PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z kosztorysem

Projekty domów z kosztorysem tworzą naszą autorską kolekcję domów jednorodzinnych wolnostojących, do zabudowy bliźniaczej oraz w zabudowie szeregowej. Projekty domów jednorodzinnych posiadają tabelę kosztów w której uwidoczniono koszty poszczególnych robót w odniesieniu do 1m2 pow. netto. Dodatkowo posiadamy projekty budynków dla biznesu, biura, restauracje, pensjonaty i warsztaty samochodowe. Do każdego projektu można zamówić szczegółowy kosztorys inwestorski z aktualnymi cenami.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
368

Projekty domów z kosztorysem tworzą naszą autorską kolekcję domów jednorodzinnych wolnostojących, do zabudowy bliźniaczej oraz w zabudowie szeregowej. Projekty domów jednorodzinnych posiadają tabelę kosztów w której uwidoczniono koszty poszczególnych robót w odniesieniu do 1m2 pow. netto. Dodatkowo posiadamy projekty budynków dla biznesu, biura, restauracje, pensjonaty i warsztaty samochodowe. Do każdego projektu można zamówić szczegółowy kosztorys inwestorski z aktualnymi cenami.

Dlaczego projekty z kosztorysem?

Opracowane w biurze Lipińscy Domy projekty z kosztorysem to największa i najbardziej szczegółowa część nasze autorskiej kolekcji. Projekty z kosztorysem oprócz dokładnie opracowanej dokumentacji zawierają także wyliczenie szacunkowych kosztów budowy, na podstawie których inwestor może podjąć wstępną decyzję dotyczącą wyboru projektu i oszacować czekające go wydatki. To jest pierwszy i najważniejszy krok do dobrego zaplanowania całej inwestycji. Od zawartości dokumentacji, doświadczenia i wiedzy pracujących nad nią architektów, konstruktorów i instalatorów zależy, na ile wiarygodne będą wyliczenie i podawane przez biuro koszty budowy. Lipińscy Domy to biuro z długą tradycją na rynku projektów gotowych, co przekłada się na rzetelność zarówno projektów , jak i wyliczonych do projektu kosztów jego budowy.

Koszty budowy - ile będzie kosztował Twój wymarzony dom

Podawane przy projektach koszty budowy szacowane są na podstawie krajowego cennika ogólnobudowlanego Sekocenbud i stanowią średnią krajową. Dają one wyobrażenie o tym, ile musimy przeznaczyć środków na budowę domu, pomagają zaplanować budżet z uwzględnieniem tego, czy wystarczy nam własnych środków finansowych czy też musimy wspomóc się kredytem bankowym. Kosztorys uwzględnia podział inwestycji na takie etapy jak: stan zero, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, stan deweloperski. Taki kosztorys można uzupełnić o wydatki związane z wykończeniem, czyli budowę do stanu wykończonego. Te końcowe wyliczenia są o tyle trudne, że budynek można wykończyć w różnym standardzie. Niektórzy inwestorzy bardzo mocno pilnują budżetu i decydują się na niski lub średni standard wykończenia, zaś inni – wprost przeciwnie. Nie ma możliwości dokładnego oszacowania stanu wykończonego budynku, gdyż różnica w cenie i jakości poszczególnych materiałów i rozwiązań jest olbrzymia i barierę stanowi w tym przypadku jedynie pomysłowość i zasobność inwestorów.

Jak skosztorysować budowę?

