bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty restauracji domow weselnych (4)

Katalogowe projekty budynków usługowych, weselnych i restauracji cieszą się coraz większym powodzeniem wśród inwestorów planujących prowadzenie własnego biznesu, którzy szukają optymalnie zaprojektowanego budynku, możliwego do budowy w rozsądnym budżecie. Opracowane przez nas tego typu projekty są przemyślane pod kątem funkcjonalności, wygody, zaplanowane z dbałością o szczegóły, zgodne z obowiązującymi normami i przepisami, a przy tym – dzięki szczegółowej dokumentacji – nie nastręczają problemów przy adaptacji i realizacji. Na początku przygody z otwarciem tego typu działalności dobrze jest oszacować koszty inwestycji, w czym pomoże dokładnie opracowana, szczegółowa, z wieloma rozrysowanymi elementami i detalami dokumentacja projektowa oraz szczegółowy kosztorys inwestorski, który można zamówić do każdego naszego projektu.

Domy weselne i restauracje - dla kogo?

Projekty budynków usługowych typu dom weselny czy restauracja wymagają dużego doświadczenia i wiedzy nie tylko w zakresie samego procesu projektowania, ale znajomości wielu dodatkowych aspektów, przepisów pożarniczych, przepisów narzuconych przez instytucje kontrolujące i pozwalające na użytkowanie tego typu obiektów. Restauracje i domy weselne różnią się wielkością, ilością osób, które będą korzystać z obiektu, sposobem zaplanowania funkcji, standardem, stylem. Część inwestorów szuka budynków w tradycyjnym stylu, nieco rustykalnym, z elementami drewnianymi, z imitacją muru pruskiego, drewnianymi podporami- idealnie komponującymi się z sielskim otoczeniem, doskonałymi do budowy na działkach o dużych walorach krajobrazowych. Inni zaś zwrócą uwagę na projekty o nowoczesnym rysie, prostej bryle, z dużymi przeszkleniami, metalowymi elementami elewacji, które dobrze sprawdzą się jako budynki usytuowane na niewielkich działkach miejskich lub mocno zabudowanym obszarze. Każdy z tych projektów dopasować można do działki, w taki sposób, by razem tworzyły harmonijną całość, maksymalnie wykorzystując zarówno atuty samego projektu, jak i otoczenia.

Doskonale zaplanowana funkcja to najważniejsza cecha gotowego projektu restauracji czy domu weselnego

Niezależnie od tego, jaki wybierzemy styl budynku, najbardziej istotna jest jego funkcjonalność. W restauracjach najbardziej reprezentacyjna jest oczywiście sala dla gości, ale bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie pozostałych pomieszczeń typu: kuchnia, pomieszczenia do przechowywania, chłodne, spiżarnie, zaplecze gospodarcze, toalety, szatnia, recepcja, ciągi komunikacyjne, ewakuacyjne itp. W zależności od przewidywanej powierzchni obiektu i liczby gości, pomieszczenia muszą mieć odpowiedni wymiar, ustawienie sprzętów musi być zgodne z wytycznymi, przepisami, zasadą ergonomii – wszystko po to, by korzystanie z nich było wygodne zarówno dla gości, jak i dla obsługi. W obiektach typu dom weselny – coraz chętniej szukanych przez inwestorów zainteresowanych prowadzeniem tego typu działalności, oprócz sal lub sali dla gości, pomieszczeń gospodarczych, zaplecza socjalnego, projektuje się także część hotelową. Musi być ona łatwo dostępna, pokoje posiadać własne łazienki, najlepiej zlokalizowana w taki sposób, by gościom korzystającym z zaplecza hotelowego, jak najmniej dawał się we znaki hałas dotyczący z sali głównej.
O atrakcyjności budynku stanowi nie tylko jego bryła i rozplanowanie pomieszczeń, ale możliwość pięknego wkomponowania go w otoczenie. Dla gości restauracji, czy tym bardziej dla pary młodej niezmiernie ważna jest możliwość korzystania nie tylko z samego obiektu, ale także z tarasu, malowniczego parku , czy ogrodu, w którym często znajdują się drewniane pergole, huśtawki, altanki, oczka wodne.

Projektowane przez biuro projektowe Lipińscy Domy obiekty restauracji i domów weselnych można dostosować do potrzeb inwestora zarówno pod kątem funkcjonalności, jak też wyglądu. Zmiany można wprowadzać w naszym biurze, lub na podstawie bezpłatnej zgody u wybranego architekta lokalnego.

Zobacz zasady wprowadzania zmian w projektach katalogowych >>>

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
376,03m²
Cena:
6 470 zł
komentarze (0)
Pow. użytkowa:
290,27m²
Cena:
5 970 zł
komentarze (6)
Pow. użytkowa:
557,42m²
Cena:
11 770 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
425,46m²
Cena:
8 770 zł
komentarze (4)