PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów wolnostojących

Biuro Projektowe Lipińscy to autorska pracownia architektoniczna, która od ponad 25 lat tworzy projekty domów jednorodzinnych. W 2007 roku nasze doświadczenia wzbogaciliśmy projektując i realizując pierwszy certyfikowany dom pasywny w Europie Środkowo-Wschodniej. Znamy doskonały i ekonomicznie uzasadniony przepis na projekt domu energooszczędnego oraz na niskobudżetowy projekt domu taniego w budowie. Nasze plany domów charakteryzuje szczegółowa dokumentacja projektowa, przemyślane rozwiązania funkcjonalne, harmonijna architektura zarówno dla domów nowoczesnych jak i tych o bardziej tradycyjnym charakterze. Te wszystkie elementy składają się na projekt domu wygodnego, ciepłego, bezpiecznego i przyjaznego mieszkańcom i środowisku. Wprowadzamy do naszych projektów zmiany oraz projektujemy domy indywidualne.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
405

Klienci decydujący się na budowę domu, szukający projektu, który spełni ich oczekiwania, znajdą w naszej ofercie duży wybór gotowych projektów – od klasycznych po nowoczesne, i dla tradycjonalistów, i modernistów.

Nie mamy również problemu ze stworzeniem indywidualnego projektu. Nasze biuro architektoniczne zajmuje się tworzeniem projektów w pełni spersonalizowanych. Doradzamy najlepsze rozwiązania, podpowiadamy, co się może sprawdzić, a z czego lepiej zrezygnować. Dzielimy się ekspercką wiedzą, by projekt, który realizujemy od podstaw, był jak najlepiej dopasowany do wymagań inwestorów. Co więcej, jeśli na naszej stronie klient znajdzie projekt domu jednorodzinnego wolnostojącego, który przypadnie mu do gustu, ale wymaga wprowadzenia kilku zmian, nie jest to dla nas żaden problem. Na życzenie klienta nanosimy poprawki na wybrany projekt domu, dzięki czemu będzie on całkowicie odpowiadał potrzebom.

Projekt domku jednorodzinnego na miarę potrzeb

Domy wolnostojące, które znajdują się na naszej stronie, mają kilka cech wspólnych, sprawiających, że każdy projekt, który wychodzi spod naszej ręki, jest dobrą inwestycją. Nasi architekci kładą nacisk na cztery rzeczy; są to:

 

Projekt domu jednorodzinnego – klient wybiera

Nasze projekty domów są na tyle zróżnicowane, że wychodzimy z założenia, że każdy znajdzie tu dom dla siebie. Szukając domu parterowego, znaleźć można u nas zarówno bardziej tradycyjne konstrukcje, jak i te cechujące się niestandardowymi rozwiązaniami architektonicznymi. Rodziny, które poszukują projektów domów małych i tanich w budowie również się nie zawiodą. Oferujemy konstrukcje kompaktowe i w pełni ekonomiczne. Przygotowane dla działek o sporym metrażu, jak i domy na wąskie działki, które wymagają przemyślanych rozwiązań. Wszystkie zaprojektowane przez architektów, którzy mają wiedzę i potrafią ją wykorzystać. Co więcej, cały czas rozbudowujemy naszą ofertę, tak aby każda rodzina znalazła na naszej stronie dom, który w pełni odpowiada jej wymaganiom, niezależnie od funduszy, jakie mogą przeznaczyć na tego typu inwestycję, czy rodzaju działki, którą posiadają.

Gotowy projekt domu jednorodzinnego wolnostojącego – dla kogo przeznaczona jest ta oferta?

