PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów do adaptacji na drewniane prefabrykowane

W kategorii domów prefabrykowanych Klienci znajdą propozycje projektów, które bez problemu można przerobić do drewnianej technologii prefabrykowanej na podstawie wydanej przez biuro Lipińscy Domy bezpłatnej zgody na zmiany. Jest to bardzo duże ułatwienie dla Inwestorów, szukających projektów do szybkiej, dokładnej i energooszczędnej realizacji, która ostatnimi czasy zyskuje coraz większą popularność. Wybuduj dom w szybkiej technologii prefabrykowanej drewnianej z Wolf Haus, a oprócz oczywistych korzyści ekologicznych i ekonomicznych otrzymasz dodatkowo projekt domu wraz z adaptacją za 1 zł! Postaw na nowoczesne rozwiązania!

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
365

Lipińscy Domy, projekty domów idealne do wykonania jako drewniane prefabrykowane

Wybuduj dom w szybkiej technologii prefabrykowanej drewnianej z Wolf Haus, a oprócz oczywistych korzyści ekologicznych i ekonomicznych otrzymasz dodatkowo projekt domu wraz z adaptacją za 1 zł! Postaw na nowoczesne rozwiązania!

BEZPŁATNA WYCENA DOMU W SYSTEMIE WOLFHAUS >>>

W kategorii domów prefabrykowanych Klienci znajdą propozycje projektów, które bez problemu można przerobić do drewnianej technologii prefabrykowanej na podstawie wydanej przez biuro Lipińscy Domy bezpłatnej zgody na zmiany. Jest to bardzo duże ułatwienie dla Inwestorów, szukających projektów do szybkiej, dokładnej i energooszczędnej realizacji, która ostatnimi czasy zyskuje coraz większą popularność.

DLA KOGO PREFABRYKOWANY DOM DREWNIANY?

Decydując się na budowę domu, inwestor może wybierać co najmniej z kilku technologii, zróżnicowanych pod względem czasu budowy, kosztów, dostępności materiałów i wyspecjalizowanych ekip itp. Najpopularniejsza nadal jest tradycyjna technologia murowana, ale coraz częściej inwestorzy decydują się na technologię szkieletową (szkielet drewniany lub stalowy), prefabrykowaną (prefabrykat keramzytowy), modułową (bloczki styropianowe zalewane betonem), czy budowę z bala drewnianego. Technologia szkieletu drewnianego to jeden z najszybszych sposobów budowy i - obok tradycyjnej technologii murowanej - najbardziej popularna. W Polsce staje się coraz powszechniejsza głównie za sprawą coraz szerszej i bardziej szczegółowej informacji na jej temat oraz większej dostępności firm wykonawczych. Na prefabrykowany szkielet drewniany decydują się głównie ludzie młodzi, którzy z większą otwartością przyjmują nowe rozwiązania i technologie oraz są bardziej mobilni, skorzy do zmiany miejsca zamieszkania ze względu na np. pracę.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY TECHNOLOGII SZKIELETU DREWNIANEGO

Szybki czas realizacji - czas budowy dla domu murowanego powinien wynosić ok. 24 miesiące (18 miesięcy budowa + około 6-miesięcy – sezonowanie). Dla domu prefabrykowanego w szkielecie drewnianym są to zazwyczaj ok. 3-4 miesiące do standardu deweloperskiego. Takiego domu nie trzeba osuszać ani sezonować, można mieszkać w nim od razu po zakończeniu prac wykończeniowych. Dom w technologii szkieletu drewnianego ma mniejsze zużycie wody i prądu w czasie budowy w porównaniu do zużycia przy budowie metodą tradycyjną murowaną oraz inne oszczędności wynikające z przywiezienia gotowych elementów na budowę (wywóz odpadów budowlanych, zapewnienie zaplecza budowy). Nie bez znaczenia jest też większa elastyczność w budowaniu takich domów na terenach szkód górniczych, czy w trudnych warunkach gruntowych, ponieważ bryła domu w technologii szkieletu absorbuje ewentualne drgania. Ponadto budowa w szkielecie drewnianym daje dużą możliwość wygłuszenia budynku, dom ma dobre właściwości termoizolacyjne, a wpływ warunków atmosferycznych na proces budowy jest zdecydowanie mniej znaczący. Niezmiernie istotne, zwłaszcza dla Inwestorów nie mających czasu na nadzór budowy, jest możliwość powierzenia całego procesu budowlanego wyspecjalizowanej firmie, bez konieczności zatrudnienia kierownika budowy lub zatrudnienie go na krótszy czas. Ta opcja umożliwia uzyskania długoterminowej gwarancji od firmy wykonawczej.

DOMY PREFABRYKOWANE W TECHNOLOGII DREWNIANEJ

Biorąc pod uwagę budowę domu w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego, warto mieć na uwadze związane z nią niedoskonałości, takie jak: niższa żywotność budynku niż domu tradycyjnego murowanego, mniejsza odporność ogniowa, mniejsza możliwość przerabiania i wprowadzania zmian w wybudowanym obiekcie. Minusem jest też przeważnie wyższa cena realizacji, choć często jest ona wyższa tylko ofertowo, ponieważ znane są wszystkie aspekty budowy, natomiast w technologii murowanej przeważnie nie ma tak dokładnie przygotowanych ofert. Brak też możliwości budowy pewnych etapów „metodą gospodarczą”, a w związku z tym – brak możliwości uzyskania oszczędności wynikających z wykonania prac samodzielnie, przy wyborze firmy bez doświadczenia, brak możliwości dopilnowania niektórych etapów budowy i kontroli poprawności wykonanych prac. Do trudności związanych z tą technologią zaliczyć też możną mniejszą dostępność wyspecjalizowanych ekip wykonawczych i konieczność zapewnienia odpowiedniego dojazdu do działki dla ciężkiego sprzętu np. dźwigu.

Mimo niedogodności które niesie ze sobą technologia ciężkiego szkieletu drewnianego zdobywa ona coraz większą popularność wśród Inwestorów w Polsce i jest coraz chętniej wybierana, ze względu na oszczędność czasu i brak konieczności pełnego zaangażowania Inwestorów w budowę.