PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem to propozycje funkcjonalnych i komfortowych domów jednorodzinnych o nowoczesnej stylistyce, harmonijnej bryle, eleganckim wyglądzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu do dyspozycji mieszkańców są pełne kondygnacje, bez skosów w dachu, co sprawia, że pomieszczenia są bardzo ustawne, dobrze doświetlone i wygodne w użytkowaniu, a ich aranżacja jest zdecydowanie łatwiejsza i daje wiele możliwości zaplanowania przestrzeni. Jeśli szukasz domu prostego w formie, a przy tym wyróżniającego się, posiadającego swój charakterystyczny rys – wybierz projekt domu z płaskim dachem z naszej kolekcji. W razie potrzeby dostosujemy każdy projekt do Twoich wymagań lyb możemy zaprojektować go indywidualnie od podstaw.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
46

Dom z płaskim dachem – rozwiązanie dla każdego!

Decydując się na inwestycję w dom od projektanta, niezależnie od tego, czy wybieramy gotowy projekt, czy zaczynamy od zera, mamy pewną wizję tego, jak powinien wyglądać oraz co powinno się w nim znaleźć. Kilka pokoi dziecięcych czy jeden, ale przestronny? A może zamiast tego planujemy domową bibliotekę lub gabinet? Sypialnia z widokiem na ogród czy połączenie salonu z sypialnią? Piwnica, poddasze czy może oba? Zazwyczaj nasze oczekiwania zostają szybko zweryfikowane przez architekta i zakwalifikowane jako realne lub nierealne do zrealizowania. Często praca nad projektem to sztuka kompromisu i szukanie złotego środka. Niektóre pomysły upadają, inne pojawiają się znienacka i okazują się strzałem w dziesiątkę. Być może w czyjejś głowie pojawia się wątpliwość, czy to przedsięwzięcie warte tyle energii i czasu? Dla nas odpowiedź może być tylko jedna: szansa na nadanie swoim marzeniom realnej formy jest zawsze warta zachodu!

Nasza pracownia architektoniczna oferuje różnorodne projekty domów – między innymi domy z płaskim dachem, zarówno parterowe, jak i piętrowe. Dlaczego warto wybrać akurat taki projekt? Czym się charakteryzuje i dla kogo będzie odpowiedni? Poznaj zalety nowoczesnych domów z płaskim dachem.

Projekt domu z płaskim dachem – co przemawia na jego korzyść?

Projekty domów z płaskim dachem to propozycje funkcjonalnych i komfortowych domów jednorodzinnych o nowoczesnej stylistyce, harmonijnej bryle i eleganckim wyglądzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu do dyspozycji mieszkańców są pełne kondygnacje, bez skosów w dachu, które – choć klimatyczne i urokliwe – często stanowią prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. Szczególnie jeśli zależy nam na zaaranżowaniu w wygodny i komfortowy sposób każdego centymetra. Wybierając projekt nowoczesnego domu z płaskim dachem, zyskujemy większą swobodę – pomieszczenia są bardzo ustawne, dobrze doświetlone i wygodne w użytkowaniu, a ich aranżacja jest zdecydowanie łatwiejsza i daje wiele możliwości zaplanowania przestrzeni. Dzięki temu omijają nas dylematy, z którymi często muszą borykać się właściciele domów, na przykład: jak rozplanować układ pokojów, by był jednocześnie funkcjonalny i wygodny dla domowników. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na dom jednopiętrowy, czy dwukondygnacyjny, całą powierzchnię łatwo jest zagospodarować. Szukając domu prostego w formie, a przy tym wyróżniającego się, posiadającego swój charakterystyczny rys, warto wybrać projekt domu z płaskim dachem z naszej kolekcji. Jest to szczególnie satysfakcjonujące rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalistyczne bryły: wolne od fantazyjnych rozwiązań, ale za to cechujące się większą funkcjonalnością.

