PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów piętrowych

Domy piętrowe cieszą się rosnącą popularnością i zainteresowaniem ze względu na brak skosów na górze i możliwość pełnego wykorzystania powierzchni domu. Pełne kondygnacje są praktyczne i wygodne - nie ma ograniczeń związanych z umeblowaniem, a pomieszczenia bez skosów są ustawne, dają wrażenie większej przestrzeni, nie tylko poprzez wysoki sufit, ale również dzięki możliwości umieszczenia okien na wszystkich ścianach. Druga kondygnacja może więc być równie doświetlona jak parter, dlatego często w projektach domów piętrowych umieszczamy duże przeszklenia także na piętrze. W każdym domu możemy wprowadzić zmiany. Istnieje również możliwość opracowania projektu indywidualnego.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
63

Lipińscy Domy, projekty domów piętrowych

Projekty domów piętrowych to zbiór budynków z dwoma pełnymi piętrami, które dzięki takiemu rozwiązaniu, są bardzo wygodne i funkcjonalne. Domy piętrowe to doskonała propozycja dla rodzin, które chcą mieć do dyspozycji wyraźnie podzielone strefy – wspólną i prywatną. W większości domów jest więc parter ze wspólnymi pomieszczeniami oraz piętro z pokojami prywatnymi. Projekt domu z piętrem jest też dobrym wyborem dla osób wysokich, które w domu z klasycznym poddaszem nie czują się komfortowo. Kolekcja projektów z poddaszem Lipinscy Domy znajduje się >> tutaj <<.

Dom piętrowy - najbardziej funkcjonalny dom dwukondygnacyjny

Domy piętrowe cieszą się rosnącą popularnością i zainteresowaniem ze względu na możliwość pełnego wykorzystania powierzchni domu. Pełne kondygnacje są praktyczne i wygodne i nie tylko wysokie osoby docenią to rozwiązanie. Nie ma ograniczeń związanych z umeblowaniem, pomieszczenia bez skosów są ustawne, dają wrażenie większej przestrzeni, nie tylko poprzez wysoki sufit, ale również dzięki możliwości umieszczenia okien na wszystkich ścianach, nie tylko szczytowych, jak to ma miejsce w domach ze skosami. Druga kondygnacja może więc być równie doświetlona co parter, dlatego często w projektach domów piętrowych Lipińscy Domy umieszczamy duże przeszklenia również na piętrze aby przestrzeń, w której przebywamy we własnym domu, była jasna i oddziaływała pozytywnie na nasze samopoczucie. Dzięki możliwości zastosowania dużych okien bryła domu piętrowego nabiera lekkości i spełnia oczekiwania Inwestorów na nowoczesny, komfortowy dom.
Dwie kondygnacje pozwalają w naturalny sposób wydzielić strefy funkcjonalne i zazwyczaj część dzienna jest na parterze, ale w kolekcji Lipińscy Domy można znaleźć również inne rozwiązania. Strefa wspólna znajdująca się na piętrze, może być wykorzystana na przykład kiedy istotne jest wyeksponowanie krajobrazu niedostępnego z dolnych kondygnacji. Wówczas można cieszyć się widokami wspólnie spędzając czas w salonie.
Mimo że projekty domów piętrowych wprowadzają naturalny podział stref użytkowych na dwóch osobnych poziomach z powodzeniem mogą być realizowane w dwóch etapach.

Koszt budowy domu piętrowego

Budowa domu piętrowego o tej samej powierzchni co dom z poddaszem użytkowym będzie porównywalnym wydatkiem finansowym. Kosztem dodatkowych ścian zyskujemy więcej powierzchni, w związku z czym powierzchnia zabudowy domów z pełnym piętrem może być mniejsza. Projekt domu piętrowego to doskonałe rozwiązanie w przypadku, kiedy istotna jest duża powierzchnia użytkowa, ale za to ograniczona jest wielkość działki. Również przy nietypowych kształtach działek domy piętrowe sprawdzą się idealnie. Do każdego projektu domu piętrowego oferujemy wykonanie kosztorysu inwestorskiego, który jest bardzo przydatny przy budowie domu systemem zleconym, aby móc kontrolować wydatki zarówno na robociznę jak i na materiały budowlane. Pokazuje on koszty uśrednione jednak stanowi doskonały punkt wyjścia do negocjacji cenowych.

Dlaczego warto wybudować dom piętrowy? Projekt dla każdego

Piętrowe domy jednorodzinne to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy inwestor potrzebuje dużo przestrzeni mieszkalnej, ale rozmiar działki ogranicza możliwości. W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo zróżnicowane projekty. Domy piętrowe mogą posiadać antresolę i garaż, a także spełniać surowe normy budynków energooszczędnych lub pasywnych. Warto wspomnieć także o stylistycznej różnorodności projektów, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klienci znajdą propozycję dopasowaną do swoich estetycznych oczekiwań.

Profesjonalne projekty: domy piętrowe jednorodzinne

Wszystkie oferowane przez nas projekty zostały starannie zaplanowane przez ekspertów, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i uczynić dom jak najbardziej funkcjonalnym. Warto zauważyć, że w przypadku takim, jak dom piętrowy projekt zakłada przynajmniej dwie kondygnacje – parter i piętro – bez skosów. Daje to większe możliwości aranżacji i wykorzystania przestrzeni na piętrze. W niektórych projektach pojawia się także dodatkowy poziom pod skośnym dachem w formie antresoli.

Najbardziej popularne stylizacje architektoniczne domów piętrowych

Domy piętrowe wyróżniają się doskonałymi proporcjami bryły, ponadczasowym stylem i harmonijnie skomponowanymi elewacjami. Część domów w kolekcji Lipińscy Domy zostało zaprojektowanych w charakterze podmiejskiej willi, o reprezentacyjnym wyglądzie. Wspaniale będą się one prezentować na dużych działkach z pięknie zaaranżowanym tarasem i ogrodem. Proponujemy również bardzo nowoczesne bryły, zgodne z najnowszymi trendami na geometryczne formy, których największym atutem są przeszklone, ciekawie zaprojektowane elewacje z okładzinami z naturalnych materiałów: cegły, kamienia, drewna.

Atutem domów piętrowych jest największy wybór rozwiązań dotyczący geometrii dachów. Można wybierać pomiędzy dachami skośnymi w tym dwuspadowymi, wielospadowymi np. kopertowymi lub bardziej rozbudowanymi, albo też zdecydować się na dach płaski, który jednak zawsze wymaga weryfikacji z warunkami zabudowy. Taką bezpłatną usługę weryfikacji działki wykonujemy dla naszych Inwestorów.

Kolekcja domów piętrowych Lipińscy Domy daje dużą swobodę w dopasowaniu projektu do potrzeb w każdym aspekcie: wielkości, funkcjonalności, stylistyki. Oferujemy również możliwość dopasowania każdego projektu do indywidualnych potrzeb naszych Inwestorów.