PROMOCJA
ULUBIONE

Polecane projekty domów na 2024 rok

Projekty domów polecane na 2024 rok to najchętniej wybierane projekty domów jednorodzinnych, wolnostojących, domy w zabudowie bliźniaczej, budynki usługowe i weekendowe naszego autorstwa. Każdy gotowy projekt polecany jest dostosowany do obowiązujących przepisów i dostępny od ręki. W grupie polecanych projektów znalazły się nasze najnowsze projekty domów, które przygotowujemy na bieżąco zgodnie z potrzebami naszych inwestorów oraz według najnowszych trendów architektonicznych. Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu domów energooszczędnych pozwala nam zaoferować inwestorom zoptymalizowane rozwiązania pozwalające na oszczędności zarówno przy budowie jak i przy użytkowaniu domu.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
145

Polecane projekty domów na 2024 rok z energooszczędnymi rozwiązaniami

Specjalnie wybrane i polecane projekty domów na 2024 rok to projekty, które spełniają najnowsze przepisy techniczne i cieplne oraz podążają za obecnymi kierunkami architektonicznymi. Jednym z nich jest dążenie do obniżania zapotrzebowania na nieodnawialną energię, co powoduje coraz większą dostępność projektów energooszczędnych i urządzeń, które można w nich zastosować. Duże przeszklenia dedykowane do usytuowania najczęściej w kierunku południowym lub też wschodnim, czy zachodnim pozwalają na pasywne zyski energetyczne oraz wytyczają nowoczesny sposób spojrzenia na architekturę. Projekty energooszczędnych domów posiadają najczęściej prostą, kompaktową bryłę i dwuspadowy bezokapowy dach, które dodatkowo wpisują się w dzisiejszy wizerunek domu jednorodzinnego. Współczesne domy w stylu nowoczesnej stodoły kojarzą się z ekologicznymi rozwiązaniami i dążeniem do oszczędzania energii i środowiska. Projekty przewidują doskonałe ocieplenie i są uzupełnione przez nowoczesne instalacje takie jak rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła oraz ogrzewanie podłogowe i pompa ciepła, które dopełniają energooszczędny model domu i pozwalają na dodatkowe obniżanie zapotrzebowania na energię.

Polecane projekty małych i tanich domów na 2024

Optymalizacja rozwiązań dla projektów domów jednorodzinnych pozwala nam projektować również domy ekonomiczne. Projekty małe i tanie w budowie są idealnym rozwiązaniem np. dla rodzin posiadających działkę pod miastem i planujących budowę domu w cenie mieszkania. Prosta konstrukcja i nieskomplikowane rozwiązania nie muszą jednak oznaczać, że dom nie będzie atrakcyjny wizualnie. Mały domek jest pełen uroku, zapewni przytulne wnętrza i wszystko co jest potrzebne do wygodnego mieszkania. Najczęściej posiada dwie lub trzy sypialnie, pokój dzienny z połączoną lub osobną kuchnią, pomieszczenie gospodarcze i jedną lub dwie łazienki oraz minimalną komunikację. Dzięki oszczędności powierzchni nie tylko tanio można taki dom wybudować, ale też mniejszy metraż pozwoli taniej ogrzewać wnętrza.

Projekty polecanych małych domów parterowych na 2024

Projekt małego domu parterowego sprawdzi się w każdej lokalizacji, a wygoda użytkowania pomieszczeń na jednej kondygnacji z nieograniczonym dostępem do ogrodu, wynagrodzi mniejszą powierzchnię wewnętrzną. Małe i tanie projekty domów są też świetną propozycją w przypadku planowania budowy domu systemem gospodarczym. Proste konstrukcje i mało skomplikowane bryły nie sprawią kłopotów wykonawczych nawet mniej wprawnym inwestorom.

