Domy z Master Bedroom


Bezpłatny katalog z projektami domów Energooszczędne Domy Gotowe nr 24

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

Co to jest Master Bedroom i dla kogo jest przeznaczone?

Zaprezentowana grupa projektów jest idealna dla Inwestorów ceniących sobie przede wszystkim własną prywatność i komfort. „Master Bedroom” to coraz popularniejsze rozwiązanie, które dotarło do nas z USA, gdzie w ten sposób w branży nieruchomości określa się wydzielony zespół pomieszczeń – przede wszystkim wygodną przestronną sypialnię dla pary oraz połączoną z nią niezależną łazienkę i własną garderobę.

Układy tych trzech pomieszczeń mogą być różne: bezpośrednio z sypialni można przechodzić do garderoby, a z niej dopiero do łazienki lub odwrotnie, można też zaprojektować drzwi do obu niezależnych od siebie pomieszczeń z sypialni. Inną opcją jest sypialnia i garderoba oddzielająca Master Bedroom od reszty domu. Każda możliwość ma swoje wady i zalety, a wybór najlepiej należy uzależnić od indywidualnego stylu życia mieszkańców. Cały opisany kompleks jest to przestrzeń zazwyczaj dostępna tylko dla Gospodarzy. Pozostali domownicy mają osobną łazienkę, toaletę i garderobę. Wbrew pozorom takie rozwiązanie posiadają nie tylko wielkie rezydencje i domy dla dużych rodzin, ale również domy małe i tanie w budowie przeznaczone m.in. dla małżeństw z jednym lub dwojgiem dzieci. Może to być dom z poddaszem użytkowym czy dom piętrowy, ale oczywiście mamy również tego typu „apartamenty” w projektach domów parterowych.
Nie ma tutaj znaczenia stylistyka – zarówno domy tradycyjne jak i domy nowoczesne mogą posiadać taki komfortowy kompleks pomieszczeń. Ważny jest odpowiedni układ funkcjonalny i podjęcie decyzji już na etapie wyboru projektu wymarzonego domu.

Jakie są zalety Master Bedroom?

Strefa ta zapewnia ciszę i spokój Gospodarzom, zawsze kiedy tego potrzebują. Sypialnia jest na tyle duża, że swobodnie mieści się w niej dwuosobowe łóżko. Szafy mogą zostać zredukowane do minimum, ponieważ zastępuje je garderoba. Dzięki temu można pozwolić sobie na zaplanowanie w sypialni toaletki czy fotela do czytania lub innych miejsc tylko dla siebie. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się bezpieczeństwem rzeczy prywatnych takich jak kosmetyki, ubrania czy przedmioty osobiste. Łatwiej zorganizować poranki, gdy wszyscy się spieszą, ponieważ nie trzeba martwić się kolejką do wspólnej łazienki. Jest to prywatna oaza, gdzie ani dzieci ani Goście nie mają dostępu – można poczuć się tam całkowicie swobodnie. Jest to rozwiązanie idealne dla Inwestorów, którzy prowadzą bogate życie towarzyskie, często zapraszają do swojego domu przyjaciół, znajomych czy Rodzinę, ale jednocześnie chcą czuć się komfortowo w swojej części domu, do której nikt nie zagląda. Prywatna łazienka z dużym prysznicem lub wygodną wanną może stać się luksusowym miejscem relaksu.
Jeśli jest taka możliwość warto zaplanować również np. saunę lub wannę z hydromasażem i cieszyć się prywatną strefą spa. Całość można dodatkowo wzbogacić niezależnym wyjściem na zewnątrz: na parterze na ogród, a na piętrze na niedostępny dla innych taras.

Jakie są koszty takiego rozwiązania?

Budowa domu z Master Bedroom wcale nie musi być droższa od innych. Zwłaszcza jeśli sypialni jest więcej, ponieważ wówczas standardowo planuje się więcej niż jedną łazienkę. Jeśli Master Bedroom znajduje się na parterze wówczas wystarczy tam zazwyczaj wspólna toaleta, a pozostałe sypialnie i łazienka zlokalizowane są na drugiej kondygnacji. Natomiast planując dom z garderobą/garderobami nie musimy płacić za drogie szafy wnękowe i mamy wszystkie ubrania, buty i dodatki na widoku, co jest bardzo wygodne.Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
182,79m²
Cena:
3 970 zł
komentarze (19)
Pow. użytkowa:
120,26m²
Cena:
2 870 zł
komentarze (23)
Pow. użytkowa:
119,98m²
Cena:
2 670 zł
komentarze (46)
Pow. użytkowa:
119,40m²
Cena:
2 870 zł
komentarze (18)
Pow. użytkowa:
161,47m²
Cena:
3 170 zł
komentarze (11)
Pow. użytkowa:
162,30m²
Cena:
3 070 zł
komentarze (71)
Pow. użytkowa:
357,32m²
Cena:
6 170 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
303,62m²
Cena:
5 790 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
158,12m²
Cena:
3 170 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
136,22m²
Cena:
3 270 zł
komentarze (7)