ULUBIONE

Domy ze strychem do adaptacji, gotowe projekty

Decyzja o budowie domu zawsze wiąże się z perspektywą wydatku sporej sumy pieniędzy. Często zdarza się, że jest ona podejmowana w momencie, kiedy rodzina wciąż się powiększa. Inwestorzy mają świadomość, że z upływem lat pojawi się potrzeba dodatkowych pomieszczeń czy to dla rodzących się dzieci, czy to dla starszego pokolenia rodziców lub dziadków. Wychodzimy naprzeciw takim sytuacjom przedstawiając grupę domów z możliwością adaptacji strychu w dowolnym późniejszym momencie eksploatacji budynku. Mamy tutaj projekty zarówno z garażami, jak i bez, z różną liczbą sypialni i łazienek. Są domy proste i tanie w budowie, w stylu rustykalnym lub bardziej nowoczesnym oraz projekty energooszczędne wyposażone w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Stanowią one idealny kompromis dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali czy chcą mieć dom z poddaszem użytkowym czy raczej dom parterowy.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
29

Lipińscy Domy, projekty domów ze strychem do adaptacji

 

DLA KOGO DOM ZE STRYCHEM DO ADAPTACJI?

Decyzja o budowie domu zawsze wiąże się z perspektywą wydatku sporej sumy pieniędzy. Często zdarza się, że jest ona podejmowana w momencie, kiedy rodzina wciąż się powiększa. Inwestorzy mają świadomość, że z upływem lat pojawi się potrzeba dodatkowych pomieszczeń czy to dla rodzących się dzieci, czy to dla starszego pokolenia rodziców lub dziadków. Wychodzimy naprzeciw takim sytuacjom przedstawiając grupę domów z możliwością adaptacji strychu w dowolnym późniejszym momencie eksploatacji budynku. Mamy tutaj projekty zarówno z garażami, jak i bez, z różną liczbą sypialni i łazienek. Są domy proste i tanie w budowie, w stylu rustykalnym lub bardziej nowoczesnym oraz projekty energooszczędne wyposażone w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Stanowią one idealny kompromis dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali czy chcą mieć dom z poddaszem użytkowym czy raczej dom parterowy.

JAKIE KORZYŚCI WYNIKAJĄ Z BUDOWY DOMU ZE STRYCHEM DO ADAPTACJI?

Budowa dwuetapowa jest najlepszym pomysłem na rozłożenie kosztu budowy domu w czasie. Zebrane tutaj projekty domów z poddaszem dają możliwość wykończenia na początku tylko parteru, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne do życia pomieszczenia, a gdy zajdzie taka potrzeba lub pojawią się dodatkowe środki finansowe, można przystąpić do wykończenia poddasza wg indywidualnego pomysłu. Nie trzeba od początku uwzględniać w budżecie kosztu wykonania schodów, ścian działowych, tynków, podłóg, zakupu drzwi, okien oraz instalacji i wykończenia łazienek na górze.

JEST TO BARDZO DUŻA OSZCZĘDNOŚĆ.

Wystarczy odpowiednio przygotować izolację stropu, aby płacić w początkowej fazie eksploatacji budynku jedynie za ogrzewanie przestrzeni, która w danym momencie jest zamieszkiwana i użytkowana. Cała powierzchnia piętra może być przed zaadaptowaniem na cele użytkowe wykorzystywana na cele magazynowe, a w domach jednorodzinnych taka przestrzeń jest zawsze bardzo cenna. Wystarczy przewidzieć wyłaz w suficie w miejscu zaplanowanych schodów.

CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ TA GRUPA PROJEKTÓW?

W projektach z tej grupy przewidziano więźbę o konstrukcji tradycyjnej ciesielskiej oraz strop żelbetowy, który może być realizowany w różnych technologiach, jest w nich również miejsce na schody oraz zaprojektowana na górze odpowiednia wysokość kondygnacji, tak aby można było komfortowo korzystać z nowo planowanych pomieszczeń. Adaptacja strychu może zostać przeprowadzona według potrzeb i pomysłów Mieszkańców, a wymaga już tylko przemyślenia niezbędnych pomieszczeń i funkcji, a co za tym idzie zaprojektowania ścianek działowych, instalacji oraz w niektórych przypadkach okien. Domy z dachem dwuspadowym pozawalają wykorzystać większą powierzchnię strychu oraz dają możliwość zaprojektowania okien w ścianach szczytowych.
W przypadku projektów z dachem wielospadowym czy kopertowym powierzchnie są mniejsze i planuje się okna połaciowe, ewentualnie lukarny. Można również uzyskać zgodę na zmiany w ramach adaptacji, co pozwala np. na doprojektowanie ścianki kolankowej, a tym samym zwiększenie wysokości pomieszczeń strychu i finalnie powierzchni użytkowej poddasza.

PLUSEM TEJ GRUPY PROJEKTÓW JEST RÓWNIEŻ ICH UNIWERSALNOŚĆ.

Domy te mają bowiem dachy spadziste o kątach nachylenia 30-40 stopni, oraz niezbyt dużą wysokość całego budynku, co sprawia że idealnie wpisują się w najpowszechniejsze w naszym kraju wytyczne miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego czy najpopularniejsze warunki zabudowy.

KTO PRZEPROWADZA ADAPTACJĘ STRYCHU NA POWIERZCHNIĘ UŻYTKOWĄ?

Taką adaptację może przeprowadzić wybrany lokalny architekt np. jedno z współpracujących z nami biur architektonicznych, które znajdują się pod linkiem https://lipinscy.pl/adaptacje