PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów małych, tanich w budowie

Projekty domów małych i tanich w budowie to kolekcja, w której koszty budowy domu to jeden z ważniejszych aspektów wyboru. Są to propozycje dla osób chcących za niewielkie pieniądze wybudować dom – dom w cenie mieszkania. Niezwykle istotne dla nas, projektantów jest to, aby nasze projekty były proste konstrukcyjnie i łatwe w budowie. Dlatego tak wiele z naszych projektów jest stosunkowo tanich w realizacji. Dodatkowo teraz wyodrębniliśmy grupę projektów o niewielkiej powierzchni, aby ułatwić wybór naprawdę ekonomicznego projektu. Koszty realizacji tej grupy projektów z reguły nie przekraczają 400 000 zł netto, do stanu deweloperskiego. Każdy dom możemy dostosować wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości możemy przygotować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
189

Domy małe, tanie w budowie, gotowe projekty z pracowni Lipińscy Domy

Projekty małych domów to doskonały wybór niezależnie od tego, czy szukasz domu na początek, czy zmieniasz większe lokum na mniejsze, a nasza kolekcja planów małych domów zawiera sporo różnorodnych i ciekawych rozwiązań w niewielkim metrażu. Poniżej znajdziesz projekty domów małych w różnych stylach, od domów tradycyjnych, które przypominają wiejskie dworki po nowoczesne i oszczędne w formie domki typu stodoła. Część z nich ma dodatkowe pomieszczenia jak spiżarnia, pralnia czy garderoba, inne stawiają na otwarte przestrzenie strefy dziennej albo oferują w zamian dodatkową sypialnię.

Dzięki niewielkiej powierzchni i nieskomplikowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym kategoria domów małych i tanich w budowie charakteryzuje się niskimi kosztami realizacji. Koszt budowy największych projektów domków w tej grupie ok. 120-130 m2 nie przekracza 350 tys. zł netto do stanu deweloperskiego, natomiast większą część można zrealizować poniżej 300 tys. zł netto w stanie deweloperskim.

Budowanie na niewielkiej lub wąskiej działce? W naszej kolekcji małych domów znajdziesz wiele propozycji również na taką ewentualność. Zapraszamy także do poznania naszych nowości, gdzie na bieżąco pojawiają się propozycje dostosowane do aktualnych trendów architektonicznych.

Co oznacza mały dom? – najczęściej wybierane projekty

W kolekcji domów małych i tanich w budowie znalazły się projekty do 130 m2., także jeśli porówna się je z ofertą mieszkań, można stwierdzić, że nie są wcale takie małe. Najwięcej projektów mieści się jednak w przedziale 70-120 m2. Mniejsze budynki traktowane są jako substytuty kawalerki, idealne na start, dla singli, pary lub osób starszych. Mimo że nie ma definicji domów małych i dla każdego będzie to oznaczać co innego, metraż do 120 m2 można uznać za górną granicę powierzchni małego domu. Na tej przestrzeni można już zorganizować wygodną przestrzeń do mieszkania dla 4 lub 5-osobowej rodziny z wygodną przestrzenią wspólną: salonem około 25-30 m2, kuchnią albo wydzieloną, albo traktowaną jako aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym oraz częścią prywatną, w której mieszczą się trzy sypialnie i jedna lub dwie łazienki. Na takim metrażu często można znaleźć miejsce na dodatkowe pomieszczenia, takie jak: gabinet, spiżarnia, dodatkowe WC, wydzielona kotłownia, garderoba (przy wejściu, przy sypialni lub ogólnodostępna). Najczęściej wybierane domy małe mają oprócz salonu i kuchni dodatkowo dwie lub trzy sypialnie, dwie łazienki lub łazienkę i WC oraz pomieszczenie gospodarcze.

Mały dom = tani dom, czyli obniż koszty inwestycji

Projekty domów małych i tanich w budowie to kolekcja, w której koszty budowy domu to jeden z ważniejszych aspektów wyboru. Są to propozycje dla osób chcących za niewielkie pieniądze wybudować dom – dom w cenie mieszkania. Dla nas zawsze istotne było to, aby nasze projekty były proste konstrukcyjnie i łatwe w budowie. Dlatego tak wiele z naszych projektów jest stosunkowo tanich w realizacji. Dodatkowo teraz wyodrębniliśmy grupę projektów o niewielkiej powierzchni, aby ułatwić wybór naprawdę ekonomicznego projektu. Koszty realizacji tej grupy projektów nie przekraczają 350 000 zł netto, do stanu developerskiego. Każdy dom możemy dostosować, wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości, możemy przygotować projekt indywidualny. Szczegółowe informacje na temat elementów wchodzących w skład wyceny znajdują się przy każdym projekcie. Projekty te są doskonałą alternatywą do mieszkań developerskich, których standard wykonania i układ funkcjonalny jednak pozostawia wiele do życzenia. Budując własny dom, masz dużo większy wybór i sam decydujesz o jego wyglądzie, funkcjonalności i standardzie.

