PROMOCJA
ULUBIONE

Mitek

Wiązary w technologii prefabrykowanej MiTek są produkowane i składane w zakładach prefabrykacji na terenie całego kraju z najwyższej jakości drewna. Następnie są montowane bezpośrednio na budowie w jeden-dwa dni, co zapewnia oszczędność czasu i ogranicza koszty robocizny oraz gwarantuje porządek na budowie przez brak jakichkoliwek odpadów. A do tego strop otrzymujesz gratis. Konstrukcje dachowe MiTek to ekonomiczne rozwiązanie na domy parterowe. Zastosowanie stropodachu wiązarowego pozwala uzyskać duże oszczędności poprzez wyeliminowanie kosztownego stropu betonowego. Do tego ukształtowanie wiązara pozwala w większości przypadków uzyskać przestrzeń na poddaszu i pozwala na dowolne kształtowanie przestrzeni parteru eliminując konieczność stosowania wewnętrznych ścian nośnych co daje kolejne oszczędności.

Mitek LOGO

O FIRMIE

Mitek Image

MiTek  jest od lat  niekwestionowanym światowym liderem w dziedzinie  prefabrykacji wiązarów z użyciem płytek kolczastych. Koncern zatrudnia ponad 1000 osób, w tym  105 inżynierów-konstruktorów. Autoryzowane zakłady zakłady na terenie Polski produkują oraz montują konstrukcje dachowe.

Idea prefabrykowania konstrukcji drewnianych. Powszechnie obserwowaną tendencją na placach budów jest dążenie do zminimalizowania operacji wykonywanych na budowie poprzez zastosowanie komponentów przygotowanych przemysłowo. Do reliktów przeszłości należy np. ręczne wykonywanie pustaków, będące niegdyś powszechną praktyką. Podobnie wylewanie fundamentów to dostawa  betonu towarowego  z wielkich węzłów betoniarskich.  Ta tendencja nie omija również więźby dachowej. Nie musi ona być całkowicie wykonywana na placu budowy z materiału przywiezionego z tartaku. Na budowę z fabryki można dostarczać nie tylko drewniane drzwi i okna ale też i prefabrykowaną więźbę dachową. Przemysłowe wykonywanie  drewnianych konstrukcji dachu  wymaga specjalnych technologii. Jedna z najczęściej stosowanych polega na wykorzystaniu specjalnego łącznika – płytki kolczastej. Jest to blacha stalowa z wytłoczonymi z jednej strony kolcami. Płytki układa się i wprasowuje w obustronnie  dołożone do siebie elementy tarcicy. Takie prasowanie nie jest wykonywane na budowie ale odbywa się pod dachem, na specjalnych stanowiskach o długości od 14 do 42 metrów. Siła nacisku pras hydraulicznych wynosi od 23 do 50 ton.  W ten sposób powstają poszczególne elementy więźby – wiązary. Komplet takich elementów jest dostarczany na budowę i tu szybko montowany w całość zgodnie z precyzyjną dokumentacją.

MiTek Industries Polska Sp. z o.o.
ul. Spółdzielcza 10
59-220 Legnica
tel. 76 862 89 88 fax 76 862 89 21
www.mitek.pl
www.plytkikolczaste.pl
e-mail: kontakt@dachymitek.pl