bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow z dachem dwuspadowym (400)

Praktyczne i tanie projekty domów z dachem dwuspadowym

Dachy dwuspadowe są proste w realizacji i zazwyczaj tańsze od skomplikowanych dachów wielospadowych. Wynika to z faktu, że prosta konstrukcja jest mniej problematyczna w realizacji i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Wpływa to bezpośrednio na tańsze koszty robocizny. Drugim aspektem wpływającym na niższe koszty jest bark ozdobników i mniejsza ilość droższych elementów wykończeniowych takich jak: gąsiory, obróbki blacharskie, orynnowanie. Koszty generuje więc nie tylko powierzchnia przekrycia, ale też dodatkowe elementy jak lukarny, daszki, okna połaciowe, kominki wentylacyjne, obróbki kominów. Najtańszym dachem jest więc oczywiście dach dwuspadowy bez elementów dodatkowych.
Konstrukcje proponowane w naszych projektach to tradycyjna więźba ciesielska lub prefabrykowana więźba z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi, która najkorzystniej wypada w projektach domów parterowych, ponieważ daje największe możliwości funkcjonalne oraz eliminuje konieczność wykonywania ciężkiego stropu.
Praktyczną zaletą budynków krytych dwuspadowo jest fakt, że takie domy jednorodzinne łatwo zestawiać w budynki w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej.

Wizualne aspekty domów z dachem dwuspadowym

Dachy dwuspadowe są najbardziej uniwersalne w zastosowaniu, ponieważ pasują do domów w każdej stylistyce. W tradycyjnych rozwiązaniach dworkowo-rustykalnych stosuje się często duże okapy, zadaszenia podparte na słupach, lukarny doświetlające kondygnację pod połacią dachową. Najczęściej wówczas stosowane są dachówki ceramiczne np. karpiówka, ale też dachówki ceramiczne i cementowe w większych formatach. Takie dachy mają najczęściej spadki od 35-45 stopni. Dach dwuspadowy sprawdza się jednak również świetnie w domach w stylu bardzo nowoczesnym - np. z dużymi przeszkleniami, z attykowymi ścianami szczytowymi, z dachami bez okapów oraz z pokryciem z blachy na rąbek.

Dach dwuspadowy a funkcjonalność

W domach z poddaszem użytkowym dach dwuspadowy daje większą powierzchnię użytkową i umożliwia doświetlenie pomieszczeń oknami w ścianach szczytowych. W połączeniu z wyższą ścianką kolankową pozwala użytkować całą dostępną przestrzeń. Natomiast w domach parterowych zastosowanie dwuspadowego dachu daje bezcenną przestrzeń strychu, którą można wykorzystać do celów rekreacyjnych lub/i magazynowych.

Dwuspadowy dach spełnia większość warunków zabudowy

Warunki zabudowy dla wielu działek w Polsce narzucają często konkretną geometrię dachów nowopowstających domów. W wielu przypadkach są to dachy spadziste, a nierzadko jest wręcz ograniczenie do dwóch spadów. W naszej ofercie mamy ponad 400 projektów z dwuspadowymi dachami o różnym kącie nachylenia połaci dachowych. Zróżnicowane jest też usytuowanie kalenicy - może być ona prostopadła lub równoległa do drogi.

Dwuspadowy też może być urozmaicony

Bryłę tego typu można urozmaicić obniżając dach nad częścią budynku np. nad garażem lub projektując dwie prostopadłe kalenice albo dodatkowe lukarny z oknami doświetlającymi poddasze. W bardziej tradycyjnych rozwiązaniach kalenicę można urozmaicić zastosowaniem naczółków.

Wykończenie dachów dwuspadowych

Wszystkie dachy w projektach naszego Biura mogą być pokryte zarówno ciężkim pokryciem jak dachówki ceramiczne, cementowe, ale też lekką blachodachówką, gontem bitumicznym, czy popularną zwłaszcza przy nowoczesnych rozwiązaniach blachą na rąbek. Można również bez problemu zastosować na nich panele fotowoltaiczne, czy kolektory słoneczne.

Zmiany w projektach z dachem dwuspadowym

Każdy dach możemy dostosować do potrzeb Inwestora. Najczęstszą zmianą w projektach, jaką wykonujemy dla naszych inwestorów jest dostosowanie kąta nachylenia dachu. Często Inwestorzy chcą zmienić lub zaprojektować zadaszenie nad tarasem lub ze względów finansowych rezygnują z niego. Zasady wprowadzania zmian do projektu w naszym biurze znajdziesz tutaj >>>Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
120,43m²
Cena:
2 890 zł
komentarze (87)
Pow. użytkowa:
95,84m²
Cena:
2 690 zł
komentarze (174)
Pow. użytkowa:
182,79m²
Cena:
3 970 zł
komentarze (22)
Pow. użytkowa:
68,77m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (38)
Pow. użytkowa:
76,07m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
80,13m²
Cena:
2 570 zł
komentarze (57)
Pow. użytkowa:
120,26m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (25)
Pow. użytkowa:
99,81m²
Cena:
2 690 zł
komentarze (287)
Pow. użytkowa:
119,98m²
Cena:
2 870 zł
komentarze (54)
Pow. użytkowa:
102,02m²
Cena:
2 790 zł
komentarze (4)