Projekty ekonomicznych małych domów

Najistotniejszą kwestią przy tworzeniu tej kolekcji był koszt budowy, dlatego też projekty w tej sekcji mają nieskomplikowane bryły, które gwarantują tanie rozwiązania konstrukcyjne. Mają najczęściej dwuspadowe dachy, które są łatwe w budowie i wymagają nieskomplikowanej obróbki, więc koszt robocizny i materiałów sprowadza się do niezbędnego minimum oraz, co istotne mają niewielki metraż. Nowocześnie zaprojektowane elewacje również wpisują się w ekonomiczne podejście do budowy, pozwalając na eleganckie, ale niedrogie wykończenia tynkiem. Podobnie brak ozdobników w postaci kolumn, czy lukarn dachowych pozwala na ograniczenie kosztów. Wszystkie te zabiegi, które wyglądają jak ograniczenia, nie powodują jednak, że domy małe i tanie w budowie nie mogą zachwycać wyglądem.

Odpowiednio zaprojektowane przez naszych twórców proporcje między poszczególnymi elementami budynku tworzą harmonijną kompozycję, która sprawia, że nasze małe domy mają swój niepowtarzalny urok. Należy też pamiętać, że istotnym elementem budowy ekonomicznego domu jest dokładne zaplanowanie jego budowy i dlatego też projekt domu z kosztorysem jest najlepszym rozwiązaniem. Kosztorys pozwala na kontrolowanie kosztów budowy oraz porównywanie ofert zarówno robót budowlanych jak i wybór najkorzystniejszych cen w hurtowniach materiałów budowlanych.

Projekty małych domów z garażem jednostanowiskowym

W większości projektów z grupy małych i tanich w budowie nie proponujemy garażu w bryle domu, ponieważ generuje on spory dodatkowy koszt budowy. Wiemy jednak, że niektórym inwestorom bardzo zależy na takim dodatku, dlatego można znaleźć w naszej kolekcji małych domów projekty z garażem jednostanowiskowym. Powstały one z myślą o osobach, które nie wyobrażają sobie garażowania samochodu „pod chmurką” oraz mają możliwości finansowe i lokalizacyjne na dodatkowy metraż. Trzeba bowiem pamiętać, że mały dom z garażem to nieco droższa inwestycja. Należy liczyć się z dodatkowymi kosztami większej ilości materiałów budowlanych, pokrycia dachowego, tynku, zakupu siłowników i bramy garażowej oraz wykończenia wnętrza. Projekt małego domu z garażem ma także swoje specyficzne wymagania w kwestii warunków zabudowy. Nie jest to zazwyczaj najlepsze rozwiązanie na małe i wąskie działki.

Projekty domów tanich w budowie - jaki koszt?

Ile kosztuje wybudowanie domu? Odpowiedź zależy od wielu zmiennych, począwszy od miejsca budowy, a skończywszy na wybranym poziomie wykończenia. Jeśli starasz się utrzymać poziom w swym napiętym budżecie, zacznij od podstaw, czyli od dobrego projektu: mamy dla Ciebie projekty tanich domów, które nie zrujnują Twoich oszczędności już na etapie budowy. Co ciekawe, nie musisz rezygnować z nowoczesnych udogodnień, ponieważ w naszej pracowni spokojnie kupisz projekt taniego domu, który jest wyjątkowo atrakcyjny z zewnątrz i ma nowoczesne rozwiązania funkcjonalne.

Wśród domów tanich w budowie dużą popularnością cieszą się projekty domów tradycyjnych dzięki uniwersalności oraz niskim kosztom inwestycji. Pod tą nazwą w naszej kolekcji znajdziesz projekty domów, które charakteryzują się spadzistym dachem z okapem, często z ozdobnymi lukarnami, wykuszami, łukowymi oknami i podcieniami lub kolumnami podtrzymującymi zadaszenia oraz wykorzystaniem takich elementów elewacyjnych jak okiennice, szprosy okienne czy ceglane cokoły.

Jednak najchętniej kupowane projekty małych domów to nowoczesne rozwiązania o prostej bryle i oszczędnym detalu, ale wyróżniające się ciekawą aranżacją elewacji, w której niemałą rolę odgrywają duże przeszklenia i nietuzinkowo zaprojektowany układ okładzin i tynków.

