PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z wentylacją mechaniczną

Projekty domów energooszczędnych, wyposażonych w rekuperację, która przyczynia się do znacznej oszczędności zużywanej przez dom energii (przynajmniej 20% w skali roku). Ponadto zapewnia świeże, pozbawione dwutlenku węgla, wilgoci i zanieczyszczeń, filtrowane powietrze, które jest dostępne przez cały rok we wszystkich pomieszczeniach. Podnosi to bardzo komfort użytkowania domu, tworząc przyjazny mieszkańcom mikroklimat. Domy z rekuperacją polecamy Inwestorom ceniącym wygodę mieszkania i dbającym o środowisko. Każdy dom możemy dostosować wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości możemy przygotować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
234

Lipińscy Domy, projekty domów z wentylacją mechaniczną

W kategorii domów z rekuperacją znajdziecie projekty budynków różnego typu: parterowe, z użytkowym poddaszem, piętrowe, z płaskim dachem, z dachem dwu i wielospadowym, domy małe, duże, nowoczesne i o tradycyjnej stylistyce, w których zaprojektowaliśmy system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - rekuperacji. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie architektoniczne wybierzesz, projekt opracowany przez Biuro Lipińscy Domy pomoże wybudować Ci dom, który ogrzejesz nawet 3 razy taniej w stosunku do domów zaprojektowanych w standardowej technologii, a to pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilka tysięcy rocznie!

Zbuduj dom energooszczędny z rekuperacją - to się bardzo opłaca!

Najlepszą rekomendacją jest dla nas uznanie tysięcy zadowolonych Klientów, którzy zbudowali dom według naszego projektu. Od ponad 25 lat działamy z sukcesem na rynku projektów katalogowych, wyspecjalizowaliśmy się zwłaszcza w projektowaniu energooszczędnych budynków, a zaprojektowany i zrealizowany przez nas dom pasywny otrzymał w 2007 r. jako pierwszy w Polsce certyfikat Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt.

Projekty domów z rekuperacją to propozycje różne pod względem wielkości i architektury, ale łączy je jedno – niskie zapotrzebowanie na energię, które zostało uzyskane między innymi dzięki systemom z odzyskiem ciepła. Grupę tę stanowią projekty domów energooszczędnych i pasywnych z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, co zapewnia, że komfort ich użytkowania jest na najwyższym poziomie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich okien i izolacji oraz dzięki zapewnieniu szczelności ogrzewa się je kilka razy taniej niż standardowe domy, a buduje tylko o 3 do 4% drożej. Niskie opłaty za ogrzewanie to realne pieniądze oszczędzone przez Inwestora, który może przeznaczyć je na inny cel, a zalety takiego domu doceni tym bardziej, im bardziej wzrastać będą koszty energii. Nie bez znaczenia jest także to, że szczelne, dobrze ocieplone domy wymagają wydajnej i sprawnej wentylacji, a tę może zapewnić tylko rekuperacja.

W kategorii domów z rekuperacją znajdują się więc i nowoczesne domy jednorodzinne, zarówno parterowe jak i z użytkowym poddaszem, a także domy bliźniacze i szeregowe. Ponadto każdy z nich można zbudować w tradycyjnej technologii murowanej, łatwej i powszechnie stosowanej oraz w technologii prefabrykowanej szybkiej w realizacji, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Zalety domów energooszczędnych docenią z pewnością inwestorzy, planujący inwestycje deweloperskie. Dom wybudowany jako budynek ciepły, komfortowy, o doskonale zaprojektowanym wnętrzu, o atrakcyjnym wyglądzie, ekonomiczny w eksploatacji i nie wymagający nakładów finansowych przez długi okres zamieszkiwania, to bardzo atrakcyjna oferta dla potencjalnych klientów.

Dom z rekuperacją - zalety mieszkania

Kolekcja domów z rekuperacją to atrakcyjna oferta także dla Klientów indywidualnych, marzących o niedrogim i wygodnym domu – niedrogim nie tylko w budowie, ale także eksploatacji. Zastosowanie wentylacji mechanicznej to nie tylko komfort użytkowania, ale także spore wspomożenie systemu ogrzewania. Nie ma potrzeby budowania dużej kotłowni, często z piecem na ekogroszek, mało wygodnym i wymagającym obsługi. Zalety rekuperacji docenią także alergicy – daje bowiem ona możliwość zastosowania filtrów przeciwpyłkowych, co znacząco podnosi komfort mieszkania i tym samym życia, gdyż eliminuje zanieczyszczenia i możliwość dostawania się do wnętrza grzybów, bakterii i wirusów. 

Dodatkowe zalety mieszkania w domu energooszczędnym to: brak konieczności budowania dodatkowych kominów, a więc niższe koszty inwestycji, zawsze świeże powietrze w budynku, ale bez strat ciepła, niższy poziom CO2, co sprawia, że lepiej się śpi. Użytkując dom energooszczędny z rekuperacją unikniesz coraz bardziej dokuczliwego problemu, jakim jest smog – nie musisz inwestować w dodatkowe rozwiązania typu oczyszczacze powietrza.