bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow ze swietlikami (40)

Dlaczego i gdzie można stosować świetliki tunelowe?

Dla naszego samopoczucia zarówno podczas pracy jak i wypoczynku najkorzystniejszym światłem jest jak wiadomo naturalne światło słoneczne. Duże przeszklenia są aktualnie bardzo popularnym trendem w budownictwie zarówno mieszkaniowym, jak i biurowym czy usługowym. Nowoczesne okna trzyszybowe oraz materiały takie jak aluminium pozwalają na uzyskiwanie dobrych parametrów cieplnych budynku oraz na projektowanie praktycznie przeszklonych elewacji.

Jednak domy jednorodzinne często wymagają projektowania niektórych pomieszczeń wewnątrz bryły budynku, z daleka od ścian zewnętrznych. Zazwyczaj są to pomieszczenia sanitarne lub techniczne takie jak łazienka, toaleta, garderoba, kotłownia, spiżarnia, komunikacja, klatka schodowa. Skutkiem takiego układu funkcjonalnego jest brak możliwości zaprojektowania okien. Często zdarza się również, że ze względu na szerokość działki i ograniczoną warunkami zabudowy szerokość budynku czy budowę w układzie szeregowym lub bliźniaczym trzeba pójść na kompromis w układzie funkcjonalnym, na skutek czego okna można zaprojektować jedynie w kuchni, sypialniach oraz w salonie. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku dla wszystkich domów z dachem spadzistym jest zastosowanie świetlików tunelowych, dzięki którym łatwo można doświetlić pomieszczenia bez okien, podnosząc tym samym komfort ich użytkowania. Pozwalają one cieszyć się światłem słonecznym zmieniającym się w przeciągu dnia i roku.

Jakie oszczędności przynoszą świetliki tunelowe?

Dzięki doprowadzeniu naturalnego światła słonecznego do pomieszczeń w których nie ma okien możemy zmniejszyć rachunki za prąd. W dni słoneczne nie musimy korzystać z doświetlania ich sztucznym światłem. Zdarza się, że są to pomieszczenia z których korzystamy często lub długotrwale więc oszczędności mogą być znaczące.

Zalety: łatwy montaż, różnorodna konstrukcja i pokrycie dachu

Każdy dachowy świetlik tunelowy jest łatwy w montażu, bez względu na rodzaj dachu. Nie ma ryzyka popełnienia błędów wykonawczych. Świetliki wykonane są z najlepszych materiałów i gwarantują bezawaryjną eksploatację przez wiele lat. Można je stosować w domach o różnej konstrukcji dachu: zarówno wiązarowej prefabrykowanej łączonej płytkami kolczastymi jak i w przypadku więźby tradycyjnej ciesielskiej. Sufit pomieszczenia, w którym jest świetlik może znajdować się w odległości nawet 6m od połaci dachu.

Nowoczesna stylistyka doskonale pasuje do każdej aranżacji wnętrza – elementy wewnętrznie mogą być dobrane kolorystycznie do pomieszczenia, w którym będą zastosowane. Dostępne są również różne kształty np. okrągłe świetliki, które wyróżniają się na tle typowych źródeł światła - standardowych okien kwadratowych czy prostokątnych.

Naturalne światło sprzyja nowemu popularnemu trendowi wnętrzarskiemu, jakim jest hodowla roślin doniczkowych. Każda monstera, fikus, storczyk, paproć czy skrzydłokwiat będą pięknie rosły nawet w holu czy łazience, o ile zastosujemy tam świetlik „przemycający” promienie słońca.

Natomiast zewnętrzne płaskie elementy na dachu dobrze komponują się z jego płaszczyzną, niezależnie od zastosowanego pokrycia dachu. Świetliki można stosować bez względu na to, czy zdecydujemy się na zastosowanie blachy, dachówki ceramicznej czy blachodachówki. Prosta i wygodna instalacja nie wymaga zmian konstrukcyjnych, a wysoka refleksyjność tunelu światłonośnego daje zaskakująco dobre efekty przekazywania światła do pomieszczenia. Wynika to z zastosowania lustrzanej powierzchni, która zapobiega traceniu światła bez względu na długość tunelu. Całkowita szczelność instalacji zabezpiecza przed penetracją wilgoci, dzięki czemu wszystkie pomieszczenia pozostają suche i bezpieczne dla mieszkańców.

Każdy wielbiciel jasnych wnętrz będzie zachwycony efektem jaki dają świetliki.
Jest to rozwiązanie polecane przez ponad 95% Inwestorów, którzy zdecydowali się na jego zastosowanie w swoich domach.

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
120,43m²
Cena:
2 890 zł
komentarze (86)
Pow. użytkowa:
95,84m²
Cena:
2 690 zł
komentarze (174)
Pow. użytkowa:
119,40m²
Cena:
3 070 zł
komentarze (18)
Pow. użytkowa:
93,61m²
Cena:
2 770 zł
komentarze (205)
Pow. użytkowa:
162,56m²
Cena:
3 770 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
186,08m²
Cena:
4 370 zł
komentarze (12)
Pow. użytkowa:
150,04m²
Cena:
3 870 zł
komentarze (116)
Pow. użytkowa:
163,98m²
Cena:
3 770 zł
komentarze (8)
Pow. użytkowa:
83,02m²
Cena:
2 590 zł
komentarze (124)
Pow. użytkowa:
106,55m²
Cena:
2 790 zł
komentarze (171)