Mały dom oszczędny w użytkowaniu

Koszty budowy domu to jedno, natomiast późniejsze koszty ogrzewania są równie ważne przy podejmowaniu decyzji o zamieszkaniu we własnym domu. Budując mały dom odpowiednio zaprojektowany, zaizolowany i dokładnie wykonany, można pozwolić sobie na wybór tańszych inwestycyjnie systemów grzewczych, gdyż niskie zapotrzebowanie domu na ciepło powoduje, że różnice pomiędzy poszczególnymi sposobami ogrzewania są niewielkie. Dlatego w pracowni projektowej Lipińscy Domy zadbaliśmy o przygotowanie największej w Polsce kolekcji małych domów energooszczędnych Euco 40. Są to rozwiązania, które do ogrzewania i wentylacji zużywają mniej niż 40 kWh/m2/rok. Kompromis, jaki udało nam się osiągnąć między kosztami inwestycji a kosztami eksploatacji, pozwala zaoszczędzić trzykrotnie więcej na samym ogrzewaniu przy jedynie 3-4% większych nakładach finansowych na budowę w stosunku do standardowo projektowanych domów. Co więcej oszczędności na ogrzewaniu takiego domu można zwiększyć, wykorzystując dodatkowe technologie m.in. systemy paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła.

Projekty małych domów energooszczędnych wykorzystują nasze autorskie rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne. Do tego dobraliśmy optymalną grubość izolacji, odpowiednie poziomy szczelności oraz najlepsze opcje stolarki otworowej. Dodatkowe zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja) obniża rachunki za ogrzewanie i pozwala na pozyskanie co najmniej 20% oszczędności w skali roku. Innowacyjne metody sprzyjają nie tylko obniżeniu wydatków, ale wspierają także środowisko i poprawiają komfort zamieszkiwania w domu. Dzięki ciągłej wymianie powietrza w domu prawie bez straty na temperaturze wewnątrz pomieszczeń, mieszkańcy cały czas mają dostęp do świeżego i czystego powietrza. Dodatkowo można zastosować filtry dla alergików, które jeszcze bardziej poprawiają jego jakość.

Projekt domu do 80 m2 – alternatywa dla mieszkań deweloperskich

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób marzy o własnych czterech kątach, ale nie każdego stać na wybudowanie dużego domu lub zakup mieszkania u dewelopera. Dlatego w naszym katalogu małych domów znalazły się domy do 80 m2 oraz projekty do 70 m2 powierzchni zabudowy na zgłoszenie, które można będzie realizować we własnym zakresie bez formalności. Są to rozwiązania, które składają się zazwyczaj z dwóch sypialni, pokoju dziennego z aneksem kuchennym oraz łazienki. To doskonały kompromis między wygodną przestrzenią życiową, a skromnymi wymaganiami utrzymania całego domu.

Chętnie z takich rozwiązań projektowych korzystają osoby samotne, pary bez dzieci oraz młode małżeństwa. Domek parterowy tani w budowie to także dobre rozwiązanie dla osób starszych, gdzie główną zaletą jest brak schodów, które stanowią spore utrudnienie w przypadku problemów z poruszaniem się. Małe parterówki to także dobra alternatywa dla mieszkania w bloku również dla rodzin z dziećmi. Taras lub mały ogródek zapewniają otwartą własną przestrzeń do spędzania czasu na zabawach na świeżym powietrzu.

Projekty małych domów do 80 m2 mają najczęściej prostą konstrukcję, aby łatwo i tanio można było je wybudować. Są to najczęściej domy parterowe z dachem dwuspadowym, w których często istnieje możliwość stworzenia w projekcie strychu do adaptacji lub też są to domy z zagospodarowanym już poddaszem użytkowym przeznaczonym np. na małe sypialnie.

Projekty domów do 100 m2 – idealne rozwiązanie dla małej rodziny

Większość naszych planów małych domów może bez problemu pomieścić rodzinę 2+1. Domy do 100 m2 to komfortowe i chętnie wybierane rozwiązanie przez osoby, które szukają alternatywy dla mieszkań deweloperskich i chcą zapewnić rodzinie przestrzeń do swobodnego spędzania czasu zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Nasze projekty wykorzystują ekonomiczne i energooszczędne rozwiązania oszczędne nie tylko na etapie budowy, ale i później w czasie ich użytkowania.

