PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z recoCOMPACT

Projekty domów wyróżnione w grupie recoCompact posiadają, jako dodatkowe opracowanie - alternatywny kompletny system grzewczo-wentylacyjy w postaci komfortowego rozwiązania z kompaktowym urządzeniem pompy ciepła. Projekty zostały dobrane ze względu na możliwość umieszczenia urządzenia, które nie posiada zewnętrznej jednostki, ale wymaga odpowiedniej przestrzeni wewnątrz domu.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
20

Lipińscy Domy, projekty domów z recoCOMPACT

Projekty domów wyróżnione w grupie recoCompact posiadają, jako dodatkowe opracowanie - alternatywny kompletny system grzewczo-wentylacyjy w postaci komfortowego rozwiązania z kompaktowym urządzeniem pompy ciepła. Projekty zostały dobrane ze względu na możliwość umieszczenia urządzenia, które nie posiada zewnętrznej jednostki, ale wymaga odpowiedniej przestrzeni wewnątrz domu.

CO WCHODZI W SKŁAD SYSTEMU?

System grzewczy recoCOMPACT exclusiv składa się z: 
- pompy ciepła typu powietrze/woda monoblok (układ hermetycznie zamknięty),
- zasobnika ciepłej wody użytkowej o dużej pojemności (225 litrów),
- wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja).

W estetycznej obudowie znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia, których zadaniem jest utrzymanie komfortu termicznego i higienicznego użytkownika. Pompa ciepła o mocy do 7kW (dla parametrów A-7W35) umieszczona jest wewnątrz budynku. Nie posiada jednostki zewnętrznej. Powietrze zewnętrzne pobierane jest i wyrzucane przez ściany zewnętrzne budynku. Jej monoblokowa, hermetyczna budowa pozwala na montaż przez instalatora bez uprawnień Fgazowych. Nie ma potrzeby rejestrowania pompy w Centralnym Rejestrze Operatorów. Nie ma konieczności corocznych badań szczelności urządzenia.

DZIAŁANIE POMPY CIEPŁA

Pompa idealnie współpracuje z ogrzewaniem/chłodzeniem podłogowym. Nie wymagane są żadne dodatkowe elementy instalacyjne. Wbudowany bufor o poj. 18 litrów w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym zapewnia odpowiednią ilość energii podczas procesu rozmrażania. Głośność pompy jest jedną z najmniejszych w podobnych rozwiązaniach. Tylko 33db(A) w odległości 3metry od budynku. O ekonomicznej pracy pompy ciepłą świadczy jeden z najwyższych w klasie współczynnik etaS (ηS) klimat = 193% dla klimatu umiarkowanego, temp. zasilania 35° (pompa recoCOMPACT VWL 59/5). Wbudowany zasobnik o pojemności 225 litrów zapewnia komfortowe korzystanie z ciepłej wody nawet dla licznej rodziny, a wbudowana funkcja chłodzenia aktywnego zapewnia chłód w letnie upalne dni.

ZALETY SYSTEMU REKUPERACJI

Obok pompy ciepła, w jednej obudowie zaprojektowany jest rekuperator. Jego zadanie to dostarczanie, filtrowanie powietrza zewnętrznego i odprowadzenie powietrza zużytego. Wbudowany filtr F7/ePM2,5 65% zatrzymuje nawet do 65% zanieczyszczeń pyłami PM2,5. Opcjonalny filtr F9/ePM1,0 85% zatrzymuje do 85% pyłów PM1,0. Rekuperator standardowo wyposażony jest w czujnik wilgotności powietrza i automatycznie reaguję na jego wzrost (np. podczas kąpieli lub gotowania). System może być uzupełniony o czujnik jakości powietrze (czujnik CO2) zamontowany np. w sypialni. W razie podwyższenia stężenia dwutlenku węgla system automatycznie zwiększy swoją wydajność tak aby obniżyć stężenie i doprowadzić powietrze zewnętrzne. Rekuperator doskonale współpracuje z oryginalnym systemem przewodów wentylacyjnych marki Vaillant.

WYGODNE STEROWANIE

Grzanie, chłodzenie, produkcja ciepłej wody i wentylacja pomieszczeń kontrolowana jest przez sterownik systemowy, muliMATIC VRC 700. Wraz z modułem komunikacji internetowej VR 920 i aplikacją multi MATIC stanowią komfortowe rozwiązanie do sterowania systemem recoCOMPACT za pomocą smartPHONA z całego świata.

CERTYFIKATY I DODATKI

System recoCOMPACT exclusiv posiada certyfikat jakości EHPA Q, a także prestiżowy znak „HP Keymark”.

Wbudowany rekuperator posiada certyfikat z Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI Passive Hause Institute). Objęty jest 2 letnią, gwarancją fabryczną producenta, z możliwością rozszerzenia do 5 lat.

Całość oferty można uzupełnić o system fotowoltaiczny marki Vaillant, zaprojektowany do współpracy z systemem recoCOMPACT. W ofercie znajdują się pakiety fotowoltaiczne oparte o moduły o mocy 300,305 lub 310Wp. Inwertery jedno lub trójfazowe o mocy znamionowej 6000W (maks 6600W). Wszystkie elementy produkowane są w Niemczech. Pakiet fotowoltaiczny dobierany jest indywidualnie do każdego projektu.

CECHY UNIKALNE RECOCOMPACT

Grupa projektów domów pod system recoCOMPACT wybrana została z kolekcji naszych domów energooszczędnych o niskim zapotrzebowaniu na ciepło oraz posiadających ciekawe rozwiązania architektoniczne dla wymagających inwestorów.