Polecane projekty w 2024 roku na zgłoszenie do 70 m

Osobną kategorią są projekty domów na zgłoszenie, które mają nie więcej niż 70 m kw. powierzchni zabudowy. Są wśród nich projekty domków weekendowych, które wybudujesz na działkach letniskowych, o minimalnym programie funkcjonalnym, ale zapewniającym świetną bazę do wypoczynku. Są też domy z dwiema kondygnacjami, w których parter przewidziany jest jako strefa dzienna, a na drugim poziomie znajduje się wyłącznie część prywatna z sypialniami gospodarzy. Najczęstszym rozwiązaniem są jednak domki parterowe, które z założenia są mniejsze i tańsze. Do tego możliwość budowy domu na zgłoszenie z ograniczeniem formalności do minimum sprawia, że jest to atrakcyjne rozwiązanie dla inwestorów.

Najbardziej popularne projekty domów tradycyjnych polecane na 2024 rok

Mamy w swojej ofercie projekty domów o tradycyjnej bryle, które są długo w naszej kolekcji i wciąż cieszą się niegasnącym powodzeniem. Są to klasyczne rozwiązania sprawdzone przez lata przez naszych inwestorów. Parterowe domy z pełnymi uroku gankami, wykuszami i okiennicami wciąż są poszukiwane na tereny podmiejskie, gdzie pięknie wpisują się w naturalny wiejski krajobraz. Podobnie tradycyjne domy o doskonałych proporcjach z poddaszem użytkowym pod spadzistym, często wielospadowym dachem, mają swoich zwolenników i uzupełniają zarówno zabudowę miejską, jak i osiedla położone poza miastem, np. na terenach górskich. Polecane na 2023 rok projekty domów tradycyjnych, nawiązują do tradycji tylko z wyglądu, ponieważ zawierają nowoczesne rozwiązania: np. instalacje bazujące na OZE, energooszczędne przegrody, albo duże przeszklenia.

Polecane projekty domów na nietypowe działki - 2024

Działki z wjazdem od południa, zwężające się działki lub działki w nietypowych kształtach, czy też bardzo wąskie działki zawsze stanowiły wyzwanie dla projektantów. W naszej kolekcji domów polecanych na 2024 rok proponujemy gotowe, ale niekonwencjonalne rozwiązania, które znajdą zastosowanie nawet w przypadku „trudnych” działek. Mamy domy na wąskie działki, które przewidują np. jedną ścianę ślepą, dzięki czemu dla działek poniżej 16 m szerokości można zbliżyć się do granicy na 1,5 m. Dzięki temu zaoszczędzone pozostałe 1,5 m można dodać do rozkładu funkcjonalnego wnętrza domu. Są też układy wąskich i długich domów z garażem z przodu, dzięki czemu również można lokalizować je na wąskich działkach.

Z kolei domy w kształcie litery „L” mogą być wykorzystane w przypadku działek o nieregularnych kształtach, chociaż równie dobrze będą się prezentować na rozłożystych działkach, oferujących piękne widoki.

Nasi projektanci szczególnie traktują również projekty domów na działki z wjazdem od południa. Wymagają one odpowiedniego projektowania z myślą o jak najlepszym doświetleniu pomieszczeń. Nie jest to łatwe zadanie, kiedy większość pokoi musi się znaleźć od strony wejściowej. Mamy na to swoje sposoby i różnorodne koncepty, z których z pewnością można wybrać coś dla siebie.

Projekty domów polecane na 2024 z kolekcji Lipińscy Domy

Różnorodność pomysłów w naszych projektach domów pozwala nam oferować rozwiązania dla inwestorów o różnych, nawet nietypowych wymaganiach. Nowoczesne podejście do projektowania, które nie pomija potrzeb inwestorów, ale w zrównoważony sposób łączy myślenie o ekologii, wizerunku i współczesnym trybie życia, jest dla naszych projektantów punktem wyjścia do tworzenia nowych koncepcji domów. Domów, które wybiegają w przyszłość i są w stanie sprostać wymaganiom na 2024 rok i kolejne lata.