PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów dużych ponad 200 m2

Projekty domów powyżej 200 m2 to duże domy oferujące większą ilość pomieszczeń z przeznaczeniem dla dużych rodzin lub przestronne pomieszczenia dla wymagających inwestorów. Wśród projektów domów z tej grupy znajdziemy domu w stylu miejskiej willi z pełnym piętrem i niewielkim kątem nachylenia dachu, nowoczesne rezydencje w tym również z płaskimi dachami, ale też dworki z charakterystycznymi kolumnami i wielospadowymi dachami o dużym kącie nachylenia. Kategoria projektów domów powyżej 200 m2 mieści również projekty domów z pokojami na wynajem. Projekty dużych domów posiadają zróżnicowany program funkcjonalny i dodatkowe pomieszczenia, dla których nie ma zazwyczaj miejsca w małych domach. W dużych domach jest miejsce na realizację siłowni, sauny, pokoi z kinem domowym, master bedroom, bawialni. Domy powyżej 200 m2 dają możliwość nietypowych rozwiązań funkcjonalnych jak: salon bez sufitu z widokiem na belki więźby, przeszklona elewacja, dodatkowe mieszkanie dla seniorów. Wszystkie projekty możemy dostosować do indywidualnych potrzeb i stworzyć idealną przestrzeń do mieszkania.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
20

Projekty bardzo dużych domów – przestronne i wygodne

W tej kategorii prezentujemy projekty domów ponad 200 m2. To propozycje oferujące większą liczbę pomieszczeń z przeznaczeniem dla dużych rodzin lub też oferujące przestronne pomieszczenia wykraczające ponad standard. Są to duże domy parterowe lub piętrowe wyposażone w dodatkowe pomieszczenia dla wymagających inwestorów. Wśród projektów dużych domów z tej grupy znanachylenia.

Kategoria projektów domów powyżej 200 m2 mieści również domy z pokojami na wynajem.

Projekty dużych domów posiadają zróżnicowany program funkcjonalny i dodatkowe pomieszczenia, dla których nie ma zazwyczaj miejsca w małych domach. W dużych domach jest miejsce na realizację:

Domy powyżej 200 m2 dają możliwość nietypowych rozwiązań funkcjonalnych jak: salon bez sufitu z widokiem na belki więźby, przeszklona elewacja, dodatkowe mieszkanie dla seniorów. Wszystkie projekty możemy dostosować do indywidualnych potrzeb i stworzyć idealną przestrzeń do mieszkania.

Projekt domu 200 m2 – idealny dla rodziny

Projekty dużych domów są adresowane w szczególności do rodzin, którym zależy na dużej przestrzeni i takiej liczbie pomieszczeń, która zaspokoi potrzeby wszystkich mieszkańców, bez konieczności ponoszenia kompromisów. Takie obiekty idealnie sprawdzą się jako domy wielopokoleniowe, ale nie tylko. Na wybór projektu dużych domów nowoczesnych często decydują się także rodzice z dziećmi. Dzięki temu mają gwarancję dużej wygody, wystarczającej ilości przestrzeni do przechowywania, a także możliwości zapewnienia każdemu członkowi rodziny własnego oddzielnego pokoju, który zapewni mu intymność.

Domy 200 m2 pozwalają nie tylko na aranżację sypialni, kuchni i łazienek, ale także dodatkowych pomieszczeń, takich jak na przykład gabinet. Oddzielne miejsce do pracy stało się niezwykle pożądaną wartością szczególnie podczas pandemii koronawirusa, ale nie da się ukryć, że warto zaaranżować taką przestrzeń nie tylko wtedy, gdy członkowie rodziny pracują zdalnie. W mniejszych domach może to być trudne lub niewykonalne, natomiast projekty domów 200 m2 bardzo często przewidują pokój do pracy, który można wykorzystywać na różne sposoby.

Domy parterowe 200 m2 – wybór dla młodych rodzin

Domy parterowe 200 m2 to również bardzo dobry wybór z punktu widzenia młodych rodzin, które są w posiadaniu dużych działek. Jest tak przede wszystkim dlatego, że duży dom jest inwestycją na przyszłość jeśli masz możliwość umieszczenia takiego na swojej parceli. Jeśli planujesz powiększenie rodziny, nie musisz szukać nowego lokum, ponieważ na tak dużej przestrzeni, jaką oferują domy o powierzchni powyżej 200 m2, bez trudu można urządzić dodatkowy pokój dziecięcy czy miejsce do zabawy dla najmłodszych.

Dlatego właśnie rozważając zakup projektu domu dla młodej rodziny, nie warto za wszelką cenę dążyć do jak najniższego metrażu. Choć cena większych domów zwykle jest wyższa, to jest to inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości. Kolejną zaletą projektów domów parterowych 200 m2 jest umieszczenie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie. Dlaczego jest to takie korzystne z punktu widzenia młodych rodzin z dziećmi?

Poznaj główne zalety domu parterowego:

Jeśli takie argumenty Cię nie przekonują, nie musisz za wszelką cenę wybierać projektu domu parterowego 200 m2. W naszej ofercie znajdziesz także wiele innych propozycji, na przykład domy z antresolą, które są bardzo ciekawym kompromisem pomiędzy domem parterowym a piętrowym.