W każdej dokumentacji projektowej przygotowanej przez biuro Lipińscy Domy uwzględniono zestawienia materiałowe typu: zestawienie stolarki, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, zestawienie elementów drewnianych więźby dachowej (w przypadku, gdy w projekcie zastosowano tradycyjną więźbę dachową), zestawienie stali oraz powierzchnię dachu (zobacz co zawiera dokumentacja naszego projektu). Takie dane, oprócz oczywiście rysunków typu rzuty i przekroje, umożliwiają wyliczenie ceny za zakup poszczególnych materiałów i wykonanie kolejnych etapów prac. Dysponując informacją o ilości np. metrów kwadratowych dachu, możemy wstępnie wyliczyć koszt pracy dekarza i koszty różnych materiałów pokryciowych (dachówka ceramiczna, dachówka cementowa, blachodachówka itp.). Zestawienie stolarki okiennej umożliwia wycenę zakupu i montażu okien i drzwi zewnętrznych, wewnętrznych i bram garażowych z uwzględnieniem różnych producentów, progów cenowych oraz własnych preferencji. Możemy zwrócić się o takie wyliczenie do kilku firm i na końcu zrealizować opcję najbardziej dla nas korzystną. Jeśli dysponujemy ilością ścian zewnętrznych w metrach kwadratowych, w każdej hurtowni czy składzie materiałów budowlanych fachowcy wyliczą nam ilość cegieł czy bloczków, jakie musimy zakupić.

Koszt budynku to nie wszystko

Szacując koszty budowy naszego przyszłego domu pamiętać musimy, że zakup projektu, formalności urzędowe oraz budowa samego budynku to nie wszystkie nakłady finansowe, jakie będziemy musieli ponieść. Dodatkowe wydatki czekają nas w związku z zakupem działki, adaptacją projektu, następnie zaś z ogrodzeniem posesji, zaplanowaniem i wykonaniem ogrodu, itp. Warto także wziąć pod uwagę, że projekty budowlane nie są dokumentacjami wykonawczymi i od staranności pracujących nad projektem architektów zależy, na ile jest on dokładny iw związku z tym, na ile dokładnie będzie można oszacować koszt całego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu.

Wybierz projekt domu z kosztorysem z biura Lipińscy Domy

Każdy gotowy projekt domu z kosztorysem, jak również ten, który wykonujemy na indywidualne zamówienie, opracowujemy bardzo dokładnie – z podziałem na etapy i opierając się na wiarygodnych danych. Kosztorys to podstawa do tego, by nie pogubić się w wydatkach i nie doprowadzić do przestojów w budowie. Pozwala również do pewnego stopnia generować oszczędności, ponieważ może być solidną podstawą podczas negocjacji cen z wykonawcami oraz dystrybutorami materiałów budowlanych.

Dlaczego warto kupić plan domu w biurze Lipińscy Domy?

Plan domu zawsze powinien być przemyślany – tylko dzięki temu umożliwiamy sobie komfortowe funkcjonowanie w nowym miejscu. Gotowe plany domów z kosztorysami to specjalność biura Lipińscy. Są efektem wielogodzinnych prac doświadczonych architektów, którzy wprowadzili w nie rozwiązania szczególnie cenione w nowoczesnym budownictwie. Jeśli zatem nie masz konkretnych wymagań dotyczących domu, ale zależy Ci na tym, by budynek był estetyczny, funkcjonalny i energooszczędny, to świetnie trafiłeś! 

Plany domów dostępne od ręki opatrzone są szczegółowymi informacjami związanymi z kubaturą czy zapotrzebowaniem energetycznym. Dzięki temu można oszacować jeszcze przed wyborem rozmiaru domu czy jego ostatecznego kształtu, jakie będą koszty życia i eksploatacji budynku.

Jakich informacji dostarcza projekt domu z kosztorysem?

Kosztorys stanowi punkt odniesienia podczas poszukiwań ekip do wykonania określonych prac – jeżeli usługi danej firmy znacznie wybiegają poza określone w kosztorysie ramy, wiemy, że być może lepiej będzie poszukać innych pracowników. Skonstruowany przez naszych projektantów kosztorys będzie swoistym poradnikiem, który zadba o to, by inwestor posiadał ważne informacje nie tylko na temat kosztów, ale również zakresu wykonywanych prac i ich kolejności. W końcu nie każdy zna się na budownictwie, a osobie, która po raz pierwszy podejmuje się takiego zadania, będzie o wiele łatwiej skoordynować takie przedsięwzięcie – oczywiście w porozumieniu z kierownikiem budowy.