Jednak dla osób, którym warunki zabudowy nakazują realizację domów z dachem skośnym, mamy kolekcję domów z poddaszem.

Dla kogo dom z płaskim dachem?

Projekty domów jednorodzinnych z płaskim dachem wróciły do łask po kilkudziesięciu latach. Zapewne wpływ na tę przerwę miał okres, gdy w latach 60. i 70. Xix wieku budowano popularne „kostki”, kojarzące się do tej pory niezbyt dobrze z powodu błędów architektonicznych i wykonawczych, niezbyt wygodne, a obecnie wymagające dużych kosztów, by przeprowadzić ich remont i termomodernizację. Obecnie projektowane i budowane domy z płaskim dachem to budynki na wskroś nowoczesne, coraz bardziej popularne, o estetycznych i harmonijnych bryłach, doskonałym układzie funkcjonalnym, z dużymi przeszkleniami, dobrymi właściwościami energooszczędnymi, rozsądne cenowo w budowie i ekonomiczne w eksploatacji. Bryła domu z płaskim dachem, bez względu na to, czy jest to dom parterowy, czy piętrowy, ze względu na swój układ jest dobrze odbierana.

Proste rozwiązania architektoniczne, doskonałe proporcje, oszczędność formy – to podstawowe atuty domu kostki.

Dom z płaskim dachem – parterowy czy piętrowy?

Układ domu z płaskim dachem pozwala dowolnie kształtować przestrzeń – w zależności od potrzeb mieszkańców można wybrać budynek parterowy, gdzie wszystkie pomieszczenia zlokalizowano na jednym poziomie lub dom z piętrem, gdzie w łatwy sposób wydzielić można przestrzeń prywatną. Wszystko zależy od tego, ilu członków rodziny ma pomieścić i jaka liczba pokoi będzie dla nas optymalna. Kuchnia, łazienka (a może dwie?), domowe biuro, pokój dzienny, dziecięcy, spiżarnia, garaż… decydując się na aranżację domu, warto dobrze przemyśleć, jakie potrzeby mamy teraz, a jakie mogą się wyklarować w przyszłości. Jeśli zastanawiamy się nad domem wielopokoleniowym, w którym zamieszkają trzy pokolenia o różnych potrzebach oraz aktywnościach, warto zapoznać się z naszą ofertą przygotowaną specjalnie dla inwestorów, którzy chcą zapewnić każdemu z domowników należyty komfort. Podobnie w przypadku domów z dużą kotłownią czy domów energooszczędnych.

Część naszych inwestorów marzy o otwartej na jadalnię kuchni czy pomieszczeniach typu open space, z wydzielonymi za pomocą mebli, lamp czy dywanów strefami. Inni wolą samodzielne pomieszczenia, które każdemu z domowników gwarantują poczucie prywatności i możliwość realizacji swoich potrzeb w zaciszu własnych czterech ścian. Jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, kiedy możliwość pracy zdalnej powoli staje się standardem w wielu firmach.

Jak wiadomo, każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W tej kwestii najlepszymi doradcami będą analiza trybu życia oraz nasz gust. Dla nas najważniejsze jest fachowe doradztwo i zadowolenie klientów. Dlatego do każdego projektu zawsze podchodzimy w indywidualny sposób.

Z naszego doświadczenia wynika, że każdy projekt to nowe wyzwanie. Również przez wzgląd na to, że układ domu z płaskim dachem umożliwia wiele prostych, a znacznie poprawiających komfort mieszkania zabiegów. Na przykład zaprojektowanie wyjścia na ogród czy wewnętrzny taras z każdego pomieszczenia nie stanowi dla nas problemu. Ucieszy to szczególnie miłośników stylu południowego, rodem ze słonecznej hiszpanii czy włoch, gdzie duża część codziennego życia toczy się na patio.