Projekty dużych domów nowoczesnych – koszty eksploatacyjne

Jeśli rozważasz wybór projektu dużego domu, być może niepokoją Cię kwestie związane z kosztami utrzymania tak przestronnego obiektu. Przyjęło się bowiem, że im większy dom, tym wyższe rachunki. Czy tak jest w rzeczywistości? Dom 200 m2 wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów użytkowania, mimo że będą one większe niż w malutkim domku. Obecnie stawia się na ekologię, dlatego architekci projektują domy energooszczędne, które nie tylko umożliwiają montaż instalacji odnawialnych źródeł energii, ale są też projektowane pod kątem oszczędzania energii i budowane z nowoczesnych materiałów. Dzięki temu nawet duży dom może być bardzo skutecznie chroniony przed stratami ciepła, dzięki czemu koszty jego eksploatacji wcale nie będą duże. Jeśli zdecydujesz się na projekt dużego domu nowoczesnego firmowany przez Lipińscy Domy, otrzymasz budynek, który jest doskonale docieplony i przystosowany do wykorzystywania w nim różnego typu ekologicznych i oszczędnych instalacji oraz montażu systemu grzewczego, zasilanego w różne sposoby. Dlatego masz pełną dowolność w wyborze źródła ciepła oraz pozyskiwania energii odnawialnej.

Nowoczesne duże domy parterowe i piętrowe idealnie nadają się do zainstalowania w nich:

Jeśli interesuje Cię ostatnia z wymienionych opcji, dobrym wyborem będzie dom z dużą kotłownią, w której bez problemu zainstalujesz kocioł na pellet, a oprócz tego możesz przechowywać w tym pomieszczeniu opał. Zresztą duża kotłownia przyda się w każdym domu.
Jeśli natomiast planujesz montaż fotowoltaiki, możesz wybrać projekt domu 200 m2 z płaskim lub dwuspadowym dachem, co sprawi, że nie będzie ograniczeń w doborze instalacji, co w praktyce przełoży się na jej maksymalną wydajność.
Zadbaliśmy o to, by projekty dużych domów nowoczesnych były dopasowane do różnorodnych potrzeb inwestorów, dlatego w naszej ofercie znajdziesz budynki w wielu różnych odsłonach.

Projekt domu 200 m2 – jak go zaaranżować?

Duży dom w oczywisty sposób daje znacznie większe możliwości do zaaranżowania przestrzeni niż budynek o mniejszym metrażu. To oznacza, że nie tylko można zapewnić każdemu członkowi rodziny oddzielny pokój, ale także urządzić pomieszczenia wspólne tak, aby były wygodne dla wszystkich i jednocześnie pozwalały na goszczenie dodatkowej liczby osób.

Duże pole do popisu w domach 200 m2 daje w szczególności część dzienna, która zazwyczaj bywa otwartą strefą, często z wysokim sufitem i przeszkleniami, z wyjściem na przestronny taras, najczęściej zadaszony. W strefie tej częściowo można wydzielić jadalnię i kuchnię, ale często są one otwarte na siebie nawzajem.
Dużym polem do popisów aranżacyjnych jest sama kuchnia, która przeważnie jest otwarta i staje się, podobnie jak salon, miejscem reprezentacyjnym w nowoczesnym domu. Tę niezwykle ważną przestrzeń w każdym domu planuje się w taki sposób, by była jak najbardziej funkcjonalna i wygodna.

Do najpopularniejszych typów kuchni należą:

Możliwości jest wiele i oczywiście nie zawsze trzeba rygorystycznie trzymać się jednego wymienionych tu rodzajów aranżacji – można dowolnie je ze sobą łączyć. Jeśli na przykład zależy Ci na otwartej kuchni, jednak obawiasz się zapachów, które mogą się z niej wydobywać, możesz na przykład oddzielić ją od salonu odsuwanymi drzwiami. Możliwości jest sporo, a projekty dużych domów pozwalają maksymalnie wykorzystać ich potencjał.

W ponad 200 m2 domu możesz także zaaranżować dodatkowe pomieszczenia, takie jak siłownia, pokój gościnny, pokój z kinem domowym lub rzutnikiem i wiele innych miejsc. Takie dodatkowe udogodnienia sprawią Twojej rodzinie dużo radości i pozwolą domownikom relaksować się dokładnie tak, jak lubią, bez wchodzenia sobie nawzajem w drogę lub wspólnie, jeśli mają na to ochotę.

Projekty bardzo dużych domów z Biura Lipińscy Domy

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór domów o metrażu powyżej 200 m2. Przygotowaliśmy zarówno propozycje dla rodzin z dziećmi, jak i dla rodzin wielopokoleniowych, czy par dopiero planujących życie rodzinne. Nasze domy powyżej 200 m2 pozwolą Ci wybrać opcję dla siebie: czy potrzebujesz dużo otwartych przestrzeni, czy dużo pokoi sypialnych, czy też rozbudowaną część rekreacyjną - u nas wybierzesz dom dla siebie.

Znajdziesz między innymi:

Duże domy 200 m2 nie muszą pełnić jedynie funkcji mieszkalnych. Można przeznaczyć je na wynajem lub w ich części urządzić pomieszczenia biurowe. Możliwości jest bardzo dużo, natomiast jeśli nie wiesz, na jakie aspekty zwrócić uwagę, nasi doradcy z przyjemnością Ci w tym pomogą.