bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow na waskie dzialki (79)

Często zdarza się, że Inwestor szukający działki pod budowę wymarzonego domu staje przed trudnym wyborem spośród kilku lokalizacji. Każda z nich ma zalety i wady. Jednym z minusów mogą okazać się nietypowe wymiary terenu np. mała szerokość. Jest to sytuacja szczególnie często spotykana np. w przypadku działek w ścisłej miejskiej zabudowie. W takich przypadkach korzystna cena gruntu może przemawiać za wyborem właśnie takiego rozwiązania. W tym miejscu zebraliśmy projekty, które są idealne na wąskie działki.

Jakie domy kwalifikują się jako projektowane na wąskie działki?

W kategorii „Projekty domów na wąskie działki” umieściliśmy te domy, dla których według prawa budowlanego i warunków technicznych panujących obecnie w Polsce, maksymalna szerokość działki to 16 m. Ścianę z oknami można sytuować 4 m od granicy, a ścianę bez okien 3 m od granicy o ile miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy nie stanowią inaczej.
Oznacza to ze mamy tu projekty o maksymalnej szerokości elewacji frontowej do 10 m.

Duży wybór projektów, pomimo wąskiej działki

Znajdziecie tu Państwo zarówno domy szeregowe i bliźniacze jak i wolnostojące. Dużą grupę stanowią domki weekendowe oznaczane symbolem LMW. Są one małe (a w związku z tym oczywiście działki mogą być mniejsze) i powstały z myślą o działkach letniskowych. Natomiast domy jednorodzinne całoroczne mamy w bardzo zróżnicowanej stylistyce i o rozmaitych gabarytach. Zarówno bardzo nowoczesne w stylu stodoły czy kostki, jak i klasyczne, a nawet rustykalne. Różnorodność pozwala trafić do dużej grupy Inwestorów idealnie spełniając ich wymagania. Mamy więc tu zarówno duże domy piętrowe i z użytkowym poddaszem jak i projekty parterowe. Dachy są płaskie, wielospadowe oraz dwuspadowe usytuowane kalenicą równolegle lub prostopadle do drogi – tak, aby pasowały na działki o różnych warunkach zabudowy. Funkcjonalnie również proponujemy duży wachlarz możliwości: garaże jedno- i dwustanowiskowe, wjazdy z różnych kierunków, zróżnicowana liczba sypialni i łazienek, szerokie zaplecze techniczne, duże przeszklenia. Zebrane projekty to duże budynki piętrowe nawet do 150 mkw powierzchni użytkowej, ale także małe i tanie w realizacji domy dla niedużej rodziny. Cechą wspólną wszystkich projektów jest to że są zaprojektowane w taki sposób, aby były ekonomiczne w eksploatacji. Wszystkie są funkcjonalnie rozplanowane i wygodne.

Możliwość dostosowania projektu do trudnych warunków

W przypadku ekstremalnie wąskich działek istnieje możliwość realizacji jednego segmentu wybranego domu w zabudowie szeregowej. Budując taki dom zgodnie z projektem czyli bez okien w bocznych ścianach szczytowych w przypadku takich projektów jak Bendigo LMS11, Bellagio LMS07 czy Miltown LMS12 wystarczy nawet działka o szerokości około 9 m.

Zgodnie z przepisami na działkach które mają mniej niż 16 metrów szerokości jest możliwość usytuowania domu 1,5 m od granicy w przypadku ściany bez otworów okiennych i drzwiowych

Nie zostało to uwzględnione na rzutach działek. Oznacza to, że niektóre projekty nie ujęte w tej grupie również można sytuować na wybranych działkach, ale może się to wiązać z koniecznością likwidacji lub przeniesienia okien czy drzwi. Są również sytuacje lokalne, gdzie dom można sytuować bezpośrednio w granicy działki. Warto to uwzględnić przeglądając naszą ofertę. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub w przypadku trudności ze znalezieniem idealnego projektu na wąską działkę zachęcamy do kontaktu mailowego – postaramy się znaleźć projekt, który będzie odpowiedni lub taki, który w prosty sposób uda się dostosować do lokalizacji i warunków.

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
103,83m²
Cena:
2 670 zł
komentarze (129)
Pow. użytkowa:
65,32m²
Cena:
2 670 zł
komentarze (17)
Pow. użytkowa:
132,15m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (18)
Pow. użytkowa:
98,96m²
Cena:
2 170 zł
komentarze (6)
Pow. użytkowa:
123,98m²
Cena:
2 770 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
65,32m²
Cena:
2 670 zł
komentarze (17)
Pow. użytkowa:
92,30m²
Cena:
2 390 zł
komentarze (8)
Pow. użytkowa:
159,79m²
Cena:
5 170 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
117,99m²
Cena:
2 470 zł
komentarze (55)
Pow. użytkowa:
121,39m²
Cena:
2 890 zł
komentarze (4)