ULUBIONE

Domy w zabudowie bliźniaczej, gotowe projekty

Projekty domów przeznaczone do zabudowy bliźniaczej są tanie i ekonomiczne. Nadają się na wąską działkę. Stanowią atrakcyjną propozycję dla rodzin wielopokoleniowych lub osób chcących zamieszkać blisko przyjaciół lub znajomych. Pozwalają rodzinie lub znajomym mieszkać blisko, jednocześnie zachowując niezależność i pozostawiając przestrzeń. Projekt domu bliźniaczego to również doskonała propozycja na inwestycję zarówno dla niewielkich i początkujących deweloperów jak i na duże osiedla mieszkaniowe. W każdym projekcie możemy wprowadzić zmiany, dostosować do działki optymalizując wykorzystanie powierzchni zgodnie z warunkami zabudowy. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
23
Gotowy projekt domu Norwich II

Nowość

-500 zł

Norwich II

LMBL41A106,90m2

Cena projektu:5190 zł5690 zł

Lipińscy Domy, projekty domów do zabudowy bliźniaczej

Projekty domów przeznaczone do zabudowy bliźniaczej są tanie i ekonomiczne. Nadają się na wąską działkę. Stanowią atrakcyjną propozycję dla rodzin wielopokoleniowych lub osób chcących zamieszkać blisko przyjaciół lub znajomych. Projekt domu bliźniaczego to również doskonała propozycja na inwestycję zarówno dla niewielkich i początkujących deweloperów jak i na duże osiedla. W zakładce PRACOWNIA - OFERTA DLA DEWELOPERA zawierają się informacje o możliwościach przygotowania przez nasze Biuro Projektowe dedykowanej oferty pod konkretne osiedle.

Natomiast na stronie głównej oraz pod "lupką" na górnej belce znajdują się wszystkie nasze kategorie projektów.

Projekty bliźniaków - nie tylko na wąską działkę

Przy działce o niedużej szerokości, trzeba znaleźć taki projekt, by jak najbardziej optymalnie wykorzystać każdy jej metr kwadratowy. Do takiej zwartej zabudowy doskonale nadają się domy bliźniacze, z których każdy segment można realizować jako pojedynczy dom wolnostojący, dwa segmenty - jako dom bliźniaczy lub jednorodzinny dwulokalowy. Można też realizować atrakcyjne osiedla domów w zabudowie bliźniaczej. Takie rozwiązanie docenią z pewnością inwestorzy, którzy oprócz domu chcą mieć do dyspozycji także kawałek terenu zielonego, cieszyć się swoim własnym ogródkiem, a niekoniecznie stać ich na zakup dużej działki. Osiedla złożone z domów w zabudowie bliźniaczej realizowane przez deweloperów w całości wraz z ciekawą infrastrukturą, są atrakcyjne pod względem wizualnym oraz dają wiele możliwości zaaranżowania zabudowy. Dom w zabudowie bliźniaczej pozwala mieszkać blisko rodziny, przyjaciół. Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy dzieci muszą zaopiekować się starszymi rodzicami – można być wtedy blisko, ale bez naruszania swojej prywatnej przestrzeni. W takim przypadku projekty bliźniaków do 100m2 będą dobrym rozwiązaniem.
Na bardzo wąską działkę, gdzie planuje się zabudowę bliźniaczą, można dobrać dwa segmenty domu do zabudowy szeregowej i zbliźniaczyć je u lokalnego architekta na etapie adaptacji.

Domy bliźniaki - duży wybór rozwiązań

Domy w zabudowie bliźniaczej projektowane są w różnym stylu, standardzie, dla różnej grupy odbiorców. Ze względu na niewielki metraż działki, projekty domów bliźniaczych to przeważnie budynki z użytkowym poddaszem lub piętrowe. W kolekcji domów w zabudowie bliźniaczej autorstwa biura Lipińscy Domy znajdują się domy tradycyjne, z dachem dwuspadowym, często z garażem w bryle lub wysuniętym przed budynek, o bardzo przemyślanym układzie wnętrza, co gwarantuje duży komfort mieszkania nawet przy niewielkim metrażu. Mamy także kolekcję nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej, w których zastosowano duże przeszklenia, wysunięte lukarny, często z płaskim dachem i nowoczesnymi elementami w elewacji, z takimi materiałami jak drewno, stal, okładziny kamienne, cegła klinkierowa. W wielu projektach zaplanowano ciekawie zaaranżowane wejście z podcieniem czy zadaszeniem, co jest nie tylko efektowne, ale też praktyczne. Taki dom z pewnością zwróci uwagę inwestora, który nie ma możliwości lub nie chce budować czy kupować domu wolnostojącego, nie zadowala go zabudowa szeregowa, a szuka propozycji domu niebanalnego, wyróżniającego się spośród innych projektów, o charakterystycznym rysie.

Wszystkie zaprojektowane przez nas domy w zabudowie bliźniaczej są wygodne, w pełni funkcjonalne, mają dokładnie rozplanowaną przestrzeń zarówno użytkową, jak i gospodarczą, z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocną, z wygodnymi, sprzyjającymi relaksowi tarasami. W wygodnej części dziennej usytuowany jest przeważnie salon, kuchnia, łazienka, toaleta i zaplecze gospodarcze, a cześć nocną stanowią sypialnie i łazienka. Nawet najmniejsze domy bliźniaki do 100 m kw. posiadają wygodne układy funkcjonalne, mieszczące wszystkie niezbędne pomieszczenia. W wybranych projektach w jednym segmencie znajdują się dwa niezależne mieszkania, z osobną klatką schodową. Jako dom w zabudowie bliźniaczej przystosować można także większość domów wolnostojących.

Każdy dom, zarówno także dom w zabudowie bliźniaczej można dostosować do swoich potrzeb, zarówno pod względem użytkowym, jak i wyglądu. Często stosowane zabiegi, nadające indywidualnego charakteru wybranemu budynkowi to dobranie odpowiedniej kolorystyki dachu i elewacji, zastosowanie komponującej się z nią pod względem koloru stolarki okiennej i drzwiowej, metalowych balustrad, francuskich balkonów, opasek wokół okien. Zasady wprowadzania zmian znajdują się TUTAJ.