i ozdobników koszt wybudowania podobnej konstrukcji okazuje się dość niski. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie szukają fantazyjnych form, a jedynie funkcjonalnego, estetycznego budynku w atrakcyjnej cenie.

Dom-stodoła z antresolą jest doskonałym wyborem również dla miłośników designerskich rozwiązań. We wnętrzu takiego obiektu tworzy się bardzo dużo wolnej przestrzeni, a okna mogą ciągnąć się od podłogi aż po dach. Domy z dużymi przeszkleniami zapewniają kontakt z naturą, są jasne, a w ich wnętrzu można zastosować dowolne barwy. Świetnie czuje się w nich także większość roślin. Konstrukcja budynków typu stodoła jest bardzo prosta, dlatego w ich przypadku zamontowanie większych okien nie stanowi żadnego problemu.

Funkcjonalność przede wszystkim

Tworzone przez nas projekty domów typu stodoła mają za zadanie pozwolić na stworzenie przede wszystkim bardzo funkcjonalnych obiektów. Dbamy o odpowiedni podział pomieszczeń, a także możliwość umieszczenia we wnętrzu takich udogodnień, jak np. kominek. Wiele z naszych projektów można następnie samodzielnie dopasować do swoich potrzeb, co jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla miłośników oryginalnych i spersonalizowanych rozwiązań. Naszym celem jest zaproponowanie klientowi konstrukcji, w której z powodzeniem może mieszkać nawet duża rodzina. Przewidzieliśmy zastosowanie nowoczesnych technologii zwiększających wytrzymałość bryły, a także pozwalających na obniżenie kosztów jej wzniesienia. Popularnym wyborem w przypadku współcześnie budowanych domów jest również wykorzystanie inteligentnych i energooszczędnych instalacji. Inwestowanie w takie produkty pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji budynku w późniejszym czasie.

Dom-stodoła ma najprostszy możliwy dach, co bez wątpienia spodoba się osobom, które planują zakupić panele fotowoltaiczne. Dają one możliwość samodzielnego pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca – zwłaszcza gdy budynek znajduje się na odkrytej, niezacienionej działce. Na dachu standardowego domu-stodoły z powodzeniem zmieszczą się panele o dużym metrażu. To właśnie dlatego takie projekty są chętnie wybierane przez miłośników ekologicznych rozwiązań oraz długofalowych oszczędności.

Estetyczne domy-stodoły

Dom-stodoła może kojarzyć się z prostą konstrukcją, która nie przyciąga wzroku, jednak w naszych projektach zadbaliśmy o to, by takie obiekty były niezwykle stylowe. Mowa tu m.in. o umieszczeniu drewnianych paneli na fragmentach ścian. Oprócz tego w takich budynkach doskonale sprawdzają się proste filary, uniwersalne kolory dachówek oraz płytki imitujące cegłę. Podzielenie elewacji na konkretne strefy w różnych odcieniach sprawia, że cała konstrukcja budynku prezentuje się niezwykle efektownie i jest zgodna z aktualnymi trendami.

Domy-stodoły mogą być zaaranżowane na wiele różnych sposobów. To bardzo uniwersalne konstrukcje. Na przykład pokrycie bryły deskami pozwala na uzyskanie iście rustykalnego charakteru, co doskonale komponuje się z kształtem całego budynku. Domy z dachem dwuspadowym tego typu sprawdzają się doskonale niezależnie od stylu, w jakim zostaną wykończone.

Domy-stodoły na różne działki

Domy-stodoły mają bardzo prosty kształt, dlatego istnieje opcja umieszczenia ich na dowolnej działce. Wymagania dotyczące wymiarów parceli można znaleźć w każdym projekcie. To doskonały wybór zwłaszcza w przypadku podłużnych działek, na których zmieszczą się jedynie budynki wznoszone na planie prostokąta. Na kwadratowych parcelach z powodzeniem można umieścić mniejsze stodoły, a także warianty z dobudówką pełniącą funkcję garażu. Brak skomplikowanych elementów sprawia, że wznoszenie budynku przebiega bardzo szybko. Pozwala to również na ograniczenie kosztów związanych z materiałami i usługami ekip budowlanych. Domy stodoły są więc bardzo popularnym wyborem dla osób, które szukają dużego metrażu, prostoty konstrukcji oraz możliwości umieszczenia budynku na podłużnej, wąskiej działce.