Zalety domu z płaskim dachem

Oprócz wspomnianej wcześniej wybitnej funkcjonalności kolejną zaletą domu z płaskim dachem jest jego doskonałe doświetlenie. W obecnie projektowanych domach uwzględnia się duże przeszklenia, co pozwala domownikom na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła. Wpisuje się również w ideę coraz bardziej modnego designu biofilnego. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem cieszą się domy z dużymi przeszkleniami, które pozwalają doskonale wyeksponować atuty wnętrza i dogrzać pomieszczenia w słoneczne dni oraz pozytywnie wpływają na nastrój domowników. Dzięki temu tworzymy niesamowite, pełne dobrej energii wnętrza, z których aż nie chce się wychodzić!

Dom z płaskim dachem daje doskonałą możliwość „otworzenia” przestrzeni dziennej na ogród, który, dzięki zastosowaniu ściany ze szkła, stanowi naturalne przedłużenie salonu. Widok zieleni za oknem, nawet po wyjątkowo męczącym dniu, podziała na nasze zmysły odprężająco i kojąco. Jesteśmy zdania, że do każdego projektu domu, warto podchodzić holistycznie. Bierzemy pod uwagę ogólny dobrostan, a także i te mniej oczywiste czynniki, które wpływają na to, czy w danej przestrzeni po prostu dobrze nam się żyje.

Inwestorzy szukający projektu domu z płaskim dachem z pewnością znajdą idealny dla siebie dom w kolekcji projektów Lipińscy Domy. Przygotowaliśmy domy o różnej stylistyce i funkcji, którą można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Dom z płaskim dachem z pewnością znajdzie uznanie wśród małych i dużych rodzin, które szukają budynku wyjątkowego, nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim komfortu użytkowania.

Mając na uwadze, że nie wszystkie warunki zabudowy dopuszczają możliwość budowy domu z płaskim dachem, część takich domów ma alternatywną wersję z dachem dwuspadowym lub kopertowym.

Tanie domy z płaskim dachem a bezpieczeństwo mieszkańców

Zastanawiasz się, czy wybranie kwadratowego domu z płaskim dachem to bezpieczne rozwiązanie? Czy taki dach na pewno wytrzyma ulewne wakacyjne, czy jesienne miesiące albo zimowe pokrywy śnieżne? Bez obaw! Pomimo nazwy, której zresztą nie należy traktować tak dosłownie, płaski dach wcale nie jest taki płaski – każdy projekt uwzględnia spadek połaci od 1 do nawet 12 stopni. Niezależnie od tego, czy jest to mały dom z płaskim dachem, czy dom piętrowy, dach każdego z nich jest dostosowany do tego typu obciążeń. Dzięki temu nie musimy się przejmować żadną ulewą ani gwałtownymi opadami śniegu. Nowoczesne projekty tego typu uwzględniają wszelkie zagrożenia i są dopasowane do potrzeb użytkowników. Jak zaznaczają eksperci, płaskie dachy są przystosowane do przenoszenia dużych obciążeń. Chyba że mamy do czynienia z długotrwałymi opadami śniegu o dużym natężeniu. Wówczas warto odśnieżyć dach.

Co więcej, możemy być również spokojni o nasz portfel. Domy z płaskimi dachami nie są propozycją droższą od domów z dachem dwuspadowym. Za to otrzymujemy konstrukcję wytrzymałą, szczelną i ciepłą.

Nowoczesne domy z płaskim dachem a biofilny design

Działamy na rynku od 1992 roku – również dlatego, że ciągle się rozwijamy. Chcemy, aby nasze domy realizowały marzenia naszych inwestorów oraz wpisywały się w trendy, wykorzystywały nowe rozwiązania i zdobycze technologiczne. Dzięki temu osoby, które nam zaufały, zyskują solidny projekt, dopasowany do możliwości działki oraz swoich oczekiwań.

