PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Dachy dwuspadowe są proste w realizacji i zazwyczaj tańsze od skomplikowanych dachów wielospadowych. Wynika to z faktu, że prosta konstrukcja jest mniej problematyczna w realizacji. Wpływa to bezpośrednio na niższe koszty robocizny. Drugim aspektem wpływającym na niższe koszty jest bark ozdobników i mniejsza ilość elementów wykończeniowych. W domach z poddaszem użytkowym dach dwuspadowy daje większą powierzchnię użytkową i umożliwia doświetlenie pomieszczeń oknami w ścianach szczytowych. Natomiast w domach parterowych zastosowanie dwuspadowego dachu daje bezcenną przestrzeń strychu, którą można wykorzystać do celów magazynowych. Każdy dom możemy dostosować wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości możemy przygotować projekt indywidualny.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
293

Prawdopodobnie wielu z nas pamięta swoje dziecięce rysunki lub pierwsze artystyczne formy wyrazu swoich pociech: dom, a przed nim rodzice z gromadką dzieci, jakaś chmurka, słońce czy drzewo. Te wyobrażenia właściwie zawsze odnoszą się do wizualizacji domu z dachem dwuspadowym, choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę. To, że właśnie w takiej uproszczonej formie każde dziecko rysuje dom, poniekąd tłumaczy popularność, jaką cieszą się projekty domów dwuspadowych. Każdy z nas właśnie tak wyobraża sobie swój wymarzony, pierwszy dom. Część osób postanawia zrealizować swoje dziecięce fantazje, wybierając gotowy projekt lub zlecając architektowi stworzenie nowego projektu domu właśnie z dachem dwuspadowym. Inni, decydują się na domy z dachem wielospadowym, a jeszcze inni, urzeczeni prostotą bryły, stawiają na dom z płaskim dachem. Co przemawia na korzyść domu z dachem dwuspadowym? Dlaczego warto się zdecydować na taki projekt? Lepiej wybrać dom parterowy z dachem dwuspadowym, a może piętrowy? Na co zwrócić uwagę, wybierając projekt domu z dachem dwuspadowym?

Nowoczesne domy z dachem dwuspadowym – prostota, która gwarantuje spokój inwestorom

Projekt domu już gotowy? Środki na budowę zebrane? Ekipa budowlana znaleziona? Wszystko brzmi świetnie. Niestety zazwyczaj, pomimo ogólnego entuzjazmu i zapału, szybko okazuje się, że z pozoru drobne problemy, niedociągnięcia czy nieścisłości w projekcie, mogą urosnąć do rangi prawdziwego problemu, który może nawet spowodować zastój w budowie lub konieczność naniesienia poprawek. Na szczęście decydując się na projekt domu z dachem dwuspadowym, możesz odetchnąć z ulgą. Jak już wspomnieliśmy, to klasyczna konstrukcja, za której popularnością stoją lata praktyki. Trudno o bardziej sprawdzoną konstrukcję.

Domy z dachem dwuspadowym – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Na projekt domu z dachem dwuspadowym decydują się osoby, którym zależy na terminowym zakończeniu budowy i wprowadzeniu się do swojego pierwszego własnego domu jak najszybciej. Niezaprzeczalną zaletą takiego projektu jest to, że w pakiecie z dachem dwuspadowym otrzymujemy szybszą i po prostu tańszą w budowie konstrukcję. I nie ma tutaj targowania się „coś za coś”. Po prostu solidny projekt ze sprawdzonym rozwiązaniem architektonicznym zawsze się obroni. Dla większości młodych ludzi ma to niebagatelne znaczenie. Mniejsza powierzchnia dachu to mniej materiałów potrzebnych do jego budowy, a prosta konstrukcja ogranicza ryzyko popełnienia błędu do minimum. Oprócz oszczędności dla naszego portfela zyskujemy również bezpieczeństwo. Dom z dachem dwuspadowym, w przeciwieństwie do domów z płaskim dachem, nie stwarza warunków do zatrzymywania się na nim śniegu czy wody. To szczególnie istotne w okresie letnim i jesiennym, gdy mamy do czynienia z gwałtownymi ulewami oraz zimą, gdy obfite opady śniegu potrafią sparaliżować ruch uliczny i stwarzać niebezpieczeństwo zawalenia się dachu. Decydując się na projekt domu z dachem dwuspadowym, nie musimy się obawiać, że tego typu nieprzewidywalne warunki pogodowe jakkolwiek zagrożą lub obciążą konstrukcję naszego domu. Dzięki jego budowie śnieg lub deszcz osuwa się z niego niejako samoistnie. Co więcej, budując dom, chcemy, aby każdy z domowników znalazł w nim miejsce tylko dla siebie. Taka konstrukcja jest bardzo funkcjonalna i pozwala na zagospodarowanie przestrzeni w optymalny sposób – nawet poddasza, które pomimo skosów, można z powodzeniem zaadaptować do swoich celów. Dzięki temu nie będziesz miał problemów z rozplanowaniem przestrzeni w wygodny i praktyczny sposób.