Domy stodoły rewelacyjnie wtapiają się w krajobraz niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdują. Atrakcyjnie prezentują się na tle zieleni w środowisku wiejskim, ponadto wyglądają bardzo korzystnie na przedmieściach, w ciągu nowoczesnych zabudowań. W nietypowy sposób łączą w sobie nowatorstwo oraz klasykę.

Nowoczesny dom stodoła projekt

Zabudowania mieszkalne zaprojektowane w tym stylu dają mnóstwo możliwości aranżacji, przede wszystkim jednak zapewniają dostęp do dużej ilości światła słonecznego. To szczególnie istotne przy niewielkim metrażu. Projekty domów nowoczesna stodoła mogą uwzględniać liczne okna bądź okazałe przeszklenia, które optycznie powiększą wnętrze. W jasnych, doskonale nasłonecznionych pomieszczeniach komfortowo się mieszka; prócz tego właściciele mogą znacznie zaoszczędzić na koszcie oświetlenia, jeśli zdecydują się na takie projekty Domy stodoły bo wyróżnia je energooszczędność. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt taniej eksploatacji oraz bycia przyjaznym dla środowiska.

Minimalistyczna, a niejednokrotnie wręcz surowa architektura sprawia, że mieszkańcy domu stodoły mogą go zaaranżować w dowolny sposób. Projekty domów nowoczesna stodoła pozwalają na praktycznie nieograniczoną swobodę. Jeżeli ich posiadacze preferują współczesne trendy, uzyskają spektakularny efekt wizualny, dopasowując wyposażenie oraz dodatki do przestronnego wnętrza utrzymanego w szarościach bądź brązach. Jeśli natomiast wolą tradycyjny czy rustykalny wystrój, mogą urządzić pomieszczenia przy pomocy np. mebli z naturalnego drewna. Projekt domu stodoła mogą mieć wyjątkowy klimat, który nadadzą im elementy szkła, rośliny, jasna kolorystyka ścian oraz różnobarwne dekoracje.

Projekty domów nowoczesna stodoła dla dużej rodziny

Zróżnicowana oferta to jeden z naszych największych atutów. Osoby, którym podoba się dom stodoła projekt mogą postawić na model z jedną albo maksymalnie dwiema kondygnacjami. W drugim przypadku będą mieć do dyspozycji okazałe poddasze użytkowe, idealnie nadające się na sypialnię, salon letni etc. Inne, coraz częściej wybierane rozwiązanie, to wysoki salon. Inwestorzy wybierający projekt w stylu nowoczesnej stodoły liczą właśnie na przestrzeń sięgającą dachu. Prezentuje się ona wspaniale nawet w małych domach. Co więcej, poza nietuzinkowym efektem wizualnym zapewnia też rewelacyjną akustykę.

Każdy projekt domu stodoły, który można u nas zamówić, to starannie przemyślana praca doświadczonych specjalistów. Przygotowują dla klientów plany budynków mieszkalnych jedno- oraz wielobryłowych, nierzadko z garażem bądź wiatą na jedno albo kilka stanowisk. Często projektują konstrukcje wyposażone w werandę z bezpośrednim wyjściem na teren posesji (ogród) albo taras. Jeżeli projekt domu stodoła zakłada poddasze, budynek może posiadać także taras na drugiej kondygnacji.

Wymarzony projekt domu stodoła

Zachęcamy do przejrzenia przygotowanych przez nas propozycji. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego klienta. Można u nas zamówić projekt domu w stylu stodoły, który będzie perfekcyjnie dopasowany do danej posesji (nie tylko pod względem wymiarów, lecz również designu etc.). Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.