W kolekcji projektów domów do 100 m2 znajduje się wiele domów parterowych, które są tanie i szybkie w budowie oraz zapewniają wygodę mieszkania na jednym poziomie. Dla tych, którzy mają mały i wąski plac pod budowę również mamy niebanalne rozwiązania. Nasi architekci zadbali o stworzenie projektów domów na wąskie działki o maksymalnej szerokości elewacji frontowej do

10 m. Wśród nich znajdują się wąskie budynki z pomieszczeniami zazwyczaj po jednej stronie domu, aby zaprojektować jedną ścianę bez okien i móc dzięki temu przysunąć dom do granicy działki. Projekty na wąską działkę wzbogaciliśmy dużymi przeszkleniami oraz nietuzinkowymi rozwiązaniami elewacyjnymi.

Projekty małych domów jednorodzinnych całorocznych do 100 m2 z oferty biura projektowego Lipińscy Domy to zróżnicowane rozwiązania architektoniczne. Wśród nich znajdziesz domy w stylu nowoczesnej stodoły oraz tradycyjne małe dworki, domy z dachem dwuspadowym, czterospadowym i płaskim. Proponujemy także rozwiązania, które można wykorzystać jako domy weekendowe do postawienia na działkach letniskowych. Wszystkie dostępne u nas projekty można poddać modyfikacji. Adaptację planu chętnie wykonamy w naszym biurze lub udzielimy zgody na jej przeprowadzenie z lokalnym projektantem.

Nowoczesne plany małych domów

Małe projekty domów stają się coraz bardziej popularne z wielu powodów. Dobrze zaprojektowany mały dom może obniżyć koszty budowy, utrzymania i dzięki rozwiązaniom energooszczędnym redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jednocześnie posiadanie własnego domu zwiększa intymność i w wielu sytuacjach komfort życia oraz daje nowe propozycje spędzania czasu wolnego. Średnia powierzchnia nowych domów spadała przez większość ostatnich 10. lat, ponieważ ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że duży dom jest niepraktyczny oraz drogi i czasochłonny w utrzymaniu. Dlatego domy z mniejszym metrażem stały się bardziej popularne, a zgodnie z ogólnym trendem zaczęto poszukiwać też nowoczesnych akcentów w ich wyglądzie.

W pracowni Lipińscy Domy na bieżąco śledzimy potrzeby klientów, dlatego oferujemy coraz większe portfolio projektów nowoczesnych małych domów. Są to najczęściej budynki o prostej  formie z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami, z tarasami i modnymi pergolami. W ofercie modnych rozwiązań znajdują się także nowoczesne stodoły, tanie w budowie, z dwuspadowym dachem i z prostym układem funkcjonalnym wnętrza. Takie rozwiązania dają spore możliwości aranżacyjne. Pozwalają na wprowadzanie oryginalnych pomysłów w adaptacji pomieszczeń. Do ich wykończenia pasuje praktycznie każdy styl, chociaż najczęściej wykorzystuje się loftowy lub mieszankę kilku stylów, ale też coraz częściej sprawdza się minimalizm.

Mały dom i jego zalety

Niewątpliwą zaletą budowy małego domu jest redukcja kosztów inwestycji – na etapie budowy i urządzania. Mały dom to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o własnych czterech kątach, chcą mieć własny dom, ale nie stać ich na wybudowanie rezydencji. Komfortowy metraż zapewnia przytulność i wygodę użytkowania, zachęcając do wspólnego spędzania czasu. Mniejsza powierzchnia to także mniej sprzątania i mniej miejsca do gromadzenia niepotrzebnych rzeczy. Dlatego jej aranżacja wymaga kreatywności i wyszukiwania ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Jeśli więc stoisz przed wyborem – mały dom czy mieszkanie w bloku – jednocześnie marzysz o lecie spędzanym na tarasie, grillowaniu w ogrodzie lub zabawach z dziećmi na świeżym powietrzu, wybór jest tylko jeden: sięgnij po projekt małego i taniego domu z kolekcji Lipińscy Domy.

Czy dom tani w budowie to musi być mały dom? Zazwyczaj wielkość budynku ma kluczowe znaczenie w przypadku optymalizacji kosztów realizacji, ale nasi projektanci udowadniają, że tanio można zbudować nawet średni dom, taki do 130 m²!

Projekty domów tanich w budowie – dla kogo?

