PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z wejściem od południa

Projekty domów z wejściem od południa mają specjalnie opracowany układ po to, by pokój dzienny lub salon mógł być zlokalizowany na tej samej elewacji co wejście do domu. W takich sytuacjach projektujemy duże przeszklenia z przodu domu. Daje to zyski energetyczne i pozwala doświetlić pomieszczenia dzienne, kuchnię, jadalnię. Pomieszczenia techniczne i sypialnie można usytuować od ogrodu, a taras od frontu lub z boku. Jeśli dom posiada garaż najlepiej żeby znalazł się od na elewacji wschodniej. Jest to również dobre rozwiązanie na działki bardzo głębokie, gdy Inwestor chce maksymalnie odsunąć dom od drogi dojazdowej. Każdy dom możemy dostosować wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości możemy przygotować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
40

Lipińscy Domy, projekty domów z wejściem od południa

Projekty domów z wejściem od południa mają specjalnie opracowany układ po to, by maksymalnie wykorzystać walory nietypowej działki.

Typowe usytuowanie działki względem drogi dojazdowej

Większość dostępnych na rynku projektów zakłada standardowe usytuowanie względem kierunków świata i wjazdu na działkę. Zazwyczaj salon i duże przeszklenia projektowane są z tyłu domu czyli na elewacji ogrodowej, kuchnia od frontu, a sypialnie podobnie jak garaż z boku domu. W związku z tym, że optymalnie najbardziej przeszklona powinna być elewacja południowa lub południowo-zachodnia, domy takie nadają się głównie na działki z wjazdem od północy czy od północnego-wschodu. Wiadomo jednak, że nie da się zaprojektować w ten sposób dojazdu do wszystkich działek budowlanych. Ta grupa projektów wychodzi na przeciw wszystkim Inwestorom, którzy nie posiadają takiej typowej działki.

Nietypowe usytuowanie działki względem drogi dojazdowej

Często podział dużego terenu na mniejsze działki budowlane wymusza dojazdy do posesji ze wszystkich kierunków. Na układ wpływ mają uwarunkowania lokalne, rzeźba terenu, cieki i zbiorniki wodne, zrealizowane już budynki, ciągi instalacyjne czy istniejące drogi. Zdarza się, że działki które mają nietypowe wjazdy czy kształty można kupić w bardzo korzystnej cenie. Przykładem takiego atrakcyjnego gruntu są działki z wjazdem od południa. Nie wszystkie projekty nadają się do realizacji na takim terenie. Jednak wcale nie oznacza to, że nie da się na nich wybudować idealnego domu.

Cechy szczególne projektów domów z wejściem od południa

Projekty domów z wejściem od południa mają specjalnie opracowany układ po to, by pokój dzienny lub salon mógł być zlokalizowany na tej samej elewacji co wejście do domu. W takich sytuacjach projektujemy duże przeszklenia z przodu domu. Daje to zyski energetyczne i pozwala doświetlić pomieszczenia dzienne, kuchnię, jadalnię. Pomieszczenia techniczne i sypialnie można usytuować od ogrodu, a taras od frontu lub z boku. Jeśli dom posiada garaż najlepiej żeby znalazł się od na elewacji wschodniej. Jest to również dobre rozwiązanie na działki bardzo głębokie, gdy Inwestor chce maksymalnie odsunąć dom od drogi dojazdowej.

Projekt domu z wejściem od południa – prosty sposób na zagospodarowanie trudnej działki

Działki z wjazdem od strony południowej dla wielu osób bywają problematyczne ze względu na ograniczenie dostępu naturalnego oświetlenia do budynku. W przypadku tradycyjnego usytuowania domu na takiej działce większość pomieszczeń zostanie pozbawiona bezpośredniego światła południowego. Działka ta stanowi więc wyzwanie, ale dzięki odpowiednio zaplanowanej inwestycji można zapewnić mieszkańcom komfort i w pełni wykorzystać warunki terenu.
Ze względu na naświetlenie nieruchomości od frontu domy z wejściem od południa mają część rekreacyjną w strefie wejściowej. Najlepszą lokalizacją takiego domu jest zaplanowanie go w możliwie najdalszej odległości od wjazdu. Odsunięcie budynku od drogi pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo domowników (zwłaszcza bawiących się na zewnątrz dzieci), a także zminimalizuje hałasy napływające z ulicy. Ponadto projekt domu z wejściem od południa oddalonego od ulicy pozwala połączyć salon z ogrodem.

Domy z wejściem od południa – jak wybrać projekt?

Dobrze wykonany projekt domu z wejściem od południa niweluje skutki usytuowania nieruchomości na problematycznej działce. Dlatego domy z wejściem od południa zazwyczaj mają strefę dzienną umieszczoną od strony południowej. Takie rozmieszczenie pozwala maksymalnie wykorzystać naturalne światło padające od strony południowej. Pomieszczenia znajdujące się w takim układzie z przodu domu, z dużymi oknami na południe i zachód pozwalają skutecznie wykorzystać energię słoneczną, co ma duże znaczenie dla energooszczędności nieruchomości. Sypialnie natomiast zlokalizowane od strony wschodniej sprawiają, że słońce dociera tam rano, ale nie nagrzewa pokoju w czasie najwyższych temperatur.

Różnorodność projektów

Wśród tej grupy znajdziecie Państwo bardzo bogaty wybór projektów o różnorodnych bryłach, architekturze oraz wielkości: domy małe, średnie i duże, parterowe oraz z użytkowym poddaszem, czy piętrowe, jednorodzinne oraz przystosowane do zabudowy bliźniaczej. Zarówno z garażem jak i z wiatą, czy bez przewidzianego stanowiska dla samochodu w bryle domu. Są tu nowoczesne „kostki” z płaskimi dachami, ale też bardzo tradycyjne i klasyczne domki z dachem dwuspadowym. Niektóre z nich są wyjątkowo atrakcyjne dzięki wysokim sufitom, co przy dużych przeszkleniach pozwala cieszyć się naturalnym światłem i oszałamiającą przestrzenią salonu. Domy te często posiadają dwa tarasy.

PROJEKTY W TEJ GRUPIE SĄ DOSTOSOWANE DO RÓŻNORODNYCH GUSTÓW I ROZBIEŻNYCH ZAWARTOŚCI PORTFELA.

Niektóre projekty są zaplanowane w taki sposób, że można je sytuować na działkach narożnych – wejście do budynku jest zlokalizowane na ścianie bocznej w stosunku do wjazdu do garażu. W wielu przypadkach pozwala to na korzystne ustawienie domów z tej kolekcji także na działkach z wjazdem od wschodu lub zachodu, a także z kierunku południowo-wschodniego i południowo-zachodniego. Dotyczy to projektów, które mają przeszklone również boczne elewacje. Każdy projekt można zamówić w lustrzanym odbiciu i tym samym jeszcze dokładniej dopasować go do usytuowania na działce.

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy w decyzji czy wybrać wersję podstawową, czy lustrzane odbicie wystarczy się z nami skontaktować. Możemy również udostępnić plik z obrysem domu, który umożliwi sprawdzenie wymiarów i wrysowanie domu odpowiednio względem kierunków świata.