Domy parterowe z dachem dwuspadowym – wygodne i ekonomiczne rozwiązanie

Domy parterowe dwuspadowe są często wybieraną opcją. Osoby szukające tego typu projektów z pewnością znajdą kilka ciekawych propozycji w naszej ofercie. Dodatkowo nasze biuro architektoniczne oferuje również dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb czy preferencji. Wystarczy wybrać projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym i zgłosić się do naszego pracownika, by omówić ewentualne zmiany. Nasze biuro słynie z indywidualnego podejścia do każdego klienta, dlatego w razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

Chcielibyśmy od razu sprostować: dach dwuspadowy nie nadaje się jedynie do nieskomplikowanych konstrukcji! Bez problemu sprawdzi się w przypadku domów małych i tanich w budowie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki rodzaj dachu zastosować na przykład w projekcie domów w zabudowie bliźniaczej. Fajnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które planują w przyszłości powiększenie rodziny, jest budowa domu parterowego z dachem dwuspadowym, który posiada poddasze. Dzięki temu nawet jeśli w momencie budowy nie mamy funduszy na jego wykończenie, możemy to zrobić w przyszłości. W ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń, w której możemy urządzić sypialnię lub domowe biuro. Bez szkody dla funkcjonalności tych pomieszczeń, ponieważ skosy będą biegły wzdłuż przeciwległych boków budynku, więc nie zabiorą nam cennej powierzchni.

Dlaczego warto zainwestować w dom z dachem dwuspadowym?

Dom z dachem dwuspadowym to idealna opcja dla każdego, kto marzy o budowie domu piętrowego, w którym bez trudu pomieści się cała rodzina, a nawet znajdzie się miejsce dla teściów lub rodziców. Wybór projektów, które oferujemy, jest na tyle różnorodny, że każdy znajdzie rozwiązanie łączące oczekiwania estetyczne oraz ekonomiczne. Plusem tego typu projektów jest ich uniwersalność. Sprawdzą się zarówno wśród miłośników nowoczesnych aranżacji, jak i skandynawskiej powściągliwości czy tradycyjnych rozwiązań. Każda osoba ceniąca solidne projekty i łatwość aranżacji poczuje się usatysfakcjonowana.

Łatwiej znaleźć szereg powodów, które działają na korzyść projektów domów z dachem dwuspadowym niż minusów, które mogłyby nas od tego zamiaru odwieść. Przede wszystkim są na tyle popularne, że margines błędu jest tutaj naprawdę niewielki. Co więcej, projekt domu z dachem dwuspadowym wpisze się w każdy krajobraz – jest ponadczasowy i uniwersalny. Tego typu konstrukcje z dachem dwuspadowym uchodzą za łatwe do ogrzania i można bez trudu wykluczyć straty ciepła. Jak już wspomnieliśmy, to bezpieczne rozwiązanie w naszym klimacie – ani deszcz, ani śnieg nie obciążą go na tyle, by zagrozić naszej konstrukcji. To też doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o poddaszu łatwym do zaadaptowania. Kształt dachu dwuspadowego umożliwia wykorzystanie każdego centymetra, w zależności od potrzeb i fantazji domowników. Dodatkowym atutem takiej klasycznej konstrukcji jest to, że jeśli zajdzie taka potrzeba, nie będziemy mieli raczej problemów ze sprzedażą tak uniwersalnego projektu. Wielu właścicieli domów piętrowych czy z poddaszem rozważa również opcję wynajmu części lub całej kondygnacji, na przykład wtedy, gdy dzieci się wyprowadzą i część domu pozostaje niezamieszkana. Nawet jeśli w tej chwili takie dywagacje wydają się nam bardzo odległe, zawsze warto mieć plan b.

Projekty domów z dachem dwuspadowym – konstrukcja i właściwości

Dachy dwuspadowe, inaczej nazywane szczytowymi, siodłowymi lub dwupołaciowymi – skonstruowane są z dwóch prostokątów – połaci, które stykają się w kalenicy, czyli na styku  górnych krawędzi połaci. Nasze projekty domów z dachem dwuspadowym przewidują kąt nachylenia dachu w granicach 30-40 stopni, co umożliwi swobodny odpływ wody, jak i śniegu. Dachy siodłowe są nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu, cechując się nie tylko uniwersalnością, ale również funkcjonalnością. Jakie posiada zalety?

Projekty domów z dachem dwuspadowym – zalety dachów dwupołaciowych

Dachy dwuspadowe są proste w realizacji i zazwyczaj tańsze od skomplikowanych dachów wielospadowych. Wynika to z faktu, że prosta konstrukcja jest mniej problematyczna w realizacji. Wpływa to bezpośrednio na niższe koszty robocizny. Drugim aspektem wpływającym na niższe koszty jest brak ozdobników i mniejsza ilość elementów wykończeniowych. W domach z poddaszem użytkowym dach dwuspadowy daje większą powierzchnię użytkową i umożliwia doświetlenie pomieszczeń oknami w ścianach szczytowych. Stwarza również pole do montażu paneli fotowoltaicznych i oszczędności energii cieplnej. Natomiast w domach parterowych zastosowanie dwuspadowego dachu daje bezcenną przestrzeń strychu, którą można wykorzystać do celów magazynowych. Każdy dom możemy dostosować, wprowadzając zmiany, a jeśli nie ma takiej możliwości, możemy przygotować projekt indywidualny.

Architekci, którzy zrozumieją wszystkie potrzeby

Budowa domu to inwestycja na lata, zaś z efektu końcowego będą miały pożytek nie tylko osoby bezpośrednio w niego inwestujące, ale również ich dzieci, a nawet wnuki. Warto w tym przypadku dokładnie przemyśleć, jakie mamy oczekiwania, jakimi możliwościami finansowymi dysponujemy i z bagażem takiej wiedzy udać się do biura architektonicznego, takiego jak lipińscy domy. Przedstawimy najciekawsze opcje, a także porozmawiamy o plusach i minusach każdej z nich. Na co zwracać uwagę, co się uda, a co nie ma szansy na powodzenie. Dzięki temu wspólnie zrealizujemy projekt domu, który przetrwa próbę czasu. Będzie za to gromadził pod swoim dachem wspomnienia, marzenia i codzienność, z których zbudowane jest nasze życie.