Płaskie dachy można z powodzeniem realizować w formie tzw. zielonych dachów, co daje mieszkańcom możliwość zaaranżowania tych dodatkowych kilkudziesięciu metrów kwadratowych w niebanalny, sprzyjający wypoczynkowi i relaksowi sposób. Taki zabieg polecany jest szczególnie posiadaczom niewielkich działek lub tym, którzy mieszkają już w domu z płaskim dachem, planują jego modernizację, a brakuje im miejsca na ogród ze względu na przykład na specyfikę otoczenia. Trend ten wpisuje się w modę na tzw. design biofilny. Na czym to polega? W dużym skrócie jest to projektowanie przestrzeni w taki sposób, abyśmy na co dzień, w swoich domach lub biurach, a także każdym innym wnętrzu, mieli kontakt z naturą. Idea ta opiera się na badaniach, które wykazały, że człowiek lepiej funkcjonuje, jest wydajniejszy, zdrowszy i bardziej zrelaksowany, gdy ma nieograniczony dostęp do terenów zielonych, przyrody. Nawet jeśli to tylko kwiaty w salonie czy właśnie zielone tarasy pełne roślinności na dachu budynku mieszkalnego. Warto rozważyć ten pomysł, szczególnie jeśli interesują nas projekty domów z płaskim dachem, który świetnie nadaje się do takiej zielonej adaptacji.

Projekt domu parterowego z płaskim dachem

Współczesne domy z płaskim dachem w żadnym razie nie przypominają tych mało estetycznych kostek tak wszechobecnych w latach PRL w Polsce. Obecnie projekt domu parterowego z płaskim dachem jest coraz częściej wybierany przez Klientów ze względu na wysoką funkcjonalność i nowoczesny design.
Płaski dach występuje w kilku rodzajach, może być: wentylowany, niewentylowany czy niewentylowany odwrócony. Wybór odpowiedniego modelu zależy od oczekiwań Klienta, budżetu oraz innych funkcjonalności, które chce zawrzeć w projekcie.

Projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem

Płaski dach będzie świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie występują silne wiatry. W ostatnich latach w naszym kraju jest coraz więcej porywistych wichur, zaczynają pojawiać się nawet małe huragany czy mini tornada. Płaski dach w przeciwieństwie do spadzistego, jest dużo bardziej odporny na siły działające podczas silnego wiatru. Z drugiej strony wymaga zwrócenia uwagi na odpowiednią wentylację oraz szczególnej dbałości o zabezpieczenia hydroizolacyjne.
Projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem są świetnym wyborem nawet, jeśli stawiamy na oszczędności, ponieważ zakłada się, że oszczędność na zastosowaniu dachu płaskiego w stosunku do spadzistego sięga nawet 20%. W przypadku budowy własnego domu każde rozwiązanie pozwalające na zredukowanie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu jakości jest zaletą.

Ekonomiczny dom z płaskim dachem – inwestycja dla lubiących proste rozwiązania

Osoby posiadające działkę, przeglądające oferty projektantów, ale nie do końca wiedzące, na co zwrócić uwagę i co sprawdzi się w przypadku ich potrzeb, często gubią się w terminologii warunków zabudowy, a zapisy prawne brzmią dla nich tak, jakby były spisane w obcym języku. Zamiast jednak z rezygnacją odkładać swoje plany na bok lub na lepszy czas, warto sprawdzić, jak my możemy pomóc w ich realizacji. W przypadku wszelkich wątpliwości czy niejasności zawsze dobrze jest zasięgnąć porady fachowców. Nasza pracownia architektoniczna Lipińscy Domy służy doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą. Pomożemy zrealizować projekt na miarę możliwości każdej działki, który spełni oczekiwania klienta – nawet te najbardziej niezwykłe. Potrzebny jest dom na wąską działkę? A może dom do zabudowy bliźniaczej? Zapoznanie się z naszymi projektami domów (zarówno z płaskim, jak i spadzistym dachem) z pewnością pomoże rozwiać ostatnie wątpliwości i znaleźć coś dla siebie.