bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow z reco compact (20)

Projekty domów wyróżnione w grupie recoCompact posiadają, jako dodatkowe opracowanie - alternatywny kompletny system grzewczo-wentylacyjy w postaci komfortowego rozwiązania z kompaktowym urządzeniem pompy ciepła. Projekty zostały dobrane ze względu na możliwość umieszczenia urządzenia, które nie posiada zewnętrznej jednostki, ale wymaga odpowiedniej przestrzeni wewnątrz domu.

Co wchodzi w skład systemu?

System grzewczy recoCOMPACT exclusiv składa się z: 
- pompy ciepła typu powietrze/woda monoblok (układ hermetycznie zamknięty),
- zasobnika ciepłej wody użytkowej o dużej pojemności (225 litrów),
- wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja).

W estetycznej obudowie znajdują się wszystkie niezbędne urządzenia, których zadaniem jest utrzymanie komfortu termicznego i higienicznego użytkownika. Pompa ciepła o mocy do 7kW (dla parametrów A-7W35) umieszczona jest wewnątrz budynku. Nie posiada jednostki zewnętrznej. Powietrze zewnętrzne pobierane jest i wyrzucane przez ściany zewnętrzne budynku. Jej monoblokowa, hermetyczna budowa pozwala na montaż przez instalatora bez uprawnień Fgazowych. Nie ma potrzeby rejestrowania pompy w Centralnym Rejestrze Operatorów. Nie ma konieczności corocznych badań szczelności urządzenia.

Działanie pompy ciepła

Pompa idealnie współpracuje z ogrzewaniem/chłodzeniem podłogowym. Nie wymagane są żadne dodatkowe elementy instalacyjne. Wbudowany bufor o poj. 18 litrów w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym zapewnia odpowiednią ilość energii podczas procesu rozmrażania. Głośność pompy jest jedną z najmniejszych w podobnych rozwiązaniach. Tylko 33db(A) w odległości 3metry od budynku. O ekonomicznej pracy pompy ciepłą świadczy jeden z najwyższych w klasie współczynnik etaS (ηS) klimat = 193% dla klimatu umiarkowanego, temp. zasilania 35° (pompa recoCOMPACT VWL 59/5). Wbudowany zasobnik o pojemności 225 litrów zapewnia komfortowe korzystanie z ciepłej wody nawet dla licznej rodziny, a wbudowana funkcja chłodzenia aktywnego zapewnia chłód w letnie upalne dni.

Zalety systemu rekuperacji

Obok pompy ciepła, w jednej obudowie zaprojektowany jest rekuperator. Jego zadanie to dostarczanie, filtrowanie powietrza zewnętrznego i odprowadzenie powietrza zużytego. Wbudowany filtr F7/ePM2,5 65% zatrzymuje nawet do 65% zanieczyszczeń pyłami PM2,5. Opcjonalny filtr F9/ePM1,0 85% zatrzymuje do 85% pyłów PM1,0. Rekuperator standardowo wyposażony jest w czujnik wilgotności powietrza i automatycznie reaguję na jego wzrost (np. podczas kąpieli lub gotowania). System może być uzupełniony o czujnik jakości powietrze (czujnik CO2) zamontowany np. w sypialni. W razie podwyższenia stężenia dwutlenku węgla system automatycznie zwiększy swoją wydajność tak aby obniżyć stężenie i doprowadzić powietrze zewnętrzne. Rekuperator doskonale współpracuje z oryginalnym systemem przewodów wentylacyjnych marki Vaillant.

Wygodne sterowanie

Grzanie, chłodzenie, produkcja ciepłej wody i wentylacja pomieszczeń kontrolowana jest przez sterownik systemowy, muliMATIC VRC 700. Wraz z modułem komunikacji internetowej VR 920 i aplikacją multi MATIC stanowią komfortowe rozwiązanie do sterowania systemem recoCOMPACT za pomocą smartPHONA z całego świata.

Certyfikaty i dodatki

System recoCOMPACT exclusiv posiada certyfikat jakości EHPA Q, a także prestiżowy znak „HP Keymark”.

Wbudowany rekuperator posiada certyfikat z Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI Passive Hause Institute). Objęty jest 2 letnią, gwarancją fabryczną producenta, z możliwością rozszerzenia do 5 lat.

Całość oferty można uzupełnić o system fotowoltaiczny marki Vaillant, zaprojektowany do współpracy z systemem recoCOMPACT. W ofercie znajdują się pakiety fotowoltaiczne oparte o moduły o mocy 300,305 lub 310Wp. Inwertery jedno lub trójfazowe o mocy znamionowej 6000W (maks 6600W). Wszystkie elementy produkowane są w Niemczech. Pakiet fotowoltaiczny dobierany jest indywidualnie do każdego projektu.

Cechy unikalne recoCOMPACT

  • Ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja, ciepła woda użytkowa w jednym urządzeniu, w jednej obudowie „All in One”
  • Moc 3,5,7kW (A-7W35 eg EN 14511)
  • Niski poziom głośności – wewnątrz i zewnątrz
  • Jeden sterownik systemowy do sterowania pompą ciepła i rekuperacją
  • Aplikacja multimATIC dla komfortowego sterownia za pomocą smartphon’a
  • Certyfikaty jakości EHPA Q, HP Keymark
  • Wysoka sprawności, współczynnik dla klimatu umiarkowanego = ηS (35/55°C) = 193/138%

Grupa projektów domów pod system recoCOMPACT wybrana została z kolekcji naszych domów energooszczędnych o niskim zapotrzebowaniu na ciepło oraz posiadających ciekawe rozwiązania architektoniczne dla wymagających inwestorów.

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl

Pow. użytkowa:
84,33m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (125)
Pow. użytkowa:
120,26m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (25)
Pow. użytkowa:
81,29m²
Cena:
2 270 zł
komentarze (20)
Pow. użytkowa:
88,74m²
Cena:
2 770 zł
komentarze (105)
Pow. użytkowa:
136,35m²
Cena:
3 470 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
162,30m²
Cena:
3 170 zł
komentarze (71)
Pow. użytkowa:
303,62m²
Cena:
6 470 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
132,15m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (18)
Pow. użytkowa:
162,56m²
Cena:
3 770 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
186,08m²
Cena:
4 370 zł
komentarze (12)