Budowa domu jednorodzinnego to inwestycja na lata. Chociaż ta myśl może wydać się paraliżująca, szczególnie na samym początku budowy, to warto się na nią zdecydować. Własny dom to świetna inwestycja. Nawet jeśli w którymś momencie nasze plany życiowe ulegną zmianie, bez problemu będziemy mogli czerpać korzyści finansowe, podnajmując obiekt, bądź po prostu go sprzedając. Jednocześnie posiadanie domu to myślenie przyszłościowe. Szczególnie jeśli mamy dzieci. Poza tym to większa swoboda. Przede wszystkim aranżacyjna. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nawet kupując gotowy projekt domu jednorodzinnego, można go dopasować do własnych potrzeb i upodobań. Liczba pokoi, ich układ, styl czy zagospodarowanie zależy tylko od klienta. Możemy zagospodarować całą powierzchnię budynku pod własne dyktando. Jeśli od zawsze marzyliśmy o własnym gabinecie, przestronnej sypialni, kominku czy pokoju kąpielowym niczym w spa, teraz możemy sobie na to pozwolić. Co więcej, własna posesja, to również większa prywatność i poczucie intymności. Żaden zniecierpliwiony sąsiad nie zapuka do naszych drzwi, bo pralka za głośno chodzi. Dom wolnostojący to także wymarzone rozwiązanie dla rodzin z dziećmi lub takich, które dopiero planują powiększenie rodziny. Dodatkowo, jeśli działka znajduje się na obrzeżach miasta lub na terenach wiejskich, można korzystać z przestrzeni, bliskości przyrody, długich spacerów z czworonożnym pupilem czy joggingu o poranku w pobliskim lesie. Jeśli metraż działki na to pozwala, zaaranżowanie ogrodu lub tarasu pozwoli w pełni wykorzystać uroki domu z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu.

Domy wolnostojące na co zwrócić uwagę, wybierając projekt domu jednorodzinnego?

Przede wszystkim należy ustalić, czy wystarczy nam dom parterowy, czy potrzebny jest piętrowy. Od tej decyzji uzależniona jest każda kolejna. Podstawową kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas przeglądania projektu, jest funkcjonalność i ustawność poszczególnych pomieszczeń. Osoby, które marzą o kuchni otwartej na salon, łazience przy sypialni czy dwóch garażach, nie powinny rezygnować z tego tak łatwo. Warto sprawdzić, jakie możliwości oferuje wybrany projekt, co można zmienić, jakie modyfikacje da się wprowadzić bez szkody dla konstrukcji, a także bliżej przyjrzeć się planowi domu wolnostojącego. Każdy powinien zastanowić się, czy wszystko jest jasne, czy układ pokojów jest odpowiedni, czy nie ma się dodatkowych pytań lub sugestii. Analiza projektu pod kątem energooszczędności podpowie, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze i jakie zostały przewidziane. Warto pamiętać, że droga na skróty w postaci tańszych i mniej wytrzymałych materiałów wykończeniowych to najczęściej tylko pozorna oszczędność, która w dłuższej perspektywie może narazić nas na spore dodatkowe koszty, których moglibyśmy uniknąć.

Projekt domu jednorodzinnego – z czego trzeba zdać sobie sprawę?

Wybranie projektu domu jednorodzinnego nie jest zadaniem łatwym. Kryterium, które odgrywa kluczową rolę, jest zdanie sobie sprawy z tego, czego tak naprawdę się szuka, jakie są oczekiwania oraz potrzeby. Od zadania sobie pytania, ile pokoi zapewni prywatność każdemu z domowników, przez obecność garażu lub jego brak, po wielkość kuchni czy liczbę łazienek. Dom funkcjonuje też zupełnie inaczej niż mieszkanie, a dodatkowe pomieszczenia pomocnicze pozwolą lepiej utrzymac porządek i wygodniej korzystać na codzień z dostępnych przestrzeni. W dalszej kolejności są sprawy czysto formalne, które część naszych planów mogą zastopować, takie jak dopasowanie projektu do wielkości działki oraz wymagań i ograniczeń, jakie stawiają przepisy prawa budowlanego. Od czego jednak są architekci? Dokładamy wszelkich starań, aby nasze projekty były szyte na miarę, czyli dopasowane do indywidualnych potrzeb, a przy tym ekonomiczne i o wysokiej estetyce. Dzięki temu nie ma dla nas przeszkód nie do przeskoczenia, a do każdego projektu podchodzimy jak do wyzwania. Warto sprawdzić, jakie gotowe projekty możemy zaoferować. Dla osób, które nie znajdą tego, czego szukały, jesteśmy w stanie przygotować indywidualny projekt, który będzie dla nich bardziej komfortowy.