bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow z poddaszem (308)

Projekty domów z poddaszem - największy wybór dla rodziny

Projekty domów z poddaszem użytkowym to kolekcja charakteryzująca się największą różnorodnością. Są to projekty najbardziej popularne i lubiane przez Inwestorów. W dziale tym znajdują się domy jednorodzinne i wielorodzinne o bardzo zróżnicowanej wielkości.

Dla kogo dom z poddaszem

Spośród domów małych i tanich w budowie wybrać swój dom może zarówno mała rodzina, na start - z częścią sypialną na poddaszu, jak i seniorzy na jesień życia - gdzie pokoje na poddaszu pełnią zazwyczaj funkcję gościnną. Najpopularniejsze metraże 120-160 metrowe są wybierane przez rodziny 2+2 lub 2+3 z powodu najkorzystniejszego stosunku kosztów budowy do wielkości. Projekty domów z poddaszem z tej grupy mają przeważnie wbudowany garaż jedno lub dwustanowiskowy, często z wygodnym przejściem do domu. Natomiast im większe metraże tym więcej pojawia się pomieszczeń dodatkowych, które wpływają na komfort użytkowania domu takich jak spiżarnia, garderoby, pralnia czy pomieszczenia techniczne. Domy z poddaszem powyżej 200 m kw. oraz rezydencje przeznaczone są dla osób dysponujących większymi środkami, które wybiorą komfort, kosztem wyższej ceny. W tych projektach często zastosowane są ponadstandardowe rozwiązania typu antresola, podwyższony sufit, dwukondygnacyjne przeszklenia, czy większe zróżnicowanie bryły i jednocześnie kształtu dachu.

Najczęściej wybierany styl domów z poddaszem

W naszej kolekcji projektów domów z poddaszem znajdują się zarówno projekty tradycyjne jak i nowoczesne. Widoczny jest nurt inwestorów, którzy szukają efektownych nowoczesnych rozwiązań, ale jednocześnie oszczędnych w formie. Dla nich mamy projekty z dużymi przeszkleniami, dachami bez okapów i nietypowo rozwiązanymi układami funkcjonalnymi. W miejscach gdzie warunki zabudowy wymagają spadzistych dachów, to właśnie brak okapu i duże przeszklenia tworzą charakter architektury najnowszej generacji.

Energooszczędność i ekonomia domów z poddaszem

Nowoczesność to w obecnych czasach również synonim energooszczędności. Przy obecnych problemach w okresach grzewczych dążenie do ograniczenia produkcji dwutlenku węgla staje się już obowiązkiem każdego. Energooszczędny dom z poddaszem to nie tylko wkład w ekologię, ale również komfort ciepłego domu i niskich rachunków za ogrzewanie. Dobrze zaizolowany dom z poddaszem łatwiej i taniej ogrzać. Jest to tym łatwiejsze, jeśli dom, tak jak wszystkie projekty w naszej kolekcji, jest zaprojektowany z uwzględnieniem odpowiednich proporcji przegród budowlanych i ich właściwego uszczelnienia. Niemałą rolę dla poprawy jakości powietrza odgrywa rekuperacja, która wentylując wnętrza jednocześnie zapobiega ucieczce ciepła, co czyni przebywanie w pomieszczeniach wyjątkowo komfortowym - bez zaduchu, ale i bez przeciągów. W przypadku budynków tego typu korzystny jest również stosunek powierzchni dachu (który często ma znaczący udział w kosztach) do powierzchni użytkowej – w odróżnieniu od domów parterowych, tutaj jednym dachem przykrywamy dwie kondygnacje co zmniejsza koszty. Podobne wygląda kwestia fundamentów, które nie muszą być tak rozległe.

Domy z poddaszem idealne na inwestycje deweloperskie

Będąc najchętniej wybieranymi spośród wszystkich projektów, domy z poddaszem użytkowym są najlepszym rozwiązaniem dla planujących budowę osiedli mieszkaniowych. W naszej ofercie oprócz szerokiej gamy projektów jednorodzinnych znajdują się również projekty domów do zabudowy szeregowej o różnych szerokościach segmentów i zróżnicowanych programach funkcjonalnych, również dwumieszkaniowych. Dzięki dwóm kondygnacjom na dostępnej pod inwestycję działce można zaprojektować większą powierzchnię użytkową, co wprost proporcjonalnie przekłada się na zysk ze sprzedaży.

Projekt domu z poddaszem z naszej kolekcji to najwygodniejsze rozwiązanie dla każdego, kto myśli o ekonomicznym, praktycznym i ciepłym domu.Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
102,02m²
Cena:
2 790 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
71,00m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (71)
Pow. użytkowa:
102,02m²
Cena:
2 690 zł
komentarze (173)
Pow. użytkowa:
140,20m²
Cena:
3 870 zł
komentarze (57)
Pow. użytkowa:
92,30m²
Cena:
2 390 zł
komentarze (8)
Pow. użytkowa:
159,79m²
Cena:
5 170 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
204,56m²
Cena:
4 470 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
164,11m²
Cena:
3 770 zł
komentarze (10)
Pow. użytkowa:
174,67m²
Cena:
3 670 zł
komentarze (5)
Pow. użytkowa:
151,45m²
Cena:
3 470 zł
komentarze (2)