Projekt domu taniego w budowie to priorytet dla większości inwestorów, którzy poszukują idealnego miejsca dla swojej niewielkiej rodziny, lub którzy dopiero planują ją założyć. Istotą projektu jest uwzględnienie nie tylko rozwiązań technologicznych, które pozwolą zaoszczędzić na materiałach budowlanych, ale również na eksploatacji budynku. Nasze projekty domów tanie w budowie w założeniu nie powinny kosztować więcej niż standardowej wielkości mieszkanie w mieście, w dobrej lokalizacji. Biorąc pod uwagę koszty realizacji takich budynków, należy jednak pamiętać, że w kosztorysie nie ma mowy o zakupie działki. Jest ona zupełnie odrębnym czynnikiem znacząco wpływającym na budżet budowy domu, ale równocześnie jednym z najbardziej płynnych pod względem ceny.
Polecamy nasze projekty tanich domów, zwykle o niewielkim metrażu, przede wszystkim osobom, które nie mają zbyt wielkich wymagań co do przestrzeni w swoim nowym gniazdku, czy dużej ilości pomieszczeń użytkowych. Z reguły są to domy z salonem połączonym z kuchnią, dwiema lub trzema sypialniami, jedną łazienką i pomieszczeniem gospodarczym, z garażem lub bez niego. To plan, który w zupełności wystarcza wielu rodzinom typu 2+1 albo 2+2. Czasem na mały dom decydują się również seniorzy, którzy nie tylko chcą ograniczyć koszty budowy, ale również eksploatacji. Dodatkowo ważną dla nich cechą takiego domu jest brak barier architektonicznych oraz niewielka, ale wystarczająco komfortowa powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna, łatwa do utrzymania. Nasz projekt dom tani w budowie to propozycja przede wszystkim dla osób poszukujących oszczędności w realizacji marzeń o własnym domku.

Dom tani w budowie – czym się charakteryzuje?

Tani projekt domu to zazwyczaj mały dom parterowy, ale również ten z poddaszem użytkowym albo piętrowy. Powinien on charakteryzować się jak najprostszą bryłą, ale również maksymalnie uproszczonym poszyciem dachowym – bez urozmaiceń takich jak lukarny, wieżyczki i tym podobne. Prosty nie oznacza jednak nudny i bez polotu! Dzięki ciekawym rozwiązaniom architektonicznym, takim jak wnęki, filary, okna narożne czy efektowne materiały elewacyjne nasze tanie projekty domów pozwalają również niedrogo postawić budynek.
W naszej ofercie można znaleźć minimalistyczne domki parterowe o powierzchni użytkowej około 35 m², ale również sporych rozmiarów domy około 120-130 m². Zazwyczaj w naszych projektach nie uwzględniamy garażu – dzięki temu projekty te są jeszcze tańsze. Nie oznacza to jednak mniejszej funkcjonalności budynków – wiele z propozycji biura Lipińscy uwzględnia zadaszone altanki do parkowania samochodów pod dachem, umożliwiające równocześnie wygodne korzystanie z auta bez konieczności każdorazowego otwierania garażu. Ci inwestorzy, dla których garaż jest istotnym elementem wymarzonego domu, z pewnością znajdą wśród naszych gotowych propozycji coś dla siebie! Tanie domy w budowie gwarantują także oszczędną eksploatację dzięki zastosowanym nowoczesnym systemom rekuperacji czy ogrzewania, będących jednocześnie sposobem na ekologiczne życie.

Projekt małego domu otrzymasz w kilka dni!

Spodobał Ci się projekt domu znaleziony na naszej stronie? W kilka dni może on znaleźć się w Twoich rękach. Zamówienie realizujemy i wysyłamy za darmo kurierem za pobraniem lub po wykonaniu przelewu. Każdy projekt możesz zamówić w najwygodniejszy dla siebie sposób:

  1. Przez wypełnienie formularza zamówienia na naszej stronie internetowej.

  2. Telefonicznie pod numerem tel. +48.71/354 59 49 lub tel. kom. +48 883 909 409.

  3. Mailowo, wysyłając wiadomość na adres biuro@lipinscy.pl.

  4. Składając zamówienie u jednego z naszych przedstawicieli na terenie całego kraju.

  5. Stacjonarnie w siedzibie firmy Biuro Projektowe Lipińscy Domy, ul. Belgijska 69, 54-404 Wrocław od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Do każdego projektu bezpłatnie dołączamy tabelę kosztów, która uwzględnia wskaźnikowe wartości cen poszczególnych robót (roboty ziemne, fundamenty, itd.) i służy do oszacowania kosztów realizacji inwestycji. Jednostką wskaźnikową w tym przypadku jest 1 m2 powierzchni domu liczonej dla wysokości pomieszczenia powyżej 190 cm. Ta informacja jest także przydatna osobom, które starają się w banku o kredyt hipoteczny.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące projektów lub sposobu zamawiania planów domów przez internet, daj nam znać! Nasi pracownicy czekają na Ciebie i chętnie służą pomocą w rozwianiu wszelkich wątpliwości.