PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów w stylu rustykalnym

Projekty domów w stylu rustykalnym nawiązują do tradycyjnej ludowej zabudowy. Kojarzą się z dworkami, ale też z zabudowaniami wiejskimi budowanymi w zgodzie z naturą - z naturalnych materiałów. Króluje w nich drewno, kamień i bielone ściany. Wejście do domu wieńczy zadaszenie wsparte na kolumienkach. Dachy przeważnie są dwuspadowe i wielospadowe. Nawiązania do budownictwa wiejskiego można znaleźć również w detalach: zdobionej więźbie dachowej czy okiennicach. Kolekcja domów rustykalnych dedykowana jest dla miłośników tradycyjnych rozwiązań i dekoracyjnych elementów wystroju. Jest możliwość dostosowania projektów do własnych wizji i potrzeb bezpośrednio w naszym biurze.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
88
Gotowy projekt domu Sofia IV

Mały dom parterowy z dwuspadowym dachem, z kuchnią od ogrodu, garażem jednostanowiskowym od strony kuchni

- 400 zł

Sofia IV

LMB41c83,22m2

Cena projektu:3490 zł3890 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 890 zł

Gotowy projekt domu Haga

Klasyczny dom parterowy, z trzema sypialniami, dużą kotłownią, strychem do adaptacji

- 400 zł

Haga

LMB4799,81m2

Cena projektu:3390 zł3790 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 3 790 zł

Domy w stylu rustykalnym

Styl rustykalny nieodłącznie kojarzy się ze wsią. Wiele osób kocha pojednanie z naturą, dlatego projekty tego typu wciąż cieszą się dużą popularnością. Budynki w stylu rustykalnym można spotkać zarówno na wsi, jak i w przestrzeni miejskiej. Są one bardzo estetyczne i klasyczne oraz wpisują się doskonale w zielone ogrody, a także okolice, w których znajdują się lasy czy jeziora.

Domy rustykalne, które projektujemy, cechują się różnym metrażem. W przypadku małych działek zdecydowanie najlepszym wyborem jest postawienie na niewielkie budynki, o powierzchni wynoszącej około 70 m2. Jeśli jednak dysponujesz znacznie większą parcelą, możesz pozwolić sobie na obiekty o metrażu nawet do 150 m2. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku dużych rodzin, gdzie konieczne jest wyznaczenie osobnego pomieszczenia dla poszczególnych ich członków. Na większe domy decydują się również ludzie, którzy chcą stworzyć garaż lub miejsce do pracy w obrębie danej bryły. W niektórych projektach istnieje opcja zaaranżowania poddasza, tworząc dodatkowe pomieszczenie lub przestrzeń do przechowywania nieużywanych przedmiotów.

Czym cechują się domy rustykalne?

Domy w stylu rustykalnym mają bardzo charakterystyczną konstrukcję. Przede wszystkim są one zwieńczone symetrycznymi dachami pokrytymi klasyczną dachówką. Najczęściej przypominają one klasyczne domy stodoły, jednak są mniejsze i wyposażone w wiele ciekawych ozdobników. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim drewniane kolumny znajdujące się w okolicach tarasu lub głównego wejścia do budynku. W okolicach dachu często stosuje się natomiast ozdobne deski. Takie elementy pozwalają na zachowanie rustykalnego, wiejskiego charakteru.

Ozdobne deski znajdują swoje zastosowanie również w przypadku elewacji. Takie budynki przypominają zabudowania gospodarcze. Kontrastujące drewniane elementy doskonale wybijają się na tle jaśniejszych ścian. W wielu projektach uwzględniliśmy również zastosowanie cegły oraz klinkieru imitującego ten materiał. Są one używane zarówno do pokrycia podmurówki, jak i kolumny przy wejściu czy nawet fragmentów ścian, na których znajduje się brama garażowa.

Styl rustykalny bardzo często bazuje również na klasycznych ciepłych barwach. Wiele osób decyduje się na pokrycie dachu czerwoną dachówką, a elewacji – jasną kremową farbą. Często w konstrukcji takich budynków pojawiają się również cegła i drewno w ciepłych odcieniach.

Rustykalny charakter połączony z funkcjonalnością

W naszych projektach skupiliśmy się na tym, by domy rustykalne łączyły w sobie typowo wiejski, klasyczny charakter z nowoczesnymi rozwiązaniami. Najważniejsze jest bowiem to, aby funkcjonowanie w danym budynku było w pełni komfortowe. To właśnie dlatego wśród dostępnych propozycji można znaleźć również te obejmujące garaż. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy właściciele obiektu posiadają samochody i chcą trzymać je w ciepłym, suchym pomieszczeniu.

Oprócz tego dom w stylu rustykalnym może być wyposażony również w szereg nowoczesnych instalacji pozwalających na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych budynku. Mowa tu przede wszystkim o:

W ostatnim czasie domy energooszczędne cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza gdy ich właściciel planuje korzystanie z takiego budynku przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Takie konstrukcje mogą przyjmować dowolne formy – zarówno nowoczesne, jak i właśnie rustykalne. Najważniejsze jest poprowadzenie instalacji w odpowiednich miejscach oraz zastosowanie materiałów pozwalających na ograniczenie kosztów ogrzewania budynku.

Piętrowe domy w stylu rustykalnym

W naszej ofercie znajdują się projekty domów rustykalnych, zarówno parterowych, jak i piętrowych. Drugie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza w sytuacji, gdy działka jest dość niewielka. Wówczas nie trzeba wykorzystywać całej jej powierzchni, by stworzyć budynek o dużym metrażu przeznaczonym pod cele mieszkalne. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się konstrukcje z jednym piętrem, a także z garażem i ewentualną przestrzenią na strychu. Takie budynki zostały wyposażone w wiele ozdobników, m.in. wysokie wejście, do którego prowadzą estetyczne schodki. Zadbaliśmy o to, by cała konstrukcja była przede wszystkim bardzo estetyczna i zgodna z aktualnymi trendami. Wpływa na to zastosowana symetria, kolorystyka oraz materiały.

