ULUBIONE

Domy z płaskim dachem, gotowe projekty

Projekty domów z płaskim dachem to propozycje funkcjonalnych i komfortowych domów jednorodzinnych o nowoczesnej stylistyce, harmonijnej bryle, eleganckim wyglądzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu do dyspozycji mieszkańców są pełne kondygnacje, bez skosów w dachu, co sprawia, że pomieszczenia są bardzo ustawne, dobrze doświetlone i wygodne w użytkowaniu, a ich aranżacja jest zdecydowanie łatwiejsza i daje wiele możliwości zaplanowania przestrzeni. Jeśli szukasz domu prostego w formie, a przy tym wyróżniającego się, posiadającego swój charakterystyczny rys – wybierz projekt domu z płaskim dachem z naszej kolekcji. W razie potrzeby dostosujemy każdy projekt do Twoich wymagań lyb możemy zaprojektować go indywidualnie od podstaw.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
52

Lipińscy Domy, projekty domów z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem to propozycje funkcjonalnych i komfortowych domów jednorodzinnych o nowoczesnej stylistyce, harmonijnej bryle, eleganckim wyglądzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu do dyspozycji mieszkańców są pełne kondygnacje, bez skosów w dachu, co sprawia, że pomieszczenia są bardzo ustawne, dobrze doświetlone i wygodne w użytkowaniu, a ich aranżacja jest zdecydowanie łatwiejsza i daje wiele możliwości zaplanowania przestrzeni. Jeśli szukasz domu prostego w formie, a przy tym wyróżniającego się, posiadającego swój charakterystyczny rys – wybierz projekt domu z płaskim dachem z naszej kolekcji.

Jednak dla osób, którym warunki zabudowy nakazują realizację domów z dachem skośnym, mamy kolekcję lipinscy.pl/projekty-domow-z-poddaszem

DLA KOGO DOM Z PŁASKIM DACHEM?

Projekty domów jednorodzinnych z płaskim dachem wróciły do łask po kilkudziesięciu latach pozostawania w niełasce. Zapewne wpływ na to miał okres, gdy w latach 60 i 70 XIX w. budowano popularne kostki, kojarzące się do tej pory niezbyt dobrze z powodu błędów architektonicznych i wykonawczych, niezbyt wygodne, a obecnie wymagające dużych kosztów, by przeprowadzić ich remont i termomodernizację. Obecnie projektowane i budowane domy z płaskim dachem to budynki na wskroś nowoczesne, coraz bardziej popularne, posiadające nowoczesne i harmonijne bryły, o doskonałym układzie funkcjonalnym, z dużymi przeszkleniami, dobrymi właściwościami energooszczędnymi, rozsądne cenowo w budowie i ekonomiczne w eksploatacji. Bryła domu z płaskim dachem, bez względu na to, czy jest to dom parterowy, czy piętrowy, ze względu na swój układ jest dobrze odbierana.

PROSTE ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNE, DOSKONAŁE PROPORCJE, OSZCZĘDNOŚĆ FORMY – TO PODSTAWOWE ATUTY DOMU KOSTKI.

Układ domu z płaskim dachem pozwala dowolnie kształtować przestrzeń – w zależności od potrzeb mieszkańców można wybrać budynek parterowy, gdzie wszystkie pomieszczenia zlokalizowano na jednym poziome lub dom z piętrem, gdzie w łatwy sposób wydzielić można przestrzeń prywatną. Układ domu z płaskim dachem umożliwia wiele prostych a znacznie poprawiających komfort mieszkania zabiegów, jak choćby zaprojektowanie z każdego pomieszczenia wyjścia na ogród czy wewnętrzny taras. Ucieszy to szczególnie miłośników stylu południowego, gdzie duża część codziennego życia toczy się na patio.

ZALETY DOMU Z PŁASKIM DACHEM

Oprócz wspomnianej wcześniej wybitnej funkcjonalności, kolejną zaletą domu z płaskim dachem jest jego doskonałe doświetlenie. W obecnie projektowanych domach uwzględnia się duże przeszklenia, co pozwala domownikom na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła. Dom z płaskim dachem daje doskonałą możliwość otworzenia przestrzeni dziennej na ogród, który- dzięki zastosowaniu sćiany ze szkła, stanowi naturalne przedłużenie salonu. Inwestorzy szukający projektu domu z płaskim dachem dachem z pewnością znajdą idealny dla siebie dom w kolekcji projektów Lipińscy Domy. Przygotowaliśmy domy o różnej stylistyce i funkcji, którą można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Dom z płaskim dachem z pewnością znajdzie uznanie wśród małych i dużych rodzin, które szukają budynku wyjątkowego nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim komfortu użytkowania.
Płaskie dachy można też z powodzeniem realizować w formie tzw. "zielonych dachów", co daje mieszkańcom możliwość zaaranżowania tych dodatkowych kilkudziesięciu metrów kwadratowych w niebanalny, sprzyjający wypoczynkowi i relaksowi sposób. Taki zabieg polecany jest szczególnie posiadaczom niewielkich działek lub tym, którzy mieszkają już domu z płaskim dachem, planują jego modernizację, a brakuje im miejsca na ogród ze względu na przykład na specyfikę otoczenia.
Mając na uwadze, że nie wszystkie warunki zabudowy dopuszczają możliwość budowy domu z płaskim dachem, cześć takich domów ma alternatywną wersję z dachem dwuspadowym lub kopertowym.