Stylowe domy rustykalne w nowoczesnym wydaniu

Styl rustykalny nowoczesny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które kochają klasyczne, urocze domki z wieloma ozdobnikami, połączone z minimalizmem charakterystycznym dla ostatnich trendów. Nie zawsze domy tego typu muszą być pokryte czerwoną cegłą – miłośnicy nowoczesnych rozwiązań stawiają przede wszystkim na uniwersalne barwy, takie jak szarości, biele czy odcienie drewna. Popularnością cieszy się też zastosowanie specjalnych drewnopodobnych paneli zastępujących klasyczną farbę na elewacji. Nowoczesne domy o rustykalnym charakterze mają mniej ozdobników i są bardziej stonowane.

Zadbaliśmy o każdy szczegół, dzięki czemu dostępne projekty trafią w gusta wymagających użytkowników. Uwzględniliśmy m.in. konkretne typy barierek, rynien czy innych elementów dekoracyjnych. Użytkownik powstającego budynku może samodzielnie zdecydować, czy wykończy obiekt zgodnie z naszymi sugestiami. To projekty kompletne, pozwalające na odpowiednie rozlokowanie poszczególnych instalacji.

Domy rustykalne z kominkiem

Styl rustykalny kojarzy się z ciepłem i naturalnością – to właśnie dlatego we wnętrzu budynków zaaranżowanych w ten sposób często znajdują się kominki. W ten sposób można miło spędzić zimowe chłodne wieczory przy ciepłym palenisku. Projekty domów z kominkiem z powodzeniem można dopasować do własnych potrzeb. Nie zawsze trzeba decydować się na stworzenie paleniska od razu podczas wznoszenia budynku. Zastosowanie odpowiednich ciągów kominowych pozwala na wdrożenie takiego rozwiązania w dowolnym czasie, nawet po latach, gdy zmienią się priorytety mieszkańców.

Kominki są bardzo charakterystyczne dla stylu rustykalnego. Wpływają nie tylko na atmosferę wewnątrz budynku, lecz także na wygląd całej bryły. Kominy wystają zwykle ponad klasyczne, spadziste dachy pokryte standardową dachówką. Bardzo często takie elementy pokrywa się płytkami imitującymi cegły, by stworzyć jeszcze bardziej wiejski, klimatyczny efekt.

Domy rustykalne z garażem lub bez

Projektujemy domy rustykalne zarówno z garażem, jak i bez niego. Wybór odpowiedniej propozycji zależy głównie od tego, czy dany użytkownik posiada samochód, a także tego, gdzie chce go trzymać. Niektóre osoby budują wiaty poza budynkiem, w jego bliskiej odległości. Wówczas w samej bryle nie trzeba gospodarować przestrzeni na garaż. W ten sposób można wykorzystać maksymalnie cały metraż obiektu, na co warto się zdecydować, jeśli w domu mieszka duża rodzina. Nie wszyscy potrzebują chować samochód w garażu – w spokojnych okolicach wiele osób wybiera parkowanie na własnych podjazdach, za bramami. Domy bez garażu są więc dobrym wyborem m.in. w sytuacji, gdy użytkownik nie ma samochodu lub zamierza trzymać go w innym miejscu.

Gdzie sprawdzą się domy w stylu rustykalnym?

Dom w stylu rustykalnym można postawić w dowolnym miejscu. Zazwyczaj na takie rozwiązanie decydują się osoby posiadające duże działki z bujną roślinnością. W taki krajobraz doskonale wpisują się budynki bazujące na drewnie i typowo wiejskim charakterze. Z założenia domy w stylu rustykalnym nie mają dużych przeszkleń, dlatego sprawdzają się nawet w miejscach, gdzie zabudowa jest dość gęsta – nie trzeba bowiem martwić się wzrokiem sąsiadów obserwujących wnętrze budynku.

Na domy rustykalne bardzo często decydują się osoby, które chcą pojednać się z naturą. To doskonały wybór zwłaszcza w przypadku nowych osiedli powstających pod miastami. W takich miejscach działki są zwykle dość duże, a krajobraz – malowniczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybudować taki dom także w mieście.

Od lat zajmujemy się projektowaniem domów w przeróżnych stylach, włącznie z rustykalnym. Budzi niesłabnące zainteresowanie klientów, co łatwo zrozumieć, zważywszy na jego walory – nie tylko estetyczne.

Wymarzony projekt domu w stylu wiejskim

Możemy zaproponować chętnym projekt domu rustykalnego z typowymi dla tego trendu ozdobnikami. W zależności od preferencji przyszłych właścicieli mogą to być np. wykusze, podcienie czy ryzality.

Dom rustykalny dla miłośników natury

Trend wiejski nie wychodzi z mody, co więcej, rewelacyjnie łączy się z innymi stylami. Możemy stworzyć dom rustykalny, który będzie współgrał wizualnie z otoczeniem przyrody, w środowisku wiejskim albo małej miejscowości. Ponadto może perfekcyjnie pasować do pozostałych (np. bardziej nowoczesnych czy minimalistycznych) zabudowań przy ulicy.

Idealny projekt domu rustykalnego

Umożliwiamy wybudowanie domu osobom planującym urządzenie własnych czterech kątów. Na projekt domu w stylu wiejskim decydują się nie tylko ci, którzy lubią sielskie krajobrazy oraz budynki w dawnym stylu. To także świetne rozwiązanie dla ludzi preferujących ponadczasowy design.